Raj. Co to takiego? Czy chodzi tu o niebo?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Milo-ds7.
.Paweł do Rzym.8;19-23 [B.T]
''Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych.
Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci,lecz ze względu na Tego,który je poddał - w nadziei że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia,by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wiemy przecież,ze całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
Lecz nie tylko ono,ale i my sami,którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha,i my również całą istotą swoją wzdychamy oczekując przybrania za synów - odkupienia naszego ciała.W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni.''

Ap.Paweł przekazał nam;
1.stworzenie zostało poddane marności nie z własnej woli.
2.również i ono zostanie wyzwolone,by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych [przyjście z nieba Nowego Jeruzalem].
3.stan rodzaju ludzkiego przyrównuje do bólów rodzenia.[z takiego stanu przychodzi wyzwolenie,a po nim radość.]

Ap. Paweł następnie mówi,że my sami wzdychamy oczekując -przybrania za synów-odkupienia naszego ciała.[czyli rzeczywistego uwolnienia],pomimo że w nadziei już jesteśmy zbawieni.

W opisie tym przedstawia dwie grupy ludzi,jedna to całe stworzenie,druga to ci którzy mają duchowe nadzieje.
Milo-ds7.
Ja nie odczytuje tekstu Biblijnego w celu przeciwstawiania jednego miejsca z drugim,tylko widzę w nich harmonijny przekaz,ale przy prawidłowym zestawianiu tekstu.
Przytoczone przez ciebie miejsca o zmartwychwstaniu są trafne jeżeli dotyczą kościoła,ale Jezus umarł nie tylko za niego,ale za cały świat,kiedy ten był w stanie grzechu,''we właściwym czasie umarł za bezbożnych''. Aby nastąpiło wyzwolenie z tego stanu,ale w odpowiednim ''porządku''Kor.15;23.
''Jako pierwszy Chrystus,potem ci którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia.''
Natomiast.Rzym2;16 ,
Dobrze znana nam historia,kiedy Apostoł opisuje sytuacje pogan,którzy mają swoje prawo,''sumienie''na podstawia którego będzie sąd,czyli wpierw będzie ich zmartwychwstanie.

''będzie to w dniu kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.''
Obj.22;12.cz Obj.21;13.-również o tym pisze - wszyscy zmartwychwstaną na sad.
Według nauki Pana Jezusa tylko klasa Kościoła powstaje już od razu do życia.
Ale zmartwychwstaną wszyscy.

Prorok Jer.prorokuje o czasie kiedy już nie będą więcej mówić.
''Ojcowie jedli cierpkie jagody,a syna zdrętwiały zęby,,,lecz,,,Każdy umrze za swoje grzechy''
Jer.31;29-30.
Podobnie prorok Ezechiel,w 18roz.pierwsze przytoczył Jer.2w.i wyraził proroctwo o przyszłości
''Ojcowie jedli zielone winogrona,a zęby ścierpły synom.''potem pisze o odpowiedzialności indywidualnej,potwierdza to 30w,który mówi o sądzie.
Grzech i przekleństwo śmierci ma charakter dziedziczny,tylko Adam był na sądzie,a wszyscy w nim ponoszą karę,tak Apostoł przeciwstawia Adamowi Chrystusa w którym wszyscy zmartwychwstaną
Jeszcze raz przypominam sąd nie znaczy skazania na śmierć.o czym już pisałem.
Apostoł Paweł konsekwentnie pisze o dwóch grupach ludzi,którzy zmartwychwstaną z nadzieja na życie wieczne.
Pozdrawiam.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Raj, co to takiego?

Post autor: milo-ds7 »

chryzolit pisze:.Paweł do Rzym.8;19-23 [B.T]
''Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych.
Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci,lecz ze względu na Tego,który je poddał - w nadziei że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia,by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych...
Zapomniałaś albo nie wiesz o zasadzie interpretacji tekstu Biblijnego na podstawie kontekstu. Gdy wczytasz sie w kontekst tego rozdziału to nie będziesz wyciągał takich wniosków.
Rzym.8: (1) Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. (2) Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. (3) Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, (4) aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha. (5) Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. (6) Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. (7) A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. (8) A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. (9) Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. (10) Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. (11) A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. (12) Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. (13) Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli. (14) Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.
Ciągle wynajdujesz jakieś dwuznaczne teksty, których interpretację naciągasz do własnej koncepcji. a tymczasem w cytowanym przez Ciebie 8 rozdz. Rzym. mamy bardzo jednoznaczne wypowiedzi Pawła kto będzie w przyszłym życiu zbawiony a kto nie. Jeszcze raz zacytuję najistotniejsze fragmenty. Zwróć uwagę na decydujące o wszystkim słowo "jeśli". Oznacza ono że zbawienie jest warunkowe JEŚLI spełnione zostaną określone warunki. W przeciwnym razie ludzi czeka wieczna śmierć jako alternatywa wiecznego życia.
" Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." - to znaczy że dla pozostałych jest potępienie
" Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. (6) Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. (7) A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna" - Dążność ciała prowadzi do śmierci natomiast ten, który ma Ducha Chrystusowego będzie żył
" Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. (10) Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia" - słowo JEŻELI wyraźnie dzlieli na dwie grupy: jedna do życia a druga do śmierci
" Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli. - znowu ten sam podział według słowa JEŻELI.
Co byś nie pisał to pamiętaj zawsze o tym warunku: JEŻELI należysz do Chrystusa będziesz żył a JEŻELI NIE czeka Cię śmierć i nie ma sensu ciągnąć w nieskończoność tego tematu
Twoje wywody na temat sądu należy odnosić do konkretnej sytuacji, gdyż rzeczywiście sąd może mieć różny charakter. Jednak gdy rozpatrujemy Ap. 20 rozdz. opisany tam sąd kończy się jednoznacznym wyrokiem
(7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. (8) I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. (9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. (10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. (11) Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. (13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
Opisany tu scenariusz jest przejrzysty nie pozostawia nadziei dla niesprawiedliwych.
Gdy skończy się 1000 lat oni zmartwychwstaną, zastaną ponownie zwiedzeni i szatan zgromadzi ich do zdobycia Bożego Miasta. Lecz żadną siłą nie da się pokonać Boga wiec zostaną oni unicestwieni. Wcześniej jednak dowiedzą się dlaczego taki wyrok otrzymają
, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Milo-ds7.
Ja zacytowałem.Rzym.8;19-23 - treść jest jednoznaczna,ale ty cytujesz Rzym.8;1-14.
Widzisz,uciekasz od tych tekstów które są Ci nie wygodne,a cytujesz te z którymi również się zgadzam,bo one są skierowane do ludzi wierzących,ale pózniej pisze o całym stworzeniu.[komentarz już podałem].
Po okresie 1000-lat zostanie rozwiązany Szatan,i nastąpi ostateczna próba ludzkości,oraz czas nazwany ''sądem ostatecznym''i kto przejdzie tą próbę,przejdzie do życia wiecznego na ziemi,Ale będą też tacy którzy zostaną wrzuceni do jeziora ognistego,to jest śmierć wtóra. Nie wieczne cierpienia, tylko śmierć.
Ale 1000-lecie to czas królowania Chrystusa z uwielbionym kościołem,czas sądu i naprawy.Zobacz.
Jer.31;31.
Znany tekst, zapowiedz zawarcia Nowego przymierza,realizacja w wieku ewangelicznym oraz w wieku 1000-lecia,dlaczego?.
34w.
''I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego;Poznajcie Jahwe,Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego.
poznają Mnie-wyrocznia Jahwe,''
Czy te słowa spełnią się w wieku ewangelicznym?.
Następnie.
Jer.31;28-30.
''Tak samo jak czuwałem nad nimi,by wyrywać i obalać,burzyć,niszczyć i sprowadzać nieszczęście,tak samo będę nad nimi czuwał,by budować i sadzić - wyrocznia Jahwe.''

Kiedy będzie czas ''budowania i sadzenia''?>Kiedy Ty prorokujesz że ziemia będzie pusta i spalona.?
29w.Dalej.
''W tych dniach nie będą już więcej mówić,Ojcowie jedli cierpkie jagody,a synom zdrętwiały zęby,lecz każdy umrze za swoje własne grzechy.''
Kiedy zostanie odjęte przeklęństwo Adamowe?,do tego czasu ciąży na nas wyrok za grzech Adama,prorok mówi wyrażnie że każdy będzie odpowiadał za siebie.
Pozdrawiam.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Raj, co to takiego?

Post autor: milo-ds7 »

chryzolit pisze:Ja zacytowałem.Rzym.8;19-23 - treść jest jednoznaczna,ale ty cytujesz Rzym.8;1-14.
Widzisz,uciekasz od tych tekstów które są Ci nie wygodne,a cytujesz te z którymi również się zgadzam,bo one są skierowane do ludzi wierzących ,ale pózniej pisze o całym stworzeniu.[komentarz już podałem].
.Paweł do Rzym.8;19-23 [B.T]
''Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych.
Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci,lecz ze względu na Tego,który je poddał - w nadziei że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia,by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wiemy przecież,ze całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
Lecz nie tylko ono,ale i my sami,którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha,i my również całą istotą swoją wzdychamy oczekując przybrania za synów - odkupienia naszego ciała.W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni.''
Jasne jest , że źle interpretujesz ten tekst.
1)''Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych" - wyraz "stworzenie" nie może dotyczyć wszystkich ponieważ bezbożni nie oczekują objawienia się synów Bożych bo ich to nie obchodzi - więc jak zwykle jesteś w błędzie.

Poza tym ignorujesz (lub nie znasz) zasadę interpretacji tekstów w oparciu o kontekst. Ten tekst jest spójny z całością rozdziału 8.

Piszesz:Rzym.8;1-14. są skierowane do ludzi wierzących. I tu popełniłeś kolejny błąd bo w tych tekstach mowa jest o dwóch grupach: zbawionych i bezbożnych

" Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." - to znaczy że dla pozostałych jest potępienie
" Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. (6) Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. (7) A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna" - Dążność ciała prowadzi do śmierci natomiast ten, który ma Ducha Chrystusowego będzie żył
" Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. (10) Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia" - słowo JEŻELI wyraźnie dzieli na dwie grupy: jedna do życia a druga do śmierci
" Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli. - znowu ten sam podział według słowa JEŻELI.

Co byś nie pisał to pamiętaj zawsze o tym warunku: JEŻELI należysz do Chrystusa będziesz żył a JEŻELI NIE czeka Cię śmierć i nie ma sensu ciągnąć w nieskończoność tego tematu

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

A ci, co należą do Chrystusa...
1 Kor 15,
22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni, 23 Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności(tzw. pierwsze zmartwychwstanie)
Czyli albo się należy do Pana i weźmie się udział w pierwszym zmartwychwstaniu, albo się do niego nie należy - przeznaczenie takich jest znane.
Pytanie do wszystkich - należysz do Chrystusa?
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Raj, co to takiego?

Post autor: milo-ds7 »

agent terenowy pisze:A ci, co należą do Chrystusa...
1 Kor 15,
22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni, 23 Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności(tzw. pierwsze zmartwychwstanie)
Czyli albo się należy do Pana i weźmie się udział w pierwszym zmartwychwstaniu, albo się do niego nie należy - przeznaczenie takich jest znane.
Agencie terenowy czy mógłbyś sprecyzować jakie jest przeznaczenie tych, którzy nie mają udziału w pierwszym zmartwychwstaniu. Krążą bowiem plotki, że oni będą mieli drugą szanse aby załapać się na życie w Raju...
Proszę zbadaj teren biblijny czy jest konkretny dowód na potwierdzenie tych pogłosek a do Strasznicy nie wstępuj - bo tam są straszne rzeczy.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do tematu.
Ap.Piotr powiedział,Dz.Ap.3;21,że Jezusa musi przyjąć niebo ,aż do czasu naprawienia wszystkich rzeczy,lub odnowienia wszystkich rzeczy,a24-mówi .........że wszyscy prorocy od Samuela zapowiadali te dni.
Dla nas dzisiaj jest istotne nie tylko wiedzieć o tym,ale przyjąć te przekazy,ponieważ one świadczą o wielkości Boga,o jego charakterze,to jest ''ewangelia St.Testamentu''.
Czytajmy wiec następne miejsce,które świadczy o przyszłej epoce czasu.
Psalm 72.[B.T].-cały,ja przytoczę tylko niektóre miejsca.
1 - 4w.
''O BOŻE przekaż Twój sąd królowi i Twoją sprawiedliwość synowi królewskiemu.
Niech rządzi sprawiedliwie Twoim ludem i ubogimi Twymi - zgodnie z prawem.
Niech góry przyniosą ludowi pokój,a wzgórza sprawiedliwość.
Otoczy opieką uciśnionych z ludu,ratować będzie dzieci ubogich,
a zetrze ciemiężyciela.''

Piękny przekaz,pokazujący rolę jaka będzie sprawował Syn Boży w królestwie,które przyjdzie na ziemię.
1.Ratować będzie dzieci ubogich....[nie będzie unicestwiał].
2.otoczy opieką uciśnionych.
3.zetrze ciemiężyciela.
4.będzie rządził sprawiedliwie ludem.....[nie będzie więc pustej i spalonej ziemi].

w6i11.
''I panować będzie od morza do morza,od rzeki aż po krańce ziemi.''
''I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie,wszystkie narody Mu będą służyły''

Będzie rządził na ziemi nad narodami,które będą Mu służyły.

16w.
''Obfitość zboża będzie na ziemi,na szczytach zaszumią kłosy jak Liban,i rozrodzą się mieszkańcy jak polna trawa.'' - w dostatku będą żyć mieszkancy.
17w.
''Imię Jego niech trwa na wieki,jak długo świeci słońce,niech wzrasta Jego Imię.
Niech się wzajemnie Nim błogosławią.
Niech wszystkie narody życzą Mu szczęścia.''

Przepiękne prorocze [ewangeliczne] przesłanie,pokazujące powód dla którego mieszkancy świata będą błogosławić Jego Imię i życzyć Mu szczęścia.
Pozdrawiam.
Milo-ds7.
Na Twoje inwektywy nie reaguje,zastępujesz nimi argumentacje.Masz problem.

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Re: Raj, co to takiego?

Post autor: agent terenowy »

milo-ds7 pisze:
agent terenowy pisze:A ci, co należą do Chrystusa...
1 Kor 15,
22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni, 23 Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności(tzw. pierwsze zmartwychwstanie)
Czyli albo się należy do Pana i weźmie się udział w pierwszym zmartwychwstaniu, albo się do niego nie należy - przeznaczenie takich jest znane.
Agencie terenowy czy mógłbyś sprecyzować jakie jest przeznaczenie tych, którzy nie mają udziału w pierwszym zmartwychwstaniu. Krążą bowiem plotki, że oni będą mieli drugą szanse aby załapać się na życie w Raju...
Proszę zbadaj teren biblijny czy jest konkretny dowód na potwierdzenie tych pogłosek a do Strasznicy nie wstępuj - bo tam są straszne rzeczy.
Po 1000 latach - zmartwychwstaną na sąd. I zostaną osądzeni. A jeśli nie będą w księdze życia - jezioro ognia=druga śmierć.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

A wracając do raju, to słowo raj(paradeisos) występuje w NT trzy razy.
Łukasz 23,
43 A on rzekł do niego: &#8222;Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju&#8221;.

Wiersz ten nie definiuje, gdzie będzie ten raj, ale ów gość będzie tam z Panem.

2 Kor 12,
2 Znam człowieka w jedności z Chrystusem, który czternaście lat temu &#8212; czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem; Bóg to wie &#8212; został jako taki porwany+ do trzeciego nieba. 3 Tak, znam takiego człowieka &#8212; czy w ciele, czy poza ciałem,+ nie wiem, Bóg wie &#8212; 4 i wiem, że został porwany do raju+ i usłyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie wolno mówić.

Tutaj Paweł utożsamia raj z trzecim niebem, czymkolwiek ono by nie było.

Obu 2,
7 Kto ma ucho, niech słucha, co duch+ mówi do zborów: Zwyciężającemu+ dam jeść z drzewa życia,+ które jest w raju Bożym&#8217;.

Gdzie jest to drzewo życia, i tym samym raj?
Obj 22,
Szczęśliwi ci, którzy piorą swe długie szaty,+ żeby mieć prawo pójść do drzew życia+ i żeby uzyskać wstęp do miasta przez jego bramy.+ 15 Na zewnątrz są psy+ i uprawiający spirytyzm,+ i rozpustnicy,+ i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie&#8217;.

Tak więc albo się wejdzie do miasta, Nowej Jerozolimy, albo się będzie na zewnątrz, tam, gdzie psy itd. Nie ma innej alternatywy.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Jeszcze jeden szczegół umiejscawiający drzewo życia, a tym samym raj.
Objawienie 22,
I pokazał mi rzekę wody życia,+ czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka+ 2 środkiem szerokiej ulicy miasta. A po tej i po tamtej stronie rzeki były drzewa+ życia, wydające dwanaście zbiorów owocu, rodzące swe owoce każdego miesiąca.+ A liście drzew służyły do leczenia narodów.

Rzeka płynie środkiem szerokiej ulicy miasta.
Ulice miast są w ich obrębie, nie na zewnątrz.
Więc rzeka z drzewami życia plynie ulicą miasta, wiec raj jest w środku tego miasta.
Nie na zewnątrz, jak pokazano na rysunkach np. w "Finale Objawienia".
Albo się będzie wewnątrz, albo tam gdzie psy itd.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Agent terenowy.
Czynisz słuszne streszczenie ,ale w pewnym momencie się zatrzymałeś a więc ja dokończę.
Obj.22-14.
''Błogosławieni którzy piorą swoje szaty,aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.''
Fizyczne miasto po 1000-leciu przyszło na ziemię,w tym mieście jest drzewo do leczenia narodów,ale to miasto ma bramy,aby przez nie wejść do miasta.
Jest drzewo do leczenia narodów czyli takie będą.I oni będą wchodzić bramami.
Jak będą wchodzić do miasta po uzdrowienie,kiedy po zmartwychwstaniu będzie odczytanie wyroku i zagłada wszystkich,kto więc jest tymi'' narodami'',ludzi już nie będzie.

Jak to rozumiesz?.

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Nie rozumiem, wiem tylko że takie piękne rzeczy przyjdą.
Choć widzę w całej Apokalipsie wątek żydowsko - pogański.
Ap 7-144000 Żydów, potem nieokreślona liczba pogan.
Ap 14 - to samo.
Dla mnie jest to kontynuacja obrazu z Ef 2, gdzie poganie przyłączają się do wierzacych z Żydów, i tworzą jeden Kościół, czy Zbór, jak kto woli.
I są jednym ciałem z dwóch grup. Kiedyś jeden świadek mi to pokazał w Objawieniu.
Nie wiem na czym miałoby polegać to leczenie narodów, skoro po 1000 leciu śmierci już nie będzie, bo zczeźnie w jeziorze ognia. Może to jakiś symbol przebaczenia win?
Poczekamy, zobaczymy.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

A z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że będzie po 1000 leciu zagłada wszystkich, tylko: jeśli ktoś nie był zapisany w zwoju życia, tego wrzucą do jeziora. Czyli ktoś będzie zapisany w tej księdze, ci nie zapisani pójdą na druga śmierć.
I ci z tej że tak powiem, drugiej fali wejdą do Nowego Jeruzalem, jako, że tylko ci wejdą, co będą zapisani w księdze życia.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Dzięki za wyjaśnienie.
Czy możesz coś napisać jak rozumiesz czas,kiedy ten gość będzie w raju,Łuk.23;43.
Pozdrawiam.

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Dnia ani godzin nie zna nikt. Ale jak zmartwychwstanie to będzie. W końcu Pan mu obiecał :-)
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”