obrzezanie?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: obrzezanie?

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
16 gru 2021, 9:21
No ale - Radku - żeby mieć potomstwo, to trzeba dopuścić się czynności seksualnych ...
Chyba że coś przegapiłem ? :roll:
Przegapiłeś moją płeć BoaDusicielu, albo ja Twoją :aaa:
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: obrzezanie?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
16 gru 2021, 11:45
Nie odpowiedziałaś mi np. czy Jezus był obrzezany? Skoro od pogan pochodzi, to pewnie nie był co?
Podaj datę od kiedy poganie wprowadzili obrzezywanie dzieci?, bo ty piszesz różne rzeczy, tylko nic niczym nie potwierdzasz, potwierdź więc obrzezkę oki.
Skoro w tej tradycji i kulturze był wychowany, to dlaczego nie miałby być?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: obrzezanie?

Post autor: nike »

wybrana pisze:
16 gru 2021, 12:01
nike pisze:
16 gru 2021, 11:45
Nie odpowiedziałaś mi np. czy Jezus był obrzezany? Skoro od pogan pochodzi, to pewnie nie był co?
Podaj datę od kiedy poganie wprowadzili obrzezywanie dzieci?, bo ty piszesz różne rzeczy, tylko nic niczym nie potwierdzasz, potwierdź więc obrzezkę oki.
Skoro w tej tradycji i kulturze był wychowany, to dlaczego nie miałby być?
Wybrana odpowiadaj całymi zdaniami, a wiec napisz jak się mógł czuć z tym ZWODEM, skoro ty wypisujesz o zwodach, to widocznie znasz temat, a sprawa jest poważna bo dotyczy JEZUSA.
Każda zdrowa osoba powinna brać odpowiedzialność za swoje pisanie prawda? A wiec czekam

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: obrzezanie?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
16 gru 2021, 12:19
wybrana pisze:
16 gru 2021, 12:01
nike pisze:
16 gru 2021, 11:45
Nie odpowiedziałaś mi np. czy Jezus był obrzezany? Skoro od pogan pochodzi, to pewnie nie był co?
Podaj datę od kiedy poganie wprowadzili obrzezywanie dzieci?, bo ty piszesz różne rzeczy, tylko nic niczym nie potwierdzasz, potwierdź więc obrzezkę oki.
Skoro w tej tradycji i kulturze był wychowany, to dlaczego nie miałby być?
Wybrana odpowiadaj całymi zdaniami, a wiec napisz jak się mógł czuć z tym ZWODEM, skoro ty wypisujesz o zwodach, to widocznie znasz temat, a sprawa jest poważna bo dotyczy JEZUSA.
Każda zdrowa osoba powinna brać odpowiedzialność za swoje pisanie prawda? A wiec czekam
Tylko głupiutka osoba może zadawać takie pytania.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: obrzezanie?

Post autor: Henryk »

radek pisze:
16 gru 2021, 11:40
Henryku więcej wiary
Dziwne...
Jeden ze zwolenników płaskiej ziemi życzył mi dla odmiany odwagi.
Do dziś nie wiem dlaczego akurat odwagi? :-/
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: obrzezanie?

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
16 gru 2021, 11:51
BoaDusiciel pisze:
16 gru 2021, 9:21
No ale - Radku - żeby mieć potomstwo, to trzeba dopuścić się czynności seksualnych ...
Chyba że coś przegapiłem ? :roll:
Przegapiłeś moją płeć BoaDusicielu, albo ja Twoją :aaa:
Dlaczego tak sądzisz, Radku ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: obrzezanie?

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
16 gru 2021, 14:27
radek pisze:
16 gru 2021, 11:51
BoaDusiciel pisze:
16 gru 2021, 9:21
No ale - Radku - żeby mieć potomstwo, to trzeba dopuścić się czynności seksualnych ...
Chyba że coś przegapiłem ? :roll:
Przegapiłeś moją płeć BoaDusicielu, albo ja Twoją :aaa:
Dlaczego tak sądzisz, Radku ? :-)
Traktuj Życie poważnie, to domyślisz się odpowiedzi, a nawet więcej
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Domin123
Posty: 51
Rejestracja: 20 gru 2021, 12:06

Re: obrzezanie?

Post autor: Domin123 »

ach tam strasza tym obrzezaniem chrzescijan ....w usa nawet ateista daje sie obrzezac-ten inteligetniejszy rzecz jasna,zabieg ten poprawia jakosc wspolzycia i kobieta nie musi sie zamartwiac o bakterie....zreszta te praktyke zaporzyczyli nawet sasiedzi starozytnego Izraela ...przeciez prawo boze jest doskonale nawet jak je do konca nie rozumiemy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: obrzezanie?

Post autor: radek »

Obrzezaniem było nazwanie Abrama Abrahamem, a nie okaleczenie ciała. Nieskazitelność natomiast jaką ma się wykazać na kartach historii Abraham polega na całkowitym oddaniu swej wiary osobie Boga. Abraham traktował Boga bezpodstępnie i stawiał Go na pierwszym miejscu

Ga 6:15 BT5 "Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie."

Tak jak Bóg nadając Abramowi imię Abraham zademonstrował znaczenie słowa obrzezanie, tak samo miał postąpić Abraham z każdym podległym mu "ciałem napletka", czyli osobą męską

Rdz 17:4-5 BT5 "Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (5) Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów."

Rz 4:11-12 BT5 "I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia osiągniętego dzięki wierze, którą miał wtedy, gdy jeszcze nie był obrzezany. I tak stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą, by również im poczytano to za tytuł do usprawiedliwienia, (12) a także ojcem tych obrzezanych, którzy nie tylko na obrzezaniu się opierają, ale nadto kroczą śladami tej wiary, jaką ojciec nasz, Abraham, miał przed obrzezaniem."

W przypadku przymierza Abrahama to bardziej język należałoby uważać za płodny niż fizyczne rozrodcze narządy

Iz 55:8 BT5 "Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

lapsoid
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2022, 15:13

Re: obrzezanie?

Post autor: lapsoid »

Myślę że obrzezanie wynikało raczej z przesłanek higienicznych - nie było wody, wiadomo pustynia. Inne ludy z tamtego regionu to praktykowały, a przecież były innych wyznań.



_________________
https://otomedi.pl/dieta-ketogeniczna-c ... lowodanow/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”