obrzezanie?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Yarpen Zirgin pisze:Nie dogadasz się. Z przebiegu rozmowy widać, że aspherus wcale nie czeka na jakiekolwiek odpowiedzi na pytania, ani nie interesuje go ustalenie stanu faktycznego. Plecie po prostu trzy po trzy i trolluje temat.
Całkiem możliwe ze jest tak jak piszesz.

Zobaczymy.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

Albertus pisze:
aspherus pisze:
aspherus pisze:Księga Rodzaju 17.9 " Potem BÓG rzekł do Abrahama : Ty zaś a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia , zachowujcie przymierze ze MNĄ . " Yarpen Zirgin - z Kościoła ? Co ? gdzie ? kiedy ? i jak ? Jeżeli chodzi o Sobór Jerozolimski to również co ? gdzie ? i jak ? PAN BÓG MÓWI do Abrahama - co do tego ma zniesienie Prawa Mojżeszowego ?
Dokonania Wysłanników 15.28 " Wydało się bowiem DUCHOWI ŚWIĘTEMU i nam , (aby) żaden większy (nie) kłaść na was ciężar oprócz tych koniecznie : " Gdzie Ty widzisz w 28 wersecie zniesienie obrzędu obrzezania ?
Zniesienie obrzędu obrzezania cielesnego nie wynika z tego wyrwanego z kontekstu wersetu ale z całego fragmentu mówiącego o tym wydarzeniu jakim był "sobór jerozolimski" :

15
1 Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci: «Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni»1.
2 Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. 3 Wysłani przez Kościół szli przez Fenicję i Samarię, sprawiając wielką radość braciom opowiadaniem o nawróceniu pogan.
4 Kiedy przybyli do Jerozolimy, zostali przyjęci przez Kościół, Apostołów i starszych. Opowiedzieli też, jak wielkich rzeczy Bóg przez nich dokonał. 5 Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: «Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego». 6 Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.

Mowa św. Piotra

7 Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli2. 8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam3. 9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. 10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni».
12 Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan.

Mowa św. Jakuba

13 A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: «Posłuchajcie mnie, bracia! 14 Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. 15 Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:
16 Potem powrócę
i odbuduję przybytek Dawida,
który znajduje się w upadku.
Odbuduję jego ruiny i wzniosę go,
17 aby pozostali ludzie szukali Pana
i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje -
mówi Pan, który to sprawia.
18 To są [Jego] odwieczne wyroki4.
19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».

Dekret Apostołów

22 Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. 24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie6 wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»
I co z tego wynika że znowu cytujecie piętnasty rozdział ? Gdzie w nim znajduje się zniesienie obrzędu obrzezania ?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

aspherus pisze:
Albertus pisze:
aspherus pisze:
aspherus pisze:Księga Rodzaju 17.9 " Potem BÓG rzekł do Abrahama : Ty zaś a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia , zachowujcie przymierze ze MNĄ . " Yarpen Zirgin - z Kościoła ? Co ? gdzie ? kiedy ? i jak ? Jeżeli chodzi o Sobór Jerozolimski to również co ? gdzie ? i jak ? PAN BÓG MÓWI do Abrahama - co do tego ma zniesienie Prawa Mojżeszowego ?
Dokonania Wysłanników 15.28 " Wydało się bowiem DUCHOWI ŚWIĘTEMU i nam , (aby) żaden większy (nie) kłaść na was ciężar oprócz tych koniecznie : " Gdzie Ty widzisz w 28 wersecie zniesienie obrzędu obrzezania ?
Zniesienie obrzędu obrzezania cielesnego nie wynika z tego wyrwanego z kontekstu wersetu ale z całego fragmentu mówiącego o tym wydarzeniu jakim był "sobór jerozolimski" :

15
1 Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci: «Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni»1.
2 Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. 3 Wysłani przez Kościół szli przez Fenicję i Samarię, sprawiając wielką radość braciom opowiadaniem o nawróceniu pogan.
4 Kiedy przybyli do Jerozolimy, zostali przyjęci przez Kościół, Apostołów i starszych. Opowiedzieli też, jak wielkich rzeczy Bóg przez nich dokonał. 5 Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: «Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego». 6 Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.

Mowa św. Piotra

7 Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli2. 8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam3. 9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. 10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni».
12 Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan.

Mowa św. Jakuba

13 A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: «Posłuchajcie mnie, bracia! 14 Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. 15 Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:
16 Potem powrócę
i odbuduję przybytek Dawida,
który znajduje się w upadku.
Odbuduję jego ruiny i wzniosę go,
17 aby pozostali ludzie szukali Pana
i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje -
mówi Pan, który to sprawia.
18 To są [Jego] odwieczne wyroki4.
19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».

Dekret Apostołów

22 Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. 24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie6 wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»
I co z tego wynika że znowu cytujecie piętnasty rozdział ? Gdzie w nim znajduje się zniesienie obrzędu obrzezania ?
Zniesienie to wynika całego fragmentu a szczególnie z zaznaczonych wersetów.

Pytanie pomocnicze:

W jakim celu zebrali się apostołowie w Jerozolimie?

I następne:

Jakie podjęli ustalenia?

Czy ustalili że obrzezanie cielesne ma jakieś znaczenie dla zbawienia?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tracisz czas. Już wskazywałem aspherusowi 15 rozdział Dziejów ze pokazaniem palcem na trzy najistotniejsze fragmenty, ale to zignorował. Jemu zależy tylko na laniu wody.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

aspherus pisze:
aspherus pisze:Księga Rodzaju 17.9 " Potem BÓG rzekł do Abrahama : Ty zaś a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia , zachowujcie przymierze ze MNĄ . " Yarpen Zirgin - z Kościoła ? Co ? gdzie ? kiedy ? i jak ? Jeżeli chodzi o Sobór Jerozolimski to również co ? gdzie ? i jak ? PAN BÓG MÓWI do Abrahama - co do tego ma zniesienie Prawa Mojżeszowego ?
Dokonania Wysłanników 15.28 " Wydało się bowiem DUCHOWI ŚWIĘTEMU i nam , (aby) żaden większy (nie) kłaść na was ciężar oprócz tych koniecznie : " Gdzie Ty widzisz w 28 wersecie zniesienie obrzędu obrzezania ?
Albertus "...na was..." to znaczy na kogo ? Proszę o cytat .

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Dlaczego udajesz, że nie wiesz o kim mowa?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

Albertus pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Nie dogadasz się. Z przebiegu rozmowy widać, że aspherus wcale nie czeka na jakiekolwiek odpowiedzi na pytania, ani nie interesuje go ustalenie stanu faktycznego. Plecie po prostu trzy po trzy i trolluje temat.
Całkiem możliwe ze jest tak jak piszesz.

Zobaczymy.
Interesuje mnie "ustalenie stanu faktycznego" .

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie kłam. Pytania, które zadajesz, pokazują, że nie interesuje Cię stan faktyczny, bo ten jest opisany w Dziejach Apostolskich.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

Dzieje Apostolskie 15.28 "...na was..." to znaczy na kogo w takim razie ?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Właśnie pokazałeś, że nie interesuje Cię stan faktyczny, bo jest do opisane. Skończ z rżnięciem głupa.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

aspherus pisze:
aspherus pisze:Księga Rodzaju 17.9 " Potem BÓG rzekł do Abrahama : Ty zaś a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia , zachowujcie przymierze ze MNĄ . " Yarpen Zirgin - z Kościoła ? Co ? gdzie ? kiedy ? i jak ? Jeżeli chodzi o Sobór Jerozolimski to również co ? gdzie ? i jak ? PAN BÓG MÓWI do Abrahama - co do tego ma zniesienie Prawa Mojżeszowego ?
Dokonania Wysłanników 15.28 " Wydało się bowiem DUCHOWI ŚWIĘTEMU i nam , (aby) żaden większy (nie) kłaść na was ciężar oprócz tych koniecznie : " Gdzie Ty widzisz w 28 wersecie zniesienie obrzędu obrzezania ?
Skąd Ty wiesz że w wersecie Dokonania Wysłanników 15.28 znajduje się zniesienie obrzędu obrzezania skoro nie wiesz kto to jest "...na was..." ?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rz 2:25 stern "Gdyż obrzezanie ma istotnie wartość, jeśli robisz to, co mówi Tora. Lecz jeśli gwałcisz Torę, twoje obrzezanie staje się nieobrzezaniem!"

Są wierzący z narodów, którzy po przyjęciu zbawienia z łaski ,na drodze uświęcenia przyjęli znak usprawiedliwienia z wiary ,tak jak Abraham ,a swoje męskie potomstwo obrzezali w dniu ósmym.

W przypadku nawracającego się dorosłego człowieka trzeba obrzezać najpierw serce, czyli wyzuć się z grzesznego ciała z pomocą mocy Bożej ,a dopiero wtedy obrzezanie fizyczne ma istotnie wartość, jak napisał Paweł ap.

Kol 2:11 bgn "W nim zostaliście obrzezani, obrzezką nie uczynioną rękami lecz w obrzezce Chrystusa, przez wyzucie się ciała z ciała wewnętrznego grzechów."

Kol 2:11-14 stern "W jedności z Nim zostaliście też obrzezani obrzezaniem uczynionym nie ludzkimi rękoma, ale dokonanym przez odarcie z władzy, jaką nad ciałem sprawuje stara natura.
W tym obrzezaniu uczynionym przez Mesjasza,zostaliście pogrzebani wraz z Nim przez zanurzenie i w jedności z Nim zostaliście też razem z Nim wskrzeszeni przez wierność Boga, którą okazał On,gdy wskrzesił Jeszuę z martwych.
Byliście martwi przez swoje grzechy, czyli przez swój "napletek", swą starą naturę. Ale Bóg was ożywił wraz z Mesjaszem poprzez odpuszczenie wam wszystkich waszych grzechów.Zmazał On listę zarzutów przeciwko nam. Na mocy przepisów świadczyła ona przeciw nam,ale On ją usunął,przybijając ją do pala egzekucyjnego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Rzym. 2:25-29
25. Bo obrzezanie jest pożyteczne, jeśli przestrzegasz zakonu; jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem.
26. Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie?
27. Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu.
28. Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,
29. Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.
(BW)


Stanie w rozkroku ??? :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Post autor: aspherus »

Listek pisze:Rz 2:25 stern "Gdyż obrzezanie ma istotnie wartość, jeśli robisz to, co mówi Tora. Lecz jeśli gwałcisz Torę, twoje obrzezanie staje się nieobrzezaniem!"

Są wierzący z narodów, którzy po przyjęciu zbawienia z łaski ,na drodze uświęcenia przyjęli znak usprawiedliwienia z wiary ,tak jak Abraham ,a swoje męskie potomstwo obrzezali w dniu ósmym.

W przypadku nawracającego się dorosłego człowieka trzeba obrzezać najpierw serce, czyli wyzuć się z grzesznego ciała z pomocą mocy Bożej ,a dopiero wtedy obrzezanie fizyczne ma istotnie wartość, jak napisał Paweł ap.

Kol 2:11 bgn "W nim zostaliście obrzezani, obrzezką nie uczynioną rękami lecz w obrzezce Chrystusa, przez wyzucie się ciała z ciała wewnętrznego grzechów."

Kol 2:11-14 stern "W jedności z Nim zostaliście też obrzezani obrzezaniem uczynionym nie ludzkimi rękoma, ale dokonanym przez odarcie z władzy, jaką nad ciałem sprawuje stara natura.
W tym obrzezaniu uczynionym przez Mesjasza,zostaliście pogrzebani wraz z Nim przez zanurzenie i w jedności z Nim zostaliście też razem z Nim wskrzeszeni przez wierność Boga, którą okazał On,gdy wskrzesił Jeszuę z martwych.
Byliście martwi przez swoje grzechy, czyli przez swój "napletek", swą starą naturę. Ale Bóg was ożywił wraz z Mesjaszem poprzez odpuszczenie wam wszystkich waszych grzechów.Zmazał On listę zarzutów przeciwko nam. Na mocy przepisów świadczyła ona przeciw nam,ale On ją usunął,przybijając ją do pala egzekucyjnego."
Dzieje Apostolskie 10.43-48 " Temu wszyscy prorocy świadczą , (że) uwolnienie (od) grzechów wziąć przez IMIĘ JEGO każdy wierzący w NIEGO . Jeszcze (kiedy mówił) Piotr słowa te , spadł DUCH ŚWIĘTY na wszystkich słuchających słowa . I stali się oszołomieni (ci) z obrzezania wierni , jacy przyszli razem z Piotrem , że i na pogan darowizna ŚWIĘTEGO DUCHA jest wylana . Słyszeli bowiem ich mówiących językami i wywyższających BOGA . Wtedy odpowiedział Piotr : "Czy wody może zabronić ktoś , (aby) nie zostać zanurzonymi ci , którzy DUCHA ŚWIĘTEGO wzięli jak i my ? " Nakazał zaś , (aby) oni w IMIENIU JEZUSA POMAZAŃCA zostać zanurzeni … " Listek napisał : "Są wierzący z narodów , którzy po przyjęciu zbawienia z łaski , na drodze uświęcenia przyjęli znak usprawiedliwienia z wiary , tak jak Abraham , a swoje męskie potomstwo obrzezali w dniu ósmym ." Listek mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli ? Trochę nie jasno napisałeś . Wypowiedż twoją można rozumieć na dwa sposoby . Albo "wierzący z narodów" to znaczy osoby pochodzące z nieobrzezanych (napisałeś :"są wierzący" to chyba znaczy "niektórzy") dokonują obrzezania swoich synów . Albo jakby na wzór powołania Abrahama . Abrahama który tak prawdę mówiąc pochodził z osób nieobrzezanych właśnie i który w pewnym momencie swojego życia dostaje polecenie : Księga rodzaju 17.11 " będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze MNĄ ." Zostają w podobny sposób powołani jak Abraham . Powołuje ich PAN BÓG to znaczy nakazuje im obrzezać swoich synów chociaż pochodzą z osób nieobrzezanych . Oj !!! CZY PAN BÓG MOŻE WSPÓŁCZEŚNIE TAK ZROBIĆ ? OJ BYŁBY TO OGROMNIE POWAŻNY ARGUMENT ZA OBRZĘDEM OBRZEZANIA . CZY ABRAHAM BYŁ OSTATNIĄ OSOBĄ POCHODZĄCĄ Z NIEOBRZEZANYCH KTÓRA DOSTAŁA POLECENIE OBRZEZANIA SWOICH SYNÓW ? No to się teraz Listek przygotuj na potężny atak przeciwników obrzędu obrzezania . List Do Kolosan 3.24 " SŁUŻYCIE CHRYSTUSOWI JAKO PANU " !!!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

aspherus pisze:Trochę nie jasno napisałeś
Rz.4,(11) Obrzezanie [Abraham] otrzymał potem jako znak - pieczęć stwierdzającą usprawiedliwienie dzięki wierze, którą wyznawał jeszcze przed obrzezaniem.

Zbawienie , czyli uwolnienie z grzechów i śmierci w. uzyskujemy darmo bez konieczności obrzezania ciała, czy innych uczynków..

Natomiast w procesie uświęcenia ,które następuje po przyjęciu Mesjasza,wierzący mężczyźni,którzy żyją zgodnie z Torą Boga, czyli są obrzezani na sercu, poddają się obrzezaniu ciała jak Abraham. Obrzezanie to jednak ma istotnie wartość, jeśli robisz to, co mówi Tora.

Rz 2:25 stern "Gdyż obrzezanie ma istotnie wartość, jeśli robisz to, co mówi Tora. Lecz jeśli gwałcisz Torę, twoje obrzezanie staje się nieobrzezaniem!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”