obrzezanie?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

obrzezanie?

Post autor: Anowi »

Czy Dawid "obrzezał" czy zbezcześcił zwłoki gdy musiał przynieść 100 napletków? (1 Sm 18:25)
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Anowi, 1 Sam. 18:27
27. Wstał tedy Dawid, i poszedł, on i mężowie jego, i zabił z Filistynów dwieście mężów, i przyniósł Dawid nieobrzezki ich, i oddano je spełna królowi, aby był zięciem królewskim. A tak dał mu Saul Michol, córkę swą za żonę.
(BG)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Uszy łatwiej byłoby obciąć. Dlaczego napletki?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Chyba raczej obrzezał filistynów ...

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Saul prosił o 100 a Dawid przyniósł mu 200 - nie umiał liczyć czy rozpędził się w zabijaniu - nie lepiej było się dogadać?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: obrzezanie?

Post autor: radek »

Anowi pisze:Czy Dawid "obrzezał" czy zbezcześcił zwłoki gdy musiał przynieść 100 napletków? (1 Sm 18:25)
Dawid obrzezując martwych Filistynów niejako wszczepił ich w plan Boży co do potomstwa Abrahama, dotyczący zmartwychwstania. Wszystko co dowiadujemy się z Pisma i nie tylko służy naszemu budowaniu ku pozyskiwaniu Wielu jeszcze nie pozyskanych, którzy nie życzą sobie Jezusa na Ziemi:

Mt 23:39 bt "Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie."

Prawo Boże mówi: "nie cudzołóż", więc wg mnie - obrzezanie mówi: nie wstydź się swojego ciała(uszlachetniaj je) i wykorzystuj je tak, aby przynosiło jak najwięcej owoców Ducha, który je podtrzymuje przy życiu.

Obrzezanie nie jest ze względu na Kobietę, lecz ze względu na związek z przymierzem, choć zobowiązany był tylko Abraham. Jako, że jednak Abrahamowi spodobało się to zobowiązanie więc umiał uczynić z niego przesłanie do potomnych.

Życie wieczne wiąże się z czystością cielesną, a więc rozmnażanie się może nastąpić tylko przez niepokalane poczęcie. Bóg uznając Abrahama i jego potomstwo ludem wybranym kazał każdego nowo narodzonego mężczyznę obrzezać, aby ukazać, że związek jego rodziców jest solidnie ugruntowany
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jezus jest naszą Paschą.

Jeśli wierzysz w Mesjasza to mężczyzno, do zbawienia niepotrzebne jest obrzezanie.

Jeśli natomiast chcesz wziąć udział w wieczerzy paschalnej to i owszem.

I Kor .5, (7) Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha.

(8) Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy
.

Ap. Paweł mówi tu o odprawianiu przez wierzących w Mesjasza, święta Paschy.

Wj 12:48 bp
"Gdyby zaś przebywał w gościnie u ciebie jakiś [mężczyzna], a chciał uczestniczyć w uczcie paschalnej na cześć Jahwe, musisz dokonać obrzezania wszystkich mężczyzn jego [domu]; wtedy będzie dopuszczony do uczestniczenia w niej, bo będzie jakby mieszkańcem kraju. Jednak nikt nie obrzezany nie może jej spożywać."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
To jest pytanie poważne,czy jesteś obrzezany?.
Jeżeli to pytanie jest zbyt osobiste,i nie chcesz bezpośrednio odpowiedzieć,to może łatwiej.
Czy bierzesz udział w wieczerzy paschalnej?.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit, przygotowując się do wejścia do nowego Jezuzalem i przybytku Boga w niebie , może rozważ ten werset PŚ:

Ez 44:9 bt "Dlatego tak mówi Pan Bóg: Żaden cudzoziemiec, nie obrzezany na sercu i na ciele, nie może wstępować do mego przybytku, żaden z obcych, którzy żyją wśród Izraelitów."

Wszystko co dzieje się na ziemi ma swoje odzwierciedlenie w niebie.

Rzymian 3,1) Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania?
(2) Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże.
(3) Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą?

(4) Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Każdy z nas jest dorosły i ma prawo dokonywać własnych wyborów.
Nie wiem czy piszesz tutaj dla celów narodowo - religijnych?
Cz piszesz od siebie z serca,czy z urzędu?
Ja nie jestem tym zainteresowany,dlatego jedynie na podstawie Pisma Św.scharakteryzuje,jakie jest Twoje miejsce,i moje w tym sporze.Rozumie,że i tak jest on przydatny,niezależnie ile jest w nim niedoskonałości.

Dz.Ap.15 roz.już dobrze nam znane miejsce.
Dla jakiego powodu,odbyło się spotkanie Apostołów,starszych w Jerozolimie.?
Odpowiedz ,też znamy,ale zacytuje jeszcze raz dwa miejsca.
Dz.Ap.15;1.
''A pewni ludzie,którzy przybyli z Judei,nauczali braci;Jeżeli,nie zostaliście obrzezani według zwyczaju Mojżeszowego,nie możecie być zbawieni.''
Dz.Ap.15;5.
''Lecz niektórzy ze stronnictwa faryzeuszów,którzy uwierzyli,powstali mówiąc;Trzeba ich obrzezać i nakazać im,żeby przestrzegali zakonu Mojżeszowego.''

Wyciągam wnioski,na podstawie tego co pisałeś, i postrzegam Ciebie w tym sporze wśród nich.

Pamiętaj więc,że decyzje które tam zapadły,dały odpowiedż,że chrześcijaństwo nie jest dalszym ciągiem zakonu Mojżesza,ale przesłaniem Apostołów,starszych i wszystkich tam zgromadzonych,skierowanym do wszystkich narodów świata.Jest świadectwem zbawienia przez laskę w Chrystusie,oraz jest świadectwem równych [jednakowych,bez względu na narodowość] warunków tego zbawienia.
Dz.Ap.15;11.-Piotr powiedział.
''Wierzymy przecież,że zbawieni będziemy przez łaskę P.Jezusa,tak samo jak i oni.''- jedno tylko zdanie.

Ten spór był prowadzony tam,i toczony jest ciągle,ponieważ dotyczy bardzo istotnej rzeczy w naszym chrześcijańskim życiu,dotyczy warunków zbawienia,czy też wyboru drogi do tegoż zbawienia.Dlatego ja opowiadam się całkowicie po stronie Jezusa,oraz tych których On wyznaczył [pisze tylko za siebie].
Niezależnie od tego co napiszesz,mam prawo również ja do takiej oceny.
Ta dyskusję,można zacząć i skończyć tylko na tym 15 Rozdziale.
Ale dobrze jest poznać różne miejsca Pisma Św. które do tego tematu coś wnoszą.
Pozdrawiam.
P.S Tekst,które przytoczyłeś Ezech.44;9..przez Twoje fizyczne zrozumienie,w połączeniu z Nowym Jeruzalemem,jest całkowicie nie do tematu,co więcej tworzy ''mix''.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Ja mało brakowało bym został obrzezany.
Ale miałem na to wpływ i cel tego byłby inny niż religijny.
Jednak okazało się to zbędne ku temu o co mi chodziło i nie jestem.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

O.K.Dżej.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:''A pewni ludzie,którzy przybyli z Judei,nauczali braci;Jeżeli,nie zostaliście obrzezani według zwyczaju Mojżeszowego,nie możecie być zbawieni.''
No bo dla zbawienia nie jest Ci potrzebne obrzezanie.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Przeczytaj,ostatni swój post.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

chryzolit pisze:Listku.
Przeczytaj,ostatni swój post.
Chryzolit - ja cię podziwiam, za dyskusję z Listkiem :-D
czynisz dobrą chrześcijańską ewangeliczną pracę - kibicuję ci, że kiedyś te ziarna, które cierpliwie i mozolnie siejesz - wydadzą owoce - trza mieć nadzieję
pozdrawiam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”