Klucze Królestwa Niebieskiego

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Klucze Królestwa Niebieskiego

Post autor: Jachu »

Mat. 16:18-19
18. A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go:
19. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; a cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebiesiech; a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebiesiech.
(BG)

Jak można kluczami wiązać,lub rozwiazywać?
Ile tych kluczy otrzymał Piotr?
Czy i ew. do czego ich użył?

Podzielcie się wiedzą,jeżeli coś wiecie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Re: Klucze Królestwa Niebieskiego

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:Mat. 16:18-19
18. A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go:
19. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; a cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebiesiech; a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebiesiech.
(BG)

Jak można kluczami wiązać,lub rozwiazywać?
Ile tych kluczy otrzymał Piotr?
Czy i ew. do czego ich użył?

Podzielcie się wiedzą,jeżeli coś wiecie.
Piotr użył tego klucza;Dz 10:34 bw "Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,"

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Człowiek został obdarzony przez Boga ogromnym potencjałem. Wybór niewłaściwej drogi oraz ogromne skażenie, jakie spowodował grzech w myśleniu ludzi powoduje, że ludzie wykorzystują ten potencjał w sposób, który przynosi śmierć.

Izajasz pisał 42.21 i dalej: Upodobało się Panu dla jego sprawiedliwości, aby jego zakon był wielki i sławny. Lecz lud jest złupiony i obrabowany, wszyscy oni są spętani w dołach i zamknięci w więzieniach, stali się łupem, a nie ma kto by ratował, wydani na splądrowanie, a nikt nie mówi: Oddaj! Kto między wami tego słucha? Kto zwraca uwagę i słucha tego, myśląc o przyszłości?
Ludzie są pozamykani w więzieniach, a to, co biorą za wolność, jest całkowitą niewolą. Bóg daje klucze do otwierania tych więzień i wypuszczania ludzi na wolność. Jeśli ktokolwiek rozumie.

Jezus mówił też o kluczu do przywódców religijnych: Biada wam, zakonoznawcy, że pochwyciliście klucz poznania; sami nie weszliście, a tym, którzy chcieliby wejść, zabroniliście. Tak jak było w czasach Jezusa, tak jest i teraz. Nic się nie zmieniło.

Spotykam się dosyć często z magicznym myśleniem wśród chrześcijan, ze owe klucze to szczególny rodzaj mistycznej mocy, która to moc pozwala wpływać na innych ludzi w sposób magiczny. To jest religia i pokrętne tłumaczenia przywódców religijnych, którzy nigdy nie byli uczniami Mistrza, ale poczuwają się w obowiązku do wyjaśnienia owego słowa.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Były to 'klucze królestwa'. Akurat Piotr otrzymał wyjątkowe zadanie 'otwierać' sposobność wejścia do królestwa. Moim zdaniem kluczy było trzy:

1. - 37 A gdy to usłyszeli, poczuli się ugodzeni w serce i rzekli do Piotra oraz pozostałych apostołów: „Mężowie, bracia, cóż mamy czynić?” 38 Piotr powiedział do nich: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego (klucz dany żydom)

2. - 14 Kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana; 15 a ci, przybywszy, modlili się za nich, by otrzymali ducha świętego. (klucz dany samarytanom)

3. - Kiedy Piotr jeszcze mówił o tych sprawach, duch święty zstąpił na wszystkich słyszących to słowo. 45 A wierni, którzy przyszli z Piotrem — ci z obrzezanych — zadziwili się, ponieważ wspaniałomyślny dar ducha świętego został wylany także na ludzi z narodów. 46 Słyszeli bowiem, jak mówią językami i wywyższają Boga. Na to Piotr rzekł: 47 „Czy tym, którzy tak jak my otrzymali ducha świętego, może ktoś odmówić wody, żeby nie zostali ochrzczeni?” 48 Wówczas kazał ich ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa. Potem poprosili go, żeby pozostał kilka dni. (klucz dany poganom)

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Ap 1:18 bw "i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła."Ap 3:7 bw "A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy."
Mając klucze Królestwa Bożego można otwierać i zamykać różne możliwości, można wzbudzać umarłych, wypędzać demony, uzdrawiać itd.
Piotr korzystał z takich możliwości. Obecnie Piotra nie ma i kto inny otrzyma te klucze .Obecnie ktoś już ma klucz do zamknięcia powołania pomazańców.
Mt 25:10 bw "A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi."

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Tak ktos inny - właśnie oczekują na takiego co bedzie wskrzeszał i czynił inne cuda niewidy.

Czekają tylko na właściwy moment..

Wiekszość ludzi oczekuje na cuda dotyczące ciałą bo to jest widzialne i oczy sie nasyca
jednak wskrzesic z Umarłych duchowo - NIKT, ale TO NIKT NIE POTRAFI ...TYLKO DUCH
JESZUAH HAMASZIACH -OZYWIA Tylko ON JEST DAWCĄ ŻYCIA WIECZNEGO
CZYLO POZNANIA SIEBIE SAMEGO ..

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

kesja pisze:Tak ktos inny - właśnie oczekują na takiego co bedzie wskrzeszał i czynił inne cuda niewidy.

Czekają tylko na właściwy moment..

Wiekszość ludzi oczekuje na cuda dotyczące ciałą bo to jest widzialne i oczy sie nasyca
jednak wskrzesic z Umarłych duchowo - NIKT, ale TO NIKT NIE POTRAFI ...TYLKO DUCH
JESZUAH HAMASZIACH -OZYWIA Tylko ON JEST DAWCĄ ŻYCIA WIECZNEGO
CZYLO POZNANIA SIEBIE SAMEGO ..
Obrazek
Jezus ma różne klucze na każdy czas i to on daje komu chce te klucze, tak jak dał Piotrowi.
Ap 9:1 bw "I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani."Teraz czekamy na ten dzień gdy gwiazda spadnie z nieba i otworzy studnię. Będzie to wylanie Ducha Świętego i dym zaćmi słońce.
Mt 24:29 bw "A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone."Ap 9:2 bw "I otwarła studnię otchłani. I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni."

Łk 21:31 bw "Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest Królestwo Boże."


Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pytanie zadałem,ponieważ w temacie przeniesionym o Jozuem,jeden z userów strasznie sie "ciskał",zawłaszczając Piotra jako "skałę' na ktorej jak twierdzil,zbudowany został jego kosciół, czyli KRK.
Wobec tego chcialbym zobaczyć dowody na takie twierdzenie,ale dowody rzeczowe z Biblii,nie z prawa kanonicznego.

Może ktoś z Katolików da dowody na w/w tezę.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:Pytanie zadałem,ponieważ w temacie przeniesionym o Jozuem,jeden z userów strasznie sie "ciskał",zawłaszczając Piotra jako "skałę' na ktorej jak twierdzil,zbudowany został jego kosciół, czyli KRK.
Wobec tego chcialbym zobaczyć dowody na takie twierdzenie,ale dowody rzeczowe z Biblii,nie z prawa kanonicznego.

Może ktoś z Katolików da dowody na w/w tezę.
Takich dowodów nie ma KrK bo Apokalipsa dana pod koniec wieku wymienia siedem zborów które Jezus posiadał nie wymieniono tam Rzymu bo w Rzymie był inny kościół powszechny Rzymski gdzie poganie udawali chrześcijan.
Ap 1:11 bw "To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei."Ap 1:16 bw "W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku."
Ap 1:20 bw "Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które widziałeś w prawej dłoni mojej, i siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd, to aniołowie siedmiu zborów, a siedem świeczników, to siedem zborów."

Jezus trzymał 7 gwiazd, siedem zborów bo reszta zborów była odstępcza które już wtedy trzymał szatan w swojej dłoni.
A więc zbór w Rzymie już wtedy należał do szatana a nie do Jezusa.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

W To jest Moje Słowo... Chrystus tak tłumaczy fragment z kluczami,który ma inną treść niż ten z NT:

89,9.Klucze do Królestwa niebiańskiego dam jednak tym, którzy pójdą za tobą w Moim Duchu i będą posłuszni Mojemu Prawu.

Klucze do Królestwa niebiańskiego są jednak we Mnie i w tych, którzy spełniają Moją wolę. Ja będę działał przez tego, kto idzie w Moje ślady, przestrzegając praw miłości i życia. Przez niego otworzę niebiosa wielu ludziom ku zbawieniu i życiu ich dusz.
Te słowa dotyczyły nie tylko Piotra lecz wszystkich obecnych tam uczniów, i dotyczą również wszystkich ludzi, którzy w kolejnych epokach stali się i staną Moimi prawdziwymi naśladowcami i którzy w braterstwie ze Mną żyli i żyć będą. Kto bowiem urzeczywistnia i spełnia prawa Boże, ten żyje świadomie we Mnie i Ja żyję przez Niego. On stanie się prawdziwym drogowskazem do Wewnętrznego Życia, który prowadzi owce do Mnie, do jedynego pasterza, do Chrystusa.

Albowiem jedynie Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem. I Ja Jestem kluczem do wrót niebios, kluczem do wrót życia.


Podobnie inną treść ma poniższy fragment o odpuszczaniu grzechów:

87.7.Nauczajcie ich świętego prawa miłości,które wam przekazałem.Tym,którzy się swoich grzechów wyrzekną,tym zostaną one odpuszczone,a tym,którzy będą trwać w swych grzechach,tym zostaną zatrzymane.

W NT Mat.16:18-19 i ten o odpuszczaniu grzechów zostały świadomie sfałszowane,aby rzekomym dusz pasterzom KK jako następcom Piotra przypisać sobie tą szczególną wyjątkowość.W KK to się nazywa sukcesją apostolską,której Chrystus zaprzecza jako jedyny Pasterz dusz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Jachu pisze:Pytanie zadałem,ponieważ w temacie przeniesionym o Jozuem,jeden z userów strasznie sie "ciskał",zawłaszczając Piotra jako "skałę' na ktorej jak twierdzil,zbudowany został jego kosciół, czyli KRK.
Wobec tego chcialbym zobaczyć dowody na takie twierdzenie,ale dowody rzeczowe z Biblii,nie z prawa kanonicznego.

Może ktoś z Katolików da dowody na w/w tezę.
Katolik sie +ciska+ tak jak kazdy inny ,ktory jest poddany swoim +panom+

Katolik wie ze Piotr jest Skala bo inaczej wiedziec nie moze ,tak jak nie moze wiedziec innowierzacy w to i owo .

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Może zatem ktoś ma wiedzę o tych kluczach,które Chrystus obiecał dać Piotrowi ,ile tych kluczy było i do czego Piotr ich użył?

(w Biblii pisze)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jachu pisze:(w Biblii pisze)
Niech zgadnę... Jachu ;-)
Skoro Papież ma władzę nie tylko na Ziemi, ale i w Niebie i pod ziemią- czyli Piekle, to musi być klucz od bramy Raju i bramy Piekieł. 8-)
No bo... jakże inaczej? :lol:
A wersety?
Mat 16:18 bt " Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."
Jest brama - jest!
A brama do Raju?
Cheruby zmęczyli się, i bramę zamknięto na klucz.
Gen 3:24 bt " Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia."
Może któryś Katolik coś napisze... od czegóż te klucze?
Może jestem w błędzie? :roll:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Klucze ma w herbie,ale czy może nimi się posługiwać?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_papieski

Ba !!! Nawet tiara jest,a byli tacy,co zaprzeczali jej istnieniu. :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A Piotr z upoważnienia Jezusa coś dwukrotnie otworzył i o tym pisze w Biblii. :-D

Tylko do niego Pan powiedział o kluczach i tylko jemu obiecał dać " te klucze",
dlatego dla kluczy Piotr został zawłaszczony. :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”