OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: booris, kansyheniek, Bobo, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3631
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: amiko »

[center]Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE?[/center]
Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10733
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego
Sorki ratao,ale czy Ty rozumiesz,co piszesz? Bo jakoś trudno mi pojać to,co piszesz

Ewangelia to radosna nowina/wesoła nowina,taką nowinę głosili uczniowie Jezusa,-apostołowie i każdy człowiek,do którego serca i rozumu dotarła treść tej Ewangelii,radował się i zaczynał drogę "ku nowości żywota". Nie wszyscy ludzie to przyjmowali wtedy i nie wszyscy ludzie to przyjmują teraz. Więc nie jest prawdą to,co mówisz,że Chrystus jest obecny w nas wszystkich i to 'przez swojego Ducha Świętego"sic
Na dodatek wypada pamiętać,co pisał ewangelista Łukasz:

Łuk. 11:13
13. Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.
(BW)

Rz 8:28-29
28. Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.
29. Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi.
(BT)

Nie wszyscy jak" leci" ratao,są wybrani,ale zbawienie w Jezusie Chrystusie dane jest wszystkim. Niestety,nie wszyscy z tego zechcą skorzystać i skorzystają.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

jgs
Posty: 246
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Tu.... żeby nawet sam Pan Chrystus Jezus z Nazaretu przemówił to i tak przecież nie miał by żadnych szans... Oczywiście uwzględniając to , że przemówił by jako zwykły człowiek.. tak jak to miało miejsce kiedyś...
Jan Gryko

meritus
Posty: 4350
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Tak, tylko ratao, którego jako jedynego mam na liście ignorowanych, głosi jedynie słuszną i najprawdziwszą Ewangelię Chrystusową. On jeden. Jedyny. Ament. :->

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10070
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

wypuść Go z więzienia
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Ratao zapytam w jakim celu napisałeś ten temat?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ewangelia głosi:
Odwróćcie się od grzechów swoich i wejdźcie na drogę Pańską.

Słowniczek

Grzech - to bezprawie,łamanie prawa Bożego.Poznanie grzechu przez Prawo Boże /Rz.7,7
/
Droga Pańska - droga według ducha, który uczy nas jak kochać Boga wypełniając Jego przykazania.Droga na wzór Jezusa.


Życie zgodne z przykazaniami Bożymi jest dowodem żywej wiary, miłości i znajomości Boga jako Zbawiciela (Rz 3:31; Jk 2:17; 1 J 5:3; 1 J 2:3-6; Ef 2:8-10). Jest dowodem, że treść przykazań Bożych została wpisana w nasze serca, „aby słuszne żądania zakonu wykonały się na nas, którzy nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha „
(Rz 8:4).Abyście nie dali się uwieść tym,którzy nie szanują praw Bożych (2 P 3,17b). Umarliśmy dla grzechu,żyjemy zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie (Rz.6,12).
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

Japończycy nazywają to energią Ki, Chińczycy - Chi. Jak by ją nie nazwać, jest to ta sama energia, przy pomocy której jogini, wywodzący się z kręgu kultury Indii, czynią cuda. Jak się ktoś uprze, może ją nazwać Duchem Świętym. Kwestia nazewnictwa. To tylko forma, a nie treść. Treścią jest energia. Używając jej, powoduje się jej rozrost. Pojawiają się siddhi, moce magiczne. Jest to wskazówka, że jest się na dobrej drodze i jednocześnie zagrożenie, bo niektórzy jogini w pogoni za siddhi, zbaczają ze ścieżki. Siddhi są produktem ubocznym dążenia do boskości, tak jak produktem ubocznym fermentacji jest alkohol. Biada joginowi, który pogrąży się w siddhi, dla samych siddhi. Im bardziej się pożąda siddhi, tym trudniej jest je zdobyć. To akurat jest łatwo zrozumiałe: - im bardziej mężczyzna pragnie kobiety, tym bardziej głupio się zachowuje. Zdobywa ją, kiedy przestaje mu na niej zależeć.


Jak osiągnąć moce nadprzyrodzone?
http://bhawa.fm.interia.pl/metody.htm/
Wstęp

Istnieją dwie drogi do zdobycia mocy nadprzyrodzonych. Pierwsza prowadzi przez praktykę, zmierzającą do wyzwolenia z samsary, to jest z koła narodzin i śmierci. Celem jest tutaj nie osiągnięcie abhidżni, czyli wielkich umiejętności lecz wstąpienie do stanu nieuwarunkowanego, do nirwany. W ostatnim etapie medytacji, zwanej samjamą pojawiają się mimo woli te właśnie umiejętności, do których należą 1. Siły nadnaturalne (siddhi); 2. Jasnowidzenie, czyli "boskie oko" (diwjacaksus); 3. Słyszenie głosów niebiańskich i ludzkich, czyli "boskie ucho" (diwjaśrota); 4. Poznanie myśli drugich ludzi (paracittadżniana); 5. Poznanie poprzednich żywotów (purwanirwasanusmriti). Paradoksalnie im mniej pożąda się tych umjejętności tym łatwiej one przychodzą i szybciej się je zdobywa. Trzeba jednak wiedzieć, że nie pomagają one w osiągnięciu wyzwolenia, lecz stanowią wyraźną przeszkodę w drodze do nirwany. Są one jednak oznaką zbliżania się do stanu wyzwolenia i osiągania stanu arhata. Przed pierwszym soborem buddyjskim w Wajsiali jeden z najbliższych uczniów Buddy, Ananda, nie dostąpił jeszcze stanu arhata i nie chciano go dopuścić do obrad. Wtedy on pośpiesznie przeprowadził praktykę medytacyjną i uzyskał jednocześnie zdolności abhidźnia. Wykazał je, przechodząc przez ścianę skalną jaskini, w której odbywały się obrady.

Druga droga do zdobycia mocy nadprzyrodzonych prowadzi poprzez praktykę jogiczno--tantryczną, zwaną też sadhaną. Stosuje się tutaj takie metody jak powtarzanie mantr czy dharani. Innym środkiem do zdobycia tych zdolności są ćwiczenia pranajamy, czyli ćwiczeń oddechowych, polegającycych na ograniczaniu ilości oddechów a nawet ich całkowitym powstrzymywaniu. Opowiadania o 84 siddhach zawierają przykłady niektórych joginów, którzy najpierw osiągnęli umiejętności nadnaturalne a potem dopiero stan buddy. Droga ta jednak jest dużo trudniejsza i dłuższa. Im bardziej się ich pożąda tym trudniej jest je zdobyć. Wadżrajana, czyli tantryczna odmiana buddyzmu rozwinęła wiele takich metod "na skróty" poprzez praktyki tantryczne, opisane językiem symboli seksualnych, zwanym sandhjabasza, czyli językiem "półcieni" lub jak chce tego M. Eliade sandhabasza, czyli językiem "intencjonalnym".
A odpowiadając na pytanie:
Kościół to instytucja, a instytucje zajmują się zarabianiem na siebie.

Matii04
Posty: 128
Rejestracja: 13 paź 2011, 23:02

Post autor: Matii04 »

Ewangelia jest głoszona po całej ziemi każdy ma dostęp do bibli i może ja czytać jednak większość tego nie robi głoszenie ewangelia tak jak to czynią SJ nie wiem czy przynosi efekt ponieważ Pan Jezus o tym mówił ze taki będzie znak końca czasu wieku ewangelii.Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4833
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Matii04 pisze:Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.
Zupełnie nie rozumiem o co chodzi, a przeczytałam ze 3 razy :shock:
Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Jachu
Posty: 10733
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Anna01 pisze:
Matii04 pisze:Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.
Zupełnie nie rozumiem o co chodzi, a przeczytałam ze 3 razy :shock:
Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".
Mt 24:14
14. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
(BT)
Warto przeczytać cały 24 rozdz. Mateusza z uwagą. Tam nie pisze,że na naprawę,ale na świadectwo. Inaczej po cóż by był Tysiącletni dzień sądu?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 10721
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".
Matka Teresa, Ojciec Pio, Siostra Faustyna? :-?

meritus
Posty: 4350
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Henryk pisze:Matka Teresa, Ojciec Pio, Siostra Faustyna? :-?
Przeszkadzają ci w czymś?

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

Nie wiem jak komu, ale mi nie przeszkadzają.
To spoko ziomale.

Henryk
Posty: 10721
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

meritus pisze:Przeszkadzają ci w czymś?
Przecież to Twoi idole. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”