OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 19:51
Ale jednak to Biblia podaję że pierwsi ludzie zostali stworzeni w Raju i na ziemię trafili karnie po popełnionym grzechu.
Wiele bajek poznałem w swym życiu, ale takiej jeszcze nie słyszałem. :aaa:
Możesz zdradzić z jakiego źródła zaczerpnęłaś tę "wiedzę"?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 19:51
wuka pisze:
23 lip 2021, 19:13
Wybrana, zauważ taką sprawę dotyczacą Raju. Według Biblii przecież ludzie zostali właśnie tam stworzeni i tam umieszczeni. Raj był na ziemi, jak najbardziej. Adam miał za zadanie nazwać zwierzaki, które były w ziemskim raju, uprawiali rajski ogród. No przecież nie na księżycu...Od dawna różni ludzie poszukują miejsca, gdzie ten raj się mieścił, a wskazówek szukają w PS. I one tam są. Wymieniono przecież rzeki, które tam były i obecnie uznaje się, ze to rejony Eufratu, Tygrysu i te inne. Jedna z nich już nie istnieje jako rzeka, ale zdjęcia satelitane (całkiem niedawno) pokazały wyraźne zarysy pradawnej rzeki.
Inni na terenie Afryki Płd. jakoś dopasowali te opisy i okolica im się zgadza, a jeszcze inna koncepcja mówi o terenie dzisiejszych Indii, bliżej Tybetu. Ja tego nie sprawdzałam, ale od czasu do czasu przewijają się takie ciekawostki i jak ktoś zaciekawiony to na pewno odszuka. Pi szę z pamięci i mogło mi coś umknąć, to tylko taki sygnał, że Raj, Ogród był tu, na ziemi.
Ja nie wiem skąd masz takie informacje o raju gdzieś ...? No właśnie? Gdzie?
Poza tym w Biblii pisze, że będzie nowa ziemia. Ja rozumiem, że może...odnowiona? zregenerowana?
Mogę się mylić oczywiście, ale ten raj gdzieś tam zupełnie do mnie nie przemawia, a przeciez w PS też o tym nie ma.
Co cię skłania do takiego zrozumienia?
Ale jednak to Biblia podaję że pierwsi ludzie zostali stworzeni w Raju i na ziemię trafili karnie po popełnionym grzechu.
Skoro Jezus nauczał, że wierzący w Niego nie umrze, a będzie miał życie wieczne, więc może ktoś mi wytłumaczy, jak w tej fizycznej przestrzeni zmartwychwstały czlowiek będzie żył wiecznie? No chyba, że tylko jego duch będzie tu żył, ale to już nie będzie fizyczny czlowiek, który będzie uprawiał ziemię- siał, oral i konsumował.
Ludzie nie zostali ZRZUCENI z Raju ziemię (z jakiegoś miejsca spoza ziemi), ale wyrzuceni z tego Ogrodu, w którym przebywali. Tu, na ziemi. Przecież ziemia jest ogromna, a ten ogród zajmował konkretny obszar i potem wyrzucono ich poza ten chroniony obszar. Może xle kojarzysz z wyrzuceniem/strąceniem nieposłusznych aniołów?
Wybrana, nawet alternatywna historia stworzenia, jako eksperyment genetyczny odbyła się właśnie w takim obszarze chronionym, a po tym, jak człowiek okazał się niespodziewanie mądry (na skutek tych eksperymentów) i był prawie, jak bogowie, to został usunięty z raju i dokonano dalszych manipulacji, ale już, aby przystopować te nadzwyczjne zdolności/. Tak czy inaczej cały czas mówimy o ziemi.
Pytasz, ja będzie uprawiał itd. Normalnie. Ma to wrócić (ziemia, ma być nowa, odrodzona, oczyszczona) do pierwotnego stanu. Jakie ciała? Przypomnij sobie w jakim ciele Jezus był po swoim Zmartwychwstaniu. W ciele, które przenikało np. ściany, ale nadal mógł normalnie rozmawiać, jeść i wszystko robić. Mógł więcej. Moim zdaniem właśnie takie ciała każdy miał pierwotnie, i takie zdolności, ale to już inny temat.

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: kris0069 »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 18:20
nike pisze:
23 lip 2021, 16:34
A wiec Jezus kiedy po swojej śmierci poszedł do swojego Ojca do nieba po 33,5 roku, czekał na z martwych wstanie swojej Oblubienicy, na tych wszystkich członków którzy w ciągu tych 2000 lat poumierali, z martwych wstanie odbyło się małżonka została zabrana do nieba, a ci co jeszcze żyli na ziemi przy swojej śmierci w tej samej chwili zostawali przemieniani na duchowa fazę, obecnie nie ma już Maluczkiego Stadka na ziemi i Jezus wraz ze swoją Oblubienicą niszczy zły porządek rzeczy na ziemi, inaczej mówiąc przygotowuje grunt pod Raj.
Tak ja rozumiem te teksty które są w poście cytowane.
I sądzisz, że ten Raj nastąpi na tej ziemi?
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
Po 1000 latach szatan zostanie wypuszczony, aby dokonać selekcji ludzi.
Następnie zostanie usunięty na zawsze. Wtedy dopiero nastanie drugie
zmartwychwstanie, sąd Boży i raj na ziemi.
Objawienie 20:11-15
Osoby, które nie zakwalifikowały się do pierwszego zmartwychwstania, przystąpią
do drugiego zmartwychwstania.
Wszyscy, którzy umarli poniosą konsekwencje swoich dobrych lub złych czynów.
Źli ludzie, którzy nie są zapisani w księdze życia, zginą. Następnie zostaną
zniszczone: śmierć i otchłań. Ludzie nie będą więcej umierać. Nastanie prawdziwy
raj.
Objawienie 21:4

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

kris0069 pisze:.Ile Końcy Świata przepowiadali Świadkowie ???
Coś to wasze Ciało kierownicze szfankuje...
No ile? Podasz konkretną liczbę?
Z drugiej strony ŚJ wciąż mówią o końcu świata. Zresztą sami są znakiem końca.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 8:31
kris0069 pisze:.Ile Końcy Świata przepowiadali Świadkowie ???
Coś to wasze Ciało kierownicze szfankuje...
No ile? Podasz konkretną liczbę?
Z drugiej strony ŚJ wciąż mówią o końcu świata. Zresztą sami są znakiem końca.
Jonasz prorokował zniszczenie Niniwy i pomimo, że Niniwa ocalała, jest to jedna z najbardziej pozytywnych sytuacji w Biblii
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 8:31
No ile? Podasz konkretną liczbę?
Z drugiej strony ŚJ wciąż mówią o końcu świata. Zresztą sami są znakiem końca.
Dlaczego zawsze prowokujesz? :evil:
Końców świata mieliście już kilka. Te najbardziej znane- takie „oficjalne”, to 1925, 1975, 1984…
Tak nieoficjalnie każda rocznica „latających talerzyków” jest nadzieją dla głosicieli, że tego właśnie dnia spadnie ogień na grzeszników, a oni sami, zgromadzeni w salach królestwa ocaleją, jak ten Noe w arce.
Potem jeszcze tylko grzebanie poległych i już raj.
Aha! Przed tym ogniem muszą być jeszcze prześladowani.
Coś CK wymyśli…
Może dwa miliony listów do Putina, czy innych prezydentów z pogróżkami, jak to było z Hitlerem?
Na bank zadziała!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: kris0069 »

Bobo pisze:
07 sie 2021, 8:31

No ile? Podasz konkretną liczbę?
Z drugiej strony ŚJ wciąż mówią o końcu świata. Zresztą sami są znakiem końca.
Podam kilka źródeł:
- "Strażnica" 1 stycznia 2013
- "Nadszedł czas? wyd. ang. 1907 str.101
- "Nadszedł czas" wyd.1920 str. 106
- "Dokonana Tajemnica" wyd.1925 Watch Tower Bible str. 152
- "Miljony z obecnie żyjących nie umrą" wyd. 1920 str.76
- "Strażnica" 1969 Nr.5 str.5
- "Przebudżcie się !" 8 lipca 1995
Jeżeli ŚJ głoszą, a Stwórca dopuszcza do tego, to może tak ma być.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:1984…
Gdzie coś zapowiadaliśmy na ten rok? :mrgreen:
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

A na 1975 ? I co się wydarzyło ? Byłam w z ciekawości na starym lotnisku obecnie osiedle Zaspa, było dużo chętnych do porwania, ale porwania nie było hehehe.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Wymyślasz, jak ktoś już tu coś wymyślał o jakiejś górze itp.
Zastanawiam się dlaczego Henryk nie wymienił 1914 roku, co?
I co z tym 1984?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
08 sie 2021, 14:33
Zastanawiam się dlaczego Henryk nie wymienił 1914 roku, co?
Ponieważ rok 1914 według chronologii wskazuje na koniec "dwójnasobu karania" i w związku z tym koniec "czasów pogan".
co z tym 1984?
Nie wiem. Sami nie byliście pewni czy 1974, czy 1984...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: kris0069 »

14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2021, 23:48 przez kris0069, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:. Nie wiem. Sami nie byliście pewni czy 1974, czy 1984...
Aaaaa! A pisałeś, że to najbardziej pewne, a teraz sam nie pamiętasz, a żrodla oczywiście nie podasz.
Czy ty nie robisz za niejakiego Krystiana, czyli pleciesz brednie trzy po trzy? To już któryś raz, gdy oczekuje, potwierdzenia, że ŚJ to lub tamto. I nic.
Dlaczego kłamcy mogą na tutejszym forum bezkarnie pisać? Bo piszą o ŚJ. Na nich można gówna rzucać, a jak Henryka zbanuje, to oczywiście larmo, że boimy się prawdy, że jesteśmy nietykalni, że boimy się krytyki itp itp.
Ale jak Henryk zjadliwość swoją wyrzuca bez skrupułów bez uzasadnienia, to... co ma mod z tym zrobić?
Niech ktoś mądry mi podpowie 🤔
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
08 sie 2021, 20:31
Na nich można gówna rzucać, a jak Henryka zbanuje, to oczywiście larmo, że boimy się prawdy, że jesteśmy nietykalni, że boimy się krytyki itp itp.
Bobo, czyżby biomet niekorzystny? :panda:

Może to był 1994?
Do roku 1914 dodaliście "pokolenie".
Ps 90:10 BT5 "Czas naszych dni - to lat siedemdziesiąt lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt; a większość z nich - to trud i marność, bo szybko mijają, my zaś odlatujemy."
Ale już o ile pamiętam, to w 1995 wycofaliście się z tego.
Ostatnią datą jest chyba 2030- ty któryś.
Wybacz, że nie spamiętałem dokładnie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

Ja ci podpowiem bobo, ja kilka razy się ciebie o różne rzeczy pytałam i odpowiedzi nie otrzymałam.
!984 rok był też podawany w waszej literaturze, chyba chodziło o zdecydowanie czy rok 1984, czy 1994. czytałam na ten temat chodziło tez o armageddon, więc nie rób z siebie głupszego jak jesteś oki. Dziękuję za wysłuchanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”