OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
19 lip 2021, 6:20
kris0069 pisze:
18 lip 2021, 20:08

Obecne religie to tylko firmy ,których przywódcy czerpia dochód od naiwnych ludzi.
Nieważne czy to Katolik , czy Swiadek Jehowy, czy Kościół Protestancki itd...

Nie wrzucaj ŚJ do jednego worka z innymi. Jest coś, co pozwala rozróżnić prawdziwą religię.

To motywy!

Ogromna większość ludzi chodzi do swoich Kościołów, żeby za mamonę uspokoić swoje nierzadko zbrukane sumienia. Nie wysilają się w żaden sposób, aby ich wiara rosła. Przeciwnie! Płacąc swoim księżom czy pastorom, tak naprawdę czynią ich swoimi powiernikami. Jednocześnie rośnie ich wiara w nieróbstwo religijne.

O czym mówię?

Dobrze wyraził to apostoł Paweł, pisząc do Tymoteusza:

2 Tym 4:3,4 "Nastanie czas, gdy ludzie nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami otoczą się nauczycielami, którzy będą im łechtać uszy. I przestaną słuchać prawdy, a zwrócą uwagę na fałszywe opowieści"

Tymczasem prawdziwi naśladowcy Jezusa mieli być zajęci czymś zupełnie innym. Czym? Mówi o tym kolejny werset:

2 Tym 4:5 "Ty jednak we wszystkim zachowuj trzeźwość umysłu, znoś przeciwności, wykonuj zadanie ewangelizatora, dokładnie pełnij swoją służbę"

Czy Ty, "pełnisz rolę ewangelizatora"?

Czy nauczasz innych zgodnie z ostatnim poleceniem Jezusa?


To jest właśnie zadanie, które mieli wykonywać prawdziwi naśladowcy Pana, aż do Jego przyjścia (Mat 28:19,20 / Mat 24:14).

Co świadczy o tym, że ŚJ, jako jedyni wywiązują się z tego zadania? Liczby!

W roku 1914 głosicieli Królestwa było 5155 w 43 krajach. Obecnie jest ich jakieś 8,5 miliona w 240 krajach, głosząc (na dzień dzisiejszy) w 1034 językach. Mimo to nasza praca jeszcze się nie skończyła. Musimy nadal mówić innym, że tylko Królestwo Boże może rozwiązać problemy ludzkości (Ps 145:11-13).
A co to za argument?
Adwentyści powstali w podobnym okresie jak ŚJ, a jest ich około 20 milionów.
Czyżby Bóg im bardziej błogosławił, chociaż nie łażą tyle po chałupkach co wy. :s_luzak:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
21 lip 2021, 15:49

A co to za argument?
Adwentyści powstali w podobnym okresie jak ŚJ, a jest ich około 20 milionów.
Czyżby Bóg im bardziej błogosławił, chociaż nie łażą tyle po chałupkach co wy. :s_luzak:

W tym właśnie tkwi problem Adwentystów i innych odłamów chrześcijaństwa, ponieważ "nie łażą po chałupach" w ogóle. Ja przynajmniej nigdy ich nie spotkałem. Prawdę biblijną poznałem właśnie dzięki ŚJ i tradycejnemu głoszeniu nakreślonemu przez Jezusa (Łuk 10:1).

Za to właśnie byli prześladowani pierwsi chrześcijanie i za to byli i są nadal więzieni i prześladowani ŚJ, naśladowcy Jezusa w XX i XXI wieku:
Dzie 4:18 "Potem ich wezwali i zakazali im mówić i nauczać z powoływaniem się na imię Jezusa"

Dzie 4:23 "Kiedy apostołowie zostali uwolnieni, poszli do innych uczniów i przekazali im słowa naczelnych kapłanów i starszych ludu"

Dzie 4:33 "Apostołowie w dalszym ciągu z wielką mocą dawali świadectwo o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. A Bóg obdarzał wszystkich wielką miarą niezasłużonej życzliwości"

Dzie 5:17,18 "Ale arcykapłan i wszyscy, którzy mu towarzyszyli — należący do stronnictwa saduceuszy — pełni zazdrości, powstali przeciw apostołom, schwytali ich i wtrącili do publicznego więzienia"

Dzie 5:27,28 "Gdy ich przyprowadzili i postawili przed Sanhedrynem, arcykapłan zaczął ich przesłuchiwać. Powiedział: 'Surowo wam zakazaliśmy nauczać w tym imieniu. A wy co robicie? Nauczacie w całej Jerozolimie. I chcecie, żeby spadła na nas krew tego człowieka'"

Dzie 5:33 "Gdy oni to usłyszeli, wpadli we wściekłość i chcieli zabić apostołów"

Dzie 5:40-42 "I usłuchali tej rady. Wezwali apostołów, wychłostali ich i zakazali im przemawiać z powoływaniem się na imię Jezusa, a potem pozwolili im odejść. Odeszli więc sprzed Sanhedrynu, ciesząc się, że okazali się godni znosić zniewagi ze względu na imię Jezusa. I dalej każdego dnia w świątyni oraz od domu do domu stale nauczali i głosili dobrą nowinę o Chrystusie Jezusie"


A czy Ty, uważający się za naśladowcę Jezusa "łazisz po chałupach" tak jak czynią to ŚJ? Czy Ty, "łazisz po chałupach" tak jak robili to pierwsi chrześcijanie, w tym apostoł Paweł?:

Dzie 20:20 "Nie wymawiałem się od przekazywania wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i od domu do domu"

Dlaczego zatem prześladujesz razem z innymi tych, którzy wywiązują się nałożonego na naśladowców Jezusa OBOWIĄZKU głoszenia (Mat 28:19,20), który to obowiązek tak dobrze rozumiał apostoł Paweł?:

1 Kor 9:16 "Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny"


Potraficie tylko gadać i krytykować, najeżdżając ciągle, jak kiedyś Faryzeusze, na naśladowców Jezusa, nie mając odwagi pójść Jego śladami.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
22 lip 2021, 7:43
A czy Ty, uważający się za naśladowcę Jezusa "łazisz po chałupach" tak jak czynią to ŚJ? Czy Ty, "łazisz po chałupach" tak jak robili to pierwsi chrześcijanie, w tym apostoł Paweł?:
A apostołowie "łazili po przypadkowych chałupach" :aaa: , a do tego musieli sprawozdawać czas na to przeznaczony?

Innego wyznacznika przynależności do Jezusa nie znasz?
2Tm 2:19 BW "Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego."
Tt 3:8 KOW "W tym zdaniu kryje się cała prawda; dlatego chcę, abyś o tym mówił z całą stanowczością: ci, którzy w Boga wierzą, mają gorliwie oddawać się pełnieniu dobrych uczynków. Rzecz to dobra, która przynosi ludziom wielki pożytek."

1Kor 13:2 BW "I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Jeśli mieli wychodzić z domu w którym ich nie chciano słuchać, to... chyba zaproszenia nie mieli. Jak się tam znaleźli?
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
22 lip 2021, 8:33
Jeśli mieli wychodzić z domu w którym ich nie chciano słuchać, to... chyba zaproszenia nie mieli. Jak się tam znaleźli?
A chodźcie i głoście ale zdrową naukę, której podstawą są Ewangelie zawierające nauki Jezusa. Wy Ewangelie odrzucacie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
22 lip 2021, 8:33
Jeśli mieli wychodzić z domu w którym ich nie chciano słuchać, to... chyba zaproszenia nie mieli. Jak się tam znaleźli?
Domu, czy może jednak miasta? ;-)
Łk 10:10 BW "Jeśli zaś do któregoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na ulicę i mówcie:"

Dz 13:5 BR "Dotarłszy do Salaminy, poczęli tam głosić słowo Boże w synagogach żydowskich, w czym pomagał im także Jan [-Marek]."
Można założyć, że gdy był ktoś zainteresowany, to zapraszał później apostołów do swego domu.

Nie ma najmniejszego dowodu, że apostołowie wchodzili do przypadkowych domostw bez zaproszeń i tam "głosili Jehowę".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

Ewangeliczna Miłość wiąże się z poszanowaniem całego jestestwa osoby miłowanej, łącznie z bezwarunkowym pochyleniem się nad jej problemami, bez szantażu w postaci wymagania przyłączenia się do jakiejś organizacji. Idealna Miłość jest niewinna i umie to obronić w istotnej dyskusji

J 13:35 NWT-PL "Po tym wszystkim poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość"."

Poznanie bliźniego z całym jego dobytkiem intelektualnym i miłowanie każdego jego szczegółu, to wchodzenie przez drzwi do jego wspólnoty

J 10:1-2 NWT-PL ""Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto nie wchodzi do owczarni drzwiami, lecz się wspina w jakimś innym miejscu, ten jest złodziejem i grabieżcą. (2) Ale kto wchodzi drzwiami, jest pasterzem owiec."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:
22 lip 2021, 8:43
Bobo pisze:
22 lip 2021, 8:33
Jeśli mieli wychodzić z domu w którym ich nie chciano słuchać, to... chyba zaproszenia nie mieli. Jak się tam znaleźli?
Domu, czy może jednak miasta? ;-)
Łk 10:10 BW "Jeśli zaś do któregoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na ulicę i mówcie:"

Dz 13:5 BR "Dotarłszy do Salaminy, poczęli tam głosić słowo Boże w synagogach żydowskich, w czym pomagał im także Jan [-Marek]."
Można założyć, że gdy był ktoś zainteresowany, to zapraszał później apostołów do swego domu.

Nie ma najmniejszego dowodu, że apostołowie wchodzili do przypadkowych domostw bez zaproszeń i tam "głosili Jehowę".
Henryku, wyrywasz tekst z kontekstu, a on brzmi:

Potem Pan wyznaczył 70 innych uczniów i wysłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i wsi, gdzie sam zamierzał przyjść. 2 Powiedział im: „Żniwa są wielkie, ale pracowników mało. Proście więc Pana żniw, żeby wysłał pracowników na swoje żniwa. 3 Idźcie, ale bądźcie ostrożni! Posyłam was jak baranki między wilki. 4 Nie noście sakiewki ani torby, ani sandałów, a po drodze nikogo nie pozdrawiajcie. 5 Gdziekolwiek wejdziecie do domu, powiedzcie najpierw: ‚Niech w tym domu zagości pokój’. 6 Jeśli mieszka tam osoba pragnąca pokoju, to zazna pokoju, którego jej życzycie. W przeciwnym razie wróci on do was
( Luk 10:1-6)

Nie ma jak inaczej zrozumieć tego wezwania do głoszenia. Wiadomo, że najpierw wchodzi się do miasta lub wsi. Ale jak wyjść z domu w którym nie chcą cię słuchać zanim do niego nie zajdziesz? Czy to był naprawdę zainteresowany, że dopiero do jego domu wchodzisz?
Robisz z czytelników głupków.
Wiadomo, że głoszenie od domu do domu jest ci solą w oku, ale... Jezus polecił i pokazał jak to się robi.
Rusz tyłek... naprawdę poczujesz się lepiej ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Powinno się raz na zawsze zabronić ŁAŻENIA PO CHAŁUPACH i wciskania ludziom antychrześcijańskich bzdur. Najperw sami niech poznają Jezusa, Jego nauki, Ewngelię, uznają Go za Stwórcę i Boga Prawdziwego, a potem nawracać i to w takich zakątkach, gdzie o Nim nie słyszano. Grenlandia, Amazonia, Mongolia Korea - tak na początek. I przenigdy nie od domu do domu. Henryk zacytował aż nadto wersetów. Ani Jezus, ani Paweł, ani żaden Apostoł nie łazili po chałupach. Głosili na rynkach, na ulicach, w synagogach, na placach zgromadzeń, przed świątynia itd. Tak że nie łudźcie się, bo NIE wypełniacie woli Jezusa-Boga.
Finito.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Tyrada, wuka, uprawiasz tyradę.
Jezus uczył swoich uczniów jak głosić od domu do domu :-D Czytaj Mateusza rozdział 10 i Łukasza też 10. Paweł również do tej formy nawiązywał.
Oczywiście, że głoszono na ulicach, rynkach itp. Tam też spotkasz dzisiaj ŚJ.
A gdzie można spotkać głoszących Badaczy czy wukę? Nawet jeśli to miałoby być na ulicy, na placach, na rynkach? Tam was też nie ma... :-(
Zastanawia mnie jednak, dlaczego taka awersja do głoszenia od domu do domu?
Wiem czemu. Bo za bardzo byście się upodobnili do ŚJ. A to jest niedopuszczalne, stąd ta negacja tej formy.
Skoro nawołujesz do nauki Jezusa to dlaczego, gdy uczy: gdy wejdziesz do domu... itp.
Weszłaś KIEDYKOLWIEK z PRAWDZIWĄ NAUKĄ? Wątpię.
Takie dyskusje na ogół uprawiają ci, co w ogóle nie głoszą tylko usprawiedliwiają się, dlaczego nie głoszą. Temat odwieczny.
Żadne finito.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

Ja muszę się przyznać, że raczej mam cierpliwość do ŚJ. Nauczanie w domu mi nigdy nie przeszkadzało, ani nie za bardzo miałem cokolwiek do ukrycia, ani możliwości intelektualnych mi nie brakowało. Próbowałem raczej myśleć, że przychodzą do mnie bo widocznie czegoś potrzebują i nie miałem problemu z rozmową na jeden z moich ulubionych tematów

Sir 7:33 BT5 "Miej dar łaskawy dla każdego, kto żyje, a nawet umarłemu nie odmawiaj łaski!"

Wiadomo, że nie chodzi o chodzenie po domach, ale o służenie bliźnim w ich problemach, gdyby na świecie nie byłoby problemów Jezus nikogo by nie posyłał z żadnymi poleceniami

Mat 10:8 BT5 "Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie."

Dan 12:3 BT5 "Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Natomiast co do Grenlandii, to ŚJ też tam docierają:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 01_7_VIDEO
Do Amazonii też:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 03_4_VIDEO
W Mongolii też się dzieje:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 02_9_VIDEO
A odnośnie Korei też mamy tam ŚJ:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 04_2_VIDEO

Masz jeszcze jakiś kraj, gdzie nie byłoby głoszących ŚJ?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
22 lip 2021, 12:06
Zastanawia mnie jednak, dlaczego taka awersja do głoszenia od domu do domu?
Wiem czemu. Bo za bardzo byście się upodobnili do ŚJ. A to jest niedopuszczalne, stąd ta negacja tej formy.
Nie jesteś w stanie, a może tylko nie chcesz zrozumieć, że to nie „awersja”.
To jedynie zdrowy rozsądek.
Bycie naśladowcą Jezusa nie oznacza wyłącznie chodzenia od domu do domu.
Bycie rzekomym Świadkiem Boga już wymusza „łażenie”.
Awersje ma każdy, gdy słyszy, że skoro nie chodzi po domach, to nie może być prawdziwym chrześcijaninem.
Czy sam w to wierzysz?
Jest to kłamstwo, które Wam wpojono, a wy usiłujecie przekazać je dalej.
Mnie to nie przeszkadza, bo już od dawna nikt od Was mnie nie odwiedził. Zeszyciki z notatkami robią swoje!
Nie ma najmniejszego dowodu, że jedyną metodą głoszenia było niepokojenie ludzi, w ich własnych domach.
Synagogi, rynki, bramy starożytnych miast- owszem. Ewentualnie na łonie natury, gdzie zainteresowani gromadzili się.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 12:47 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
22 lip 2021, 12:06
Tyrada, wuka, uprawiasz tyradę.
Jezus uczył swoich uczniów jak głosić od domu do domu :-D Czytaj Mateusza rozdział 10 i Łukasza też 10. Paweł również do tej formy nawiązywał.
Oczywiście, że głoszono na ulicach, rynkach itp. Tam też spotkasz dzisiaj ŚJ.
A gdzie można spotkać głoszących Badaczy czy wukę? Nawet jeśli to miałoby być na ulicy, na placach, na rynkach? Tam was też nie ma... :-(
Zastanawia mnie jednak, dlaczego taka awersja do głoszenia od domu do domu?
Wiem czemu. Bo za bardzo byście się upodobnili do ŚJ. A to jest niedopuszczalne, stąd ta negacja tej formy.
Skoro nawołujesz do nauki Jezusa to dlaczego, gdy uczy: gdy wejdziesz do domu... itp.
Weszłaś KIEDYKOLWIEK z PRAWDZIWĄ NAUKĄ? Wątpię.
Takie dyskusje na ogół uprawiają ci, co w ogóle nie głoszą tylko usprawiedliwiają się, dlaczego nie głoszą. Temat odwieczny.
Żadne finito.
Wiesz co ci powiem? Nie każdy ma predyspozycje do głoszenia. Jezus nie posłał WSZYSTKICH słuchających Go i nie polecił, aby szli i przekazywali dalej. U was jest to obowiązkiem, a potem takie kwiatki...jak już tu kilka razy pisałam: przyszli, coś próbowali z Biblii mi powiedzieć, a kiedy mówię: idę po moją Biblię, to po powrocie nikogo nie zastałam. Pewnie wam wmawiają, że śmiało, że to głupi naród, który biblii w ręku nie miał i można każdą brednię i manipulację im wcisnąć (idźcie i pozyskujcie dla organizacji :xhehe: ). Aż trafili na jedną co ciemnoty nie dała sobie wcisnąć i nawet własną biblię miała :hehe: - to zwiali. Dla mnie to kupa śmiechu.
Ja nie chodzę i nie głoszę i żadna siła mnie nie zmusi do tego i wiesz dlaczego? Bałabym się, że komuś w głowie namieszam i wtedy bym sobie nie darowała, gdybym zniszczyła komuś życie. Bo religie niszczą życie wielu ludzi, powodują rozłamy w rodzinach i nawet psychiczne problemy i wiele innych. Każdy ma swoją drogę, i jeśli wierzyć pismu, to Bóg znajdzie swoich i będzie wiedział jak kogoś przyciągnąć.
Powołanie do głoszenia, to musi być. A wy na żywioł wypouszczacie każdego. To koszmar. Nie zapomnę też kiedy była taka kobiecina z dzieckiem, może 5-6 lat. Widać było, że się wstydzi, a dzieciak był wręcz przerażony. Puknijcie wy się i zastanówcie jaką krzywde ludzio robicie.
Nie chce mi się z wami gadać, a zawsze coś mnie podkusi. W cholerę z forum.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:To jedynie zdrowy rozsądek.
No, za wszelką cenę unikać tego czego uczył Jezus, to rzeczywiście 'zdrowy rozsądek'.
Wychodzi mi na to, że Ty w ogóle rozsądny nie jesteś :-D
Jezus poucza: gdy wejdziecie do jakiegoś domu to...
A Henryk na to: ja mam zdrowy rozsądek, więc nie wchodzę...
LIPA, takie wymawianie się, LIPA Panie dzieju.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”