OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
22 lip 2021, 11:49
Powinno się raz na zawsze zabronić ŁAŻENIA PO CHAŁUPACH (...) Ani Jezus, ani Paweł, ani żaden Apostoł nie łazili po chałupach.

Wiesz, Putin też tak uważa, dlatego nas zamyka w więzieniach za głoszenie. Fałsz jaki siejecie z Henrykiem polega na tym, że wmawiacie ludzim na tym forum coś, czego sami ze strachu nie czynicie, oczerniając jednocześnie Jezusa, Pawła i apostołów, że nie głosili po domach.

Pamiętajcie, że za wszystkie kłamstwa będziecie wkrótce rozliczenia przez Tego, któremu odbieracie dział w tej formie działalności.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
22 lip 2021, 12:48
wuka pisze:
22 lip 2021, 11:49
Powinno się raz na zawsze zabronić ŁAŻENIA PO CHAŁUPACH (...) Ani Jezus, ani Paweł, ani żaden Apostoł nie łazili po chałupach.

Wiesz, Putin też tak uważa, dlatego nas zamyka w więzieniach za głoszenie. Fałsz jaki siejecie z Henrykiem polega na tym, że wmawiacie ludzim na tym forum coś, czego sami ze strachu nie czynicie, oczerniając jednocześnie Jezusa, Pawła i apostołów, że nie głosili po domach.

Pamiętajcie, że za wszystkie kłamstwa będziecie wkrótce rozliczenia przez Tego, któremu odbieracie dział w tej formie działalności.
Brawo Putin.
Wolę ludzi ostrzegać przed błędnymi naukami waszymi niż milczeć i czytać jakie brednie wypisujesz. Ty uważaj, abyś nie został rozliczony, a wtedy oberwiesz. Ty oczerniasz Jezusa nie oddając mu swego życia w Jego Boskie ręce. Paweł tez oberwie za założenie podstaw dla kościoła rzymskiego i za głoszenie swoich wymysłów, przez które wprowadził niezgodę do rodzin, nienawiść do kobiet i wiele innych szkód.
Strasz to może w tobie jest. Gdybyś samodzielnie i bez strachu właśnie pomyślał i przeczytał inną biblię niż waszą, może byś się opamętał. A tak, to ciebie jedynie strach trzyma, aby łazić po chałupach, bo a nuż, jak bym nie łaził to bym od miłosiernego i pełnego bezwarunkowej miłości :roll: został do piekła wrzucony, a tam to wiesz...ogień, robaki, widły, ogony i kopyta :s_jezor: :mrgreen:

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
22 lip 2021, 12:48
. Fałsz jaki siejecie z Henrykiem polega na tym, że wmawiacie ludzim na tym forum coś, czego sami ze strachu nie czynicie, oczerniając jednocześnie Jezusa, Pawła i apostołów, że nie głosili po domach.
Mój ty bohaterze. :xhehe:
Okazjonalne wejście apostoła do czyjegoś domu w celu opowiadania o Jezusie, nie czyni z tego obowiązku dla wszystkich.
Nie zapominaj, że nie wchodził do domu, gdy nie znał właściciela!
Wmawianie innym, że tak muszą, jest naiwnością i zwodzeniem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

A czy zauważyliście formę jaką są listy apostolskie. Przyniosły dużo dobrego i ciągle przynoszą odbiorca może do nich sięgnąć dniem i nocą, są wygodniejsze, Chociaż ich praca wynika z ducha piszących, Można przypuszczać, że jeden dobry list może przynieść więcej pożytku niż milion odbębnionych wizyt, chociaż zaznaczam, że ja ŚJ nie oskarżam o nieprzykładanie się do swojej służby

2Tes 2:15 BT5 "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

radek pisze:
22 lip 2021, 15:42
A czy zauważyliście formę jaką są listy apostolskie. Przyniosły dużo dobrego i ciągle przynoszą odbiorca może do nich sięgnąć dniem i nocą, są wygodniejsze, Chociaż ich praca wynika z ducha piszących, Można przypuszczać, że jeden dobry list może przynieść więcej pożytku niż milion odbębnionych wizyt, chociaż zaznaczam, że ja ŚJ nie oskarżam o nieprzykładanie się do swojej służby

2Tes 2:15 BT5 "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."
Radek, 2Tes 2:15, mówi nauki, a nie tradycji.
BW

Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

wybrana pisze:
22 lip 2021, 15:55
Radek, 2Tes 2:15, mówi nauki, a nie tradycji.
BW

Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.
Ja skorzystałem z przekładu Biblii tysiąclecia (wydanie V). "Nauka" rzeczywiście wydaje się być precyzyjniejsza, niż "tradycja"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

wybrana pisze:
22 lip 2021, 15:55
radek pisze:
22 lip 2021, 15:42
A czy zauważyliście formę jaką są listy apostolskie. Przyniosły dużo dobrego i ciągle przynoszą odbiorca może do nich sięgnąć dniem i nocą, są wygodniejsze, Chociaż ich praca wynika z ducha piszących, Można przypuszczać, że jeden dobry list może przynieść więcej pożytku niż milion odbębnionych wizyt, chociaż zaznaczam, że ja ŚJ nie oskarżam o nieprzykładanie się do swojej służby

2Tes 2:15 BT5 "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."
Radek, 2Tes 2:15, mówi nauki, a nie tradycji.
BW

Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.
Strong 3861----παραδοσεις-----paradosis -----przekazanie; tradycja religijna, nauka, doktryna.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
22 lip 2021, 16:17
wybrana pisze:
22 lip 2021, 15:55
radek pisze:
22 lip 2021, 15:42
A czy zauważyliście formę jaką są listy apostolskie. Przyniosły dużo dobrego i ciągle przynoszą odbiorca może do nich sięgnąć dniem i nocą, są wygodniejsze, Chociaż ich praca wynika z ducha piszących, Można przypuszczać, że jeden dobry list może przynieść więcej pożytku niż milion odbębnionych wizyt, chociaż zaznaczam, że ja ŚJ nie oskarżam o nieprzykładanie się do swojej służby

2Tes 2:15 BT5 "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu."
Radek, 2Tes 2:15, mówi nauki, a nie tradycji.
BW

Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.
Strong 3861----παραδοσεις-----paradosis -----przekazanie; tradycja religijna, nauka, doktryna.
Ot wymyśliła.
A Słowo może i morze też nadasz ten sam kontekst?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
22 lip 2021, 18:13
Strong 3861----παραδοσεις-----paradosis -----przekazanie; tradycja religijna, nauka, doktryna.
Ot wymyśliła.
A Słowo może i morze też nadasz ten sam kontekst?[/quote]
Ot, jakaś taka siermiężna Twoja wiedza "wybrano" na temat starych języków... :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Mam poprawić twój post, cytowanie, czy sam to zrobisz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
22 lip 2021, 12:56

Brawo Putin.

Przeczytaj zatem, jak Twój idol traktuje najbardziej pokojowo nastawionych ludzi na tym globie:

Prześladowania chrześcijan pod koniec dni ostatnich

wuka pisze:
22 lip 2021, 12:56

Ty oczerniasz Jezusa nie oddając mu swego życia w Jego Boskie ręce.

Ty oczerniasz Jezusa czyniąc Go równym Bogu, czego nigdy nie powiedział ... przeciwnie:

Jan 14:28 „Słyszeliście, jak wam mówiłem, że odchodzę i znowu do was przyjdę. Jeśli mnie kochacie, to będziecie się cieszyć, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja

wuka pisze:
22 lip 2021, 12:56

Paweł tez oberwie za założenie podstaw dla kościoła rzymskiego i za głoszenie swoich wymysłów, przez które wprowadził niezgodę do rodzin, nienawiść do kobiet i wiele innych szkód.

Czyli dla wuki werset z 2 Listu do Tymoteusza nie ma żadnego znaczenia:

2 Tym 3:16 „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia zgodnie z prawymi normami”

Pytam ... co wuka robi na forum Biblijnym? Czy nie powinna Ona być na forum „zagorzałych przeciwników Biblii”?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
23 lip 2021, 7:01
Przeczytaj zatem, jak Twój idol traktuje najbardziej pokojowo nastawionych ludzi na tym globie:
Cóż za skromność i narcyzm! :mrgreen:
Prz 27:2 BW "Niech inny cię chwali, a nie własne usta, obcy, a nie własne wargi."
Aktualna TVP chyba bierze z Was przykład.
U nich też wszystko piękne, śliczne, najlepsze...nawet dajom piniądze...
Mt 5:16 BW "Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie."
A jakimi dobrymi uczynkami dla innych mogą poszczycić się ci „ najbardziej pokojowo nastawieni ludzie na tym globie”?
Możesz wymienić któryś?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
22 lip 2021, 12:57
DonCicio pisze:
22 lip 2021, 12:48
. Fałsz jaki siejecie z Henrykiem polega na tym, że wmawiacie ludzim na tym forum coś, czego sami ze strachu nie czynicie, oczerniając jednocześnie Jezusa, Pawła i apostołów, że nie głosili po domach.
Wmawianie innym, że tak muszą, jest naiwnością i zwodzeniem.

"Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny" (1 Kor 9:16) ... "Nie wymawiałem się od przekazywania wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i od domu do domu" (Dzie 20:20)


Czasami wydaje mi sie, że pewnym ludziom w ogóle nie jest dane przeczytać tego, co jest napisane w Biblii. Czyżby spełniały się proroctwa mówiące, że za butę i pychę Jehowa sprawia, że "patrzą, a nie widzą" (Łuk 10:21 / Ez 12:2)

Mnie się wydaje, że Oni po prostu tych tekstów nie widzą ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
23 lip 2021, 8:45

A jakimi dobrymi uczynkami dla innych mogą poszczycić się ci „ najbardziej pokojowo nastawieni ludzie na tym globie”?
Możesz wymienić któryś?

Głoszeniem "Dobrej Nowiny" ... leniu (Mat 28:19,20)

Mat 25:26 "Na to pan rzekł: ‚Niewolniku zły i leniwy, przecież wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie siałem, i zbieram tam, gdzie nie odwiewałem"
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, 9:13 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
23 lip 2021, 9:01
Mnie się wydaje, że Oni po prostu tych tekstów nie widzą ...
No- za za nic w świecie nie widzę tego, co Ty widzisz. :shock:
Ja widzę jedynie to:
1Kor 9:16 BW "Bo jeśli ewangelię zwiastuję, nie mam się czym chlubić; jest to bowiem dla mnie koniecznością; a biada mi, jeślibym ewangelii nie zwiastował."
Za żadne skarby świata nie mogę dojrzeć następnych słów w tym wersecie: „od domu do domu”.
Jak robisz, że je widzisz? :-(

Chociaż często w domu swoim, czy znajomego, rozmawiamy o Słowie Bożym.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”