OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
05 lip 2021, 6:48
Jan 17:3[/url]), poznają, kim naprawdę jest jedyny prawdziwy Bóg Jehowa i Jego syn Jezus Chrystus .
Głosisz kłamstwo !
Ani Jan, ani żaden inny Apostoł, ani Jezus - nigdy nie nazywali swojego Boga - Jehowa.
Jahwe, czy Jehowa jak wy nazywacie nie jest Bogiem najwyzszym. To jeden z synów Elohim, który otrzymał władzę nad Izraelem. Takie wierzenia były w Sumerze w Mezopotami. Te wierzenia przejął od swoich przodków Abraham.
Wierzenia z Sumeru przejęli również Grecy i Egipcjanie.
Są to wierzenia o Anunanakach, którzy przybyli do Sumeru z kosmosu i stworzyli pierwszych ludzi.
Jest to system wierzeń Sumeryjskich spisanych w 3 tysiącleciu przed Chrystusem.
Nie wiemy, czy to były spisane odwieczne mity, czy jest w nich zawarte jakaś prawda. Wiemy tylko, że przed przyjściem Jezusa cały świat był zwiedziony przez niegodziwca.
Teraz możemy się posilac prawdą daną nam przez samego Boga i te stare wierzenia nie służą nam do wzrostu wiary.
Teraz możemy żyć prawdą zbawienia.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2021, 8:58 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

RN pisze:
03 lip 2021, 23:53
nike pisze:
03 lip 2021, 17:44

Ja uważam, że klasy Chrystusowej już nie ma na ziemi i te teksty wypełnią się w Tysiącleciu w RESTYTUCJI,
W którym roku rozpocznie się RESTYTUCJA :?:
Wierzę,że po z martwych wzbudzeniu i będzie trwała 1000 lat.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Wybrana, naprawdę nie ma potrzeby, byś swoją filozofię wrzucała co chwilę w zupełnie różnych tematach.
Na forum są na ogół powtarzające się osoby i pamiętają twoją fantazje.
Masz tu temat dot głoszenia a chrześcijańskiego punktu widzenia i mieszanie w to pogańskich bożków niczemu nie służy. Chyba tylko temu, żeby zamulić temat główny.
Podobne wpisy tutaj będę kasował.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

DonCicio napisał/
Piszesz nieprawdę. Drugie owce miały słuchać głosu Jezusa. Czy "cała ludzkość" słucha Jego głosu?
Obecnie, nie słucha, ale po wzbudzeniu z grobu kiedy szatan zostanie związany ludzie którzy nigdy nie słyszeli o Bogu i ludzie którzy słyszeli a ignorowali, w warunkach sprzyjających zaczną się restaurować. to, A że wstaną to im otworzy oczy, może nawet będą wspominać, że ktoś ich nauczał a oni zaniechali ale przy pomocy Jezusa i Oblubienicy otworzą im się oczy i wielu z "obecnie niezbawionych" pozna Pana.
Będą tez hipokryci którzy na końcu Tysiąclecia w Małym Okresie kiedy szatan zostanie rozwiązany pójdą za szatanem i zostaną unicestwieni juz na zawsze. Tak ja rozumiem MILOŚĆ BOGA I JEZUSA DO CZŁOWIEKA.
A wiec tak pierwsze owce to Oblubienica Chrystusowa a drugie owce to rodzaj ludzki już po próbie w małym okresie.
DonCicio napisał/
Czyli jesteście zorganizowani, a taki twór nazywa się organizacją. W tym wypadku religijną.
Tak???? a gdzie GURU?
W domu swoim też masz organizację, bo ktoś zarabia, ktoś gotuje itp.
Ale nie o takiej ja organizacji mówię, nikt nam z góry nic nie narzuca, co chcemy to badamy, co roku wybieramy sobie braci do usług czy tak jest u ŚJ ?
Wytłumacz mi co rozumiesz przez ZBÓR AUTONOMICZNY.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Koleżanki i koledzy! Zaraz będzie o Badaczach vs ŚJ.
To nie ten temat, nike.
Też Bobo-modo
🥴
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Wybrana, jak widzę masz jakieś pomieszanie z poplątaniem w głowie. Czy ja poruszam kwestie prawda/kłamstwo? Nawet gdybyś pisała prawdę, to nie w tym temacie, bo go rozwalasz.
Czy to takie trudne do zrozumienia?
To tak jakbyś wlazła do klasy gdzie leci lekcja historii a ty zaczynać wyjaśniać logarytmy.
Wywalą cię.
Ostatni post kasuje, jak zapowiedziałem. Przecież twoje rewelacje tu kompletnie nie pasują.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Jahwe, czy Jehowa jak wy nazywacie nie jest Bogiem najwyzszym. To jeden z synów Elohim, który otrzymał władzę nad Izraelem.

To już ci widzę się coś zmienia, bo do tej pory pisałaś, że to Jehowa, Jahwe jest tylko Bogiem Izraela a teraz już jest następny widzę Elohim? A tak dokładnie to mi powiedz wybrana co znaczy słowo elohim, tylko choć raz odpowiedz na moje pytanie.
wybrana napisała/
Terach ojciec Abrahama był kapłanem w Ur chaladejskim
Czy ty wybrana wiesz co mówisz? Nie pomyliłaś się czasem z teściem Mojżesza?
wybrana napisała/
Odnalezione tabliczki sumeryjskie potwierdzają, że wierzenia zapisane w Księdze Rodzaju było około 1500 lat prędzej zapisane na tabliczkach w Sumerze
Ciągle to samo powtarzasz a ja ciągle się ciebie pytam podaj mi wiek tych tabliczek, 1500 lat wcześniej nic mi nie mówi a skoro ty wiesz, a wiesz bo piszesz, to rozwiń, żebym i ja wiedziała. Chyba ,że ty tak sobie piszesz bo chcesz a nic dokładnie w tym temacie nie wiesz, to się zastanów czy warto niszczyć klawiaturę, bo często sie po prostu ośmieszasz.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
05 lip 2021, 9:24
Zaraz będzie o Badaczach vs ŚJ.
Nowy prorok nam wyrósł! :xhehe:
Bobo Jackowski?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

Ale jaki skuteczny. Temat ucichł.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 lip 2021, 11:19
wybrana napisała/
Terach ojciec Abrahama był kapłanem w Ur chaladejskim
Czy ty wybrana wiesz co mówisz? Nie pomyliłaś się czasem z teściem Mojżesza?
Nie nie pomyliłam
Poczytaj tu
https://zyciorysy.info/abraham/

Bobo, jesteśmy w temacie, że żaden Kościół nie głosi Ewangeli Chrystusowej, więc chyba jest zasadne to, by podkreślić- dlaczego nie głosi, no chyba, że chcesz by pisać, że nie głosi - bo nie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Temat ucichł, bo niektórzy chcą własnie tylko "nie - bo nie". Niektórym nie chodzi o dochodzenie do prawdy, ale o przytakiwanie bezrefleksyjne. Jak jedna jedyna wybrana napisała prawdę, to zaraz się bardzo czerwono zrobiło :mrgreen:

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

wybrana pisze:
05 lip 2021, 12:43
nike pisze:
05 lip 2021, 11:19
wybrana napisała/
Terach ojciec Abrahama był kapłanem w Ur chaladejskim
Czy ty wybrana wiesz co mówisz? Nie pomyliłaś się czasem z teściem Mojżesza?
Nie nie pomyliłam
Poczytaj tu
https://zyciorysy.info/abraham/

Bobo, jesteśmy w temacie, że żaden Kościół nie głosi Ewangeli Chrystusowej, więc chyba jest zasadne to, by podkreślić- dlaczego nie głosi, no chyba, że chcesz by pisać, że nie głosi - bo nie.
W tym linku nic nie ma o Terachu, że był Kapłanem?

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
05 lip 2021, 13:03
Temat ucichł, bo niektórzy chcą własnie tylko "nie - bo nie". Niektórym nie chodzi o dochodzenie do prawdy, ale o przytakiwanie bezrefleksyjne. Jak jedna jedyna wybrana napisała prawdę, to zaraz się bardzo czerwono zrobiło :mrgreen:
Jeżeli nie chcą poznać korzeni swojej religii, to jak mogą się wypowiadać na tematy religijne i jeszcze z kogoś kto im o tym mówi robić głupka.
Jeżeli są wyznawcami Judaizmu, to powinni poznać korzenie tej religii. Ja jestem chrześcijanka, więc moja wiara jest początkiem od nauczania Jezusa. Chrześcijaństwo nie jest wiarą Judaizmu, bo sam Judaizm odrzucił tą wiarę. Początkującymi wyznawcami chrześcijaństwa była mała grupa powołana przez Jezusa I na jej nauczaniu powstał Kościół Chrystusowy. Jezus powiedział do Piotra, że jest skała i na tej skale zbuduje swój Kościół. Nie na naukach Judaizmu, lecz na nowej skalę- naukach Apostołów, którzy przekazali to co nauczał Jezus. Na Świątynię Jerozolimska powiedział Jezus, że przestanie istnieć. Synagoga szatana została zniszczona na zawsze. Jezeli jakiś Kościół chce głosić nauki Judaizmu, to niech nie przyjmuje nazwy Kościoła Chrystusa, nie jest to Kościół jaki utworzył Jezus.
Czy istnieje Kościół który głosi Ewangelie Chrystusa- tak istnieje i on jest żywy. Nie jest to jednak żadna zrzeszania organizacja kościelna, bo Kościół ten tworzą ludzie obdarzeni Duchem Świętym, dla których prawda ma zasadnicze znaczenie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Bobo »

No to skasować działy i tematy na forum?
Załóżmy tylko jeden pt. Bóg, religia, opinie, linki.
Może wtedy każdy będzie zadowolony, bo będzie mógł tam wrzucić każdy wpis, bo jakiś się tam wpasuje.
Takie badziewie robicie, że aż ręce opadają.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
05 lip 2021, 14:42
No to skasować działy i tematy na forum?
Załóżmy tylko jeden pt. Bóg, religia, opinie, linki.
Może wtedy każdy będzie zadowolony, bo będzie mógł tam wrzucić każdy wpis, bo jakiś się tam wpasuje.
Takie badziewie robicie, że aż ręce opadają.
Nie tylko działy i tematy. Forum skasować. Po co komu forum skoro nikomu o nic nie chodzi. Prawdę zawsze wyśmiewano, a głoszących nawet życia pozbawiano. Myślisz, że gdyby było wolno to wielu z tutejszych fundamentalistów religijnych nie pozabijała by inaczej myślących? Do dziś prześladują mnie słowa Henryka, jak cię podjudzał na starym forum: wywal ją, wywal ja i jak mnie zablokował bez możliwości nawet oglądania strony forum, bez możliwości napisania do adminki...Słyszę do dziś - zabić Go. Tak wołali i tak nadal wołają niektórzy, a to wszystko w imię boga ... :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”