OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
23 lip 2021, 9:11

Za żadne skarby świata nie mogę dojrzeć następnych słów w tym wersecie: „od domu do domu”.

Wystarczy, że inni to dostrzegli już dawno. Tobie widocznie nie jest dane tego dostrzec ... i cóż ja poradzę?

To nie ode mnie zależy, tylko od Jehowy Boga (Jan 6:44 / Jan 6:65)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Ty oczerniasz Jezusa czyniąc Go równym Bogu, czego nigdy nie powiedział ... przeciwnie:

Jan 14:28 „Słyszeliście, jak wam mówiłem, że odchodzę i znowu do was przyjdę. Jeśli mnie kochacie, to będziecie się cieszyć, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja”
Taaak? Ojciec większy, a jednak WSZYSTKO dał w ręce Syna, a w dodatku PRZEZ NIEGO I DLA NIEGO WSZYSTKO ZOSTAŁO STWORZONE. Tego w twojej biblii nie ma? :aaa: Mam kilka egzemparzy "normalnych" tłumaczeń i służę pomocą, mogę w każdej chwili za darmo udostępnić ci np. Wydanie BP lub Edycji św.Pawła lub UBG.
Przeczytaj zatem, jak Twój idol traktuje najbardziej pokojowo nastawionych ludzi na tym globie:

Prześladowania chrześcijan pod koniec dni ostatnich
A gdzie ty wyczytałeś, że Putin to mój idol :mrgreen: Pewnie w waszej biblii :lol: Ja mam jednego idola (tak dla twojej wiadomości); nazywa się Chrystus Jezus.
Czyli dla wuki werset z 2 Listu do Tymoteusza nie ma żadnego znaczenia:

2 Tym 3:16 „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia zgodnie z prawymi normami”
MANIPULUJESZ tekstem i to nie po raz pierwszy. Już ci wytykałam manipulacje, ale podobno mnie nie czytasz, więc zakładam, że pomroka czarna padła na twoje piękne oczy i nie zauważyleś. No teraz powiem ci na czym polega obecna manipulacja.
Wiesz, że Paweł pisze ten list do swego ucznia, Tymoteusza, dając mu szereg rad i wskazówek natury osobistej. Przypomina Tymoteuszowi, że był wychowany na Pismach. Oczywiście, że tak, bo był żydem. A może wiesz jakie to Pisma żydzi uważali za natchnione? Nie wiesz? To ci powiem: TORĘ, czyli PIĘCIOKSIĄG.
Ty pewnie chcesz mi powiedzieć, że całą biblię, taką napisaną przez twoich idoli, a znaną pod nazwą PNŚ :mrgreen:
Rozumiesz? Mnie nie wkręcisz w twoje pokrętne gadanie.
Pytam ... co wuka robi na forum Biblijnym? Czy nie powinna Ona być na forum „zagorzałych przeciwników Biblii”?
No własnie to, co powyżej. Wuka prostuje głupoty, jakie ty próbujesz wciskać nieświadomym, a przypadkowym czytelnikom.
Chyba zdajesz sobie sprawę, że ani mnie, ani Henryka, ani innych stałych i od lat nam znanych userów na swoją magię nie nabierzesz. Ale forum czytaja tez ludzie, nawet bez logowania. I tu jest rola nasza. Prostować błędne nauki ŚJ.
Poniał?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

"Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny" (1 Kor 9:16) ... "Nie wymawiałem się od przekazywania wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i od domu do domu" (Dzie 20:20)
Gdzieś ty to wyczytał :mrgreen: "Od domu do domu" to chyba w twojej prywatnej biblii stoi. Własnie przez takie manipulacje tekstem kiedyś chciałam waszym wysłannikom pokazać, jak jest innych wydaniach (WSZYSTKICH) biblijnych, ale uciekli, gdy wróciłam z moją BW już ich nie było :ello:
Napisaliście sobie PNŚ, który jest biblią napisaną od nowa i z przekładem/przekładami nie ma nic wspólnego. Jeśli będziesz się karmił takimi słowami, to nigdy niczego nie zrozumiesz i nigdy nie dojdziesz do poznania prawdy.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

autor: DonCicio » 46 min temu

Henryk pisze: ↑dzisiaj, o 08:45

A jakimi dobrymi uczynkami dla innych mogą poszczycić się ci „ najbardziej pokojowo nastawieni ludzie na tym globie”?
Możesz wymienić któryś?

Głoszeniem "Dobrej Nowiny" ... leniu (Mat 28:19,20)
To co ty robisz przed komputerem? :aaa: ...leniu? Dlaczego nie chodzisz po chałupach i nie wypełniasz nakazów twojego Boga, a byle nakaz ludzki i byle grypa zamknęła cię w domu :roll: Nakładaj maskę i przyłbicę, ubierz kombinezon antywirusowy i w drogę: głoś, głoś :xcalus:

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
23 lip 2021, 9:08
Henryk pisze:
23 lip 2021, 8:45

A jakimi dobrymi uczynkami dla innych mogą poszczycić się ci „ najbardziej pokojowo nastawieni ludzie na tym globie”?
Możesz wymienić któryś?
Głoszeniem "Dobrej Nowiny" ... leniu (Mat 28:19,20)
Nie czytasz tego, co piszą inni. Ale tak mają nawiedzeni… Jak młynki modlitewne, jedynie w kółko.

Ja pytałem się o dobre uczynki, a nie o Twoje „obowiązki od domu do domu”.
Bo takie same „dobre uczynki” czynili inkwizytorzy, uczestnicy krucjat, krzyżowcy,- niszczyli ciała, aby uratować duszę.
Czy naprawdę nie potrafisz pokazać jakichś dobrych uczynków, które czynicie dla ludzi ze świata?
Za wypełnianie obowiązków nikt nie przewiduje nagrody! Nawet Bóg!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

Henryk pisze:
23 lip 2021, 9:11
Za żadne skarby świata nie mogę dojrzeć następnych słów w tym wersecie: „od domu do domu”.
Henryku, może to niektórym wydać się trochę zabawne, ale Twoja wypowiedź całkiem logicznie skojarzyła mi się z wędrówką Mahometa z Medyny do Mekki i z wersetem

Mat 19:5 BT5 "I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: nike »

utor: DonCicio » 20 lip 2021, o 21:09
Dan 7:13 "Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych i przyprowadzono go tuż przed Niego"
Dan. 7:13,14,18,22,27: „Widziałem też w widzeniu nocnym [Daniel otrzymał wizję przyszłych rzeczy], a oto przychodził w obłokach niebieskich [w czasie Jego przyjścia władze kościelne miały być w wielkim ucisku]
podobny synowi człowieczemu [nasz Pan Jezus], a przyszedł aż do Starodawnego [tym Starodawnym jest Jehowa], i przywiedziono go przed obliczność jego [został On przedstawiony Ojcu jako Jego Namiestnik]. I dał mu władzę [terytorium i lud] i cześć [cześć, chwała Boga zostanie Mu przekazana, ponieważ jest On Dziedzicem [Boga, ponieważ w czasie ofiarniczej służby na ziemi pod każdym względem wypełnił On wolę Boga] i królestwo [zostanie Mu udzielone królestwo kapłanów], aby mu wszyscy ludzie, [wszystkie] narody [na ziemi, każdy kraj na ziemi] i [wszystkie] języki [na ziemi] służyli w ten sposób wszystkie one będą pełnić Jego wolę i dojdą do
zupełnej harmonii ze wszystkimi celami Boga]; władza jego [terytorium i lud, nad którym będzie On panował] władza wieczna, która nie będzie odjęta [w czasie panowania szatana na ziemi kolejno przemijały poszczególne królestwa: przeminął tak Babilon, Medo-Persja, Grecja, Rzym – przemijało jedno
królestwo po drugim, lecz Jego Królestwo nigdy nie przeminie], a królestwo jego, które nie będzie zniszczone [nic nie może zniszczyć tego Królestwa, ponieważ będzie ono oparte na mocy Wszechmocnego Boga, a ta wszechmogąca moc nie może być złamana ani zniesiona. Królestwo to nie będzie zniszczone, ponieważ nie będzie istnieć żadna siła, która mogłaby się z nim równać i w ten sposób odsunąć je, tak jak jedne królestwa usuwają inne]. Lecz potem święci Najwyższego otrzymają królestwo [nadejdzie czas, gdy Królestwo otrzymają święci, naśladowcy Jezusa, całkowicie poświęceni Bogu i w stu procentach wiernie realizujący swe poświęcenie. Przejmą oni władzę] i posiądą królestwo aż na wieki, i aż na wieki wieczne [ich Królestwo nigdy nie będzie im odebrane, ponieważ obleczeni w nieskazitelność i nieśmiertelność, na wieki
będą rządzić jako przedstawiciele Boga]. Aż przyszedł Starodawny, a podany jest sąd świętym Najwyższego, a czad przyszedł, aby to królestwo święci otrzymali [Starodawny –Jehowa – reprezentacyjnie przyjdzie w Jezusie, Swym Namiestniku, który odda świętym sądzenie całego świata. Święci posiądą Królestwo jako dziedzice Boga i współdziedzice Chrystusa]. A królestwo [królestwa] i władza [władze] i dostojeństwo królewskie [królestw] pod wszystkim niebem dane będzie ludowi świętych Najwyższego, którego królestwo będzie królestwem wiecznym, a wszystkie zwierzchności jemu służyć i jego słuchać będą” –wszystko będzie poddane przede wszystkim Jehowie, a po drugie Jezusowi i Kościołowi, Jego Ciału, którzy będą panować wiecznie. W ten sposób Bóg
sprawi, iż będą oni panować przez całą wieczność, za co chwalmy, wychwalajmy i uwielbiajmy Jehowę przez nieskończone wieki!
DonCiocio napisał/
Dzie 3:20,21 "On pośle Chrystusa, którego dla was ustanowił, Jezusa - który musi czekać w niebie do czasu, gdy rozpocznie się przywracanie wszystkiego, co Bóg zapowiadał dawno temu przez swoich świętych proroków"
Na co musiał czekać? Odpowiedź znajdziesz w Biblii ..
A ty widzę nie potrafisz odpowiedzieć, tylko odsyłasz do Biblii choćbyś napisał, gdzie czytać to juz by było coś nie uważasz?
Wiec ja ci powiem na co czekał i ile musiał czekać Jezus w niebie.
A wiec Jezus kiedy po swojej śmierci poszedł do swojego Ojca do nieba po 33,5 roku, czekał na z martwych wstanie swojej Oblubienicy, na tych wszystkich członków którzy w ciągu tych 2000 lat poumierali, z martwych wstanie odbyło się małżonka została zabrana do nieba, a ci co jeszcze żyli na ziemi przy swojej śmierci w tej samej chwili zostawali przemieniani na duchowa fazę, obecnie nie ma już Maluczkiego Stadka na ziemi i Jezus wraz ze swoją Oblubienicą niszczy zły porządek rzeczy na ziemi, inaczej mówiąc przygotowuje grunt pod Raj.
Tak ja rozumiem te teksty które są w poście cytowane.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
23 lip 2021, 16:34
A wiec Jezus kiedy po swojej śmierci poszedł do swojego Ojca do nieba po 33,5 roku, czekał na z martwych wstanie swojej Oblubienicy, na tych wszystkich członków którzy w ciągu tych 2000 lat poumierali, z martwych wstanie odbyło się małżonka została zabrana do nieba, a ci co jeszcze żyli na ziemi przy swojej śmierci w tej samej chwili zostawali przemieniani na duchowa fazę, obecnie nie ma już Maluczkiego Stadka na ziemi i Jezus wraz ze swoją Oblubienicą niszczy zły porządek rzeczy na ziemi, inaczej mówiąc przygotowuje grunt pod Raj.
Tak ja rozumiem te teksty które są w poście cytowane.
I sądzisz, że ten Raj nastąpi na tej ziemi?
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 18:20
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
Am 9:13-15 BW "Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały. (14) I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce. (15) Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

Henryk pisze:
23 lip 2021, 18:36
wybrana pisze:
23 lip 2021, 18:20
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
Am 9:13-15 BW "Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały. (14) I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce. (15) Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg."
Już słyszę krzyki "Wybranej", że to nieprawda, że to wyrwany werset z kontekstu... Itd, itp...
Tak jak to ona...

A jednak i Jakub i Piotr twierdzą że:
Dz 15:13-18 BW "A gdy ci umilkli, odezwał się Jakub, mówiąc: Mężowie bracia, posłuchajcie mnie! (14) Szymon opowiedział, jak to Bóg pierwszy zatroszczył się o to, aby spomiędzy pogan wybrać lud dla imienia swego. (15) A z tym zgadzają się słowa proroków, jak napisano: (16) Potem powrócę i odbuduję upadły przybytek Dawida, I odbuduję jego ruiny, i podźwignę go, (17) Aby pozostali ludzie szukali Pana, A także wszyscy poganie, Nad którymi wezwane zostało imię moje, Mówi Pan, który to czyni; (18) Znane to jest od wieków."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: radek »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 18:20
I sądzisz, że ten Raj nastąpi na tej ziemi?
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
Ja myślę, że wszystko, albo nic. Gdy cykl czasu się dopełni, życie całego stworzenia nabierze dynamiki

Dan 9:24 BT5 "Ustalono siedemdziesiąt tygodni nad twoim narodem i twoim świętym miastem, by położyć kres nieprawości, grzech obłożyć pieczęcią i odpokutować występek, a wprowadzić wieczną sprawiedliwość, przypieczętować widzenie i proroka i namaścić Święte świętych."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wuka »

Wybrana, zauważ taką sprawę dotyczacą Raju. Według Biblii przecież ludzie zostali właśnie tam stworzeni i tam umieszczeni. Raj był na ziemi, jak najbardziej. Adam miał za zadanie nazwać zwierzaki, które były w ziemskim raju, uprawiali rajski ogród. No przecież nie na księżycu...Od dawna różni ludzie poszukują miejsca, gdzie ten raj się mieścił, a wskazówek szukają w PS. I one tam są. Wymieniono przecież rzeki, które tam były i obecnie uznaje się, ze to rejony Eufratu, Tygrysu i te inne. Jedna z nich już nie istnieje jako rzeka, ale zdjęcia satelitane (całkiem niedawno) pokazały wyraźne zarysy pradawnej rzeki.
Inni na terenie Afryki Płd. jakoś dopasowali te opisy i okolica im się zgadza, a jeszcze inna koncepcja mówi o terenie dzisiejszych Indii, bliżej Tybetu. Ja tego nie sprawdzałam, ale od czasu do czasu przewijają się takie ciekawostki i jak ktoś zaciekawiony to na pewno odszuka. Pi szę z pamięci i mogło mi coś umknąć, to tylko taki sygnał, że Raj, Ogród był tu, na ziemi.
Ja nie wiem skąd masz takie informacje o raju gdzieś ...? No właśnie? Gdzie?
Poza tym w Biblii pisze, że będzie nowa ziemia. Ja rozumiem, że może...odnowiona? zregenerowana?
Mogę się mylić oczywiście, ale ten raj gdzieś tam zupełnie do mnie nie przemawia, a przeciez w PS też o tym nie ma.
Co cię skłania do takiego zrozumienia?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, 19:14 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: Henryk »

A jak Dawid odbuduje już swój Przybytek, to wtedy reszta narodów powie:
Iz 2:3 BW "I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
23 lip 2021, 18:36
wybrana pisze:
23 lip 2021, 18:20
Jeżeli tak, to podaj choć jeden werset, że Raj będzie na tej fizycznej ziemi na której nic nie jest niezniszczalne.
Am 9:13-15 BW "Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały. (14) I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce. (15) Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg."
To jeszcze poczytaj w internecie jakie wizje miał złoty płomień, a takich płomieni są obsadzone pełne oddziały.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
23 lip 2021, 19:13
Wybrana, zauważ taką sprawę dotyczacą Raju. Według Biblii przecież ludzie zostali właśnie tam stworzeni i tam umieszczeni. Raj był na ziemi, jak najbardziej. Adam miał za zadanie nazwać zwierzaki, które były w ziemskim raju, uprawiali rajski ogród. No przecież nie na księżycu...Od dawna różni ludzie poszukują miejsca, gdzie ten raj się mieścił, a wskazówek szukają w PS. I one tam są. Wymieniono przecież rzeki, które tam były i obecnie uznaje się, ze to rejony Eufratu, Tygrysu i te inne. Jedna z nich już nie istnieje jako rzeka, ale zdjęcia satelitane (całkiem niedawno) pokazały wyraźne zarysy pradawnej rzeki.
Inni na terenie Afryki Płd. jakoś dopasowali te opisy i okolica im się zgadza, a jeszcze inna koncepcja mówi o terenie dzisiejszych Indii, bliżej Tybetu. Ja tego nie sprawdzałam, ale od czasu do czasu przewijają się takie ciekawostki i jak ktoś zaciekawiony to na pewno odszuka. Pi szę z pamięci i mogło mi coś umknąć, to tylko taki sygnał, że Raj, Ogród był tu, na ziemi.
Ja nie wiem skąd masz takie informacje o raju gdzieś ...? No właśnie? Gdzie?
Poza tym w Biblii pisze, że będzie nowa ziemia. Ja rozumiem, że może...odnowiona? zregenerowana?
Mogę się mylić oczywiście, ale ten raj gdzieś tam zupełnie do mnie nie przemawia, a przeciez w PS też o tym nie ma.
Co cię skłania do takiego zrozumienia?
Ale jednak to Biblia podaję że pierwsi ludzie zostali stworzeni w Raju i na ziemię trafili karnie po popełnionym grzechu.
Skoro Jezus nauczał, że wierzący w Niego nie umrze, a będzie miał życie wieczne, więc może ktoś mi wytłumaczy, jak w tej fizycznej przestrzeni zmartwychwstały czlowiek będzie żył wiecznie? No chyba, że tylko jego duch będzie tu żył, ale to już nie będzie fizyczny czlowiek, który będzie uprawiał ziemię- siał, oral i konsumował.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”