144000

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

adzient, Problem dla tych,którzy Jezusa mają za Anioła.I nie rozumieją wersetu z "pełnią Boskości" :-)
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Essarts,
Oni popełniają błąd wyrywając pojedyncze wersy z kontekstu.
To tak,jakby wyrywać pojedyncze cegły z budowli ,a po zawaleniu wmawiać ,że nigdy tu nie stała.

Całość przesłania Pisma daje do zrozumienia nie tylko ,że Jezus jest Bogiem równym Jahwe ale ,że On jest tym właściwym Jahwe.

Tak apostołowie komentowali np. tekst z Izajasza 6 dotyczący wizji Boga Jahwe.

Jan i Paweł nazwali Jezusa Bogiem Jahwe.I to mi wystarcza.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

jedna owczarnia to Żydzi, druga to poganie
Adzient pisze:Tu Ojciec -Jahwe-Jehowa mówi ,że to Jezus stworzył świat więc może to Jezus mówił w Rodz 1 do Ojca i Ducha.
ciekawa myśl
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Anowi pisze:jedna owczarnia to Żydzi, druga to poganie
Przyznaję rację. ;-)
Te dwie STAŁY SIĘ JUŻ jedną.
Zob DzAp 10 i 15

"i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz"
Skoro jedna owczarnia niebiańska ,to jedna.Nie dwie.

Chrystus poniósł najwyższą ofiarę po to ,aby była jedna grupa , a każdy otrzymał podobną nagrodę.Nie ma równych i równiejszych.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

adzient, Poza tym Jezus powiedział,ze w domu Ojca jest wiele miejsc,nie ograniczył ich do 144000 :-)
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

"W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. "Jan 14,2-3

Jezus przy powtórnym przyjściu utworzy jedną owczarnię w niebie.I tam zabierze wszystkich wierzących.Tak mówi ten tekst.

Jezus miał na myśli niebo - dom Ojca.
Tak ,jak Jezus miał przyjść do zwykłych wierzących ,tak zapraszał tych zwykłych wierzących do domu Ojca - do nieba.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jeśli chodzi o 144 tysiące to świadkowie Jehowy są bliżsi prawdy niż inne wyznania. W wielu naukach z nimi się nie zgadzam ale co prawda to prawda.
Trzeba to wreszcie zrozumieć że ziemia jest dla ludzi a niebo dla Boga i aniołów. Ziemia nie jest wylęgarnią aniołów i ludzie nie idą do nieba po śmierci tylko do grobu by kiedyś zmartwychwstać na ziemi.
Istnieje tylko pewna ograniczona ilość miejsc w niebie i tylko ze względu na bunt aniołów i tylko ta część będzie uzupełniona, czyli 144 tysiące zbuntowany6ch zastąpi 144 tysiące wziętych z ziemi.
Obj. 14:3-4
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
(BW)Ps. 115:16-17
16. Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.
17. Umarli nie będą chwalili Pana Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia.
(BW)


adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Lucyfer pisze:Jeśli chodzi o 144 tysiące to świadkowie Jehowy są bliżsi prawdy niż inne wyznania. W wielu naukach z nimi się nie zgadzam ale co prawda to prawda.
Niestety nie jest ona zgodna z tekstem Jana 14,2-3
Tam Jezus przedstawił niebo jako miejsce przygotowane dla wierzących.
Lucyfer pisze:Istnieje tylko pewna ograniczona ilość miejsc w niebie i tylko ze względu na bunt aniołów i tylko ta część będzie uzupełniona, czyli 144 tysiące zbuntowany6ch zastąpi 144 tysiące wziętych z ziemi.
Gdzie o tym przeczytamy w Piśmie ?
Lucyfer pisze:Istnieje tylko pewna ograniczona ilość miejsc w niebie....
:mrgreen: Wybacz za taką reakcję
Dla nieograniczonego Boga są ograniczenia ? :mrgreen:
Lucyfer pisze:Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
Tu jest mowa o tych ,którzy żywo doczekają powtórnego przyjścia.
Zob . 2Tes 4,15-17

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: 144000

Post autor: radek »

‭‭Objawienie św. Jana 16:19 BW1975‬‬
[19] I rozpadło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

https://bible.com/bible/3490/rev.16.19.BW1975

144 tysiące podzielone na trzy, to 48 tysięcy. Telefoniczny numer kierunkowy do naszego kraju to 48
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: 144000

Post autor: EMET »

EMET:
W Odsłonięciu danym Janowi 21:17 czytamy: "Zmierzył też jego mur: 144 łokcie* według miary ludzkiej, a zarazem anielskiej.". {W przypisie - * - czytamy:} Czyli 64,08 m.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: 144000

Post autor: Queza »

Ja mam 160 cm wzrostu, a Ty EMET? :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: 144000

Post autor: radek »

EMET pisze:
05 kwie 2024, 13:13
EMET:
W Odsłonięciu danym Janowi 21:17 czytamy: "Zmierzył też jego mur: 144 łokcie* według miary ludzkiej, a zarazem anielskiej.". {W przypisie - * - czytamy:} Czyli 64,08 m.

Stephanos, ps. EMET
‭‭Ręka w Biblii, a szerzej w ezoteryce, symbolizuje religię. Łokieć należy traktować jako zmierzoną rękę, czyli religię z kompletem wyznawców. Co z resztą potwierdza fakt, że aniołowie zgadzają się z miarą ludzką. Bo gdyby tej mierze czegoś brakowało, aniołowie by na nią nie przystali. I teraz 144 łokcie, jest to liczba dotycząca ostatnich przedstawicieli poszczególnych rodów, którzy są miarą swoich rodów

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 20:16 BW1975‬‬
[16] Tak będą ostatni pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

https://bible.com/bible/3490/mat.20.16.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re:

Post autor: Queza »

Lucyfer pisze:
13 lis 2010, 18:23
Jeśli chodzi o 144 tysiące to świadkowie Jehowy są bliżsi prawdy niż inne wyznania. W wielu naukach z nimi się nie zgadzam ale co prawda to prawda.
Trzeba to wreszcie zrozumieć że ziemia jest dla ludzi a niebo dla Boga i aniołów. Ziemia nie jest wylęgarnią aniołów i ludzie nie idą do nieba po śmierci tylko do grobu by kiedyś zmartwychwstać na ziemi.
Istnieje tylko pewna ograniczona ilość miejsc w niebie i tylko ze względu na bunt aniołów i tylko ta część będzie uzupełniona, czyli 144 tysiące zbuntowany6ch zastąpi 144 tysiące wziętych z ziemi.
Obj. 14:3-4
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
(BW)Ps. 115:16-17
16. Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.
17. Umarli nie będą chwalili Pana Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia.
(BW)

Za to Go lubiłam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: 144000

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
05 kwie 2024, 13:42
Ja mam 160 cm wzrostu, a Ty EMET? :-)
A ja mam 183/105/20.
To drugie to waga :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: 144000

Post autor: EMET »

Queza pisze:
05 kwie 2024, 13:42
Ja mam 160 cm wzrostu, a Ty EMET? :-)
EMET:
Z tego, co pamiętam -- 167cm
Co to ma do rzeczy względem tematu wątku??? :?: :-/

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”