144000

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Yeshua=God pisze:liczba 144 00 dotyczy tylko i wyłącznie plemion Izraela i Judy, dawno się zamknęła i ni jak ma się do teorii głoszonych przez ŚJ
Nieprawda, liczba 144 tysiące jest jeszcze uzupełniana aż do chwili zwolnienia czterech aniołów którzy powstrzymują zagładę tego świata.
Obj. 7:2-4
2. Widziałem też innego anioła wstępującego od wschodu słońca, który miał pieczęć Boga żywego i który zawołał głosem donośnym na czterech aniołów, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemi i morzu, mówiąc:
3. Nie wyrządzajcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich.
4. I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące
opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
(BW)

Nieprawdą jest też to że ci ze 144 tysięcy są z literalnego Izraela i Judy. Bóg ma prawo nazwać każdego Izraelem kogo zechce, zechciał Jakuba nazwać Izraelem to i nas nazwał Izraelem.
Rzym. 8:14
14. Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.
(BW)Rzym. 9:6-8
6. Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;
7. I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
8. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.
(BW)Rzym. 8:14
Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.


adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Yeshua=God pisze:liczba 144 00 dotyczy tylko i wyłącznie plemion Izraela i Judy, dawno się zamknęła i ni jak ma się do teorii głoszonych przez ŚJ
Z czego to wywnioskowałeś ?

kijiek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2010, 19:23
Lokalizacja: Lubiszewo

Post autor: kijiek »

to zajrzyj proszę do 7 rozdzialu Apokalipsy.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

to zajrzyj proszę do 7 rozdzialu Apokalipsy.
Zanim napisałem pytanie zajrzałem.
I co dalej ? ;-)
Tak ,jak cała księga Apokalipsy jest symboliczna tak samo rozdział 7.
Pokolenia Izraelskie są przedstawione w symbolice i dotyczą ponadnarodowościowego Kościoła Bożego .
Zajrzyj proszę do rozdziału 14 ,gdzie ukazano tę samą liczbę.
Czy jest to rozdział literalny ?Czy chodzi tam tylko o wolnych kawalerów ?
Yeshua=God pisze:... dawno się zamknęła ...
Kontekst wskazuje na to ,że liczba ta jeszcze się nie otworzyła.Co dopiero mówić o jej zamknięciu.
Grupa ta jest przestawiona pomiędzy szóstą (Ap 6,12) ,a siódmą (8,1) pieczęcią.
Siódma pieczęć symbolizuje powtórne przyjście ,a wiec grupa 144 000 jest grupą tych ,którzy żywo doczekają powtórnego przyjścia.
Wers poprzedzający rozdział 7 ,czyli - Ap 6,17 wprowadza w nastrój :
"albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać? "
I właśnie następny wers przedstawia tych ,którzy się ostaną ,a więc grupę 144 000.
Yeshua=God pisze: liczba 144 00 dotyczy tylko i wyłącznie plemion Izraela i Judy...
Dodaj wolnych kawalerów :
"Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści."Ap 14,4
"a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."w.1
Oczywiście Izraelici ci mieli imię literalnie wypisane na swoich czołach. ;-)

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Według ŚJ wersety z Rzymian 8:15-17 są czesto cytowane do uzasadniania powołonia do grona 144 tyś. oto one:
Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście ducha usynowienia, przez którego to ducha wołamy: „Abba, Ojcze!” 16 Tenże duch świadczy wespół z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Bożymi. 17 Jeżeli więc jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami wprawdzie Bożymi, lecz współdziedzicami z Chrystusem, jeśli tylko razem z nim cierpimy, aby też razem zostać otoczeni chwałą.

Jednak z kontekstu całego rozdz.8 wynika,iż jest tam mowa o dwóch grupach
1.Wszyscy bowiem których prowadzi duch Boży ,są synami Bożymi.15 Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście ducha usynowienia, przez którego to ducha wołamy: „Abba, Ojcze!” 16 Tenże duch świadczy wespół z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Bożymi. -i te wersety według Śj mówią o pomazańcach i nie dotyczą wielkiej rzeszy czy drugich owiec.
25 Gdyż ci, którzy są w zgodzie z ciałem, skupiają swe umysły na sprawach ciała, ale ci, którzy są w zgodzie z duchem — na sprawach ducha. 6 Albowiem myślenie ciała oznacza śmierć, lecz myślenie ducha oznacza życie i pokój; 7 ponieważ myślenie ciała oznacza nieprzyjaźń z Bogiem, bo nie jest podporządkowane prawu Bożemu ani w rzeczywistości być nie może. 8 Toteż ci, którzy są w zgodzie z ciałem, nie mogą się podobać Bogu.
Skoro wielka rzesza czy drugie owce nie należą do pierwszej grupy muszą należeć do drugiej.
Książka ,,Zjednoczeni''
SYNOWIE DUCHOWI — SKĄD TO WIEDZĄ

8 Ochrzczeni chrześcijanie, którzy mają powołanie niebiańskie, nabierają pod wpływem ducha Bożego niezachwianej pewności, że zostali przybrani za synów duchowych. Wskazał na to apostoł Paweł, gdy opisywał w liście do „świętych” w Rzymie ówczesną sytuację wszystkich prawdziwych chrześcijan. Powiedział: „Wszyscy, których prowadzi duch Boży, ci są synami Bożymi. Bo nie otrzymaliście ducha niewoli, który by znowu wywoływał bojaźń, tylko otrzymaliście ducha przybrania za synów, przez którego to ducha wołamy: ‛Abba, Ojcze!’ Duch sam daje świadectwo wraz z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli więc jesteśmy dziećmi, jesteśmy też dziedzicami: dziedzicami zaiste Bożymi, ale współdziedzicami Chrystusa, o ile cierpimy razem, żebyśmy też mogli być razem wyniesieni do chwały” (Rzym. 1:7; 8:14-17).

9 Zwraca tu uwagę dwojakie użycie słowa „duch”: „duch sam” i „nasz duch”. W pierwszym wypadku chodzi o niewidzialną czynną moc Bożą. Wzbudza ona w Jego dzieciach duchowych przekonanie, że zostały przybrane za wolne dzieci Boże. Ten duch daje też świadectwo za pośrednictwem natchnionego Słowa Bożego, Biblii, która jest jakby osobistym listem Boga do Jego duchowych dzieci (1 Piotra 1:10-12). Gdy spłodzeni duchem świętym czytają, co Pismo Święte mówi do duchowych synów Bożych, słusznie odpowiadają: „To się odnosi do mnie”. A zatem czynna moc Boża w rozmaity sposób daje świadectwo razem z ich duchem, to znaczy pobudzającą ich mocą, która pochodzi z serca i umysłu, że są dziećmi Bożymi. Zgodnie z tym świadectwem ducha Bożego kierują umysł i serce na widoki zostania współdziedzicami Chrystusa i przyjmują na siebie obowiązki duchowych dzieci Bożych (Filip. 3:13, 14).
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Według Świadków Jehowy nie ma czegoś takiego jak równość**(jeżeli chodzi o temat (144000)w Jednej ze strażnic powiedziano,że Tylko 144000 moze przyjmowac emblematy,(nowonarodzenie) szkoda,że nie wspomnieli o tym,że nowonarodzenie jest konieczne by być zbawionym.(szkoda,mi tych,którym zabroniono spożywać...)
** Bo przecież jedni pójdą do Nieba(wazniejsi) a drudzy pozostaną na ziemi(drugie owce)
A podobno jedna jest owczarnia i jeden pasterz.

Ja tu widze hierarchiczność,a głosicie,że wszyscy ludzie są równi,Jednak według was,dla Boga są ważni i ważniejsi.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16816
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Z jednej skrajności w drugą wpadasz. Komu SJ zabronili spożywać? Każdy sam w sercu ustala czy jest godny i czy Bóg mu daje takie powołanie. Kolejna buja po tysiąckroć powtarzana przez niezorientowanych, a przecież rzekomo byłych SJ.
A teraz po co ta presja, że każdy powinien?

Zastanawiam się, jakim Ty byłeś SJ, że takie rzeczy wywalasz na forum? Nikt nie pokazał Tobie żadnego wyjaśnienia? Żadnej rozmowy nie przeprowadziłeś z nikim na ten temat? Bo teraz wmawiasz ludziom to i owo a przecież uczono cię inaczej.
No ale... Bóg sędzią. Wątpię czy byłeś SJ. Wyrażasz własne poglądy ale na pewno nie ŚJ.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Spożywanie chleba i wina na wieczerzy dotyczy wszystkich ludzi wierzących, tylko niewierzący nie spożywają lub wprowadzeni w błąd by nie spożywać. W pierwszym wieku po śmierci Jezusa byli wybierani ludzie do 144 tysięcy i inni wierzący, wszyscy spożywali chleb i wino. Nie było innej nauki o niespożywaniu dla wierzących którzy nie będą królami i kapłanami.
Naukę o niespożywaniu chleba i wina wymyślił przeciwnik Jezusa.
Jan. 6:53-56
53. Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
54. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
55. Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.
56. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
(BW)Mat. 26:26-28
26. A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
27. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;
28. Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.
(BW)


Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Bobo,
No ale... Bóg sędzią. Wątpię czy byłeś SJ. Wyrażasz własne poglądy ale na pewno nie ŚJ.
Miło,że osądzasz ludzi.Pamiętaj kto osądzi ciebie.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16816
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Essarts pisze:Miło,że osądzasz ludzi.Pamiętaj kto osądzi ciebie.
A z czego osądzi? Że uświadamiam czytelnikom forum, że to co piszesz, niejako, że ŚJ wierzą tak lub inaczej a prawda jest inna to... jakaś kara za to? Po prostu wprowadzasz ludzi w błąd. Myślisz, że jesteś bardziej wiarogodny, gdyż kiedyś byłeś SJ i teraz, to, co piszesz jest na pewno prawdą? ŚJ inaczej nauczają niż Ty to stwierdzasz i tyle.
Nie bawię się w sędziów ale jak ktoś publicznie 'kręci' to... co mam zrobić nieszczęście Ty moje? ;-)

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Bobo, nie wiem co masz zrobić :-) Może zacząć szanować Boga :oops: Bo w organizacji tylko z niego kpicie.Jezusa robicie Aniołem a Ducha Świętego mocą.

To skąd w księdze rodzaju słowa.Uczyńmy człowieka na nasz obraz? Jahwe miał rozdwojenie jaźni ? Czy Jednak Jezus już wtedy istniał(i nie tylko w zamierzeniu Boga,by go stworzyć)
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Elihu,
Rzymian 8 mówi o jednej grupie - grupie nawróconych.Nie można dopatrywać się tam dwóch grup gdyż nie ma żadnych przesłanek ku temu (nie przeciwstawiono sobie tam dwóch grup).

Każdy nawrócony jest automatycznie dzieckiem Bożym (Jan 1,12) i o tym wspomniał również Paweł w Rz 8.Dlatego nie możesz pomijać tekstu :
Elihu pisze: „Wszyscy, których prowadzi duch Boży, ci są synami Bożymi."
Ciekawe jest tworzenie teorii na podstawie tekstów ,które mówią coś zupełnie odmiennego.
:-D
Tak ,jak każdego nawróconego prowadzi Duch , tak każdy z nich jest dzieckiem Bożym i ma obiecane dziedzictwo niebieskie.
Elihu pisze:1.Wszyscy bowiem których prowadzi duch Boży ,są synami Bożymi.15 Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście ducha usynowienia, przez którego to ducha wołamy: „Abba, Ojcze!” 16 Tenże duch świadczy wespół z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Bożymi. -i te wersety według Śj mówią o pomazańcach i nie dotyczą wielkiej rzeszy czy drugich owiec.
:mrgreen:
Tekst mówi o wszystkich ,których prowadzi Duch ,a oni mówią,że tekst mówi tylko o jakiejś grupie.
To innych chrześcijan nie prowadzi Duch ???
Co na ten temat mówił Jezus ?

Jan powiedział :
"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego"Jan 1,12
Więc dzieckiem Bożym - pomazańcem jest każdy ,kto się nawrócił.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

[/quote]
Essarts pisze:To skąd w księdze rodzaju słowa.Uczyńmy człowieka na nasz obraz? Jahwe miał rozdwojenie jaźni ?
Jehowa Bóg w tym tekście mówiąc uczyńmy mówi do swojego Syna Logosa. Przecież znasz tekst,że wszystko przez Logosa się stało. więc kto tu ma rozdwojenie?

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Essarts pisze:Według Świadków Jehowy nie ma czegoś takiego jak równość**
:mrgreen:
W świetle doskonałej Jezusowej ofiary za grzeszników nie ma równości ?
Nie wiem ,czy powinienem komentować takie wierzenia.
Essarts pisze:szkoda,że nie wspomnieli o tym,że nowonarodzenie jest konieczne by być zbawionym.
Dokładnie.
** Bo przecież jedni pójdą do Nieba(wazniejsi) a drudzy pozostaną na ziemi(drugie owce)
A podobno jedna jest owczarnia i jeden pasterz.
Zastanawiam sie jak mogą wyznawać tę naukę członkowie ,którzy nie załapali się do świetości.Tym bardziej ,że nie ma żadnej przesłanki w Piśmie do wysuwania takich wniosków.
Z jednej skrajności w drugą wpadasz. Komu SJ zabronili spożywać? Każdy sam w sercu ustala czy jest godny i czy Bóg mu daje takie powołanie.
Żaden z wierzących nie ma prawa spożyć emblematów.Gdyby to zrobił zostałby oskarżony o zniesławienie.
Kolega kolegi opowiadał ,że był na pamiątce i skosztował z emblematów.Stwierdził ,że odczuwa w sercu powołanie.Mimo to został wyrzucony z pamiątki.
;-)

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

nike pisze:Jehowa Bóg w tym tekście mówiąc uczyńmy mówi do swojego Syna Logosa. Przecież znasz tekst,że wszystko przez Logosa się stało. więc kto tu ma rozdwojenie?
Mówił też do Ducha zob Rodz 1,2.
A może to Jezus mówił do Ojca ?
To jest bliższe prawdy ponieważ Jehowa Ojciec mówił w Hebr 1,10 , że to Jezus stwarzał świat.
"Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich"

Tu Ojciec -Jahwe-Jehowa mówi ,że to Jezus stworzył świat więc może to Jezus mówił w Rodz 1 do Ojca i Ducha.
Nie wiadomo . :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”