Prawo

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze:Nie pomyślałem.
A szkoda!

Dz 24:14 "Wierzę we wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."

Kto to powiedział?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

Najbardziej odpowiedzialna droga służenia bliźniemu powinna być poprzedzona zaznajomieniem się z Prawem Bożym. Nie znając Prawa pomoc bliźniemu jest nieprecyzyjna, a taka przyjaźń jest nietrwała. Osoba poprawnie wykształcona w dowolnej religii potwierdzi prawdziwość tego co oświadcza Koran, a więc i tego co mówi Tora i Ewangelia.

Mat 22:36-39 EIB "Nauczycielu — zapytał — które z przykazań Prawa uznałbyś za najważniejsze? (37) A On mu odpowiedział: Masz kochać Pana, swojego Boga, całym swoim sercem, z całej swojej duszy i każdą swoją myślą. (38) To jest najważniejsze i pierwsze przykazanie. (39) Drugie zaś, podobne temu, brzmi: Masz kochać swojego bliźniego tak, jak samego siebie."

Koran 5:48-51
My tobie również zesłaliśmy Księgę z prawda, potwierdzając
prawdziwość Księgi, która była przed nią, i chroniąc ją. Sądź więc
między nimi według tego, co zesłał Bóg, i nie idź za ich
namiętnościami, odstępując od tego, co otrzymałeś z prawdy. Dla każdego
z was uczyniliśmy normę i drogę otwarta. A gdyby Bóg zechciał, to
uczyniłby was jednym narodem , lecz... żeby was doświadczyć w tym, co
wam dal. Starajcie się wiec pilnie czynić dobre dzieła. Do Boga
powrócicie wszyscy razem. On obwieści wam to, w czym się różniliście.
Sądź więc między nimi według tego, co zesłał Bóg, i nie idź za ich
namiętnościami; i strzeż się przed nimi, żeby cię nie zwiedli od
czegokolwiek, co tobie zesłał Bóg. A jeśli oni się odwrócą plecami, to
wiedz, ze Bóg chce tylko dotknąć ich nieszczęściem za niektóre ich
grzechy. Zaprawdę, wielu spośród ludzi - to, z pewnością, ludzie
szerzący zepsucie!
Czyż oni pragną sądu z czasów pogaństwa? Któż jest lepszy od Boga w
sądzeniu ludzi, którzy posiadają pewność?
O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i
chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze
ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie
prowadzi droga prosta ludu niesprawiedliwych!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawo

Post autor: Bobo »

Ale o cho chłodzi? 🥴
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

Bobo, hipotetycznie - nie znając Boga i jego Prawa względem Twojej osoby nie wiesz w jaki sposób działać i błądzisz w ciemności

Mat 5:19 NWT-PL "Kto więc łamie jedno z tych najmniejszych przykazań i tak uczy ludzi, będzie nazwany 'najmniejszym' w odniesieniu do królestwa niebios. Każdy zaś, kto je spełnia i ich naucza, będzie nazwany 'wielkim' w odniesieniu do królestwa niebios."

Co istotne - Z Koranem nie można sprzeczać się używając demagogicznych argumentów i nie mając ochoty zagłębić się w jego treść. Najpierw trzeba zrozumieć o czym Koran mówi, a później ocenić wartość tego przesłania
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Prawo

Post autor: RM »

Dla treningu wklejam poniższy tekst:

Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować, i dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan. Ez 20, 25-26

oraz kontekst w którym występuje:

Ja, Pan, jestem waszym Bogiem. Postępujcie według moich przykazań i przestrzegajcie moich praw, i wykonujcie je! Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem! Lecz i synowie byli przekorni wobec mnie, nie postępowali według moich przykazań i nie przestrzegali moich praw - które, jeżeli człowiek wykonuje, żyje dzięki nim. Bezcześcili moje sabaty. Wtedy postanowiłem wylać na nich moją zapalczywość na pustyni, aby dać upust mojemu gniewowi na nich. Lecz Ja powstrzymałem moją rękę, a uczyniłem tak przez wzgląd na moje imię, aby nie zostało zbezczeszczone w oczach narodów, na oczach których wyprowadziłem ich. Również przysiągłem im na pustyni, że rozrzucę ich między narodami i rozproszę ich po krajach za to, że nie wykonywali moich praw i wzgardzili moimi przykazaniami, i zbezcześcili moje sabaty, a ich oczy zwrócone były ku bałwanom ich ojców. Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować, i dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan. (19-26)


Czy wyznawcy JHWH czują się zachęceni?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

RM pisze:
29 mar 2021, 22:45
Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować, i dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan. Ez 20, 25-26
(...)
Czy wyznawcy JHWH czują się zachęceni?
Nie ma tu nic zniechęcającego. Cały Świat został stworzony przez Boga znającego Dobro i Zło, więc jeśli stworzył ludzi na swój obraz i swoje podobieństwo, to ma pełne Prawo do udostępnienia ludziom drzewa Poznania Dobra i Zła

Rdz 1:26 EIB "Następnie Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo. Niech panuje nad rybami mórz, nad tym, co lata pod niebem, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem, który po niej pełza."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

Prawo Boże nie jest przeciw ludziom, ani przeciw stworzeniu. Przyglądając się Prawu można stwierdzić, że każdy przepis prowokuje do postępu szczęścia w człowieku. Najwyższy owoc Bożego Prawa wydaje ten człowiek, który prze w swym Dobrym dziele do przodu

Koran 2:2
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta
dla bogobojnych


Mat 11:12 NWT-PL "Ale od dni Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebios jest celem, ku któremu ludzie prą, a ci, którzy prą naprzód, pochwytują je."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

Wprowadzanie w życie Prawa Bożego w Jego rzeczywistym znaczeniu wiąże się z otrzymaniem ogromnej władzy niepodważalnej mądrości i wystarczy aby dostroić się do Życia wiecznego

J 17:3 BT5 "A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa."

J 8:33-36 BT5 "Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakże ty możesz mówić: „Wolni będziecie”? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz Syn pozostaje na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: radek »

Prawo może zostać utrwalone jeśli osoba, o której mówi Pismo, która "nada Prawo narodom", będzie utrwalona. Aby utrwalić kogoś wobec innych, można go przenieść w przyszłość do momentu realizacji całej Bożej Woli

I uczynię prawo miarą, a sprawiedliwość wagą. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody.
Księga Izajasza 28:17 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/isa.28.17.BW1975

Koran 17:1
1. Chwala Temu, który przeniósl Swojego sluge noca z Meczetu swietego
do meczetu dalekiego, którego otoczenie poblogoslawilismy, aby mu
pokazac niektóre Nasze znaki. Zaprawde,.On jest Slyszacy, Widzacy!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Re:

Post autor: Nieziem »

RM pisze:
30 sty 2019, 18:20
... zrozumiałem, że Jezus nauczał o Prawdzie, nie o prawie. Prawda jest alternatywą do prawa. Alternatywą, ponieważ prawa nie neguje, ale je omija....
Opowiastka o tym, że Prawda nie neguje Prawa, ale je omija.

Wiedli słodko-owocowe życie. Mieli dostęp do nieograniczonych zasobów Ogrodu. Aż nagle pojawił się kupiec.
- Gwiadka z Nieba! - rzekł im - Jest paszportem do Domu Stwórcy. Przepustką do audiencji u samego Boga!
Wzięli dokumenty podróżne od kupca. Nie wiedzieli, że to były bilety w jedną stronę, z Raju na Ziemię. Wrota się zatrzasnęły. Anioły strzegą dostępu. Z "all inclusive" do "self-catering". Z dostępu do wszystkiego za darmo, do " W pocie oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie...w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia..."
Dzisiaj pra-doentej-wnuki nie pamiętają skąd pochodzą, gdzie jest ich Ojczyzna, Ojczyzna Ojca i Matki. Nie wiedzą, że się na obczyźnie urodzili, że są niewolnikami. Nie wiedzą, że jest jakiś Dom, i jakaś Droga. Jak w chocholim tańcu się poruszają, nieświadomi, bezwiednie. Nie wiedzą, że mury upadły, kraty w oknach więzienia zlikwidowane, otwarta Droga do Domu.

- Dlaczego nikt mi o tym wcześniej nie powiedział?!!!?

- Puk puk.
- Kto tam?
- Na co czekasz? Wychodź!
- Ale te kajdany?
- Jakie kajdany? Otworz oczy, i zobacz, że nie ma żadnych kajdan.
- Ale...rzeczywiście, nie ma kajdan! Ale... jak?
- Czy to ważne czy użył brzeszczotu czy piły laserowej, jesteś wolny!
- Ale?
- On już zapłacił. Wyjdź, idź Jego Drogą.


-----‐------------------‐---------

Dlaczego ta przypowiastka w tym temacie?
Wykupił nas... Drogoście kupieni...
Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem...(Gal.3)
...wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo...(Gal.4)
Drogoście kupieni; nie bądźcie niewolnikami ludzkimi...(1Kor.7)

Pytanie: Kto jest właścicielem lombardu? A raczej inaczej, kto jest dzierżawcą lombardu?

A co jeśli lombardem jest Prawo?
A co jeśli to Prawo jest Boskie?
A co jeśli to Boskie Prawo jest przeznaczone do tego świata tylko?
A co jeśli człowiek nie jest z tego świata, dlatego nie ma pod to Boskie Prawo Tego Świata podlegać?
A co jeśli ma podlegać pod Boskie Prawo Domu Ojca?
A co jeśli Prawo Chrystusowe jest gwarantem powrotu do Ogrodu, gdzie człowiek ma dostęp do nieograniczonych zasobów...?

I ta polemika, czy Pan zlikwidował lombard, czy lombard nadal istnieje? Istnieje. Ale On nas z niego wykupił. On.
Chwała Ojcu i Synowi. Amen.

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Prawo

Post autor: Nieziem »

Przed Piłatem Pan Jezus oświadczył, że królestwo Jego jest nie z tego świata. Wielokrotnie przy innych okazjach mówił o tym, że został posłany przez Ojca. A przy końcu swej ziemskiej misji oznajmił, że idzie z powrotem do Ojca, przygotować miejsce dla uczniów, i jak finalnie przyjdzie jeszcze raz, to po to aby ich zabrać do tych wielu mieszkań w Domu Ojca.
Mówił zatem Pan Jezus o dwóch światach. Jeden to ten, który znamy, w którym przyszło nam się urodzić i przeżyć nasze życie. Inny to ten, do którego mamy zaproszenie, aby się znaleźć w nim po cielesnej śmierci.
Apostoł Paweł pisał o tym, że wolałby rozstać się z tym życiem (ten świat) aby znaleźć się Chrystusie w jego Królestwie (inny świat, dla nas przyszły).
Dla nas ludzi ten inny jest drugi, chociaż on był pierwej, ale już go nie pamiętamy. Adam i Ewa tam byli. Tam jako takiego Prawa nie było. Prawo, o którym mowa ewoluowało od czasu wyjścia z Edenu by przybrać formę Prawa Mojżeszowego wiele lat później. Gdy Pismo mówi o Prawie, tyczy się to właśnie tego. Interesujące jest to, że Pismo powierdza zaistnienie Prawa za czasów Mojżesza, i jednocześnie zauważa, że pomimo braku Prawa, ludzie umierali. Ciekawe na jakiej podstawie, skoro nie w oparciu o przekroczenie przykazań i przepisów. Ciekawe, bo w innym miejscu Pismo stwierdza, że śmierć jest karą za grzech, a grzech jest przekroczeniem Prawa.
Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...Bo i przed Prawem grzech był na świecie, grzechu się jednak nie poczytuje, gdy nie ma Prawa. A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Prawo

Post autor: booris »

Mnie zastanawia jedna rzecz,w kontekscie tego co napisales Ty i inni nasi rozmowcy w roznych postach.Jaka w tym jest rola Jezusa? Kara za grzech jest smierc i dlatego Adam jak i jego potomkowie,obciazeni grzechem pierworodnym,umierali.Ale Jezus przeciez swoja smiercia odkupil ten grzech.Mimo to umieramy nadal...Czy ofiara nie zostala przyjeta?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawo

Post autor: Bobo »

Nie ma czegoś takiego jak odkupienie grzechu. Może być odkupiony grzesznik, ludzkość z niewoli grzechu.
Natomiast zapłacenie okupu nie oznacza uwolnienia od razu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo

Post autor: wybrana »

booris pisze:
07 lip 2023, 4:40
Mnie zastanawia jedna rzecz,w kontekscie tego co napisales Ty i inni nasi rozmowcy w roznych postach.Jaka w tym jest rola Jezusa? Kara za grzech jest smierc i dlatego Adam jak i jego potomkowie,obciazeni grzechem pierworodnym,umierali.Ale Jezus przeciez swoja smiercia odkupil ten grzech.Mimo to umieramy nadal...Czy ofiara nie zostala przyjeta?
Jezus po to przyszedł na świat, by wydać świadectwo prawdy. To życie w prawdzie Chrystusowej daje nam odkupienie.
Grzech Adama dał śmierć. Po ofierze Jezusa zostaliśmy pojednani z Bogiem i otworzyły się dla nas bramy Nieba. Grzech został osądzony i dlatego ci, co nie przyjęli Ewangelii Chrystusowej - stają na sądzie.
Ci, co przyjęli Ewangelię i żyją jej prawdą, nie idą na sąd lecz idą prosto do Nieba, bo są zbawieni.
Po ofierze Jezusa, to co śmiertelne przekształca się w nieśmiertelność.
Nasze ciała śmiertelne są przekształcone w nieśmiertelne.
Grzech pierwszych ludzi był przyczyną zerwania jedności człowieka z Bogiem.
Był nim nierząd czyli połączenie Boskiego człowieka z istotą ziemską pochodzenia zwierzęcego.
My jesteśmy formą tego połączenia. Część w nas jest z Boga a część ze zwierzęcia bezmyślnego.
Dlatego Duchem Bożym ujarzmiamy rządzę ciała.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawo

Post autor: Bobo »

Czyli co... znowu brednie typy Branhamowego nam wciskasz? Człowiek współżył ze zwierzęciem??????
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”