Prawo

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nieporozumieniem jest zapis prawny odnośnie wolności słowa. Przecież na podstawie wyjaśnień osądza się czy działania są dobre czy złe. Powinno być odwrotnie czyli jedynie słowo powinno być zniewolone, wtedy ludzie będą niezawodnie sprawować zwierzchnictwo nad stworzeniem

J 15:7 eib "(7) Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"

Mat 12:37 eib "Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Prawo służy jedynie gdy między ludźmi nie ma zgody, nie powinno być uznawane za główne źródło szczęścia narodu. Sprawiedliwość to posilenie głodnego, ubranie nagiego, uleczenie chorego, wzbudzenie zmarłego, przyjęcie przybysza, ciepłe pouczenie grzesznego, pomoc sierocie, odsuwanie w czasie realizacji swojego celu ze względu na usługiwanie w Bożej sprawie. Prawo jest cechą wiecznie rozwijającej się Miłości

Ga 5:22-23 eib "(22) Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, powściągliwość. Przy takich cechach nie potrzeba Prawa."

Mar 9:35 eib "Wtedy usiadł, przywołał Dwunastu i powiedział: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech się stanie ze wszystkich ostatnim i niech będzie sługą wszystkich."

Quran 57:11
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Listek pisze:Jr 23:5 "Oto nadchodzą dni - wyrocznia Boga - kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą. Będzie panował jako król, postępując roztropnie, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość na ziemi."

Prorok Jeremiasz pisze o naszym Królu, którego przyjście jest blisko.
Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego

chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą. (8) Wiemy zaś, że zakon jest dobry, jeżeli ktoś robi z niego właściwy użytek, (9) wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców, (10) rozpustników, mężołożników, dla handlarzy ludźmi, dla kłamców, krzywoprzysięzców i dla wszystkiego, co się sprzeciwia zdrowej nauce,
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Krystian pisze:dla wszystkiego, co się sprzeciwia zdrowej nauce
A kto się sprzeciwia nauce Ojca Niebiańskiego jeśli nie ten kto bezcześci święte dni Boga i jako pokarm traktuje wieprza ?


Kpł 26:2 "Zachowajcie święta Moje"

Izajasz 66,17 " Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana."



Dz 24:1 " Wierzę we wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Krystian pisze:Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego
Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Henryk zalożył temat http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
z którego jasno wynika że to nie Mojżesz jest prawodawcą Prawa [o czym niejednokrotnie pisałem przy różnych okazjach],
że zostało ono przekazane Mojżeszowi za pośrednictwem anioła/aniołów .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
Krystian pisze:Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego
Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Henryk zalożył temat http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
z którego jasno wynika że to nie Mojżesz jest prawodawcą Prawa [o czym niejednokrotnie pisałem przy różnych okazjach],
że zostało ono przekazane Mojżeszowi za pośrednictwem anioła/aniołów .
No zlituj się człowieku i nie obrażaj świętości Boga.
Przecytaj księgę powtórzonego prawa i nie pisz takich bredni.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wybrana pisze:
efroni pisze:
Krystian pisze:Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego
Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Henryk zalożył temat http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
z którego jasno wynika że to nie Mojżesz jest prawodawcą Prawa [o czym niejednokrotnie pisałem przy różnych okazjach],
że zostało ono przekazane Mojżeszowi za pośrednictwem anioła/aniołów .
No zlituj się człowieku i nie obrażaj świętości Boga.
Przecytaj księgę powtórzonego prawa i nie pisz takich bredni.
Twoje święte oburzenie nie jest odpowiedzią " skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka"
Czytałem niejednokrotnie nie tylko "księgę powtórzonego prawa" ale i całą Biblię i nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym, że Mojżesz jest prawodawcą Prawa .

Henryk w temacie http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0 pisze ;
Wszyscy jesteśmy przekonani, że Mojżesz otrzymał tablice, oraz cały Zakon od Boga.
Przy czym mówiąc od "Boga" mamy tu oczywiście na myśli Przedwiecznego, Tego bez początku.
Od Tego, którego nikt z ludzi nie może ujrzeć i pozostać żywym, ani przebywać w Jego obecności.

Tymczasem prawda jest taka że ;Dz 7:38 br "On to [Mojżesz] przebywając z ludem na pustyni był pośrednikiem między aniołem, który przemawiał do niego na górze Synaj,
a naszymi ojcami. On również otrzymał słowa nauki zapewniającej życie, po to, aby wam je przekazać."
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

efroni pisze:Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Źle mnie zrozumiałeś.
Napisałem, dla wyznawców Pana Jezusa, którzy nadal twierdzą, że mamy przestrzegać prawa mojżeszowego jak np. Listek
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
wybrana pisze:
efroni pisze:
Krystian pisze:Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego
Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Henryk zalożył temat http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
z którego jasno wynika że to nie Mojżesz jest prawodawcą Prawa [o czym niejednokrotnie pisałem przy różnych okazjach],
że zostało ono przekazane Mojżeszowi za pośrednictwem anioła/aniołów .
No zlituj się człowieku i nie obrażaj świętości Boga.
Przecytaj księgę powtórzonego prawa i nie pisz takich bredni.
Twoje święte oburzenie nie jest odpowiedzią " skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka"
Czytałem niejednokrotnie nie tylko "księgę powtórzonego prawa" ale i całą Biblię i nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym, że Mojżesz jest prawodawcą Prawa .
.
A Kościół Katolicki gdy cokolwiek ustalał to też twierdził, że to przez Ducha Świętego i, że to Duch Święty go prowadzi-wierzysz w to? Każdy król gdy coś postanawiał, to twierdził, że taka jest wola Boża - słyszał Boga? Jak Mojżesz mógł slyszec i widzieć Boga, jak Boga nikt nie widział i tylko jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca-objawił Go. Przecież Ap. Jan wyraźnie stwierdził, że Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska zaś i prawda przez Jezusa Chrystusa. Czy Ap. Jan kłamał?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wybrana pisze:Prawo zostało nadane przez Mojżesza
Które z przykazań Boga spisanych przez proroka Mojżesza uważasz za pozbawione miłości?


Czy może te?

"(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek"

A może te?

"(1) Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści.
Nie wchodź w spółkę z bezbożnym, by być fałszywym świadkiem.
(2) Nie idź za większością, aby wyrządzić zło, i nie zeznawaj w sprawie, ulegając zdaniu większości, by naginać sąd. (3) I nie okazuj przychylności ubogiemu w jego sprawie.
(4) Jeśli napotkasz błądzącego wołu swego wroga lub jego osła, musisz odprowadzić go do niego. (5) Jeśli zobaczysz, że osioł tego, który cię nienawidzi, leży pod swoim ciężarem, nie odmówisz mu pomocy. Owszem, masz mu z nim pomóc."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wybrana pisze:
efroni pisze:
wybrana pisze:
efroni pisze:
Krystian pisze:Dla tych co chcą przestrzegać prawa mojżeszowego
Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że Mojżesz był pośrednikiem w przekazaniu Prawa Bożego [a nie prawodawcą]
Henryk zalożył temat http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
z którego jasno wynika że to nie Mojżesz jest prawodawcą Prawa [o czym niejednokrotnie pisałem przy różnych okazjach],
że zostało ono przekazane Mojżeszowi za pośrednictwem anioła/aniołów .
No zlituj się człowieku i nie obrażaj świętości Boga.
Przecytaj księgę powtórzonego prawa i nie pisz takich bredni.
Twoje święte oburzenie nie jest odpowiedzią " skąd takie stwierdzenie , skąd taka [ niebiblijna] nauka"
Czytałem niejednokrotnie nie tylko "księgę powtórzonego prawa" ale i całą Biblię i nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym, że Mojżesz jest prawodawcą Prawa .
.
A Kościół Katolicki gdy cokolwiek ustalał to też twierdził, że to przez Ducha Świętego i, że to Duch Święty go prowadzi-wierzysz w to? Każdy król gdy coś postanawiał, to twierdził, że taka jest wola Boża - słyszał Boga? Jak Mojżesz mógł slyszec i widzieć Boga, jak Boga nikt nie widział i tylko jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca-objawił Go. Przecież Ap. Jan wyraźnie stwierdził, że Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska zaś i prawda przez Jezusa Chrystusa. Czy Ap. Jan kłamał?
Prawo zostało nam bowiem dane przez Mojżesza, a łaska i prawda przyszły do nas przez Jezusa Chrystusa.

I w jednym i w drugim przypadku mowa jest o pośredniku .
Czyje Prawo zostało dane przez Mojżesza ? Jego własne ? Nie .
"On to [Mojżesz] przebywając z ludem na pustyni był pośrednikiem między aniołem, który przemawiał do niego na górze Synaj,
a naszymi ojcami. On również otrzymał słowa nauki zapewniającej życie, po to, aby wam je przekazać."

Mojżesz otrzymał słowa nauki zapewniającej życie a przekazał je nam za pośrednictwem liter .

Jezus Chrystus sam jest źródłem nauki zapewniającej życie dlatego tylko On jest pośrednikiem zbawienia .
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus
I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni
Nikt nie jest doskonały przed Bogiem [wyjątkiem od tej reguły jest Jezus Chrystus] dlatego zbawienia stępujemy darmo z łaski przez wiarę .
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę a nauka o zbawieniu przekazywana jest do naszego wnętrza
tj. serca - ono jest obrazem prawdy o człowieku - nie po przez litery a po przez Ducha Bożego, dzięki wierze .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Dokładnie tak,
Mojżesz przewodnikiem do Chrystusa, Chrystus przewodnikiem do Boga. Zatem Ci, którzy jeszcze nie odkryli Chrystusa, trwają w Mojżeszu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ap 15:3 "a śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Boga, oraz pieśń Baranka. Jej treść była następująca: Wielkie są Twoje dzieła, Panie, Boże Wszechmogący. Budzą one zdumienie. Sprawiedliwe i słuszne są Twoje drogi, Królu narodów."

A nie pomyślałeś RM,ze prorocy Boży są zgodni z Synem Bożym?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Nie pomyślałem. Prorocy także wskazują na Chrystusa.
Ale Listek, czy dobrze zrozumiałem, używasz pojęcia "myśleć"? Przecież za Ciebie myślą inni. Tu jesteś tylko od kopiuj/wklej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”