Co jest prawdą według Biblii ?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Co jest prawdą według Biblii ?

Post autor: Listek »

W psalmie 119,151 napisano:

Bliskim Ty Boże i wszystkie przykazania Twoje prawdą

Ktokolwiek odrzuca prawdę czy też kombinuje coś w przykazaniach Bożych ten jest odstępcą od prawdy Bożej.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jezus powiedział:
J 8:40 bpd "Teraz zaś chcecie Mnie zabić — człowieka, który powiedział wam prawdę usłyszaną od Boga;

Jezus nie tylko przekazał nam prawdę usłyszaną od Boga ale też stosował ją w swoim życiu, a my mamy Go naśladować.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Chrystus powiedział do Ojca:

Jan 17,(14) Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (15) Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. (16) Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

Prawdą jest słowo Boże.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Paranoja jakaś cię ogarnia czy co? Nie dostrzegasz, ze prawie sam ze sobą już dyskutujesz? Nie zastanawia cię to, ze zakładasz temat i NIKT nie odpisuje? Trzy swoje i jedyne posty o czyms świadczą.
Zmień styl, zmień tematykę z mono na bardziej różnorodną. Temat prawa w twoim wydaniu jest mdły, miałki i nie do strawienia. Piszesz bełkoty tak nieprawdopodobne i niekonsekwentne że... wrzucam się do ignora.
Daj żyć człowieku... przestrzeń w necie też jest mimo wszystko... ograniczona i cenna :roll: :-|

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bobo pisze:Daj żyć człowieku..
Owocem ducha jest łagodność ,czego Tobie Bobo życzę.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Również owocem ducha jest ''uzupełnijcie'' - ''poznanie powściągliwością''.
2Piotra 1;6.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Prawdą jest utrwalający sąd miły wiecznemu Bogu. Światli sędziowie służą swym światłem będąc podobnymi do gwiazd i są nazywani przez Boga dniami, będąc Jego Aniołami

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

Dan 12:3 eib "Lecz roztropni będą jaśnieć jak jasność na sklepieniu niebios, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy — na wieki wieczne."

W Quranie nie ma wprost imienia "Mahdi", ale nazwany jest On "Dniem Ostatnim"

Quran 4:39
A cóż by im szkodziło, jeśliby uwierzyli w Boga i Dzień Ostatni, i jeśliby rozdawali z tego, co dał im Bóg? Bóg przecież zna ich dobrze.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”