Wiara - komu i po co to potrzebne

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wiara - komu i po co to potrzebne

Post autor: Bobo »

Booris, pytasz o rzeczy niewyjaśnione. Biblia stwierdza, że Bóg jest od wieków. To wcale nie oznacza, że ktoś musiał go stworzyć. Można Boga nazwać stworzeniem? Przecież sam stwarza. A co gdyby istniał wiecznie, jak go przedstawia Biblia? Ja nie ogarniam wszystkiego, co z Bogiem związane, jak np. nie ogarniam do końca pojęcia czasu. Jednak z czasem muszę się liczyć. Mam zegarek 😀
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Wiara - komu i po co to potrzebne

Post autor: booris »

W Biblii,a dokladniej w Ewangelii Jana,mozna znalezc podstawe tego co napisalem wczesniej.Byl Bog i bylo slowo,a slowo tez bylo Bogiem i wszystko zostalo stworzone przez slowo.W Ksiedze Rodzaju stworca wszystkiego jest Bog,wiec mozna by wywnioskowac,ze Bog z Ksiegi Rodzaju,to slowo z Ewangelii Jana.Czyli jest ktos,kto stoi ponad stworca.Oczywiscie to sa czysto retoryczne rozwazania i nie mam zamiaru sie o to spierac.Po prostu pisze o pewnych aspektach roznych od "glownego nurtu",niemniej jednak ciekawych.Mozliwe,ze istnieje nawet jakas denominacja wierzaca w Boga,ktory stworzyl Boga. ;-)
Czas to tez ciekawa sprawa,ale raczej na dlugie dywagacje.Czy licze sie z czasem? W sumie nie bardzo i dotyczy to wlasciwie tylko okreslonych sytuacji,jak na przyklad odlot samolotu,czy umowione spotkania.Zegarka nie mam,takiego na reke oczywiscie,bo nie lubie.Poza tym zegary sa wszedzie,nawet na przystankach tramwajowych. :-D

(edit)
Zapomnialem wczesniej dlatego edytuje.
Chcialem Cie zapytac Bobo,o wasz przeklad Ewangelii Jana,gdzie "slowo" jest rodzaju meskiego.Czy to blad w sieciowej Biblii,czy tak ma byc? A jesli tak,to czemu?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wiara - komu i po co to potrzebne

Post autor: Bobo »

ŚJ uważają że wyraz 'słowo' to tytuł Jezusa. Np. W Objawieniu znajduje się taki werset:
Był ubrany w szatę splamioną krwią, a jego imię brzmiało Słowo Boga. (Obj 19:13).
Zauważ że Jana1,1 używa dużej litery w wyrazie Słowo.
A że o Jezusie się głównie mówi w rodzaju męskim więc dlatego. Rodzaje gramatyczne czasem robią takiego psikusa. Analogicznie jak w 1 Jana 4:8. Mowa tam, że Bóg jest miłością. Miłość jest rodzaju żeńskiego a mimo tego kontekst (werset 7 i 9) mówi o Bogu w rodzaju męskim.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wiara - komu i po co to potrzebne

Post autor: Bobo »

Dodam jeszcze, że w Jana 1,1 nie nazwano Jezusa stwórcą tylko, że PRZEZ niego wszystko zostało stworzone. Chodzi o rodzaj pośrednictwa. Zresztą nigdzie w Biblii nie nazwano Jezusa Stwórcą. Raczej podkreśla się jego pośrednictwo.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”