Reinkarnacja a zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:A jeszcze wcześniej za okupacji czeskiej która to miasto założyła to były narodziny?
To miasto akurat zalozylu nie Czesi a Piastowie.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Jakieś dowody?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:Jakieś dowody?
1."Najnowszy zarys dziejow najstarszego Wroclawia" Edmunda Malachowicza
2.Według ostatnich badań nie ma śladu, który by wskazywał na funkcjonowanie wcześniej niż przed 940 rokiem grodu na wrocławskim Ostrowie Tumskim[3]. Nie ma więc możliwości, aby Wrocław wcześniej pełnił rolę czeskiego ośrodka administracyjnego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Wrocławia
3.Bulla papieska z 1000 roku ustanawiajaca biskupstwo wroclawskie.podlegajace arcybiskupstwu gnieznienskiemu.Wynikalo to z decyzji Ottona i Chrobrego ktora wspolnie podjeli na zjezdzie gnieznienskim.Bulla jest najstarszym xachowanym dokumentem mowiacym o Wroclawiu.
4.Pochodzenie nazwy miasta nie jest jasne, ponieważ w najstarszych określeniach tej nazwy zapisanych przez Thietmara jako Wrotizlaensem i Wortizlava, oraz późniejszej z 1133 jako Vuartizlau, występuje grupa -ar-, -ro-, a nie czeska -ra- stosowana jako część nazwy miasta w późniejszych wiekach i co mogłoby wskazywać, że pochodzenie nazwy miasta należy tłumaczyć jako gród Wrocława, Wrocisława, Warcisława, które to imię było popularne wśród rycerstwa polskiego w różnych formach i odmianach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrocław
5.Wujek Gugle i ciotka (w moim przypadku) Opera.

Teraz ja poprosze o jakies dowody na to,ze Wroclaw zalozyli Czesi.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

https://books.google.de/books?id=u5p-Aw ... EQkn5k&sig

to z książki Normana Daviesa Mikrokosmos.
Poczytaj i odejdź już od polskiej propagandy dotyczącej Wrocławia i w ogóle Śląska.
Według niej nadal niewyjaśniona pozostaje kwestia tego, kto wzniósł gród - wiadomo, że wydarzyło się to w połowie X w., ale kolejne wykopaliska zmieniają wizję jego rozwoju na terenie wyspy. W środowisku naukowym dyskutuje się trzy koncepcje.

Według pierwszej byli to Czesi - budowę grodu mieli zlecić Przemyślidzi lub inni władcy z kraju naszych południowych sąsiadów. Obszar dzisiejszego Wrocławia miał po prostu znajdować się w strefie politycznych wpływów Czechów. Potwierdzeniem tej koncepcji miały być odkryte w latach 90. ubiegłego wieku relikty domniemanego kościoła powstałego jeszcze przed chrystianizacją Polski w 966 r. - Czesi przyjęli chrzest przed Piastami. Jednak zadaniem Pankiewicz tezę tę trudno obronić - relikty tej świątyni zachowały się bardzo kiepsko, a autorzy odkrycia, jak podkreśla badaczka, nigdy nie opublikowali materiałów, na których oparli jego datowanie.

Inni naukowcy uważają, że to Piastowie wznieśli pierwszy wrocławski gród. "Faktycznie, w najgłębszych i najstarszych warstwach Ostrowa Tumskiego znacznie więcej znalezisk świadczy o kontaktach jego mieszkańców nie z Czechami, ale z terenem państwa Piastów" - mówi Pankiewicz. Wylicza różne kategorie zabytków: przedmioty elitarne, jak również fragmenty typowych naczyń ceramicznych. Na obecność Piastów może wskazywać też forma budowy fortyfikacji - wały wzniesiono stosując konstrukcję hakową typową dla najważniejszych ośrodków wielkopolskich, choć występującą nie tylko na tym terenie. Polegała ona na umieszczeniu na wale - po stronie wewnętrznej i zewnętrznej - belek z wymodelowanymi naturalnymi hakami. W ten sposób fortyfikacje były mocno spięte i silniejsze niż podobne konstrukcje drewniano-ziemne. "Konstrukcja hakowa była zupełnie obca w tym czasie w Czechach" - podkreśla badaczka.

Pankiewicz przyznaje jednak, że koncepcja "piastowska" ma też swoje wady. Gród miał powstać około połowy X w. "Tyle, że wtedy Piastowie jeszcze ciągle budowali struktury przyszłego państwa na terenie Wielkopolski - i nie zapuszczali się raczej na Śląsk - ich ekspansja rozpoczęła się dopiero po połowie X w." - uważa.

Dlatego archeolog nie wyklucza trzeciej koncepcji - gród na Ostrowie Tumskim wzniosła lokalna ludność „plemienna” niezwiązana z żadną z tych sił politycznych. Jeśli taka jest prawda, nie był to z pewnością ważny ośrodek władzy - sugeruje archeolog. Do schyłku X w. gród na Ostrowie był niewielki - jego średnica wynosiła do 40 m.
a to z tej strony:
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... adal-owian
Spory budzi także to czy Śląsk znajdował się w X w. pod zwierzchnictwem czeskim, choć większość historyków, m.in. prof. Norman Davies, prof. Gerard Labuda, prof. Arno Herzig, prof. Rościsław Żerelik, prof. Rudolf Žáček, uważa, że Śląsk podlegał Czechom co najmniej od lat 40. do 90. X wieku. Zwracają oni uwagę, że po rozpadzie Państwa wielkomorawskiego w 907 roku, nastąpiło zajęcie Dolnego Śląska[29] i założenie Wrocławia (Vratislavia) przez czeskiego księcia Wratysława I (915–921) z dynastii Przemyślidów. Najstarsze znalezisko pochodzenia czeskiego we Wrocławiu – monety z napisem Vratsao, datowane są na okres panowania księcia Bolesława I Okrutnego (929–972)[30][31].
a to z wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk

Monety z napisem VRATSAO są prawdopodobnie starsze niż samo państwo polskie. Zostały znalezione m.in. na terenie samego Wroclawia.
Jest to jak rozumiem bardzo niewygodne znalezisko i oczywiście można je zignorować i tak właśnie się robi. nie wiem tylko po co. Nie lękajcie się :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Nie ujmujac niczego panu Daviesowi,ale ten fragment nie zawiera zbyt wiele informacji o powstaniu Wroclawia.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Rozumiem, że propaganda w Wikipedii lepiej cokolwiek udokumentowuje, lepiej wygląda i lepiej smakuje... dopisz sobie jeszcze co tam chcesz skoro ignorujesz wszystko co Ci podałem.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wszystko?Przed edycja posta czy po?Bo zanim dolozyles tekstu,to byl tylko link do Daviesa i do niego sie odnioslem.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Rzeczywiście tak było. Trochę czasu zajęło mi zredukowanie i posklejanie tego posta.
Ale nawet u Daviesa jest napisane wyraźnie, że nie jest na 100 % pewne kto założył Wrocław.
On sam, na podstawie różnych poszlak obstaje za koncepcją czeską.
Sam Davies jako Brytyjczyk wydaje mi się bezstronny i dlatego warto poznać jego stanowisko.
Oczywiście do niewygodnej reszty w ogóle nie musisz się odnosić jeśli nie chcesz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

No wlasnie,nawet Davies nie ma tej pewnosci.Monety nie sa czyms niewygodnym-przynajmniej dla mnie,bo opcji ich dotyczacych jest kilka.Na logike-jak znaczacym musialoby byc to miejsce,zeby jego nazwe umieszczac na monetach?Na terenie Polski znajdowano i znajduje sie monety rzymskie.Czy to oznacza,ze te tereny nalezaly do rzymskiego imperium?Uwagi typu "odejdz od polskiej propagandy,byly co najmniej zbyteczne.
To na tyle tutaj,bo i tak robimy niezlego off-topa.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wcielenie się duszy w nowe ciało polega na rezonansie pieśni duszy dziecka z pieśnią duszy, która się wcieliła i która jest zapisana w kronice głównej. Gdy wszystkie dawne dusze wcielą się w istoty anielskie i niepozostanie żadna przeszkoda dla obudzenia śpiących, czyli gdy zapanuje harmonia, wtedy śpiący będą poruszeni

Mat 22:30 eib "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Mat 18:10 eib "Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa."

Mat 24:36 eib "Tego dnia natomiast ani tej godziny nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn — tylko Ojciec."

[ Dodano: 2020-06-29, 12:48 ]
Jeśli uznać, że jesteśmy oparci na fundamencie Słowa, czyli jesteśmy falą, to odnajdując źródło tej fali można ją tak zmodulować aby dała odpowiedni efekt przy odbiorniku i byłoby to w zgodzie z główną kroniką

Mat 24:31 eib "(31) On natomiast pośle swoich aniołów z potężną trąbą, by zgromadzili Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż po drugi."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja doświadczyłam wcielenia się nowej duszy w ciało już jako duża panna, miałam wtedy 25 lat, miałam przez jakiś czas dwie dusze i po jakimś czasie stara dusza ze mnie wyszła, została nowa, ta ze Światła.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dusza jest własnością Boga i żaden człowiek nie zna w pełni żadnej duszy, lecz poznaje tyle ile jest mu potrzebne

Ez 18:4 nwt-pl "(4) Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze."

Jeśli Syn planował kogoś potępić to ta osoba mogłaby mieć obrońcę przed Ojcem jedynie w Duchu Świętym

Joh 5:22 nwt-pl "(22) Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi,"

Ponieważ najpierw jest sąd ducha świętego, później sąd Syna

Mat 28:19-20 nwt-pl "(19) Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, (20) ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy"."

Koran 5:110
Oto powie Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Wspomnij dobroć Moja dla ciebie i dla twojej Matki. Oto Ja ciebie umocniłem Duchem Świętym, kiedy będąc jeszcze w kolebce, przemawiałeś już do ludzi jak człowiek dojrzały. I oto nauczyłem ciebie Księgi, mądrości, Tory i Ewangelii. I tworzyłeś z gliny kształt ptaków - za Moim pozwoleniem - potem tchnąłeś w nie i one stały się ptakami - za Moim pozwoleniem - i mogłeś uleczyć chorego i trędowatego - za Moim pozwoleniem. I oto Ja powstrzymałem synów Izraela od ciebie, kiedy przyszedłeś do nich z jasnymi dowodami. I powiedzieli ci spośród nich, którzy nie uwierzyli: "To są tylko czary oczywiste!"

[ Dodano: 2020-07-06, 14:21 ]
Jak zwycięży Prawda i kiedy będzie przyjęta przez całe stworzenie wtedy ciężar śmierci zostanie zdjęty

J 8:32 eib "i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."

Mat 24:35 eib "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą."

1Kor 15:54-55 eib "(54) A gdy już to, co zniszczalne, przyoblecze niezniszczalność, i to, co śmiertelne, nieśmiertelność, wówczas wypełni się słowo zapowiedzi: Zwycięstwo wchłonęło śmierć! (55) Gdzie jest, o śmierci, twój triumf? Gdzie jest, o śmierci, twe żądło?"

Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."

Koran 1:1-4
W imię Boga Miłosiernego i Litościwego*! 2. Chwała Bogu, Panu światów, 3. Miłosiernemu i Litościwemu, 4. Królowi Dnia Sądu.

Koran 2:2
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych;
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."
Ap 14:6 dos "I zobaczyłem innego anioła, jak leciał środkiem nieba. Miał on ewangelię wieczną, aby ją głosić, mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, plemionom, językom i ludom. Wołał on donośnym głosem:
Zacznijcie bać się Boga i oddajcie Mu chwałę, gdyż nadeszła godzina Jego sądu, i pokłońcie się Temu, który uczynił niebo i ziemię, morze i źródła wód. "
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Reinkarnacja a zmartwychwstanie

Post autor: radek »

"Reanimacja owych uśpionych" jest możliwa przy utwierdzeniu Praw rządzących światem, czyli jeśli sprawiedliwość Synów ludzkich obejmie całe stworzenie, świat będzie się odradzał, ponieważ sąd jest w rękach synów

Ml 3:10 eib "(10) Przynieście do spichrza całą dziesięcinę, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! — mówi PAN Zastępów. Przekonajcie się, czy wam nie otworzę okien nieba i czy nie wyleję na was błogosławieństwa nad miarę."

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

Ap 20:4 eib "(4) Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

Ludzkość przypomni sobie swe drogi gdy dojdzie do celu. Podobnie drzewo odradza się, gdy wiosną na końcach gałęzi pojawiają się zielone liście

Ap 22:2 eib "(2) Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."

Mat 24:32-33 eib "(32) Niech figowiec posłuży wam za przykład. Gdy jego gałązka mięknie i wypuszcza liście, wiecie, że zbliża się lato. (33) Podobnie, gdy zobaczycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest — u drzwi."

Iz 58:12 eib "(12) Twoi ludzie odbudują odwieczne ruiny, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiającym wyłomy, odnowicielem ścieżek do przystani wytchnienia."

Mat 6:20 eib "Gromadźcie sobie skarby w niebie. Tam ani mól, ani rdza nie niszczą. Tam też złodzieje nie włamują się i nie kradną."

Mat 13:52 eib "(52) Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Reinkarnacja a zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Dla mnie logiczne jest, że aby martwi powrócili musi zostać przygotowane dla nich miejsce w sercach synów człowieczych wybierających Królestwo Niebios

Łk 16:9 EIB "I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

O uszlachetnieniu ludzi nawiązującym do odstąpienia od małżeństwa w niegodnym go świecie pisze też Izajasz

Iz 6:8-13 EIB "Wówczas usłyszałem głos Pana. Pytał: Kogo poślę? Kto nam pójdzie? Oto jestem, poślij mnie! (9) A On mi polecił: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie uważnie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! (10) Znieczul serce tego ludu, przytęp mu słuch, odbierz mu wzrok, by nie widział oczami i nie słyszał uszami, i nie zrozumiał sercem, nie zawrócił i nie ozdrowiał! (11) Gdy zapytałem: Do kiedy, Panie? —On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta pozbawione mieszkańców i domy pozbawione ludzi — dopóki kraj nie stanie się pustkowiem. (12) PAN usunie ludzi daleko, wielką pustką zionąć będzie z tej ziemi. (13) A choć zostałaby w niej jedna dziesiąta, to i ona znów ulegnie zniszczeniu — jak terebint lub dąb, z którego przy ścięciu zostaje tylko pień. Jego pień jest świętym nasieniem."

O wartości potencjału seksualnego wspomina też Jezus

Łk 18:29-30 EIB "Jezus im odpowiedział: Zapewniam was, nie ma takiego, kto by opuścił dom lub żonę, lub braci, lub rodziców, lub dzieci ze względu na Królestwo Boże (30) i kto nie otrzymałby w zamian dużo więcej w tym czasie, a w nadchodzącym wieku — życia wiecznego."

Mat 19:12 EIB "Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."

Mat 6:10 EIB "Niech Twoje Królestwo nastanie i Twoja wola ziemią zawładnie tak, jak włada niebem."

A, że z Królestwem Niebios rywalizuje co najmniej jeszcze jedno Królestwo, to w Biblii jest mowa najpierw o powstaniu pierwocin po przyznaniu Świętości Niebiosom i zgodzie na Ich obłoki, a później po tysiącu lat wrócą umarli potrzebujący wyjaśnień co do prymatu Bożego

Ap 20:4 EIB "Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

Mat 22:30 EIB "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Mat 24:30 EIB "Wtedy na niebie ukaże się znak Syna Człowieczego, a ludzie wszystkich plemion ziemi będą bić się w piersi, zobaczą bowiem Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą."

Koran też wyjaśnia, że najpierw osąd ludzki musi przyznać rację osądowi Niebios

Koran 75:3-12
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości? Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce. Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne. Zapytuje on: "Kiedy to będzie Dzień Zmartwychwstania?" Otóż kiedy wzrok będzie oślepiony, kiedy księżyc będzie zaćmiony, kiedy słońce i księżyc będą złączone, tego Dnia człowiek powie: "Gdzie jest miejsce ucieczki?" Niestety! Nie ma żadnego schronienia! Do twego Pana, tego Dnia, nastąpi pewny powrót.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”