Reinkarnacja a zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
booris pisze: Jak tego przestrzegasz?Nazywajac glupimi tych,ktorzy mysla inaczej niz ty?
W tym miejscu chciałem stanąć w obronie użytkowniczki o nicku wybrana. To nie jest zupełnie Jej wina, to system i przełożeni, których nauki jest ofiarą :->

CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE :?:

NIE WOLNO

EWANGELIA MATEUSZA 5. 22. BIBLIA WARSZAWSKA

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny."


PRAWODAWCY I NAUCZYCIELE DAJĄ JEDNAK INNY PRZYKŁAD

EWANGELIA ŁUKASZA 12. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie?"

EWANGELIA MATEUSZA 23.17. BIBLIA WARSZAWSKA

"Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?"
CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE :?:

WOLNO
Natomiast do tego, kto jest moim bratem w wierze nie wolno mówić "głupcze" , "błaźnie", "bezbożniku" , bo właśnie takie znaczenie ma słowo przetłumaczone jako "głupcze"
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE

WOLNO
Natomiast do tego, kto jest moim bratem w wierze nie wolno mówić "głupcze" , "błaźnie", "bezbożniku" , bo właśnie takie znaczenie ma słowo przetłumaczone jako "głupcze"
Czyli spokojnie moge nazywac Cie glupcem?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

booris pisze:
efroni pisze:CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE

WOLNO
Natomiast do tego, kto jest moim bratem w wierze nie wolno mówić "głupcze" , "błaźnie", "bezbożniku" , bo właśnie takie znaczenie ma słowo przetłumaczone jako "głupcze"
Czyli spokojnie moge nazywac Cie glupcem?
Tak , podobnie jak ja Ciebie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Uprzejmości wymienione. Jak miło. :-D :fiolki:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wuka pisze:Uprzejmości wymienione. Jak miło. :-D :fiolki:
Nigdy pierwszy nie zaczynam , ale jeżeli ktoś uderza mnie w policzek , to nie nadstawiam drugiego , tylko oddaję mu w ten sam policzek .
Nigdzie nie pisałem, że jestem doskonały , wręcz przeciwnie , niejednokrotnie pisałem że dostrzegam u siebie braki .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:Tak , podobnie jak ja Ciebie .
:-D :-D :-D ok
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 12:33 przez booris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wybrana pisze:Dla mnie autorytetem jest tylko i wyłącznie Jezus. Chcesz poznać Jezusa, to przeczytaj Ewangelię Mateusza, Jana, a później napisz mi, co piszę niezgodnego.
Chrystus i apostołowie cytowali naukę Ojca Niebiańskiego z tzw. ST. Czemu tego nie dostrzegasz?

Ludzie szlachetniejszego usposobienia z Berei " przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają."Badali Pisma tzw. ST.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Listek pisze:
wybrana pisze:Dla mnie autorytetem jest tylko i wyłącznie Jezus. Chcesz poznać Jezusa, to przeczytaj Ewangelię Mateusza, Jana, a później napisz mi, co piszę niezgodnego.
Chrystus i apostołowie cytowali naukę Ojca Niebiańskiego z tzw. ST. Czemu tego nie dostrzegasz?
Gdy Jezus czytał, to nie było wtedy jeszcze Starego Testamentu. Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego, a nie ludzkie wymysły. Czytał bardzo krótko i dalszą wykładnie słowa dawał sam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Gdy Jezus czytał, to nie było wtedy jeszcze Starego Testamentu.
Ty tak na serio? :mysli:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
Pytalem co Jezus czytal,a nie o czym ja mam czytac.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:nie było wtedy jeszcze Starego Testamentu
:aaa: :xhehe: A w świątyni, jak Mu padano zwój, to Koziołka Matołka czy Kubusia Puchatka?...bo nie pamiętam :mrgreen:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze: A w świątyni, jak Mu padano zwój, to Koziołka Matołka czy Kubusia Puchatka?...bo nie pamiętam
Nie wypowiadaj sie,jak sie nie znasz.To byl Koszalek Opalek.
:-D :-D :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
wuka pisze: A w świątyni, jak Mu padano zwój, to Koziołka Matołka czy Kubusia Puchatka?...bo nie pamiętam
Nie wypowiadaj sie,jak sie nie znasz.To byl Koszalek Opalek.
:-D :-D :-D
:xhehe: :xhehe: Fakt. Toteż nie uzurpuję sobie wszechwiedzy w temacie kto co czytał 2 tysiące lat temu ;-) :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”