Reinkarnacja a zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wybrana pisze:nie oko za oko, ząb za ząb,
Wj.21, 24 [Odszkodowanie wartości] oka za [stratę] oka, [odszkodowanie wartości] zęba za [stratę] zęba, [odszkodowanie wartości] ręki za [stratę] ręki, [odszkodowanie wartości] nogi za [stratę] nogi. (25) Odszkodowanie za poparzenie, odszkodowanie za ranę, odszkodowanie za siniec. Jeśli ktoś uderzy swojego niewolnika w oko albo swoją służącą w oko i oślepi je - odeśle go na wolność [jako odszkodowanie] za jego oko. (27) A jeśli wybije ząb niewolnika albo ząb służącej - odeśle go na wolność [jako odszkodowanie] za jego ząb."

Wybrana,proszę nie myl przykazania Boga o odszkodowaniach za wyrządzenie krzywdy, z rzymskim prawem odwetu.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Listek pisze:
wybrana pisze:nie oko za oko, ząb za ząb,
Wj.21, 24 [Odszkodowanie wartości] oka za [stratę] oka, [odszkodowanie wartości] zęba za [stratę] zęba, [odszkodowanie wartości] ręki za [stratę] ręki, [odszkodowanie wartości] nogi za [stratę] nogi. (25) Odszkodowanie za poparzenie, odszkodowanie za ranę, odszkodowanie za siniec. Jeśli ktoś uderzy swojego niewolnika w oko albo swoją służącą w oko i oślepi je - odeśle go na wolność [jako odszkodowanie] za jego oko. (27) A jeśli wybije ząb niewolnika albo ząb służącej - odeśle go na wolność [jako odszkodowanie] za jego ząb."

Wybrana,proszę nie myl przykazania Boga o odszkodowaniach za wyrządzenie krzywdy, z rzymskim prawem odwetu.
Jakie przykazania Boga o odszkodowaniach? 😱
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
RN pisze:
booris pisze: Jak tego przestrzegasz?Nazywajac glupimi tych,ktorzy mysla inaczej niz ty?
W tym miejscu chciałem stanąć w obronie użytkowniczki o nicku wybrana. To nie jest zupełnie Jej wina, to system i przełożeni, których nauki jest ofiarą :->

CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE :?:

NIE WOLNO

EWANGELIA MATEUSZA 5. 22. BIBLIA WARSZAWSKA

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny."


PRAWODAWCY I NAUCZYCIELE DAJĄ JEDNAK INNY PRZYKŁAD

EWANGELIA ŁUKASZA 12. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie?"

EWANGELIA MATEUSZA 23.17. BIBLIA WARSZAWSKA

"Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?"
CZY WOLNO MÓWIĆ GŁUPI/GŁUPCZE :?:

WOLNO
Natomiast do tego, kto jest moim bratem w wierze nie wolno mówić "głupcze" , "błaźnie", "bezbożniku" , bo właśnie takie znaczenie ma słowo przetłumaczone jako "głupcze"
Z tego by wynikało, że uczniowie Jezusa też nie byli Jego braćmi w wierze

EWANGELIA ŁUKASZA 24. 25. BIBLIA WARSZAWSKA

"A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy."

Tak przemówił Jezus do uczniów w drodze do Emaus.
Poza tym mówienie głupcze, błażnie, bezbożniku w stosunku do wszystkich innych niż bracia w wierze, to pewnie tak w ramach przykazania o miłowaniu nieprzyjaciół.

ps. Na to co napisałeś w temacie Horus, Mitra... nie będę na razie odpowiadał, niech sobie użytkownicy pospiskują na tematy zbliżone do tytułu wątku. Poza tym ile razy mam pisać o genezie powstania działu o sprzecznościach itp.
Argument o Leninie jest naprawdę dobry, w Twoim stylu.
Z pewnością wygrałbyś sprawę w sądzie przedstawiając takie zeznania i obronę swojego pomówienia :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

efroni pisze:
wuka pisze:Uprzejmości wymienione. Jak miło. :-D :fiolki:
Nigdy pierwszy nie zaczynam , ale jeżeli ktoś uderza mnie w policzek , to nie nadstawiam drugiego , tylko oddaję mu w ten sam policzek .
Nigdzie nie pisałem, że jestem doskonały , wręcz przeciwnie , niejednokrotnie pisałem że dostrzegam u siebie braki .
Taki oddany kabale i wiedziony naukami mistycyzmu i ma braki??
Niczym się nie różnisz od innych. Nic nie dają ci te nauki.
Ciekawe jaki byś był przyparty do "muru"? Paliłbyś czarownice na stosie?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
Dowiem sie w koncu,co czytal Jezus?Tylko mi nie pisz kolejny raz co ja mam czytac.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
Dowiem sie w koncu,co czytal Jezus?Tylko mi nie pisz kolejny raz co ja mam czytac.
Według mnie zbyt wiele nie czytał, bo w tych pismach było zbyt malo prawdy. Przytaczał ich mądrości, by nadać im właściwa formę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Efroni

Nie wiem z jakiego powodu masz jakieś pretensje do RN o sprzeczności, które są w Biblii. Jak są sprzeczności , to wynika z nich, ze coś jest prawdą lub nieprawdą. Można to rozstrzygnąć z pomocą obecnego w nas Chrystusa, Ducha Prawdy. Teoretycznie, z tego powodu powinien powstać nowy dział: Prawda i nieprawda w Biblii. Obecnie szkoda na to czasu, bo Ziemia przechodzi w 4 i 5 wymiar i ludzie powinni się skupić na swoim rozwoju duchowym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:Z tego by wynikało, że uczniowie Jezusa też nie byli Jego braćmi w wierze

EWANGELIA ŁUKASZA 24. 25. BIBLIA WARSZAWSKA

"A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy."

Tak przemówił Jezus do uczniów w drodze do Emaus.
Poza tym mówienie głupcze, błażnie, bezbożniku w stosunku do wszystkich innych niż bracia w wierze, to pewnie tak w ramach przykazania o miłowaniu nieprzyjaciół.
A On powiedział do nich: O nierozumni [to słowo znaczy też ; nierozsądni , niemądrzy , bezmyślni ,bezrozumni , głupi] z sercem nieskorym, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy!
Tak przemówił Jezus do uczniów.
A ponieważ Nie jest uczeń nad mistrza, ani sługa nad swego pana więc to oczywiste, że mistrz jest mądrzejszy, rozumniejszy niż uczeń .

Nie tylko uczniowie , ale każdy kto przyjmie Ducha Bożego do swego ciała [Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego,
który w was jest, a którego macie od Boga
] staje się dzieckiem Bożym a tym samym bratem Jezusa .
A taki do nikogo , nawet do nieprzyjaciela, nie powie ; głupcze, błaźnie, bezbożniku
A jeżeli ktoś mówi o sobie, że ma Ducha Bożego , Ducha Prawdy a do innych mówi ; głupcze, błaźnie, bezbożniku kłamcą jest i oszustem i nie żyje w prawdzie .

Edit ;
Ratao , właśnie na tym [ i nie tylko na tym] bazują sprzeczności RN-a
a czyjaś bezmyślność nie jest dowodem na istnienie sprzeczności w Biblii , tylko na jego .... bezmyślność [by nie powiedzieć dosadniej ]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
Dowiem sie w koncu,co czytal Jezus?Tylko mi nie pisz kolejny raz co ja mam czytac.
Według mnie zbyt wiele nie czytał, bo w tych pismach było zbyt malo prawdy. Przytaczał ich mądrości, by nadać im właściwa formę.
Kluczowe słowa w pseudo odpowiedzi wybranej to:"według mnie" :roll: I masz całą odpowedź, która do spamu się nadaje i jest zwykłym trollowaniem.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze: Ratao , właśnie na tym [ i nie tylko na tym] bazują sprzeczności RN-a
a czyjaś bezmyślność nie jest dowodem na istnienie sprzeczności w Biblii , tylko na jego .... bezmyślność [by nie powiedzieć dosadniej ]
Otóż wyobraź sobie, że przez wiele lat również mnie wmawiano, że nie ma żadnych sprzeczności. Każdą jawną sprzeczność (które tu na szczęście obnaża RN) pouczacze potrafili wytłumaczyć w mniej lub bardziej pokrętny sposób. I ja im wierzyłam, i przyjmowałam te tłumaczenia w dobrej wierze, jako od "braci" ugruntowanych w wierze. Chociaż rozum i serce i zwykła logika, a także obserwacja życia wskazywały na coś wręcz przeciwnego.
Cały czas pytałam Boga i prosiłam o prowadzenie, aż się doczekałam.
Wnioski sobie wyciągnij.
RN i ratao mają rację.
Wy - tak zwani chrześcijanie nie macie pojęcia jaka jest prawdziwa nauka Jezusa Chrystusa. Nie wiecie w jaki kanał daliście się wpuścić. Naprawdę poczytajcie nieco więcej niż denominacyjne przekłądy Biblii.
Świat, Wszechświat, niebo i ziemia, doczesność i życie pośmiertne jest całkiem inne niż wam do głów wbijają.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka

Zajrzyj do strony: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 342#466342

Zobacz jaki tam jest prawdziwy Bóg według polecanej przez Efroni Kabały.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:wuka

Zajrzyj do strony: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 342#466342

Zobacz jaki tam jest prawdziwy Bóg według polecanej przez Efroni Kabały.
Śledzę obydwa wątki. Dzięki :-)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Według mnie zbyt wiele nie czytał, bo w tych pismach było zbyt malo prawdy. Przytaczał ich mądrości, by nadać im właściwa formę.
W jakich pismach?W swoim poscie dotyczacym czytania Ojca Niebieskiego,wyraznie napisalas ze Jezus nie czytal Starego Testamentu,bo go jeszcze nie bylo.Dokladnie to napisalas tak:
Gdy Jezus czytał, to nie było wtedy jeszcze Starego Testamentu. Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego, a nie ludzkie wymysły. Czytał bardzo krótko i dalszą wykładnie słowa dawał sam.
Pytanie ktore zadalem po tym poscie brzmialo-Ojca Niebieskiego,czyli co?W odpowiedzi otrzymalem instrukcje zebym sobie sam cos poczytal,a teraz piszesz ze Jezus zbyt wiele nie czytal bo "w tych pismach bylo zbyt malo prawdy"Poniewaz Starego Testamentu jeszcze nie bylo,a Jezus czytal Ojca Niebieskiego,wychodzi na to ze i u Ojca Niebieskiego za duzo nie wyczytal,bo bylo tam zbyt malo prawdy? :-D I ty chcesz mnie i innych przekonac do Boga w ktorym jest za malo prawdy? :-D Jest tylko jeden taki-mowia na niego Szatan. :-D

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze: Jezus czytał naukę Ojca Niebiańskiego,
Nauke Ojca Niebiańskiego,czyli co?
Poczytaj o wypełnieniu Prawa Bożego. Między innymi - nie oko za oko, ząb za ząb, ale trzeba być miłosiernym i przebaczać nie 7,ale 77 razy.
Dowiem sie w koncu,co czytal Jezus?Tylko mi nie pisz kolejny raz co ja mam czytac.
Według mnie zbyt wiele nie czytał, bo w tych pismach było zbyt malo prawdy. Przytaczał ich mądrości, by nadać im właściwa formę.
Kluczowe słowa w pseudo odpowiedzi wybranej to:"według mnie" :roll: I masz całą odpowedź, która do spamu się nadaje i jest zwykłym trollowaniem.
Droga pani, jako wolny człowiek mam prawo do własnych opinii i sugestii. Napisałam - według mnie, ale moja opinia jest oparta na stanie faktycznym ujętym w Ewangeliach. W przeciwieństwie do ciebie nie wprowadzam zamętu cytując coraz to nowe rewelacje - jednocześnie podzniecajac się ich treścią i zwodzenia tą treścią innych. Wszystko to, co ja piszę jest oparte na ewangelii. Jeżeli dla ciebie Ewangelie spisane przez wybranych Apostołow - naocznych świadków - są bzdurą, to nie pozwalaj sobie na ocenę innych. Staram się być grzeczna, ale moja cierpliwość też ma granice, więc mimo chrześcijańskiego wzoru-mogę być niegrzeczna. Wiem, że ty nie dyskutujesz, ale prowokujesz mnie z premedytacją, bo twój poziom kultury - więcej nie sięga. Oprócz twoich wtoraczy, skłóciłas się z prawie każdym użytkownikiem. A na innych forach, tak jak i na tym - donosiłaś na mnie i mnie obgadywalas fałszywie. Na koniec ci powiem krótko - wara ci od mojej osoby, ja nie wyrażam zgody, by taka osoba jak ty mnie się czepiała.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:W przeciwieństwie do ciebie nie wprowadzam zamętu cytując coraz to nowe rewelacje - jednocześnie podzniecajac się ich treścią i zwodzenia tą treścią innych.
Ty nie cytujesz nowych rewelacji,to fakt.Ty je tworzysz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”