śmierć

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Miłość jest ostatecznym stanem, nie śmierć

1Kor 13:3 eib "I choćbym część po części rozdał swą całą własność, i swoje ciało wydał w sposób budzący uznanie, lecz miłości bym nie miał — nic bym nie osiągnął."

Mat 28:18-19 eib "(18) A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:Miłość jest ostatecznym stanem, nie śmierć
Miłość trza przeżyć za życia, nie po śmierci. Mi jeszcze nie była dana taka prawdziwa miłość, a Tobie? Czy mężczyźni wogóle marzą o wielkiej miłości?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:
radek pisze:Miłość jest ostatecznym stanem, nie śmierć
Miłość trza przeżyć za życia, nie po śmierci. Mi jeszcze nie była dana taka prawdziwa miłość, a Tobie? Czy mężczyźni wogóle marzą o wielkiej miłości?
Ja staram się iść w stronę Miłości drobnymi krokami tak, aby być blisko całego stworzenia Bożego i dzielę się swoim doświadczeniem na ile umiem, by doprowadzić do kompletności mojej wizji Królestwa Bożego, w którym jest miejsce dla każdego kto zechce

Rev 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W temacie śmierci, nie wiem czy ktoś na forum zna: Ojciec Grzegorz Sroka. On urodził się w piątek, w piątek zmarł, poza tym w piątek poszedł do wojska, w piątek "poszedł do cywila", w piątek wstąpił do zakonu, w piątek złożył śluby wieczyste, w piątek miał święcenia kapłańskie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Mi się marzy śmierć we śnie. Idziesz spać i game over. Po co żyć? Jak życie jest do dupy?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Grzechami właściwie nic nie można naprawić, bo lepiej jest żyć w świętości. Lecz dając Bogu rytualną ofiarę na podstawie Ducha można zdobyć przebłaganie za grzech. A więc zapłata za grzech też może być negatywna lub pozytywna, bo przecież zaplata wg obietnicy Bożej będzie sprawiedliwa. Np. Jezus wspomina o zapłacie za dobry czyn przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych, a przecież za Dobry czyn zapłatą nie może być negatywnie rozumiana śmierć. Znaczy to, że dla sprawiedliwego nastąpi zmartwychwstanie tych uznanych przez niego za sprawiedliwych co ulegli śmierci

Łk 14:13-14 eib "(13) Przeciwnie, gdy urządzasz przyjęcie, zapraszaj ubogich, ułomnych, kulawych, niewidomych. (14) Będziesz szczęśliwy, gdyż nie mają dla ciebie nic w zamian; swoją zapłatę otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych."

Quran również niczego nie ujmuje osobom dzielącym się za darmo swoim szczęściem z innymi. Bo osoby dające innym to co obiecał ludziom Bóg spełniając obietnice Boże nie są w niczym winni

Quran 57:10-12
Dlaczego nie mielibyście rozdawać na drodze Boga, skoro do Boga należy dziedzictwo niebios i ziemi? Nie jesteście wszyscy sobie równi: ci, co rozdawali i walczyli przed zwycięstwem, będą na znaczniejszym stopniu aniżeli ci, którzy rozdawali i walczyli po zwycięstwie. Wszystkim obiecał Bóg rzeczy piękne. Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie! A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

Quran 4:124
Ktokolwiek pełni dobre dzieła - mężczyzna czy kobieta - i jest wierzącym - tacy wejdą do Ogrodu i nie doznają niesprawiedliwości nawet na łupinkę daktyla.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ażeby rozumieć w sposób wystarczający należy starać się o Bożego Ducha

Łk 11:13 eib "Skoro więc wy, chociaż źli jesteście, umiecie dobre dary dawać swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."

"Gorąco" jest naturą Miłości, "zimno" sprawdza Miłość polegając w swym działaniu na Niej

Ap 3:15 eib "Wiem o twoich czynach. Nie jesteś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!"

A gdy "gorąco" lub "zimno" stanie się rzeczywiście udziałem ludzi nie należy opuszczać Ziemi

Mat 24:20-21 eib "(20) Módlcie się też, aby wasza ucieczka nie wypadła zimą albo w czasie szabatu. (21) Nastanie bowiem wtedy tak wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i już nie będzie."
Obrazek

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Quinque pisze:Mi się marzy śmierć we śnie. Idziesz spać i game over. Po co żyć? Jak życie jest do dupy?
Chyba Twoje :-)
Moje jest na tyle zajebiste, że nie chciałbym umierać :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Marius Bienius pisze:Quinque napisał/a:
Mi się marzy śmierć we śnie. Idziesz spać i game over. Po co żyć? Jak życie jest do dupy?
Raczej game out :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja rozumiem takie zajawki jak ma Quin...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Duch Boży jest działającą na bieżąco, progresywną i zarazem ostatnią na Świecie instancją. Śmierć jest przez Niego zwyciężona zupełnie, gdy wygra On na pozostałych polach. Najpierw mający dziedziczyć życie ludzie muszą w swej świadomości zwyciężyć na polach swoich zobowiązań Duchowej "bitwy". Zamierzenie życia wiecznego zostało powzięte, teraz wystarczy zająć się stopniowo swoimi zobowiązaniami dla umocnienia i uzupełnienia fundamentów świadomości. Gdy w swej świadomości dotrzemy do prawdziwej wartości śpiących snem śmierci, będziemy mogli obdarować ich życiem. Trwając wiernie w świetle Prawdy życia, idziemy chętnie, więc nawet podejmując pewne działania dziś nie w pełni świadomi szczegółów przyszłości, osiągamy rezultaty drogi Dobrej

J 1:1-4 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko dzięki Niemu się stało i z tego, co istnieje, nic nie stało się bez Niego. (4) W Nim było życie, a życie było światłem ludzi."

1Kor 15:26 eib "A jako ostatni wróg usunięta zostanie śmierć."

Quran 75:3-5
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości? Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce. Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne.

Łk 20:35-37 eib "(35) lecz ci, którzy zostali uznani za godnych dostąpienia przyszłego wieku oraz zmartwychwstania, nie będą się ani żenić, ani wychodzić za mąż. (36) Będą oni równi aniołom, nie będą już umierali, a jako zmartwychwstali będą synami Boga. (37) To natomiast, że umarli zmartwychwstają, zaznaczył i sam Mojżesz, gdy przy płonącym krzaku nazwał Pana Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wartość martwych jest mierzona w naszych sercach i wyrażana przez nasze zachowanie. Wzrastając duchowo dążymy do metrum mądrości Bożej, gdzie śmierć jest posłuszna życiu

Łk 16:9 eib "(9) I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Quran 114:1
Mów: "Szukam schronienia u Pana ludzi

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”