pochwały i nie tylko

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

bo to krople drążą beton
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Anowi pisze:bo to krople drążą beton

EMET:
Mamy taką interesującą wypowiedź --
"Żelazo ostrzy się żelazem. Tak jeden człowiek zaostrza oblicze drugiego." - Sentencje [Przysłów] 27:17, NŚ.
Interlinia Vocatio tak oddaje: "Żelazo [hebr.: < bar/zel >] *_żelazem ostrzy_się, a_człowiek [hebr.: < ve'isz >] ostrzy [hebr.: < jachadh >] oblicze_bliźniego_swojego [hebr.: < pene-re'ehu >].".


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

pouiy
Posty: 125
Rejestracja: 15 cze 2010, 13:11

Post autor: pouiy »

Anowi, dziękuję, czasami gram na gitarze ;)

Awatar użytkownika
wyznawca_
Posty: 717
Rejestracja: 06 wrz 2006, 13:35

Post autor: wyznawca_ »

Henryku,
Czy ty sie zastanawiasz o czym ty mowisz? Czy zastanawiasz sie do kogo mowisz? Pomyliles mnie chyba z katolikami. Kompletnie nie rozumiem nie tylko tego co mowisz ale nawet i tego PO CO to mowisz. Moze jednak ten odpoczynek dobrze by ci zrobil? :)

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

przeniesione
nike pisze:Zdanie jest wyjęte z kontekstu. Jeżeli przeczytasz, całość zupełnie o czym innym świadczy.
Efraim znajdę i ci podam na pw. Każdy[ a szczególnie Hardii ma w tym wielką wprawę], Jeżeli chce kogoś zniszczyć dla swojej przyjemności to z normalnego tekstu może, zrobić z człowieka mordercę nawet. Są już takie wątki o Russellu, gdzie podobno nawet sam o sobie mówi,że jest masonem hehe wszystko zależy w jaki sposób się odczytuje tekst.
gdybyś czytała ten temat a nie tylko polowała na mnie to byś doskonale wiedziała, że podałem cytat z wypowiedzi Quster, z resztą użyłem cudzysłowu, ale ty oczywiście nie widzisz tego bo po... a wypowiedź Quster ma źródło tutaj http://www.berea.pol.pl/matusiak/relacja_franz.htm

nie chce niszczyć jakiegokolwiek człowieka :!: zrozum to wreszcie :!: zacznij wreszcie czytać ze zrozumieniem :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 18:22 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

nie chce niszczyć jakiegokolwiek człowieka :!: zrozum to wreszcie :!: zacznij wreszcie czytać ze zrozumieniem :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
O to samo ciebie proszę, bez wykrzykników. :-)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Hardi, Czy mógłbyś ustosunkować się do mojej wypowiedzi?

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: piekło = śmierć?

Post autor: Hardi »

EMET pisze:Jaki "biblista", taka też i argumentacja... niebiblijna. :cry:
no już sobie tak nie schlebiaj nazywając siebie biblistą :-> a to że masz argumentację niebiblijną to żadna nowość dla mnie 8-)

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 58&start=0
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nike, kompletnie nie zgadzam się z tobą, pisze o zupełnie innych rzeczach
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Hardi,
Więc podaj przynajmniej w jakich punktach i dlaczego, podyskutuj, to nie jest żadna odpowiedź, jednym zdaniem, ja zapisałam połowę strony przecież.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

ok. nike, napiszę jutro popołudniu w pracy, bo teraz muszę zmykać do domu :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

przeniesione
Nie jestem ja SJ
i to co piszę mniemam ,że jest bezstronne
Uważam ,że tak dyskutując jak to czynią tutejsi przeciwnicy tej denominacji - nie tylko jej nie osłabiają ,ale wręcz wzmacniają
wszak nie może złe drzewo rodzić dobrych owoców
a tutejsi SJ są i poważniejsi i kulturalniejsi niż ich krytycy
a ponadto bardziej merytoryczni
Nie rozumiem jaki wobec tego jest cel tej przeciw -skutecznej kampanii
nie mogę się nadziwić zwłaszcza powtarzaniu przez kolejnego dyskutanta tych samych wciąż dawno na tym forum obalonych argumentów
Dobrze by było gdyby następny krytyk poczytał archiwum forum może by co nowego i konkretnego napisał
było by może ciekawiej
a tak to jest po prostu nudne
podziwiam Efraim ,że to jesteś w stanie w całości czytać
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, 13:40 przez Płaskowicki Rys, łącznie zmieniany 1 raz.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Płaskowicki Rys, Napisał:
podziwiam Efraim ,że to jesteś w stanie w całości czytać
Nie mam wyboru hihhi,sam się podjąłem tego zadania,(moderator)i staram się jak najlepiej je wykonywać.
Anowi Dziękuję. ;-)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Henryk
Posty: 11689
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Płaskowicki Rys pisze:podziwiam Efraim ,że to jesteś w stanie w całości czytać
pozdrawiam
Jak dobrze, że ja nie muszę czytać tego Pana - Avinuszebaszaim`a.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Henryk, ciesz się. ;-)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”