Zdrowy chlopski rozum

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

W co wierzysz?

Reinkarnacje
0
Brak głosów
Dusze niesmiertelna
1
13%
Zmartwychwstanie
7
88%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Yarpen Zirgin pisze: Odpowiedz kto rozmawiał z Saulem według autora 1 księgi Samuela?
a kto jest autorem?
16 Samuel odrzekł: «Dlaczego więc pytasz mnie, skoro Pan odstąpił cię i stał się twoim wrogiem? 17 Pan czyni to, co przeze mnie zapowiedział: odebrał Pan królestwo z twej ręki, a oddał je innemu - Dawidowi. 18 Dlatego Pan postępuje z tobą w ten sposób, ponieważ nie usłuchałeś Jego głosu, nie dopełniłeś płomiennego gniewu Jego nad Amalekiem. 19 Dlatego Pan oddał Izraelitów razem z tobą w ręce Filistynów, jutro ty i twoi synowie będziecie razem ze mną, całe też wojsko izraelskie odda w ręce Filistynów».
podkreśliłabym te słowa:

co przeze mnie zapowiedział

a to, że tam jest napisane "Samuel odrzekł" - znaczy, że "istota pozaziemska" potrafi przybrać postać ludzką i zacytować słowa nieżyjącego już człowieka
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anowi pisze:a to, że tam jest napisane "Samuel odrzekł" - znaczy, że "istota pozaziemska" potrafi przybrać postać ludzką i zacytować słowa nieżyjącego już człowieka
Anno, ja nie pytam o Twoją opinię lub opinię kobiety do której udał się Saul. Interesuje mnie opinia autora tej księgi na temat tego, kto rozmawiał z Saulem w zacytowanym fragmencie Biblii.
Potrafisz nam to napisać?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, Wiesz co to jest grzech dosłowności często zarzucany niektórym ludziom? ;-) według Autora Samuel,ale dlaczego kobieta powiedziała"widzę nieludzką istotę?""istotę pozaziemską?" Zadam teraz Tobie pytanie jak ma się jeden fragment do setek,które mu przeczą?A może właśnie to,że przed czymś takim przestrzegają byś nie miał kontaktu z demonem, z istotami duchowymi.[czyli w takim wypadku nie przeczą] ale przyjmują Twoją wersje to przeczą.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 12:23 przez bartek212701, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Samuel tych słów "Samuel odrzekł" nie napisał bo już nie żył
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Anowi, Gad lub Natan te słowa spisał
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:według Autora Samuel,ale dlaczego kobieta powiedziała"widzę nieludzką istotę?""istotę pozaziemską?"
Bo nie wyobrażała sobie, że ktoś odpowie na jej wezwania.
Pytanie kolejne:

Kto będzie lepiej wiedział o tym, z kim rozmawiał Saul: Natchniony przez Boga autor Biblii, czy kobieta, do której udał się król?
bartek212701 pisze:Zadam teraz Tobie pytanie jak ma się jeden fragment do setek,które mu przeczą?
Nic nie przeczy temu fragmentowi. Zaprzecza mu jedynie wiara niektórych osób, że życie człowieka kończy się w chwili śmierci ciała.
bartek212701 pisze:A może właśnie to,że przed czymś takim przestrzegają byś nie miał kontaktu z demonem, z istotami duchowymi.
Autor 1 Księgi Samuela potwierdza, że to był Samuel, a nie demon.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, Zwierzęta z księgi Daniela też są dosłowne?TAK/NIE? Usłyszałeś dźwięki z Trąb Aniołów?W tym jakoś dosłowność nie pasuje a tutaj?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Bartek, nie stosuj uników, tylko odpowiedz na pytanie:

Kto będzie lepiej wiedział o tym, z kim rozmawiał Saul: Natchniony przez Boga autor 1 Księgi Samuela, czy kobieta, do której udał się król?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin,
Yarpen Zirgin pisze:Bartek, nie stosuj uników, tylko odpowiedz na pytanie:
kto tu stosuje uniki? Ja zwyczajnie pokazuje Ci jak się słowem manipuluje by podtrzymać to w co się wierzy.Ty piszesz,że
Yarpen Zirgin pisze: Nic nie przeczy temu fragmentowi. Zaprzecza mu jedynie wiara niektórych osób, że życie człowieka kończy się w chwili śmierci ciała.
Właśnie,że przeczy i to bardzo bo nie jeden fragment podałem,że ludzie w tamtej krainie nie mają świadomości zstępują do krainy MILCZENIA.
--------
Przeczysz świadomie Pismu,bo chcesz by nauka o nieśmiertelnej duszy miała miejsce a jednak ten werset mówi coś innego,jak już pisałem bez pełnej zbroi nie będzie się miało zrozumienia Pisma.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Bartek, właśnie pokazujesz, że nie chcesz przyznać się sam przed sobą do tego, kto ma większy autorytet w kwestii rozpoznania uczestników rozmowy opisanej w 1 Sm 28,15-20.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anowi pisze:Samuel tych słów "Samuel odrzekł" nie napisał bo już nie żył
Anowi, moje pytanie brzmi: "Kto według autora 1 Księgi Samuela rozmawiał z Saulem?" a nie "Kto spisał 1 Księgę Samuela". Udzielisz odpowiedzi czy dalej będziesz się wymigiwać?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, ale brniesz ale brniesz :-D i to Ty,osoba,która niejeden fragment Pisma podważała w rozmowie ze mną.Yarpen zrozum,że ja po przeczytaniu Pisma w życiu nie zgodzę się z dosłownością w tym fragmencie.W piśmie nieraz dosłowność gubi więc może i tu gubi?
czekam na Twoją odpowiedź odnośnie zwierząt w księdze Daniela
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:Yarpen zrozum,że ja po przeczytaniu Pisma w życiu nie zgodzę się z dosłownością w tym fragmencie.W piśmie nieraz dosłowność gubi więc może i tu gubi?
Możesz się nie zgadzać i twierdzić coś innego, ale to nie zmienia faktu, że autor Biblii napisał "Samuel rzekł", a nie "demon rzekł", przez co zaprzecza Twoim tezom. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Yarpen Zirgin pisze:
bartek212701 pisze:według Autora Samuel,ale dlaczego kobieta powiedziała"widzę nieludzką istotę?""istotę pozaziemską?"
Bo nie wyobrażała sobie, że ktoś odpowie na jej wezwania.
czarownica nie wierzyła w swoją moc?
YZ pisze:Pytanie kolejne:

Kto będzie lepiej wiedział o tym, z kim rozmawiał Saul: Natchniony przez Boga autor Biblii, czy kobieta, do której udał się król?
autor tych słów był przy tej rozmowie, czy usłyszał ją od tej kobiety a może jeszcze od kogoś innego?
YZ pisze:
bartek212701 pisze:Zadam teraz Tobie pytanie jak ma się jeden fragment do setek,które mu przeczą?
Nic nie przeczy temu fragmentowi. Zaprzecza mu jedynie wiara niektórych osób, że życie człowieka kończy się w chwili śmierci ciała.
a kto przemienia się w "anioła światłości" niosącego prawdę?
YZ pisze:
bartek212701 pisze:A może właśnie to,że przed czymś takim przestrzegają byś nie miał kontaktu z demonem, z istotami duchowymi.
Autor 1 Księgi Samuela potwierdza, że to był Samuel, a nie demon.
Dlaczego Saul wytłukł wszystkich czarowników? Jedna w Endor tylko dziecina się ostała.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin pisze: Możesz się nie zgadzać i twierdzić coś innego, ale to nie zmienia faktu, że autor Biblii napisał "Samuel rzekł", a nie "demon rzekł", przez co zaprzecza Twoim tezom. :-D
Anowi dobrze odpisała zacytuję jak można ;-)
Anowi pisze: autor tych słów był przy tej rozmowie, czy usłyszał ją od tej kobiety a może jeszcze od kogoś innego?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”