Zniszczenie Wielkiego Babilonu

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

ja już widzę "skośnookie morze"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Chcę wierzyć pisze:
Talmid2Tes2,15 pisze:aby poznać tożsamość W.Babilonu trzeba określić tożsamość ośmiu królów"
Ośmiu królów to wrogowie ludu bożego. Licząc wstecz od 1-6 to wrogowie Izraela natomiast 7-8 król powinien być wrogiem kościoła.

1. Egipt,
2. Asyria,
3. Babilon,
4. Medo-Persja,
5. Grecja

(pięciu upadło)

6. Cesarstwo Rzymskie
(jeden jest)

7. Zachodnie Cesarstwo Rzymskie lub Rzym papieski
(inny jeszcze nie przyszedł, będzie krótko mógł panować)

8. ?
Ósmym jest mały róg z księgi Daniela więc chodzi prawdopodobnie o mocarstwo religijne.

To jest oczywiście hipoteza.
ja mam nieco inną hipotezę:

Według większości wczesnochrześcijańskich pisarzy (Ireneusz z Lyonu, Klemens z Aleksandrii, Orygenes, Wiktoryn, Euzebiusz z Cezarii, Hieronim) Apokalipsa powstawał pod koniec panowania Domicjana z dynastii Flawiuszów.



"Ośmiu królów"

Dynastia julijsko-klaudyjska

* Oktawian August (27 p.n.e-14 n.e.)
* Tyberiusz (14-37)
* Kaligula (37-41)
* Klaudiusz (41-54)
* Neron (54-68)

Po upadku Nerona Cesarstwo pogrążyło się w wojnie domowej i kryzysie politycznym. W okresie roku panowało kolejno w Rzymie trzech cezarów :Galba (czerwiec 68 - styczeń 69 n.e.), Oton (styczeń 69 - kwiecień 69) i Witeliusz (kwiecień 69 - grudzień 69). 1 lipca legiony w Egipcie postanowiły wybrać własnego cesarza. Ich wybór padł na Wespazjana. W grudniu zwolennicy Wespazjana opanowali Rzym i obalili Witeliusza.

Dynastia Flawiuszów

1. Wespazjan (69 – 79) oraz jego synowie
2. Tytus (79 – 81)
3. Domicjan (81-96)

Rządy Domicjana charakteryzowały się despotyzmem i terrorem. "Sam władca powodowany logika wprowadzanego systemu podkreślał aspekty absolutystyczne i sakralne swojego urzędu. Rozpowszechnił deifikacje ojca i brata, wznosząc im świątynię , przyjął zachowania hieratyczne (tj. kapłańskie) doprowadzając do tego, jak się wydaje, by nazywano go <dominus et deus>" (Historia powszechna t.5 s:356-357). Został zamordowany przez spiskowców.



Ap 17:10-11 Bp "Królów jest siedmiu: pięciu upadło, jeden jest, a inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać. A Bestia, która była, a której już nie ma - ona jest ósmym (królem) i należy do tych siedmiu, i idzie na zatracenie."

"pięciu upadło" &#8211; pięciu cezarów z dynastii julijsko-klaudyjska

"jeden jest" &#8211; Wespazjan &#8211; założyciel dynastii Flawiuszów panującej w czasie powstania Ap

"ma na krótko panować" &#8211; Tytus- władał Cesarstwem dwa lata

"Bestia" &#8211; Domicjan

* Ap13,1"bluźniercze imiona" : tytuł <dominus et deus>
* Ap13,11-12 : obraz wprowadzania kultu cezara
* Ap13,14-15 : "obraz bestii" świątynie wznoszone ku czci cezara (bez wątpienia były w nich umieszczane wizerunki władcy)
* Ap 13,16 "znamię na czoło i rękę" &#8211;aluzja do Wj 13,1-9 gdzie znak "miedzy oczami i na ręce" stanowi pamiątkę należenia do Boga (podejrzanych o chrześcijaństwo zmuszano do złożenia ofiary, jeżeli wypełnili nakaz byli puszczani wolno)
* Ap 13:18 "666" &#8211; aluzja do uzurpacji przez cezara tytułu należnego Jezusowi "Pan i Bóg" (J 20:28). Atyrbutem Baranka jest siedem siódemek: Ap 5:6 Bp "I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka jakby zabitego. A miał SIEDEM rogów i SIEDEM oczu, to jest SIEDEM Duchów Boga wysłanych na całą ziemię."



Ap 17 dotyczy więc Rzymu czasów cezarów, a konkretnie Domicjana, ogłosił się bogiem i prześladował chrześcijan.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

Dan 7:17 - Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.

Królowie w ks. Daniela oznaczają panujące mocarstwa więc analogicznie w Objawieniu powinno być tak samo. Ostatnich trzech króli powinno opisywać całą władzę jaką ma zwierzę od Cesarstwa Rzymskie aż do czasów współczesnych.

W Twojej interpretacji władza zwierzęcia kończy się na Domicjanie (81-96) więc pozostaje tylko świętować bo antychrysta już dawno nie ma. Ale nie wyjaśnia to innej rzeczy. Antychryst ma zostać unicestwiony w czasie przyjścia Jezusa więc albo Jezus przyszedł już w czasach Domicjana albo Domicjan nie był ósmym królem.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Chcę wierzyć pisze:Królowie w ks. Daniela oznaczają panujące mocarstwa więc analogicznie w Objawieniu powinno być tak samo. Ostatnich trzech króli powinno opisywać całą władzę jaką ma zwierzę od Cesarstwa Rzymskie aż do czasów współczesnych.
niekoniecznie : kozioł o jednym rogu to Aleksander Wlk., a mały róg to Antioch Epifanes
Chcę wierzyć pisze:W Twojej interpretacji władza zwierzęcia kończy się na Domicjanie (81-96) więc pozostaje tylko świętować bo antychrysta już dawno nie ma. Ale nie wyjaśnia to innej rzeczy. Antychryst ma zostać unicestwiony w czasie przyjścia Jezusa więc albo Jezus przyszedł już w czasach Domicjana albo Domicjan nie był ósmym królem.
z listu św. Jana wynika ,że jest wielu antychrystów
1J 2:18 bp "Dzieci, nadeszła już ostatnia godzina: tak jak słyszeliście, Antychryst przychodzi. Teraz wielu jest antychrystów; po tym właśnie poznajemy, że nadeszła ostatnia godzina."
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

Talmid2Tes2,15 pisze:
Chcę wierzyć pisze:Królowie w ks. Daniela oznaczają panujące mocarstwa więc analogicznie w Objawieniu powinno być tak samo. Ostatnich trzech króli powinno opisywać całą władzę jaką ma zwierzę od Cesarstwa Rzymskie aż do czasów współczesnych.
niekoniecznie : kozioł o jednym rogu to Aleksander Wlk., a mały róg to Antioch Epifanes
Mały róg nie może przedstawiać Antiocha ponieważ miał on powstać dopiero po rozpadzie Cesarstwa Rzymskiego.

Dan 7:23 - I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.

Czwarte królestwo to Cesarstwo Rzymskie

7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.

Tu jest opisany rozpad Cesarstwa Rzymskiego, a dopiero po tym miał powstać mały róg.

Proroctwo o zniszczeniu Wielkiego Babilonu wypełniło się podczas upadku Cesarstwa Rzymskiego ale proroctwo zapowiadało że Wielki Babilon znowu będzie obudowany.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Obecnie na świecie mocarstwem siódmym z kolei jest Anglo-Ameryka. To jest siódme zwierzę które będzie zabite a potem ożyje będąc ósmym i pójdzie na wieczne zatracenie.
Dlaczego będzie nazwane ósmym?. Bo będzie przerwa w panowaniu tego siódmego zwierzęcia gdyż po zabiciu tego siódmego władzę na świecie obejmie 10 królów którzy zniszczą Wielki Babilon. Po zniszczeniu Babilonu zwierzę siódme ożyje ale będzie zwane ósmym.
Obj. 17:11-12
11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
(BW)Obj. 17:16-18
16. A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
17. Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
18. A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.
(BW)


Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Lucyfer pisze:Po zniszczeniu Babilonu zwierzę siódme ożyje ale będzie zwane ósmym.
Ożyje, to jeśli dobrze rozumiem zmartwychwstanie sobie?
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Lucyfer pisze:Obecnie na świecie mocarstwem siódmym z kolei jest Anglo-Ameryka. To jest siódme zwierzę które będzie zabite a potem ożyje będąc ósmym i pójdzie na wieczne zatracenie.
Dlaczego będzie nazwane ósmym?. Bo będzie przerwa w panowaniu tego siódmego zwierzęcia gdyż po zabiciu tego siódmego władzę na świecie obejmie 10 królów którzy zniszczą Wielki Babilon. Po zniszczeniu Babilonu zwierzę siódme ożyje ale będzie zwane ósmym.
Obj. 17:11-12
11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
(BW)Obj. 17:16-18
16. A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
17. Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
18. A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.
(BW)

Apokalipsa mów że zwierze które jest ósmym Królem było a go nie ma. Chyba za czasów Jana. ??

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Chcę wierzyć pisze:Mały róg nie może przedstawiać Antiocha ponieważ miał on powstać dopiero po rozpadzie Cesarstwa Rzymskiego.

Dan 7:23 - I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.
czwarte zwierze to imperium Aleksandra Wlk. po jego śmierci rozpadło się i tu pojawia się mały róg - hellenistyczny władca Syrii
Chcę wierzyć pisze:Czwarte królestwo to Cesarstwo Rzymskie

7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.

Rzym to dopiero bestia z morza mająca cechy pozostałych czterech imperiów
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Riva pisze:
Lucyfer pisze:Obecnie na świecie mocarstwem siódmym z kolei jest Anglo-Ameryka. To jest siódme zwierzę które będzie zabite a potem ożyje będąc ósmym i pójdzie na wieczne zatracenie.

Obj. 17:11-12
11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.

Apokalipsa mów że zwierze które jest ósmym Królem było a go nie ma. Chyba za czasów Jana. ??
Gdy to będziesz czytał po zabiciu siódmego zwierzęcia i gdy ono ożyje wtedy zrozumiesz o czym mowa. już dziś trzeba się przenieść w ten przyszły czas by to zrozumieć.
Obj. 17:7-8
7. I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.
8. Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.
(BW)

Zwierzę ma siedem głów a nie osiem głów. Gdy ta siódma głowa będzie zabita to władzę obejmie 10 królów na godzinę, czyli na 60 dni. Gdy ten czas się skończy to siódme zwierzę ożyje i będzie nazwane ósmym z kolei. W rzeczywistości będzie siódmym które ożyło o pójdzie na zatracenie bezpowrotnie.
Dan. 7:12-14
12. Również pozostałym zwierzętom odebrano ich władzę, a długość ich życia była ograniczona do pewnego okresu i czasu.
13. I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
14. I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne.
(BW)

Gdy tym zwierzętom odebrana będzie władza wtedy syn człowieczy wyznaczony przez Boga otrzyma Królestwo na zawsze.
Wielu tutaj myli syna człowieczego z Jezusem ale to ich problem, nie nasz.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

Zwierzę które było i już go nie ma

to kobieta jadąca na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu. Czyli to jest Wielki Babilon.

17:3 - I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.

Kobieta na zwierzęciu reprezentuje władzę chrześcijańską Cesarstwa Rzymskiego. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego tego zwierzęcia nie było. Jednak odrodziło się we władzy papieskiej.

17:8 - Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę

Ósma głowa to władza papieska.

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Chcę wierzyć, Jeśli to są twoje słowa
Dzisiaj jestem chrześcijaninem ewangelikiem i mam pewność, że pójdę do nieba.
to napisz tu coś
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6150
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Chcę wierzyć pisze:Kobieta na zwierzęciu reprezentuje władzę chrześcijańską Cesarstwa Rzymskiego.
I co jeszcze? Może jest kanclerz Merkel dosiadająca osiołka z głową Obamy?
Chcę wierzyć pisze:Ósma głowa to władza papieska.
Ósma głowa to twój pastor.

anetka
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2011, 21:20

Post autor: anetka »

Witam co sądzicie o papieskiej liczbie 13. Wpiszcie sobie w google.czy to nie mazadnego powiazania z apokalipsą., .Oglądałam ostatnio film o zmartwychwstaniu Jana pawła drugiego jako ósmego króla,chyba film adwentystów ale ciarki przechodzą wpiszcie sobie po angielsku zmartwychwstanie jana pawła drugiego ,niesmak miałam po tym filmie brrrrrrrrrrr,napiszcie swoje opinie pozdrawiam

anetka
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2011, 21:20

Post autor: anetka »

Wpiszcie sobie beware of false prophets pope John Paul II set to return as the beast,film straszny, trumna trapezowa symbol masoneri,insygnia na trumnie M , tez symbol masoneri.Sprawdziłam te symbole które pojawiły sie w filmie i rzeczywiscie maja korzenie w okultyzmie .Fałszywy prorok Ojciec Pio podobno powiedział ze Jan paweł II bedzie miał swoją liczbe i jest nia trzynastka,troche za duzo zbiegów okolicznosci z ta cyfra i kazde diabelskie objawienie fatimskie tez 13. Wyczytałam ze starsze przekłady pisma mowia ze liczbą besti jest nie 666 ale 661 pierwsze daje 18 a drugie 13. W apokalipsie sw Jana rozdział 13 wers 18 pisze zeby przeliczyc liczbe besti,dało mi to duzo do myslenia a moze i to teorie spiskowe ale ta trzynastka papieska jest napewno diabelska bo ta liczba w okultyzmie znaczy bunt przeciwko Bogu a papiez propagował modlenie sie do Maryji demona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”