Branham

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

9RP, Słowo te objawienia potwierdza, ale ty tego niestety nie widzisz, i kto ma w sercu Ducha świętego, to ON mu osobiście potwierdza że to co Boży prorok głosił na ten temat jest prawdą, Ty niestety ani tego nie rozumiesz ani nie widzisz. Człowiek który ma w sobie Ducha Bożego, nigdy by nie powiedział że to co ON objawił jest baśnią. A co do wyznania czyż to nie jest nazwa którą sam podałeś? (apostolic pentacostal). Czy ty wiesz coś na ten temat co na nasz czas Bóg obiecał co zostało napisane w Malachiasza 3:23+24.
benpo

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

apostolic pentacostal to określenie kierunku
nietrynitarnych zielonoświatkowców
a nie denominacji
jest wiele odłamów
np W.M.Branham miał kontakty z UPCI
i do nich sie odnosił w wielu kazaniach nazywając ich jednościowcami bo to denominacja o modalistycznym stosunku do Boga
ja akurat nie jestem modalistą
ani też nie jestem zwolennikiem zorganizowanych kościołów
a raczej autonomicznych wspólnot i zborów bez wyraznego credo
więc napisz w czym upatrujesz mojadenominacyjność
a co do Malachiasza to ten werset dotyczył Jana
tak powiedział Jezus że Eliaszem który miał przyjść był Jan baptysta
opowiastke o sexie kobiety ze zwierzęciem nie objawił Bóg
bo gnostycka ewangelia zkąd to zostało wzięte nie jest Słowem Bożym
pozdrawiam i łaski Bozej życzę
sługa w społeczności

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

9RP, Jeśli widzisz w tym miejscu tylko Jana, to niestety nic nie widzisz, wszak obietnica o nadejściu Jana znajduje się także w Malachiasza 3:1. Te właśnie twoje wyjaśnienia dają świadectwo że rozumujesz jak wszyscy należący do denominacyjnego ducha.Ty powołujesz się na Biblię, ale jej wcale nie rozumiesz.Tyle rozumiesz ile ci twoi nauczyciele wpoili. Poza tym nic nie widzisz,i nic nie rozumiesz. Nawet Boża obietnica z Malachiasza 3: 23+24.Jest dla ciebie zakryta, że Bóg pośle Eliasza proroka, który przywróci swoje dzieci do oryginalnej Ewangelii ojców apostołów. a Jan miał za zadanie nawrócić ojców St.testamentu do Nowotestamentowych synów. I Jan to wykonał. Prorok bł w duchu Eliasza, i wszystko wykonał, zanim nastanie koniec czasu łaski i nastanie straszny dzień Pana. Oryginalna wiara jaką głosili apostołowie została przywrócona, i Pan zabierze swoją oblubienicę,a tu nastanie wielki ucisk i sądy Boże.Ale ty nic nie wiesz i to cię zaskoczy jak pozostałych. Nawet nie rozpoznałeś Bożego proroka. A mówisz że masz Ducha Świętego. Samego siebie oszukujesz biedaku, i nie wiesz nawet o tym. Zostałeś perfidnie okłamany.
benpo

hungry

Post autor: hungry »

bartek212701 pisze:hungry, Czyli jesli kiedys kiedys ktos był bałwochwalcą to ktoś teraz jest gejem/lesbijką za to ? :-)
bałwochwalstwo to nie tylko to co ludzie czczą jako lane ze złota, srebra, drewna itd. bożki, lecz również bogiem może być mamona, egocentryzm, i wszystko inne w czym zamiast Bogu służy człowiek. Jezus nie mówi , że pieniądze są złe ale, że miłość pieniędzy jest korzeniem wszelkiego zła, bo nie zapominaj, że tam skarb gdzie serce Twoje, a przecież pismo mówi, że Bóg zazdrośnie chce mieć tylko dla siebie ducha, któremu dał w nas mieszkanie. Bo widzisz skoro myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego, to liczą się w życiu właściwie ukierunkowane priorytety i ta zasada dotyczy każdego człowieka na tej ziemii. Dlatego też Jozue wobec całego Izraela zaświadczył o swojej decyzji w 24 rozdziale księgi Jozuego : "Ja sam i mój dom służyć chcemy Panu. "

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

No cóż
przykro mi kosztowny bracie z ruchu nazywajacego się poselstwem
,że Cię rozczarowałem
tym ,że nie uznaję W.M.Branhama za Eliasza ,ani za proroka ponadczasowego w tz"duchu Eliasza"
nie mogę uznać zwłaszcza że jest w w tym tz duchu Eliasza bo w wędrówki duchów - dusz nie wierzę - można mieć Ducha Bożego albo nieczystego ale nie poszczególnego człeka
Jakiego Ducha miał Eliasz ? nie był prorokiem Pana ?
można mieć służbę podobną Eliaszowi podobne namaszczenie ale nie część Eliasza - jego osobistego ducha ludzkiego
Eliasz zreszta już przyszedł i zrobili z nim co chcieli
to powiedział Jezus do apostołów po smierci Jana baptysty
i jemu wierzę
a w reinkarnacje Eliasza /np w Branhamie/nie wierzę
a co do ucisku to te czasy jak i kto tam będzie zna Bóg w niebie
to ucho łechce takie nauczanie ,że oblubienica w postaci waszej konfesji nie pójdzie przez ucisk
takie myślenie jest mi obce
nie wiem kto jest zapisany i nie zostanie wymazany z barankowej księgi życia
wolę wierzyć Słowu i być gotowy na wszystko licząc nie na siebie i nie na "właściwa" naukę i przynależność - a na łaskę Pana
a nczanie o ochronie przez przynależność do odpowiedniej grupy nie jest głoszeniem łaski
a zachwalaniem własnej denominacji jako jedyniezbawczej
to nie dla mnie
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

benpo, Mam do ciebie prośbę czy mógłbyś odpowiedzieć na poniższe pytania .

1) W jaki sposób nasienie węża w sposób dosłowny przetrwało potop, skoro potop był po to, by oczyścić ziemię ze złego.

I dlaczego Ewa z Bożą pomocą urodziła dziecko szatana?


2)Jakim sposobem Henoch - rzekomy wnuczek szatana był określany jako ten, który chodził z Bogiem?

Dlaczego Bóg ocalił Noego, skoro z prostej linii wywodził się od Kaina, czyli wedle chronologii był potomkiem szatana? Czemu on - potomek Kaina był tym, który był sprawiedliwy i podobał się Bogu? W jaki sposób jako nieskazitelny ze swego pokolenia mógł być potomkiem węża?

Pozdrawiam .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

9RP, Ty masz naprawdę (... wycięto) myślenie, kto mówi o reinkarnacji, kto mówi o duchu ludzkim Eliasza, tu mowa rodzaju namaszczenia Bożego które było na EliaszuTtiszbicie, potem na Elizeuszu, następnie na Janie Chrzcicielu, obecnie był na proroku do narodów, a ostatni raz będzie na proroku co z drugim będzie wywoływać tych 144 tys. żydów.Ty mnie nie rozczarowałęś, byłem przekonany że zareagujesz jak każdy duchowo ogłupiony i ślepy (... wycięto),Azusa sreet tylko raz był autentycznym przebudzeniem,tacy jak ty z tamtym wydarzeniem nie macie nic wspólnego,obecni tak zwani, (... wycięto), to stara wysuszona plewa co będzie spalona ogniem,jest bezwartościowa i bez życia Bożego w sobie, tak to wygląda,nie ma dla królestwa Bożego żadnego znaczenia.Poczytaj sobie list do zboru w Laodycei, tak Bóg widzi dzisiejszych zielonoświątkowców i pozostałe denominacje.Opluwać sług Bożych, to wam najlepiej wychodzi, ale tym samym opluwacie Tego który tego pokornego sługę posłał, jak potem chcesz ostać się przed Bogiem za fałszywe oskarżanie Jego sług, a tym był W.M.Branham.Ja nie muszę tego brata bronić i tego co on głosił, on ma potężnego obrońcę,samego Boga, i jak nie przestaniesz, to z NIM będziesz miał do czynienia. Jedna katoliczka się osobiście przekonała gdy na wygłaszane poselstwo przez br.Branhama powiedziała: że takiej Ewangelii nawet własnej krowie nie pozwoliła by słuchać.Była to piękna i młoda zdrowa kobieta,w ciągu krótkiego okresu czasu(2-3 godz.) znalazła się w szpitalu i w męczarniach zmarła. Ona nie była odosobnionym przypadkiem,więc lepiej zamilknij na ten temat, bo zrobisz sobie krzywdę. Bóg się nie da z siebie naśmiewać,ani aby ktoś Jego poselstwo Ewangelii ktoś opluwał.

benpo, nie stosuj obelżywych określeń.
pkt 6 regulaminu forum.

leszed
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 10:38 przez benpo, łącznie zmieniany 1 raz.
benpo

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

No cóż
czy ja opluwam nieboszczyka ? - nie zajmuję się bezczeszceniem zwłok - to jest przestępstwo
Branham umarł w 1965
zaś Bóg żyje
i wciąż daży łaską
więc łasce tej ufam
natomiast mrożące krew w żyłach opowiastki o rzekomym "mszczeniu "się Boga za nie przyjęcie jakiejś nauki ludzkiej - nie wzruszają mnie
nie jestem fanem horrorów
Bóże poselstwo jest poselstwem łaski
Jezus i ci co w Jego imieniu poselstwo sprawują prosząc ludzi o pojednanie z Bogiem
głoszą łaskę
bo nie przyszedł Pan świat śadzić ale aby świat przezeń był zbawiony
Ponownie przyjdzie na sąd ale wtedy dojży Go każde oko a nie tylko wtajemniczeni członkowie konfesji
Więc daruj sobie te pohukiwania
a raczej sięmódl o mnie jak uważasz że trzeba
ja też się o Ciebie pomodlę byś nie pokładał ufności w człowieku
i nie pytał umarłego w sprawach żywych
błogosławieństwa Bożego życzę
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Uwaga na marginesie dyskusji. Proszę o umiar w ocenach ludzi. Szczególnie razi oczernianie i antyreklama grup czy społeczności.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Oczywiście dlatego nie piszę nic o ludziach w tz poselstwie
bo jak w każdej konfesji są różni tam ludzie
piszę jedynie o koncepcjach
typu nasienie węża - w ujęciu W.M.Branhama
i o moim stosunku do instytucji proroka ponadczasowego
o przypisywania takiej usługi osobom o których w Biblii nie ma - temu się sprzeciwiam
wierzę w występowanie daru prorokowania
i w istnienie proroków w lokalnych społecznościach
ale prorocy ponadczasowi prorokowali do Jana
uważam ,ze od piędziesiątnicy
prorokiem jest Duch Sw
poprzez dary
nie mozna ogranicazać Ducha Sw do jednego człowieka
np Branhama czy Elen G White itp
mogli mieć namaszczenie
ale nie byli ponadczasowi jak Eliasz Elizeusz Izajasz itd wszscy tacy są w Biblii
pozdrawiam
sługa w społeczności

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

9RP, (...........), ty właśnie odrzucając Boże poselstwo nazywając je ludzkim,odrzuciłeś ofertę łaski, nie inaczej było z faryzeuszami i nauczonymi w Piśmie, oni Ewangelię Pana Jezusa uznali za ludzką naukę. Historia się powtarza. Koniec rozmowy.

Ben po warnie, ale i Ben przed kolejnym chyba ?Anna01
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 18:59 przez benpo, łącznie zmieniany 1 raz.
benpo

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Poselstwa Łaski nie odrzuciłem a przyjąłem
nie utożsamiam natomiast poselstwa łaski /W miesce Jezusa poselstwo sprawujemy - prosimy pojednajcie się z Bogiem/ z tym co nauczał W.M.Branham
pojednałem się z Bogiem wyznałem swój grzech i utożsamiłem się ze śmiercią Jezusa Chrystusa w chrzcie w Jego imię
teraz mówię o tym innym ,ze nie muszą isć na zatracenie ale jest nadzieja w przyjeciu tego poselstwa - poselstwa łaski -
jakim jest Jezus Chrystus nadzieja chwały
Powrót do Słowa to kierunek tego poselstwa
Duch Sw wskazuje na Słowo
Wykonanie poselstwa - powrót do Słowa wymaga odcięcia od niebiblijnyc nauk i objawień ,które nie maja Biblijnego rodowodu
np Branham w kilku kazaniach utrzymywał ,ze Biblia została zapisana w trzech miejscach
w gwiazdach jako zodiak
w wielkiej piramidzie - którą jego zdaniem nie zbudował Cheops a ktoś inny
i w Biblii jaką znamy
taki pogląd uważam za sprzeczny ze Słowem pisanym
bo w Słowie nigdzie nie ma potwierdzenia dla tego poglądu
a indywidualne objawienie to za mało bym coś takiego przyjął
zasada pokaż mi to w Słowie obowiazuje nie tylko adwersarzy Branhama
ale i jego zwolenników moim zdaniem
pozdrawiam
sługa w społeczności

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Dajcie se spokój z fałszywymi prorokami.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

hungry

Post autor: hungry »

Elius pisze:Dajcie se spokój z fałszywymi prorokami.
Rzeczowo i konkretnie :lol:
AMEN! :-)

P.S. Elius coś te Twoje forum nie działa.
Nie zapłaciłeś chyba za serwer.

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

widzę że benpo leci ostro :-D

osobiście wierzę że Brat Branham był prorokiem ale w tym wszystkim szanuję to że ktoś się z tym nie zgadza, przecież żyjemy teoretycznie w wolnym kraju więc można wierzyć w co się chce.
9RP pisze:Oczywiście dlatego nie piszę nic o ludziach w tz poselstwie
bo jak w każdej konfesji są różni tam ludzie
piszę jedynie o koncepcjach
typu nasienie węża - w ujęciu W.M.Branhama
i o moim stosunku do instytucji proroka ponadczasowego
o przypisywania takiej usługi osobom o których w Biblii nie ma - temu się sprzeciwiam
wierzę w występowanie daru prorokowania
i w istnienie proroków w lokalnych społecznościach
ale prorocy ponadczasowi prorokowali do Jana
uważam ,ze od piędziesiątnicy
prorokiem jest Duch Sw
poprzez dary
nie mozna ogranicazać Ducha Sw do jednego człowieka
np Branhama czy Elen G White itp
mogli mieć namaszczenie
ale nie byli ponadczasowi jak Eliasz Elizeusz Izajasz itd wszscy tacy są w Biblii
pozdrawiam
chciałbym ci zasugerować jedną rzecz, trzymając się twojej koncepcji że prorocy ponad czasowi prorokowali tylko do Jana stawiasz Boga w dziwnej sytuacji - ponieważ On sam powiedział o sobie że jest niezmienny, to skoro w Starym Testamencie byli prorocy "ponadczasowi" to i w Nowym muszą być również. czyż nie tak ??
inaczej Bóg musiałby zmieniać to co raz powiedział.

jest wiele miejsc pisma które mówią że w ostatecznych dniach będzie prorok, no ale oczywiście trudność jest taka że w biblii nie jest napisane że nazywał się będzie William Branham.
chciałbym również zauważyć że w Starym Testamencie gdy prorocy prorokowali że przyjdzie Mesjasz nigdzie nie było napisane że nazywa się Jezus - dosłownie.

zgadzam się z Tobą że dary Ducha Św mogą być w społeczności lokalnej i to jest dobre.

piszesz że od 50-tnicy prorokiem jest Duch Św - tylko że prorok to określenie odnoszone do człowieka który ma bliski kontakt z Bogiem - Ja wierzę że to William Branham a ty???

mam takie pytanie do Was forumowiczów - wszyscy piszemy że Bóg jest Miłością, Miłością którą bardzo pięknie przedstawia list do Koryntian

Starajcie się gorliwie o większe dary Boże; ja wskażę wam drogę jeszcze doskonalszą.
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał, stałbym się miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.
Gdybym posiadał dar przemawiania z natchnienia Bożego i znał wszystkie tajemnice,
i posiadł wszelką wiedzę, i wiarę miał taką, żebym mógł góry przenosić,
a miłości bym nie miał, niczym jestem.
Gdybym cały swój majątek rozdał na żywienie ubogich i własne ciało wydał na spalenie,
a miłości bym nie miał, nic mi nie pomoże.
Miłość jest cierpliwa, uprzejma jest. Miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie unosi się pychą, nie zachowuje się nietaktownie, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z nieprawości, lecz raduje się z triumfu prawdy.
Miłość wszystko znosi, każdemu wierzy, każdemu ufa, wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
chociaż dar przemawiania z natchnienia Bożego zaniknie,
chociaż dar modlenia się w obcych językach przeminie,
chociaż wiedzy zabraknie.

Niedoskonała jest nasza wiedza,
niedoskonałe nasze przemawianie z natchnienia Bożego.

można sobie powiedzieć znam go już na pamięć - po co będę go znów czytał.

dlaczego zwalczacie siebie nawzajem, dlaczego zwalczamy siebie nawzajem apostoł Paweł mówił "kto miłuje ten z Boga jest" jeżeli nie zgadzasz się z Branhamem to Twoja sprawa ale dlaczego jeżeli nie rozumiesz czegoś zwalczasz to,
Bóg nam mówi byśmy byli pokornymi a większość będąca na tym forum jest tak pokorna że opluć drugiego człowieka zniszczyć jego usługę jest bardzo prosto.

nie mówię że wszystko co pisałem do tej pory jest 100% właściwe - jestem tylko człowiekiem, popełniam mnóstwo błędów każdego dnia, a kto z nas nie popełnia, ale jeżeli jest w Was pragnie życia tak jak nasz Pan Jezus Chrystus to jak mówi ten hymn miłość zakrywa wiele złego.

po prostu jest tak żaden z nas nie wie wszystkiego. nie zabijajmy się nawzajem wyszukując błędów u drugiego bo staniemy się jak faryzeusze którzy jak mówił Jezus
przecedzają komara a połykają wielbłąda"


Niech Każdego z Was Pan Jezus obficie błogosławi każdego dnia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”