Ewangelia. Najbardziej przerażająca prawda Biblijna

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Axanna

Post autor: Axanna »

nie musze pisac zawsze kierujac sie Twoim zdaniem, Havo, zas dyskusja chyba dopuszcza nieco szersze wypowiedzi od tylko opiniowania "wspanialy link, ja tez tak uwazam" itp.

Wypraszasz osobe w postach ktorego slowa ktore przynosza zycie, zaczerpniete z Biblii, chyba ze wszyscy maja uwazac za takie slowa tylko te co Ty za takie uwazasz.

Swoja droga pojechaliscie tu po "ludziach religijnych" co Ci jakos nie martwilo o "rozwalenie tematu". Linka za przeproszeniem sluchac nie bede, bo wystarczy mi tutejszych opinii jak i owocow u zwolennikow tego mowcy, ktorych mialam pecha poznac. Wiec szkoda mi kazdej chwili na sluchanie przytykow do ludzi (ktorych zostala jakas garstka a propos) zachecajacych do uczynkow.

W sumie mozna byloby sie dziwic ze w czasach co raz wiekszego zepsucia, w czasach zwyrodnienia chrzescijanstwa i szerzenia sie cielesnosci, leni, letnosci, obojetnosci, przewrotnosci itp. w chrzescijanstwie (!) komus przechodzi przez gardlo ganic i tak prawie zanikla uczynkowosc tykajac na pojedyncze resztki o religinosci itp. Mozna by sie dziwic, ale juz nie dziwie sie.

EMECie, ja z kolei prosze bys sie nie sugerowal kuriozalnymi zachciankami i sie nie ograniczal w pisaniu na forum jak i w tym temacie, gdyz byloby to duza szkoda dla forum i uzytkownikow :)

Hava

Post autor: Hava »

No i nic nie wniosłaś do tematu i niczym mnie nie zbudowałaś.
Twoje słowa Axanno, nie przynoszą życia. :-|

Hava

Post autor: Hava »

Religia - to nie jest chodzenie w duchu.
Wiara - to nie jest chodzenie w ciele.
Ludzie legalistyczni, kochają religię ale w niej nie ma życia, nie ma w niej ducha. Religia to martwa litera, która zabija.
J 1:17 bw "Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa."

Dobre uczynki są dobre i dobrze je czynić, jednak one nie sprawia, że Bóg będzie dla nas bardziej przychylny i, że od nich coś zależy i, że poprzez nie coś wskóramy u Boga.

Ja nie jestem przeciwna dobrym uczynkom. Bardzo chciałabym ich widzieć jak najwięcej.
Nie ganię nikogo, kto czyni dobrze.

A ludzie, którzy doświadczyli nowego życia w Jezusie Chrystusie i nie pełnia uczynków wiary, nie rozumieją, że to właśnie do nich powołał nas Bóg.

Ef 2:10 bw "Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili."


1Tes 4:7 bw "Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia."

Tyle, że w zamieszczonych linkach i tych na początku tematu i tych później, nie o tym mowa. Lepiej uważnie posłuchać zamiast szukać ( w wyszukiwarce) samych złych rzeczy
o ludziach, którzy głoszą łaskę.

Powiem krótko - religia, jakakolwiek nie jest od Boga!

To ludzie wymyslili religię, a słowo religijny dla mnie ma zanczenie wybitnie negatywne, czego wielu kompletnie nie rozumie.
Jezus nie załozył kolejnej religii.
On przyszedł aby owce miały życie w obfitości a nie żeby miały religię w obfitości!
To zasadnicza różnica.

Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 561
Rejestracja: 02 cze 2012, 2:15
Lokalizacja: Społeczność Chrześcijańska

Post autor: agnieszka »

ja dodam, ze ludziom religijnym wcale nie podobaja sie dobre uczynki. Przeciez tylko czychali, by i Jezusa przylapac, a to, ze lamie szabat, a to, ze zadaje sie z grzesznikami itp. i teraz to samo. Ludzie religijni szukaja tylko wlasnej chwaly we wszystkim co robia.



Dla nich "dobrymi uczynkami" sa ich martwe uczynki, ktorym dorownac nikt nie zdola....
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Axanna

Post autor: Axanna »

Havo, a kto tu promuje religie, bo ja nie widze? Owszem, religie ludzie wymyslili - tacy jak Ty za przeproszeniem, by moc ja wytykac kazdemu kto mowi o uczynkach, ze sa niezbedne. Nie "buduje" Cie to? Trudno. Wiec i Biblia Cie musi "budowac" tylko miescami, gdyz ona zacheca do uczynkow jak najbardziej i nie ma czegos takiego jak "nie wskorasz u Boga uczynkami" - bo to Ty i "duchowi/we" zwolennicy "wolnosci w Chrystusie" tak mowia, zas Pismo mowi, ze wiara bez uczynkow jest martwa. Niby to mowisz jak Ci uczynki nie przeszkadzaja, ale z drugiej strony "nic nie wskorasz" - uwazaj, bys sie nie obudzila, z przyslowiowym nocnikiem w rece.

Laska i prawda powiadasz przez Chrystusa i slusznie, tylko jaka jest owa prawda? -

Joh 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje"
Joh 14:23 bw "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie"

Hava

Post autor: Hava »

Axanna pisze:
.......Niby to mowisz jak Ci uczynki nie przeszkadzaja, ale z drugiej strony "nic nie wskorasz" - uwazaj, bys sie nie obudzila, z przyslowiowym nocnikiem w rece....
:hehe: dobre
To zawsze lepiej niż z ręką w nocniku. :-P

Axanna

Post autor: Axanna »

poczatkowo oniemal nie napisalam z nocnikiem na glowie, ale poprawilam by nie bylo za drastycznie.

Hava

Post autor: Hava »

Axanna pisze:poczatkowo oniemal nie napisalam z nocnikiem na glowie, ale poprawilam by nie bylo za drastycznie.
dałm Ci za ten post punkta :mrgreen: Axanno jesteś cudna.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Ech, och, ojojoj !
Właśnie do mnie dotarło dlaczego kobiety miały milczeć.
1 Koryntian 14.34-35
„Niech niewiasty na zgromadzeniach milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów; bo nie przystoi kobiecie w zborze mówić.”
Jakby się odzywały pewnie "rozwaliłyby" całe zgromadzenie !

Cieszę się, że jest na forum ktoś taki jak Emet, spokojny, wyważony, merytorycznie piszący, który choć nie jest "Dzieckiem Bożym", ani nie ma zapewne jako ŚJ Ducha Chrystusowego i zalicza się do "WY", ale swoim pisaniem podnosi niewątpliwie poziom tego forum.
Patrząc na Was Drogie Panie z boku, ma się wrażenie przebywania między bazarowymi przekupkami !
Pisanie niektórych polega wyłącznie na atakowaniu ( po uprzednim "wyczuciu słabości innego usera)- specjalnie dobranymi wersetami - na zasadzie "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" !
Następna Pani dużo pisze o "upaniętaniu" , a "upamiętać" nijak się nie może !

Mam nadzieję, że wrócimy do dyskusji o wykładach w zamieszczonych przez Havę linkach.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Axanna

Post autor: Axanna »

Jezeli mam sie z czegos upamietac - bo piejesz do mnie, pani Anno - to tez powiedz z czego, skoro TY widzisz u mnie grzech, z ktorego sie mam upamietac. Bo takie zawuolowane prztyki swiadcza tylko o checi przytknac, nic poza tym i tez Ci radze sie z tego upamietac, bo chrzescijanka o wysokim poziomie kultury itp. za jaka sie podajesz tak robic raczej nie powinna, rzeknac cos dwuznacznego i szybciutko zamiatajac slady poprzez "przejdziemy do tematu". Rzeklo sie "a", wiec uczciwie dokacz, bo inaczej tylko bezpodstawnie mnie obrazasz.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Anna01 pisze:Jakby się odzywały pewnie "rozwaliłyby" całe zgromadzenie !
Bolesna prawda :ph34r: Ja tego nie pisałem.
I nawet do tematu :-)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Axanna pisze:Havo, a kto tu promuje religie, bo ja nie widze? Owszem, religie ludzie wymyslili - tacy jak Ty za przeproszeniem, by moc ja wytykac kazdemu kto mowi o uczynkach, ze sa niezbedne. Nie "buduje" Cie to? Trudno. Wiec i Biblia Cie musi "budowac" tylko miescami, gdyz ona zacheca do uczynkow jak najbardziej i nie ma czegos takiego jak "nie wskorasz u Boga uczynkami" - bo to Ty i "duchowi/we" zwolennicy "wolnosci w Chrystusie" tak mowia, zas Pismo mowi, ze wiara bez uczynkow jest martwa. Niby to mowisz jak Ci uczynki nie przeszkadzaja, ale z drugiej strony "nic nie wskorasz" - uwazaj, bys sie nie obudzila, z przyslowiowym nocnikiem w rece.

Laska i prawda powiadasz przez Chrystusa i slusznie, tylko jaka jest owa prawda? -

Joh 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje"
Joh 14:23 bw "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie"
Dokładnie Axanno, "wiara bez uczynków jest martwa", w pełni popieram biblijny wniosek na który się powołujesz! Dzielnie im odważnie a zarazem szczerze i uczciwie nazywasz rzeczy po imieniu, właściwie tak mówi też Biblia.... .! Spłycanie i lekceważenie zasad biblijnych nikomu nie wyszło na dobre. Dziękuję za Twoje wysiłki na rzecz obrony prawych zasad biblijnych! :-D :-D :-D

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Anna01 pisze:Ech, och, ojojoj !
Właśnie do mnie dotarło dlaczego kobiety miały milczeć.
1 Koryntian 14.34-35
„Niech niewiasty na zgromadzeniach milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów; bo nie przystoi kobiecie w zborze mówić.”
Jakby się odzywały pewnie "rozwaliłyby" całe zgromadzenie !

Cieszę się, że jest na forum ktoś taki jak Emet, spokojny, wyważony, merytorycznie piszący, który choć nie jest "Dzieckiem Bożym", ani nie ma zapewne jako ŚJ Ducha Chrystusowego i zalicza się do "WY", ale swoim pisaniem podnosi niewątpliwie poziom tego forum.
Patrząc na Was Drogie Panie z boku, ma się wrażenie przebywania między bazarowymi przekupkami !
Pisanie niektórych polega wyłącznie na atakowaniu ( po uprzednim "wyczuciu słabości innego usera)- specjalnie dobranymi wersetami - na zasadzie "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" !
Następna Pani dużo pisze o "upaniętaniu" , a "upamiętać" nijak się nie może !

Mam nadzieję, że wrócimy do dyskusji o wykładach w zamieszczonych przez Havę linkach.
Anno skąd u ciebie taka pewność iŻ EMET nie ma jako ŚJ "Ducha Chrystusowego", ani "nie jest "Dzieckiem Bożym" ?! Proszę wyjaśnij to dobrze ? :-D

Axanna

Post autor: Axanna »

Kodak, ja sie bardzo ciesze, ze myslimy podobnie, wrecz ogromnie sie ciesze :-)

Byl taki moment (kiedy dluzszy czas nie bylo mnie na tym forum), ze myslalam, ze juz nie ma nikogo kto by podobnie rozumial Pismo w tak waznej kwestii jak rozwazana w tym temacie...

Axanna

Post autor: Axanna »

Berian pisze:
Anna01 pisze:Jakby się odzywały pewnie "rozwaliłyby" całe zgromadzenie !
Bolesna prawda :ph34r: Ja tego nie pisałem.
I nawet do tematu :-)
niestety prawda jeszcze bardziej bolesna jest taka, ze wielu mezczyzn sie zachowuje jeszcze gorzej niz kobiety, przy czym tego nie widza ze sami potrafia rozwalic o wiele wiecej, a sie ciesza gdy sie tyka w kobiet :roll:

P.S. a mi sie wydaje, ze lustro przydalo by sie kazdemu, bez wyjatku.

Zablokowany

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”