Dlaczego Bóg nie stworzył żadnego urządzenia technicznego ?

Dyskusje o powstaniu świata itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

ShadowLady86 pisze:
krecik pisze:Sami naukowcy którzy sięgają w ten obszar twierdzą że jest to rewir nieznany. A Biblia mówi tak
Jestem biotechnologiem i zajmowałam się GMO. Konkretnie modyfikowanymi E.coli. Co właściwie znaczy, że jest to obszar nieznany? Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego na temat genetyki, terapii genowej i inżynierii genetycznej.
Nie jestem fachowcem w tym zakresie, ale chodzi mi o ingerencję w życie i eksperymenty z tym związane. Czytałem o tym że wyhodowano pająka który produkował pajęczynę o wytrzymałości stali. Lecz towarzyszyły temu jakieś niepożądane efekty, nie pamiętam na czym to polegało. Człowiek może dojść do jakichś spektakularnych wyników, lecz w jakimś momencie urywa się...Natomiast Bóg jako Wszechwiedzący Stwórca, zna jakie zagrożenia może tworzyć dziwaczne żyjątko. To jest obszar znany tylko dla Dawcy wszelkiego życia, gdyż On zna przyszłość tak dobrze jak ludzie przeszłość.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego Bóg nie stworzył żadnego urządzenia techniczneg

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Pytałem o urządzenia techniczne.
Ja pytanie zrozumiałem.
Ty nie rozumiesz o co pytasz! :-P
Czyżby urządzenie techniczne musiało składać się wyłącznie z metalu, czy drewna?

Jest to przedmiot (rzecz) lub przedmioty wykonujące określone czynności.
BoaDuciciel na ten przykład, służy do zadawania nierozsądnych pytań.
A zbudowany jest w większości z węglowodorów.
Jego "napędem" jest pokarm.
Kiedyś było nim wyłącznie mleko z maminej piersi.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

krecik pisze:Nie jestem fachowcem w tym zakresie, ale chodzi mi o ingerencję w życie i eksperymenty z tym związane
Ale jakby tak patrzeć, to człowiek stworzył też np. broń palną i też skutki uboczne tego wynalazku bywają różne. Dlaczego wiec sztuczne według Ciebie może tworzyć, skoro też nie da się przewidzieć skutków tego tworzenia?
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dlaczego Bóg nie stworzył żadnego urządzenia techniczneg

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
BoaDusiciel pisze:Pytałem o urządzenia techniczne.
Ja pytanie zrozumiałem.
Ty nie rozumiesz o co pytasz! :-P
Czyżby urządzenie techniczne musiało składać się wyłącznie z metalu, czy drewna?

Jest to przedmiot (rzecz) lub przedmioty wykonujące określone czynności.
BoaDuciciel na ten przykład, służy do zadawania nierozsądnych pytań.
A zbudowany jest w większości z węglowodorów.
Jego "napędem" jest pokarm.
Kiedyś było nim wyłącznie mleko z maminej piersi.
Może ty się składasz z węglowodorów, bo ja z pewnością nie.
Na każdym kroku pokazujecie jakimi jesteście abnegatami technicznymi :-P
Skoro twierdzisz, że niektóre dzieła boże są skomplikowanymi urządzeniami technicznymi, to dlaczego Bóg nie stworzył urządzeń mniej skomplikowanych, takich jak np. nożyczki ?
Nożyczki też były niepotrzebne, bo włosy samoistnie wypadały ? :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

krecik pisze:
ShadowLady86 pisze:
krecik pisze:Sami naukowcy którzy sięgają w ten obszar twierdzą że jest to rewir nieznany. A Biblia mówi tak
Jestem biotechnologiem i zajmowałam się GMO. Konkretnie modyfikowanymi E.coli. Co właściwie znaczy, że jest to obszar nieznany? Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego na temat genetyki, terapii genowej i inżynierii genetycznej.
Nie jestem fachowcem w tym zakresie, ale chodzi mi o ingerencję w życie i eksperymenty z tym związane. Czytałem o tym że wyhodowano pająka który produkował pajęczynę o wytrzymałości stali. Lecz towarzyszyły temu jakieś niepożądane efekty, nie pamiętam na czym to polegało. Człowiek może dojść do jakichś spektakularnych wyników, lecz w jakimś momencie urywa się...Natomiast Bóg jako Wszechwiedzący Stwórca, zna jakie zagrożenia może tworzyć dziwaczne żyjątko. To jest obszar znany tylko dla Dawcy wszelkiego życia, gdyż On zna przyszłość tak dobrze jak ludzie przeszłość.
Kiedyś te same dylematy dotyczyły każdej ingerencji w organizm człowieka.
Jakoś jednak pogodzono się z istnieniem medycyny i nawet Kol. Krecik łykając Ibuprom nie pomyśli, że to może być sprzeczne z wolą Boga.
Bo Bóg - zdaje się - nie stworzył Ibupromu ? :->
Tylko nie mów, że nie łykasz Ibupromu, bo wszyscy wiedzą że łykasz :-P
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 20:56 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego Bóg nie stworzył żadnego urządzenia techniczneg

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Może ty się składasz z węglowodorów, bo ja z pewnością nie.
O! :aaa:
Obcy zbudowany na bazie krzemu? :xhehe:

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dlaczego Bóg nie stworzył żadnego urządzenia techniczneg

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
BoaDusiciel pisze:Może ty się składasz z węglowodorów, bo ja z pewnością nie.
O! :aaa:
Obcy zbudowany na bazie krzemu? :xhehe:
Brnij dalej :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

BoaDusiciel pisze:
Czyli co,Kreciku ?
Boski projekt miał polegać na tym, że ludzie hasają na golasa i jedzą owoce z drzew ?
No to chyba trochę Bogu się nie udało, no nie ?
Nawet klimat zbuntował się przeciw Bogu, no bo jednak trudno byłoby obecnie latać na golasa :-)
Czyżbyś dostrzegał jakieś mankamenty tego żeby nie potrzebować ubrania, gotowania, prania, spania i etc. ?
Bóg uczynił wszystko genialnie, ale człowiek przekroczył wyznaczony mu obszar. Jednak w Biblii jest też taki zapis :
„ W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności,oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył,tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyćw jedną całośćwszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim,w którym też przypadło nam w udziale stać się jego cząstką, nam przeznaczonym do tego od początku według postanowienia tego, który sprawuje wszystko według zamysłu woli swojej, „
[Ef 1;7-11 BW].
Fragment ten mówi o tym że nastanie czas gdy ziemia będzie miała niebiańskie warunki, i że ufający Bogu są do tego przeznaczeni.
Czy taka perspektywa nie pociąga Cię ?
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

krecik pisze:
BoaDusiciel pisze:
Czyli co,Kreciku ?
Boski projekt miał polegać na tym, że ludzie hasają na golasa i jedzą owoce z drzew ?
No to chyba trochę Bogu się nie udało, no nie ?
Nawet klimat zbuntował się przeciw Bogu, no bo jednak trudno byłoby obecnie latać na golasa :-)
Czyżbyś dostrzegał jakieś mankamenty tego żeby nie potrzebować ubrania, gotowania, prania, spania i etc. ?
Bóg uczynił wszystko genialnie, ale człowiek przekroczył wyznaczony mu obszar. Jednak w Biblii jest też taki zapis :
„ W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności,oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył,tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyćw jedną całośćwszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim,w którym też przypadło nam w udziale stać się jego cząstką, nam przeznaczonym do tego od początku według postanowienia tego, który sprawuje wszystko według zamysłu woli swojej, „
[Ef 1;7-11 BW].
Fragment ten mówi o tym że nastanie czas gdy ziemia będzie miała niebiańskie warunki, i że ufający Bogu są do tego przeznaczeni.
Czy taka perspektywa nie pociąga Cię ?
A czy w tej perspektywie będzie się chodzić na golasa - jak pierwsi ludzie - i odżywiać owocami ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Henrykowi chyba chodziło o pochodne węglowodorów. Znaczy mam nadzieję.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

ShadowLady86 pisze:
krecik pisze:Nie jestem fachowcem w tym zakresie, ale chodzi mi o ingerencję w życie i eksperymenty z tym związane
Ale jakby tak patrzeć, to człowiek stworzył też np. broń palną i też skutki uboczne tego wynalazku bywają różne. Dlaczego wiec sztuczne według Ciebie może tworzyć, skoro też nie da się przewidzieć skutków tego tworzenia?
Prawda jest taka że wszelkie życie samo w sobie, przykładowo roślinne jest zarezerwowane dla Stwórcy. Bo człowiek NIE JEST w stanie stworzyć w warunkach laboratoryjnych ziarna...

Natomiast to o czym mówisz to po prostu wymknęło się spod ludzkiej kontroli. Bo jak Curie Skłodowska wraz z swoim mężem odkryła pierwiastki promieniotwórcze, to służyło do ratowania życia ludzkiego. Lecz inni „genialni” wykorzystali to do konstrukcji bomby atomowej.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

GMO też służy dobrym celom - szczepionki, insulina itd. A to, ze ktoś może z tym zrobić coś złego, to skutek uboczny. Sytuacja analogiczna do tworzenia techniki.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

BoaDusiciel pisze:
Kiedyś te same dylematy dotyczyły każdej ingerencji w organizm człowieka.
Jakoś jednak pogodzono się z istnieniem medycyny i nawet Kol. Krecik łykając Ibuprom nie pomyśli, że to może być sprzeczne z wolą Boga.
Bo Bóg - zdaje się - nie stworzył Ibupromu ? :->
Tylko nie mów, że nie łykasz Ibupromu, bo wszyscy wiedzą że łykasz :-P
Zauważ że każdy specyfik złożony jest tylko z tego co jest w glebie lub z niej wyrośnie. Jednak robione są tak różne mieszaniny...w jakim celu ?
Dla zysku...chociażby farmakologia i ten przywołany Ibuprom.
Czy myślisz że medykamenty są tworzone tylko w tym jednym celu żeby pomóc chorym ?
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

BoaDusiciel pisze:
krecik pisze:
BoaDusiciel pisze:
Czyli co,Kreciku ?
Boski projekt miał polegać na tym, że ludzie hasają na golasa i jedzą owoce z drzew ?
No to chyba trochę Bogu się nie udało, no nie ?
Nawet klimat zbuntował się przeciw Bogu, no bo jednak trudno byłoby obecnie latać na golasa :-)
Czyżbyś dostrzegał jakieś mankamenty tego żeby nie potrzebować ubrania, gotowania, prania, spania i etc. ?
Bóg uczynił wszystko genialnie, ale człowiek przekroczył wyznaczony mu obszar. Jednak w Biblii jest też taki zapis :
„ W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności,oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył,tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyćw jedną całośćwszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim,w którym też przypadło nam w udziale stać się jego cząstką, nam przeznaczonym do tego od początku według postanowienia tego, który sprawuje wszystko według zamysłu woli swojej, „
[Ef 1;7-11 BW].
Fragment ten mówi o tym że nastanie czas gdy ziemia będzie miała niebiańskie warunki, i że ufający Bogu są do tego przeznaczeni.
Czy taka perspektywa nie pociąga Cię ?
A czy w tej perspektywie będzie się chodzić na golasa - jak pierwsi ludzie - i odżywiać owocami ?
Bazując na poznaniu i wyobraźni jaką ma człowiek to można tak sądzić. Lecz Bóg w Biblii obiecuje coś co nawet na myśl nie wstąpiło.
Wniosek z takiej obietnicy że tych którzy wytrwają w wierze do końca, czekają jeszcze lepsze rzeczy niż te które wymieniłeś.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

ShadowLady86 pisze:Henrykowi chyba chodziło o pochodne węglowodorów. Znaczy mam nadzieję.
No nie wiem ... :roll:
Gdyby o to mu chodziło, to przecież mógł tak napisać.
Możliwe że on jest zbudowany z węglowodorów. Nie wnikam. Każdy może być zbudowany z czego chce. Tylko z ogniem trzeba uważać :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kreacjonizm vs. ewolucjonizm”