Do trynitarian...

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

karol210 pisze:Jezus nazywa Go „Duchem-Pocieszycielem”
dokładniej Innym Parakletem, bo Jezus też jest Parakletem

O Jezusie:
1J 2:1 bp "(1) Dzieci moje, piszę wam, abyście nie grzeszyli. Gdyby jednak ktoś zgrzeszył, to obrońcę mamy u Ojca, Jezusa Chrystusa, Sprawiedliwego."

O Duchu Świętym:
J 14:16 bp "(16) A Ja poproszę Ojca, a da wam innego obrońcę, aby był z wami na zawsze."

mamy to samo słowo: Obrońca (παρακλητος). W pierwszym zostaje tak określony Jezus, pozostałe mówią o Duchu Św. jako o innym obrońcy.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:
Jachu pisze:A kto mówił do Balaama ???
czekałem na to pytanie :-D
Pan usta oślicy

wiesz wtedy to był ... cud :-P
A inne działania Ducha Świętego,to już "normalka"??? :-/
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:A inne działania Ducha Świętego,to już "normalka"???
widzisz ... Duch działa z własnej inicjatywy, na własny rachunek ;-)
Dz 13:2 Bp "Gdy pełnili służbę Pańską, powiedział Duch Święty: 'Wyznaczcie mi Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem'."
Dz 20:28 Bp "Troszczcie się o siebie samych i całą owczarnię. Duch Święty postawił was w niej, abyście doglądali i dostarczali pokarmu wspólnocie Boga, który ją nabył na własność przez swoją śmierć."
Dz 11:12 Bp "Duch zaś powiedział do mnie, abym bez wahania z nimi poszedł. Wybrało się więc ze mną również sześciu braci i przybyliśmy do domu tego człowieka."
Dz 20:22 Bp "A teraz, przynaglany przez Ducha Świętego, muszę iść do Jerozolimy, choć nie wiem, co mnie tam spotka."

Rz 8:16 Bp "Ten właśnie Duch świadczy wobec naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Boga."

Rz 8:26 Bp "W ten sam sposób Duch wspiera nas w naszej słabości. Nie wiem bowiem, o co i w jaki sposób mamy się modlić, dlatego sam Duch wstawia się za nami przez niewyrażalne błagania."
Ga 5:25 Bp "Jeśli żyjemy dzięki Duchowi, postępujemy również zgodnie ze wskazaniami Ducha."
1Kor 2:10-11 Bp "Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga.(11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:widzisz ... Duch działa z własnej inicjatywy, na własny rachunek
:xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Który duch??? Święty Duch Boży??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:
Lukian pisze:widzisz ... Duch działa z własnej inicjatywy, na własny rachunek
:xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Który duch??? Święty Duch Boży??? :aaa:
Ten:
1Kor 2:10-11 Bp "Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga.(11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Lukian,
skąd czerpiesz tę pewność?
też ci wymagania niematerialny Byt musiobjawiać się jako człowiek?, a czemu nie np słoń
Bóg który z natury jest duchem w wizjach objawiał się jako postać , zaś Duch św nigdy nie jest przedstawiany jako istota :-D
chyba różnego Pawła czytamy
2Kor 13:13 Bp "Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga oraz dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi."
Ef 4:4-6 Bp "Jest jedno Ciało i jeden Duch, jak jest tylko jedna nadzieja, którą daje wasze powołanie.(5) Jest tylko jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;(6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który (jest i działa) ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich."

widzisz nie ZAWSZE
Naucz się czytać ze zrozumiem tekst podaje ,, i dar jedności w Duchu św '' a nie łaska od Ducha św :-D
już to zrobiłem:
Nic nie zrobiłeś , w ST Duch św mówi , można go zasmucić , poucza , czytamy że Izrael złościł Dycha św zatem mamy te same określania użyte do Ducha św co i w NT a jednak w ST Duch św to nieosobowa siła Boża :-D Cóż za konsekwencja KK brawo :-D Faktem jest że teolodzy KK nie myślą nad tym co piszą dlatego wychodzą takie kwiatki ..


Uosobienie czegoś w Piśmie św nie należy do rzadkości

1) wiatr wieje dokąd chce ( według ciebie musi posiadać wolną wole gdyż sam podejmuje decyzję )

2 Izrael grzeszył przeciw niebu ( twoim zdaniem niebie musi być inteligentną istotą gdyż tylko przeciwko osobie można grzeszyć
:xhehe:
2 Pismo mówi ( twoim zdaniem skro mówi to musi być osobą )

Czytamy również o miłości prawdy która mogła zbawić ( zbawiać może tylko istota zatem według ciebie ,, prawda '' musi być osobą )

Czy mam ci podać więcej przykładów :xhehe:


1Kor 2:10-11 Bp "Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga.(11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego."

Uważasz że sam Bóg nie wiem co w nim jest :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 03 lip 2016, 17:07 przez David77, łącznie zmieniany 1 raz.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor 12:1-13
1. Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych.
2. Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom.
3. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus.
4. Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
5. różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
6. różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.
7. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.
8. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha,
9. innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu,
10. innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.
11. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.
12. Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem.
13. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.
(BT)


Jasno jest wyrażone,że jeden jest Duch Boży Święty i różnych darów udziela,według woli Bożej.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Mt 12:32
32. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.
(BT)

Mr 3:29
29. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.
(BT)

Łk 12:10
10. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone.
(BT)
Ga 5:17-18
17. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie.
18. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

David77 pisze:Bóg który z natury jest duchem w wizjach objawiał się jako postać
a Słowo/Syn
David77 pisze:Bóg który z natury jest duchem w wizjach objawiał się jako postać
J 1:18 bp "Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
J 6:46 bp "Nie [znaczy to], że ktoś widział Ojca, bo tylko Ten, który jest [posłany] od Boga, widział Ojca."
no to opisz mi jak Bóg wygląda?
David77 pisze: zaś Duch św nigdy nie jest przedstawiany jako istota
czy musi się ukazać za pośrednictwem jakiejś formy żeby być osobą?
David77 pisze:Naucz się czytać ze zrozumiem tekst podaje ,, i dar jedności w Duchu św '' a nie łaska od Ducha św
a ty nie przekręcaj moich wypowiedzi :-P
napisałeś że NIGDZIE Paweł nie wymienia razem Trzech osób udowodniłem że się mylisz
David77 pisze:,, i dar jedności w Duchu św '' a nie łaska od Ducha św
zapytam po raz enty "co" to jest łaska?
- wątpię że otrzymam odpowiedź :-P
David77 pisze:Uosobienie czegoś w Piśmie św nie należy do rzadkości

1) wiatr wieje dokąd chce ( według ciebie musi posiadać wolną wole gdyż sam podejmuje decyzję
myślisz zapewne o J 3:8
Joh 3:8 wuj "(8) Duch kędy chce tchnie: i głos jego słyszysz, ale nie wiesz zkąd przychodzi, i dokąd idzie: tak jest wszelki, który się narodził z ducha."
Joh 3:8 nbg-pl "(8) Duch śle tchnienie gdzie chce i słyszysz Jego głos, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza; taki jest każdy, kto zostaje zrodzony z Ducha."
Joh 3:8 gnt-tis "(8) το πνευμα οπου θελει πνει και την φωνην αυτου ακουεις αλλ ουκ οιδας ποθεν ερχεται και που υπαγει ουτως εστιν πας ο γεγεννημενος εκ του πνευματος"
David77 pisze:2 Izrael grzeszył przeciw niebu ( twoim zdaniem niebie musi być inteligentną istotą gdyż tylko przeciwko osobie można grzeszyć
1Mch 3:18 bp "Juda odpowiedział: Łatwo może się zdarzyć, że garstka pokona wielu. Niebu nie sprawia różnicy, czy zsyła ratunek dla tysięcy, czy dla kilku."
1Mch 4:24 bt4 "Wracając zaś śpiewali pieśni i dziękowali Niebu, że jest dobre i że na wieki Jego łaskawość."
2Mch 9:20 bt4 "Jeżeli zdrowi jesteście razem z waszymi dziećmi, jeżeli ponadto sprawy układają się wam zgodnie z życzeniem, to jestem bardzo głęboko wdzięczny Niebu."
Łk 15:21 pau "Syn mu powiedział: «Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i względem ciebie. Już nie jestem godny nazywać się twoim synem»."
jaj chcesz to napisze komentarz to tych cytatów :-P
David77 pisze:2 Pismo mówi ( twoim zdaniem skro mówi to musi być osobą
2Mch 2:4 pau "To pismo mówi także o tym, że prorok otrzymał od Boga pouczenie, aby namiot i arka towarzyszyły mu w drodze na górę, na którą niegdyś wszedł Mojżesz, aby podziwiać dziedzictwo Boże."
a masz jakiś cytat żeby "mówił" że Pismo przemówiło ludzkim głosem publicznie?
to by było to :->
David77 pisze:1Kor 2:10-11 Bp "Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga.(11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego."

Uważasz że sam Bóg nie wiem co w nim jest
skoro Duch poznaje to musi myśleć

czego i sobie i Tobie życzę :-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Lukian pisze:
Jachu pisze:A inne działania Ducha Świętego,to już "normalka"???
widzisz ... Duch działa z własnej inicjatywy, na własny rachunek ;-)
Dz 13:2 Bp "Gdy pełnili służbę Pańską, powiedział Duch Święty: 'Wyznaczcie mi Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem'."
Dz 20:28 Bp "Troszczcie się o siebie samych i całą owczarnię. Duch Święty postawił was w niej, abyście doglądali i dostarczali pokarmu wspólnocie Boga, który ją nabył na własność przez swoją śmierć."
Dz 11:12 Bp "Duch zaś powiedział do mnie, abym bez wahania z nimi poszedł. Wybrało się więc ze mną również sześciu braci i przybyliśmy do domu tego człowieka."
Dz 20:22 Bp "A teraz, przynaglany przez Ducha Świętego, muszę iść do Jerozolimy, choć nie wiem, co mnie tam spotka."

Rz 8:16 Bp "Ten właśnie Duch świadczy wobec naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Boga."

Rz 8:26 Bp "W ten sam sposób Duch wspiera nas w naszej słabości. Nie wiem bowiem, o co i w jaki sposób mamy się modlić, dlatego sam Duch wstawia się za nami przez niewyrażalne błagania."
Ga 5:25 Bp "Jeśli żyjemy dzięki Duchowi, postępujemy również zgodnie ze wskazaniami Ducha."
1Kor 2:10-11 Bp "Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga.(11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego."
Sądze że duch Boży czyli moc Boża była również używana do komunikacji. Bóg posługiwał
się swą mocą. Sądze że nie ma dużo konkretnego przykładu by duch święty okazał się w
Biblii jako osoba.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

David77,

p.s.
nie ma sensu przytaczać poetyckich personifikacji np:
1Krn 16:33 pau "Niech wołają z radości wszystkie drzewa w lasach przed PANEM, bo nadchodzi, by osądzić ziemię."
albo
Hi 12:8 bt5 "Zapytaj ziemi, pouczy cię i opowiedzą ci ryby w morzu."

mnie chodzi o coś takiego żeby przemówiło "na głos" coś co nie jest osobą i co nie było by cudem przypisanym Bogu
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

din pisze:czyli moc Boża była również używana do komunikacji
tyle że Biblia przypisuje jednoznacznie tej mocy działanie osobowe i odróżnia "ją"/Go od Ojca
din pisze:Bóg posługiwał
się swą mocą.
posługuje się tez swym Słowem - czy ono tez jest nieosobowe?
din pisze:Sądze że nie ma dużo konkretnego przykładu by duch święty okazał się w
Biblii jako osoba.
nie ma tez przykładu żeby okazał się motylem :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Lukian pisze:
din pisze:czyli moc Boża była również używana do komunikacji
tyle że Biblia przypisuje jednoznacznie tej mocy działanie osobowe i odróżnia "ją"/Go od Ojca
din pisze:Bóg posługiwał
się swą mocą.
posługuje się tez swym Słowem - czy ono tez jest nieosobowe?
din pisze:Sądze że nie ma dużo konkretnego przykładu by duch święty okazał się w
Biblii jako osoba.
nie ma tez przykładu żeby okazał się motylem :-P
te przykłady które podajesz istnieją w większość w nowym testamencie.
Są to wskazania o komunikacji Boga z człowiekiem.

Taką interpretacje Biblii o trzech osobach wnioskuje się po doszukiwaniu
się tegoż właśnie. A nie po dokładnym przeczytaniu np jednorazowym Biblii.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

din pisze:
Sądze że duch Boży czyli moc Boża była również używana do komunikacji. Bóg posługiwał
się swą mocą. Sądze że nie ma dużo konkretnego przykładu by duch święty okazał się w
Biblii jako osoba.
EMET:
Tak się składa, że: o ile w Biblii mamy do czynienia z osobą jako taką, to i mamy zawsze jawnie i wszędzie jako osoba, bez jakichś dodatkowych określeń czy oznajmień.
O ile zaś dopiero określenia typu personifikacja miałyby wspierać argumentację proosobową, to raczej jest to silenie się na dowodzenie czegoś >pod z góry założoną tezę<.

Co do Boga Najwyższego - Ojca - dowodów nadto nie potrzeba. Co do Syna - też nie. Co się zaś tyczy kwestii 'Ducha Świętego' [inni - nie uznający osobowości: &#8222;ducha świętego&#8221;] tutaj już mamy o tyle wahania i rozterki takie, że nawet katoliccy bibliści w swoich komentarzach piszą, iż &#8222;w Ks. ST niekoniecznie osobowo się Duch Święty jawi&#8221;. Owe komentarze niejednokrotnie zapodawałem [nie tylko ja] na Forum.
Gdyby 'Duch Święty' [ew. 'duch święty'] w sposób jednoznacznie bezsprzeczny był Osobą jako Osobą, to żadnych wahań ani zastanowień nie byłoby, bo i takowe rozterki byłyby bardziej tzw. filozofowaniem i &#8222;szukaniem dziury w całym&#8221;.
Bóg jest Duchem, lecz, jak to i czytamy w Biblii: ma [ew. posiada] też swojego ducha, którego wysyła i którym się posługuje. np. Psalm 104:30.
Na Forum jeden z Userów wyrażał pogląd - przynajmniej tak to odbierałem - iż Bóg Najwyższy byłby jednocześnie Ojcem i Duchem, dodatkowo byłby też Syn; czyli byłby jakby układ: 2 Osoby w jednym + 1 Osoba: ni to Dwójca, ni to Trójca.

Wracając jednak do 'Ducha Bożego' [ew. 'ducha Bożego'], to, jak pisałem: o ile 'Duch Boży' faktycznie, jak wielu uważa, jest Osobą jako Osobą, to i powinien się jawić jako Osoba zawsze i wszędzie. Nie może być bowiem tak, że jakaś osoba [obojętnie: Boska czy ludzka] raz jest osobą, innym razem&#8230; jakimś pojęciem, jakaś bezosobową siłą, jakimś zwierzęciem... itp. A, jak to i niejednokrotnie było na Forum: argumentacja typu >personifikacja< - nie czyni koniecznie osoby z nieosoby. Inaczej bowiem zmierzalibyśmy do absurdu, to oczywiste!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

din pisze: A nie po dokładnym przeczytaniu np jednorazowym Biblii.
a jak Biblia opisuje dzieło Boga .
Moim zdaniem streszczeniem Bibllii byłby cytat z Ga
Ga 4:4-6 pau "(4) Gdy jednak wypełnił się czas, Bóg wysłał swego Syna zrodzonego z kobiety, narodzonego w czasach Prawa, (5) aby uwolnić tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy się stali przybranymi dziećmi. (6) A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”