Uwiedzenie panny czy gwałt?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:To naturalne, że nie wiesz, bo przywykłeś do relacji z kobietami, których dopuszczacie jedynie do mycia podłogi w kościele oraz usługiwania spaślakom :-P
Jakie kobiety chcesz w ten sposób obrazić i poniżyć? Czy te, które zgodnie z Bożymi zaleceniami siedzą cicho w kościele? Czy chodzi ci o miliony katoliczek w całej Polsce?

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:To naturalne, że nie wiesz, bo przywykłeś do relacji z kobietami, których dopuszczacie jedynie do mycia podłogi w kościele oraz usługiwania spaślakom :-P
Jakie kobiety chcesz w ten sposób obrazić i poniżyć? Czy te, które zgodnie z Bożymi zaleceniami siedzą cicho w kościele? Czy chodzi ci o miliony katoliczek w całej Polsce?
Ale na czym miałoby polegać to poniżenie ?
Bo chyba nie na informowaniu, że kobiety w KrK są traktowane gorzej niż mężczyźni ?
Jeśli kobiety nie mogą uzyskać statusu takiego jak mężczyźni, to dla mnie jest to przejaw gorszego traktowania.
Kolega uważa, że kobiety w KrK są traktowane według takich samych zasad jak mężczyźni ? :shock:
Może Panie wypowiedzą się w kwestii tego, czy KrK daje im takie same możliwości jak mężczyznom :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:To naturalne, że nie wiesz, bo przywykłeś do relacji z kobietami, których dopuszczacie jedynie do mycia podłogi w kościele oraz usługiwania spaślakom :-P
Jakie kobiety chcesz w ten sposób obrazić i poniżyć? Czy te, które zgodnie z Bożymi zaleceniami siedzą cicho w kościele? Czy chodzi ci o miliony katoliczek w całej Polsce?
Ale na czym miałoby polegać to poniżenie ?
Bo chyba nie na informowaniu, że kobiety w KrK są traktowane gorzej niż mężczyźni ?
Jeśli kobiety nie mogą uzyskać statusu takiego jak mężczyźni, to dla mnie jest to przejaw gorszego traktowania.
Kolega uważa, że kobiety w KrK są traktowane według takich samych zasad jak mężczyźni ? :shock:
Może Panie wypowiedzą się w kwestii tego, czy KrK daje im takie same możliwości jak mężczyznom :->
Wyśmiewasz się przy aprobacie forumowych feministek i władz forum z milionów Polek katoliczek, że są zdolne tylko do mycia podłogi, tylko dlatego, że nie mogą zostać księżmi. Jest to żenujące, ale taki poziom prezentują ludzie o lewicowych poglądach.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Kolega najwyraźniej nie odróżnia wyśmiewania od współczucia.
Przypuszczalnie to również jest efektem wychowania w środowisku dla którego kobiety są ludźmi gorszego sortu :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

rol23 pisze:Ten tekst uwłacza kobietom katoliczkom. Dlaczego wielkie obrończynie kobiet na forum teraz siedzą cicho i nie protestują? Gdybym napisał coś podobnego o feministkach już bym pewnie dostał kolejne ostrzeżenie.
Ale że tekst uwłacza, czy sposób traktowania kobiet uwłacza? Akurat w tym wypadku Boa ma rację. Sama słyszałam w parafii moich teściów, jak w ogłoszeniach parafialnych ksiądz wyczytywał nazwiska kobiet, które w danym tygodniu będą dyżurnie myły okna i podłogi w kościele. Stąd nasuwa się pierwsze pytanie. Dlaczego ksiądz nie może umyć kościoła sam - proboszcz z wikarym? Argument w stylu "bo są zajęci" jest śmieszny, bowiem sugeruje, że owe kobiety nie mają pracy zarobkowej/ własnej pracy domowej. Potem nasuwa się drugie pytanie. Dlaczego do sprzątania delegowane są kobiety, nie mężczyźni? W końcu nasuwa się trzecie pytania. Dlaczego raz na pół roku, kiedy wypadałoby umyć okna i sprzątnąć jakoś dokładnie, ksiądz za pieniądze z tacy i dobrowolnych datków nie wynajmie ekipy sprzątającej. W końcu pieniądze idą rzekomo na utrzymanie kościoła. Śmiem twierdzić, że utrzymanie w czystości się pod to podpina. Zamiast rozbudowywać murek wokół cmentarza z jakiegoś drogiego kamienia, na przykład.
rol23 pisze:I przestać już bronić tych niedorzeczności, które wypisujesz, bo to robi się śmieszne.
Booris ma rację, gdyż swoje odrażające określenie użyłeś cytując wypowiedź boorisa o gwałcie na mężatce. Nie pogrążaj się więc dalej.
rol23 pisze:Czy te, które zgodnie z Bożymi zaleceniami siedzą cicho w kościele?
1 Kor 14: 34-35 jest wstawką - popawłową interpolacją.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

rol23

Post autor: rol23 »

ShadowLady86 pisze:
rol23 pisze:I przestać już bronić tych niedorzeczności, które wypisujesz, bo to robi się śmieszne.
Booris ma rację, gdyż swoje odrażające określenie użyłeś cytując wypowiedź boorisa o gwałcie na mężatce. Nie pogrążaj się więc dalej.
Cytowałem wypowiedź o gwałcie, ale zapytałem o przygodny stosunek seksualny, bo za to też Izraelici karali karą śmierci jeśli odbywał się z kobietą zaręczoną. Widzę, że Ty też nie rozumiejąc znaczenia słów potocznych dałaś mi kolejne ostrzeżenie. Na następny raz korzystaj ze słownika języka polskiego.
ShadowLady86 pisze:
rol23 pisze:Ten tekst uwłacza kobietom katoliczkom. Dlaczego wielkie obrończynie kobiet na forum teraz siedzą cicho i nie protestują? Gdybym napisał coś podobnego o feministkach już bym pewnie dostał kolejne ostrzeżenie.
Ale że tekst uwłacza, czy sposób traktowania kobiet uwłacza? Akurat w tym wypadku Boa ma rację. Sama słyszałam w parafii moich teściów, jak w ogłoszeniach parafialnych ksiądz wyczytywał nazwiska kobiet, które w danym tygodniu będą dyżurnie myły okna i podłogi w kościele. Stąd nasuwa się pierwsze pytanie. Dlaczego ksiądz nie może umyć kościoła sam - proboszcz z wikarym? Argument w stylu "bo są zajęci" jest śmieszny, bowiem sugeruje, że owe kobiety nie mają pracy zarobkowej/ własnej pracy domowej. Potem nasuwa się drugie pytanie. Dlaczego do sprzątania delegowane są kobiety, nie mężczyźni? W końcu nasuwa się trzecie pytania. Dlaczego raz na pół roku, kiedy wypadałoby umyć okna i sprzątnąć jakoś dokładnie, ksiądz za pieniądze z tacy i dobrowolnych datków nie wynajmie ekipy sprzątającej. W końcu pieniądze idą rzekomo na utrzymanie kościoła. Śmiem twierdzić, że utrzymanie w czystości się pod to podpina. Zamiast rozbudowywać murek wokół cmentarza z jakiegoś drogiego kamienia, na przykład.
To naturalne, że kobiety zajmują się domem i o niego dbają, tak było zawsze w historii. To feministki chciałby wszystko postawić na głowie.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Znowu ucieczka do przodu.
Nie piszemy o utrzymaniu domu, lecz o sprzątaniu kościoła.
A w normalnym domu występuje podział obowiązków.
Ja nie oczekuję od żony, że będzie wykonywała ciężkie prace fizyczne, a ona nie oczekuje że będę piekł placki.
Gdyby spaślaki polatały ze szmatą po kościele, to by im korona z tych pustych łbów nie spadła.

Boa! Ty też chcesz dostać ostrzeżenie?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 19:13 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

rol23 pisze:Cytowałem wypowiedź o gwałcie, ale zapytałem o przygodny stosunek seksualny, bo za to też Izraelici karali karą śmierci jeśli odbywał się z kobietą zaręczoną. Widzę, że Ty też nie rozumiejąc znaczenia słów potocznych dałaś mi kolejne ostrzeżenie. Na następny raz korzystaj ze słownika języka polskiego.
Użyłeś wyrażenia pogardliwego i poniżającego, za co dostałeś ostrzeżenie. Za nieumiarkowane komentowanie decyzji administracji za chwilę dostaniesz trzecie.

Słowo "cymbał" też jest określeniem potocznym, ale określenie tak kogoś jest obraźliwe. Nie wystarczy cytować słownik, trzeba jeszcze umieć go używać i posiadać kulturę. Tego się z googla nie nauczysz niestety.
rol23 pisze: To naturalne, że kobiety zajmują się domem i o niego dbają, tak było zawsze w historii. To feministki chciałby wszystko postawić na głowie.
Domem swoim, to po pierwsze. Po drugie, obecnie większość kobiet pracuje także zarobkowo. I skoro dzielą z mężem prace zawodową, dzielą też obowiązki domowe. Mężowie to rozumieją i dzielą się tymi obowiązkami. Jest to zrozumiałe dla każdego, kto nie żyje w dobrowolnym lub przymusowym celibacie tak jak Ty. Natomiast dla księży nie jest to zrozumiałe i zamiast sami sprzątnąć kościół, wysyłają na dyżury kobiety. Już nie wspominam o tym, że nie mężczyzn.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Moja propozycja dla ciebie jest taka,(...)
A moja jest taka:
https://www.youtube.com/watch?v=AJfcDdMuUtg

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:Znowu ucieczka do przodu.
Nie piszemy o utrzymaniu domu, lecz o sprzątaniu kościoła.
A w normalnym domu występuje podział obowiązków.
Ja nie oczekuję od żony, że będzie wykonywała ciężkie prace fizyczne, a ona nie oczekuje że będę piekł placki.
Gdyby spaślaki polatały ze szmatą po kościele, to by im korona z tych pustych łbów nie spadła.

Boa! Ty też chcesz dostać ostrzeżenie?
Jesteś chory z nienawiści do katolików i księży i wylewasz tutaj tylko swoją złość. Po raz kolejny twoje ohydne wpisy są tolerowane. Ja nawet ostrzeżenia słownego nie dostałem.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:Po raz kolejny twoje ohydne wpisy są tolerowane. Ja nawet ostrzeżenia słownego nie dostałem.
Skoro nie dostałeś ostrzeżenia, a ja dostałem, to raczej twoje wpisy są tolerowane, a nie moje.
Proszę o zachowanie elementarnej logiki.
No ale w sumie nie dziwi mnie to, że narzekasz na brak ostrzeżenia, bo wy narzekacie na wszystko :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze:Po raz kolejny twoje ohydne wpisy są tolerowane. Ja nawet ostrzeżenia słownego nie dostałem.
Skoro nie dostałeś ostrzeżenia, a ja dostałem, to raczej twoje wpisy są tolerowane, a nie moje.
Proszę o zachowanie elementarnej logiki.
No ale w sumie nie dziwi mnie to, że narzekasz na brak ostrzeżenia, bo wy narzekacie na wszystko :mrgreen:
Nie dostałem słownego ostrzeżenia tylko od razu wpis do akt. Tobie grozi się tylko palcem, bo bronisz lewicowych i feministycznych wynaturzeń.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze: Tobie grozi się tylko palcem, bo bronisz lewicowych i feministycznych wynaturzeń.
Wymień te wynaturzenia, których wg ciebie bronię :->
I przestań już marudzić, bo masz obowiązek cieszyć się z doznawanych prześladowań :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:
rol23 pisze: Tobie grozi się tylko palcem, bo bronisz lewicowych i feministycznych wynaturzeń.
Wymień te wynaturzenia, których wg ciebie bronię :->
Wszystko czego domagają się feministki to wynaturzenia.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Wszystko czego domagają się feministki to wynaturzenia.
A czego sie domagaja?Wyrzucenia smieci?Przesuniecia szafy?Ech-te feministki.Ty przeciez jestes stworzony do wyzszych celow,a one nie chca ci nawet po piwo skoczyc.Masakra!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”