Do trynitarian...

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

tropiciel pisze:
to co zaprezentowałeś tutaj to zwykły modalizm, który nawet trynitarscy teologowie uważają za herezję.
Chcesz przez to powiedzieć, że wykładnia trynitarskich teologów jest dla Ciebie obowiązująca? :aaa:

tropiciel pisze: Jest to zaś pogląd falszywy dlatego, że żaden z wersetów który podałeś nie świadczy o tym, że Bóg występuje pod postacią Mesjasza lub sędziów Izraela, lub YHWH.
Z kolei fałszywość Twojego założenia demaskuje nazwanie Mesjasza Bogiem w Ps 45(44),7 :roll:


nie jesteś w stanie nawet udowodnić, że Bóg się objawił pod postacią YHWH - bo takiego określenia nigdzie w Biblii nie znajdziesz.
Zwłaszcza w Nowym Testamencie. ;-)
Generalnie też nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś propaguje modalizm czy trynitaryzm, bo jedno i drugie jest sprzeczne ze Słowem Bożym !
Tak Ci się tylko wydaje. W rzeczywistości to jest Twoja interpretacja - przeciwko mojej :-D
Mów człowieku za siebie, a nie za innych, kto się tu podnieca !
Łatwo poznasz kiedy zacznę się podniecać - po tym, że będę wytłuszczać hurmem wszystko jak popadnie i bezwstydnie szafować wykrzyknikami... :mrgreen:
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Chcesz przez to powiedzieć, że wykładnia trynitarskich teologów jest dla Ciebie obowiązująca?
ja stwierdzam fakty, a jak ktoś jest niedouczony, to niech się douczy zanim zabierze głos, aby się nie zbłaźnił !
Z kolei fałszywość Twojego założenia demaskuje nazwanie Mesjasza Bogiem w Ps 45(44),7
chciałbyś mi przypisać coś czego nie powiedziałem ? NIC Z TEGO !!!
Zwłaszcza w Nowym Testamencie.
Ani w t.zw. Starym Testamencie, ani w Nowym nie ma takiego określenia, że Bóg się objawił pod postacią YHWH.
Tak Ci się tylko wydaje. W rzeczywistości to jest Twoja interpretacja - przeciwko mojej
mnie się nic nie wydaje. To nie jest jedynie moje zdanie na temat trynitarnych i modalistycznych bredni, lecz opinia mnóstwa myślących ludzi, którzy perfekcyjnie znają Biblię.
Natomiast jeśli to co zaprezentowałeś, to twoja interpretacja, to mogę tylko współczuć !

Łatwo poznasz kiedy zacznę się podniecać - po tym, że będę wytłuszczać hurmem wszystko jak popadnie i bezwstydnie szafować wykrzyknikami...
swoje zachęty to kieruj do podobnych sobie ! Mnie twoje inklinacje mało co interesują. Ktokolwiek będzie bzdury niezgodne ze Słowem Bożym tu wypisywał, to dokąd mogę będę stawiał swoje veto ! I tyle !


___________________________

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel, Biblię traktuję jak beletrystykę. Nie ma tam niczego takiego jak Trójca.
Ci, co widzą tam coś takiego, są zwyczajnie idiotami. Szkoda z nimi dyskutować.
Amen.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

tropiciel pisze: ja stwierdzam fakty, a jak ktoś jest niedouczony, to niech się douczy zanim zabierze głos, aby się nie zbłaźnił !
Strasznie jesteś chimeryczny. Raz uważasz, że trynitaryści mają rację, raz że nie mają. Ustal w końcu jedną wersję, zamiast polemizować sam ze sobą :-)

chciałbyś mi przypisać coś czego nie powiedziałem ? NIC Z TEGO !!!
Ależ skąd! Ja wyłącznie wykazałem nielogiczność Twoich założeń za pomocą Psalmów, które dowodzą, że Bóg jak najbardziej występuje pod postacią Mesjasza.
Natomiast jeśli to co zaprezentowałeś, to twoja interpretacja, to mogę tylko współczuć !
Jeśli znasz lepszą interpretację dogmatu o Trójcy - przedstaw. Ocenimy na chłodno, która lepsza :-D
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Strasznie jesteś chimeryczny. Raz uważasz, że trynitaryści mają rację, raz że nie mają. Ustal w końcu jedną wersję, zamiast polemizować sam ze sobą
Aluzje personalne są sprzeczne z regulaminem, a poza tym to żaden argument ! Nigdzie nie stwierdziłem, że trynitaryści mają rację. Wszelki trynitaryzm, łącznie z twoją modalistyczną wersją jest całkowicie sprzeczny ze Słowem Bożym.
Ależ skąd! Ja wyłącznie wykazałem nielogiczność Twoich założeń za pomocą Psalmów, które dowodzą, że Bóg jak najbardziej występuje pod postacią Mesjasza.
Nie jesteś w stanie wykazać w poruszonej kwestii nielogiczność moich stwierdzeń. Żadni Hebrajczycy, którzy pisali Psalmy nie przyjmowali trynitarnego poglądu, ani modalizmu Sabeliusa, bo ten narodził się w Egipcie a nie w Judei, nie był Hebrajczykiem i żył dużo później niż pisarze Psalmów.
Na taką herezję, że Bóg występuje pod postacią Mesjasza, to nie porwał by się żaden Hebrajczyk bo zbyt dobrze wiedział, że Mesjasz nie jest Bogiem, który w pismach Hebrajskich jest określony Tetragramem. Mesjasz nigdy siebie nie określał Tetragramem i nigdy żaden biblijny pisarz tak go nie określał !

Jeśli znasz lepszą interpretację dogmatu o Trójcy - przedstaw. Ocenimy na chłodno, która lepsza
znam te wersje, które są przyjmowane w istniejących teologiach. A twoja ocena moich umiejętności, to mnie naprawdę nie interesuje.


_____________________________

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Paszko pisze:Istotą dogmatu o Trójcy jest to, że "Bóg jest Jeden" (MK 12,29) - zaś dalszy ciąg to li tylko komentarz tyczący się tego, że w NT Bóg występuje pod postacią Mesjasza ("Bogami jesteście" Jn 10,34), Ducha ("Bóg jest Duchem" Jn 4,24) i YHWH, który tronuje na sklepieniu nieba ("Ojcze nasz, któryś jest w niebie" Mt 6,9). Gdyby w NT Ojciec objawił się dodatkowo w postaci 36 sprawiedliwych, sądzę, że mielibyśmy dziś dogmat o Trzydziestu Dziewięciu Osobach Boga. Generalnie jednak nie ma to dla mnie większego znaczenia, gdyż jak wykazałem powyżej, dogmat ów jest zaledwie ilustracją wydarzeń opisanych w NT. Nie musicie się więc nim tak bardzo podniecać. :-D
Podstawą dogamtu o trójcy teraz , jest religjijne przyżywanie, śluby w kościciele, i religjine śpiewanie dla marii ,'
czy tam. Nie twierdze że religjine przyzywanie jest złe. Ale co z tym Królestwem Bożym, dlaczego się
mało o tym mówi ? A powtarza się wciąż tą samą mantre że dogmat trójcy jest i tyle. Ponać religia
żydowska przez popieranie swych racji nie chciała przyjąć chrystusa. Dlatego że byli zacofani
w rozumieniu pism Bibljii. A przecież to wszystko opiera się na biblii gdzie wystarczy kilka
razy przeczytać np Warszawską i zrozumieć że to nie trójca głosiła o Królestwie Bożym
lecz zapewne "syn człowieczy" (chrystus) wspomniany w księdze Daniela.
To pewnie o tego syna człowieczego chodzi w Księdze Daniela. to dzieje
się tak bo KRK jest zaprogramowanych dużo bo nie ma co robić i trzeba
trochę pośpiewać o chrystusie, to nie jest złe. Każdy uwierzy.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

tropiciel pisze:Nigdzie nie stwierdziłem, że trynitaryści mają rację
Niniejszy wątek dowodzi, że Twoje wypowiedzi są sprzeczne same ze sobą oraz nieprawdziwe. Przypominam:
tropiciel pisze: to co zaprezentowałeś tutaj to zwykły modalizm, który nawet trynitarscy teologowie uważają za herezję.
Po cóż marnujesz mój czas na twierdzenia nieprawdziwe? :-( Może gdybyś nie był tak zajęty boldowaniem i sadzeniem wykrzykników z pasją godną histerii, to byś zauważył, że piszesz nieprawdę.


tropiciel pisze: Na taką herezję, że Bóg występuje pod postacią Mesjasza, to nie porwał by się żaden Hebrajczyk
No i właśnie dlatego Mesjasz pochodził z Galilei, a z Hebrajczykami to non-stop polemizował... 8-)

tropiciel pisze: bo zbyt dobrze wiedział, że Mesjasz nie jest Bogiem, który w pismach Hebrajskich jest określony Tetragramem.
Tetragram nie tetragram - tak czy siak: Bóg jest Jeden, a Mesjasz nauczał, że ten Jeden Jedyny Bóg, który jest niewidzialnym Duchem - trwa w Nim, tj. w widzialnej postaci Jezusa Mesjasza. Dodaj do tego mitycznego Króla, który wedle przekonania Żydów tronował na sklepieniu nieba, od czasu do czasu cwałując na cherubach, a wyjdzie Ci Trójca jak ta lala :-)

tropiciel pisze: A twoja ocena moich umiejętności, to mnie naprawdę nie interesuje.
Podsumujmy: jesteś zarejestrowany na forum dyskusyjnym, lecz nie jesteś zainteresowany oceną Twoich słów przez innych użytkowników, za to uważasz, że inni użytkownicy mają być zainteresowani Twoją oceną ich słów. :-D Ileż to razy miałeś okazję nie poddać moich słów ocenie. Przypomnę chociażby takie Twoje oceny jak: "brednie" czy "jeśli to co zaprezentowałeś, to twoja interpretacja, to mogę tylko współczuć". Ale mnie oceniać Twoich - jakże natchnionych Duchem Boga, który jest Miłością :roll: - enuncjacji już nie wolno... Ciekawe... :mysli: Bardzo interesujący przypadek, bardzo.
din pisze: Podstawą dogamtu o trójcy teraz , jest religjijne przyżywanie, śluby w kościciele, i religjine śpiewanie dla marii ,' czy tam. Nie twierdze że religjine przyzywanie jest złe. Ale co z tym Królestwem Bożym, dlaczego się mało o tym mówi ? A powtarza się wciąż tą samą mantre że dogmat trójcy jest i tyle.
Może to zależy od parafii? W mojej parafii co mszę słyszę o Królestwie. Spróbuj zmienić parafię :-)
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Paszko pisze:
din pisze: Podstawą dogamtu o trójcy teraz , jest religjijne przyżywanie, śluby w kościciele, i religjine śpiewanie dla marii ,' czy tam. Nie twierdze że religjine przyzywanie jest złe. Ale co z tym Królestwem Bożym, dlaczego się mało o tym mówi ? A powtarza się wciąż tą samą mantre że dogmat trójcy jest i tyle.
Może to zależy od parafii? W mojej parafii co mszę słyszę o Królestwie. Spróbuj zmienić parafię :-)
Mowa o Królestwie Bożym powinno się slyszć wszędzie bo tego uczył Chrystus.
Że ma tu na ziemi i święci mają osiągnąć, A może już się tego uczy w KK ?
To trza by przeprosić zwiedzonych ŚJ. Ja wiem że Daniel w swej księdze
mówi że to Królestwie będzie pod niebem.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

user Paszko napisał/a :
Niniejszy wątek dowodzi, że Twoje wypowiedzi są sprzeczne same ze sobą oraz nieprawdziwe.
Niniejszy wątek wskazuje, że nie potrafisz myśleć i nie masz pojęcia o czym tu rozprawiasz. Modalizm jest uznawany przez teologię trynitarną za herezję a jak o tym nie wiesz, to widać żeś nigdy nie studiował tych zagadnień. Radzę zatem uzupełnić swoje wykształcenie !
Po cóż marnujesz mój czas na twierdzenia nieprawdziwe?
ja odpowiadam nie tobie userze, lecz forumowiczom, by mieli skalę porównawczą, bo zasadniczo z tobą nie mam o czym rozmawiać. Dyskutuję z osobami, które nie robią wycieczek personalnych, które posiadają minimum kultury widocznej w dyskusji i do których coś dociera. A tego niestety nie widać w twoim wypadku.
No i właśnie dlatego Mesjasz pochodził z Galilei, a z Hebrajczykami to non-stop polemizował...
Jezus nigdzie takich bzdur nie opowiadał, że jest Bogiem występującym pod postacią Mesjasza ! Rozmawiał chętnie z tymi Hebrajczykami, którzy byli głodni Słowa Bożego, a z obłudnymi faryzeuszami nie polemizował !
Tetragram nie tetragram - tak czy siak: Bóg jest Jeden, a Mesjasz nauczał, że ten Jeden Jedyny Bóg, który jest niewidzialnym Duchem - trwa w Nim, tj. w widzialnej postaci Jezusa Mesjasza.
tak rozumując można również dojść do przekonania, że niewidzialny Duch trwa w jego uczniach - a wtedy mamy miriadnicę a nie trójcę !
Tetragram natomiast wskazuje niezbicie, że Absolutem jest tylko Ten, do którego odnosi się ów Tetragram - czyli do Niebiańskiego Ojca. Nigdzie w Biblii Tetragram nie jest odnoszony do Mesjasza !

Dodaj do tego mitycznego Króla, który wedle przekonania Żydów tronował na sklepieniu nieba, od czasu do czasu cwałując na cherubach, a wyjdzie Ci Trójca jak ta lala
trójca może wyjść tylko dla tego, kto nie umie liczyć i nie potrafi myśleć !
Podsumujmy: jesteś zarejestrowany na forum dyskusyjnym, lecz nie jesteś zainteresowany oceną Twoich słów przez innych użytkowników, za to uważasz, że inni użytkownicy mają być zainteresowani Twoją oceną ich słów.
twoja ocena uzerze mnie akurat mało interesuje.
Ileż to razy miałeś okazję nie poddać moich słów ocenie. Przypomnę chociażby takie Twoje oceny jak: "brednie" czy "jeśli to co zaprezentowałeś, to twoja interpretacja, to mogę tylko współczuć". Ale mnie oceniać Twoich - jakże natchnionych Duchem Boga, który jest Miłością - enuncjacji już nie wolno... Ciekawe... Bardzo interesujący przypadek, bardzo.
Dobrze by było, byś w swoim kościele pokazał przypadki miłości i natchnienia Duchem Bożym - bo jakoś od 1600 lat coś tego nie widać. A co do mnie i wycieczek personalnych pod moim adresem, to nie pierwszy to raz, że agentura klerykalna filtrująca internet styka się ze mną, więc do ich żmijowatego i fałszywego języka zdołałem się przyzwyczaić.
Nie jesteś w stanie mnie zaskoczyć swoim przypadkiem.


I NA TYM BYM Z TOBĄ UZERZE WSZELKĄ DYSKUSJĘ ZAKOŃCZYŁ - bo nie ma o czym rozmawiać i szkoda mi czasu na takie rozmowy, tym bardziej, że twoje argumenty jak widać są równe zeru !


___________________________

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

din pisze: Mowa o Królestwie Bożym powinno się slyszć wszędzie bo tego uczył Chrystus.
Amen, amen! :-D
din pisze: Że ma tu na ziemi i święci mają osiągnąć, A może już się tego uczy w KK ?
Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego (Dn 7,18)

W KRK czyta się Słowo Boże. Kazania nie zagłębiają się w doktrynę. Skupiają się na wskazaniu wagi Słowa Bożego i usiłują zachęcać do samodzielnego odkrywania jego wartości w życiu codziennym każdego z nas. Tak więc - lekki komentarz, raczej wskazywanie kierunku nauki niż jakieś autorskie nauczanie. Prawdziwym Nauczycielem - jest Bóg.

din pisze: To trza by przeprosić zwiedzonych ŚJ.
Nie rozumiem, dlaczego? Widzisz, nie interesuję się jakoś szczególnie tym wyznaniem.
din pisze: Ja wiem że Daniel w swej księdze mówi że to Królestwie będzie pod niebem.
A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego (Dn 7,27)

Do pewnego stopnia, choć czysto formalnego, ziściło się to w postaci chrześcijańskich królów, podobnie zresztą jak proroctwo o usługiwaniu Mesjaszowi przez wszystkie narody, ludy i języki:

Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. (Dn 7,14)

tropiciel pisze: Niniejszy wątek wskazuje, że nie potrafisz myśleć
Powiedzmy sobie wprost. Lubisz używać argumentu ad personam, dla niepoznaki oczerniając o to interlokutora :-?
tropiciel pisze: nie masz pojęcia o czym tu rozprawiasz.
Mam. O dyskusyjnych interpretacjach cudzych dyskusyjnych interpretacji. Żeby było śmieszniej, sposób prowadzenia przez Ciebie dyskursu też jest dyskusyjny, choć paradoksalnie odcinasz się od dyskusji, faworyzując monologi, ewentualnie jesteś w stanie przystać na duet z Nesto na dwa głosy - oczywiście, o ile Nesto będzie Ci wtórował.

tropiciel pisze: Modalizm jest uznawany przez teologię trynitarną za herezję a jak o tym nie wiesz, to widać żeś nigdy nie studiował tych zagadnień.
Strata czasu - no, chyba że ktoś lubi dzielić włos na czworo. Ale to nie jest droga do KB, tylko do kłótni, podziałów i ew. wojen religijnych. Jak chcesz, to nią idź. Ja nie zamierzam.

Jezus nigdzie takich bzdur nie opowiadał, że jest Bogiem występującym pod postacią Mesjasza ! Rozmawiał chętnie z tymi Hebrajczykami, którzy byli głodni Słowa Bożego, a z obłudnymi faryzeuszami nie polemizował !
Jezus był Mesjaszem? Był. Bóg był w Nim? Był. Bóg był niewidzialny? Odkąd trwał w Mesjaszu - był widzialny, bo mówił Swoje Słowo przez widzialne usta Mesjasza, ergo - miał Jego postać. A zatem: jedna postać niewidzialna, tronująca w niebie, druga niewidzialna, ale działająca na ziemi jako Duch, trzecia widzialna na ziemi - 1+1+1=3. A te 3 są Jednym i tym samym. Proste i logiczne, tak więc nie pojmuję czego tu można nie rozumieć ;-)
tak rozumując można również dojść do przekonania, że niewidzialny Duch trwa w jego uczniach - a wtedy mamy miriadnicę a nie trójcę !
Jeśli za przykład wziąć Pawła z Tarsu, to on działającą w nim moc nazywał Mesjaszem, byłbyś więc na bakier z logiką, gdybyś go dodał do Trójcy jako dodatkowego Mesjasza. Pamiętaj: nigdy nie mnóż bytów ponad miarę.

Tetragram natomiast wskazuje niezbicie, że Absolutem jest tylko Ten, do którego odnosi się ów Tetragram - czyli do Niebiańskiego Ojca. Nigdzie w Biblii Tetragram nie jest odnoszony do Mesjasza!
Tetragram to Jedyny Bóg. Bóg niewidzialny był w widzialnej postaci Mesjasza, który nauczał: Ojciec trwa we Mnie (Jn 14,10). Dlatego też Psalmy nie mylą się, kiedy nazywają Mesjasza Bogiem, i tak samo nie mylą się trynitarze, gdy nazywają Mesjasza postacią Boga, który (dogmat to podkreśla) jest Jeden. Bo niewidzialny byt przyjmuje tę postać, w której jest.

twoja ocena uzerze mnie akurat mało interesuje
Skoro tak, i jestem wyjątkiem wśród wszystkich użytkowników Niniejszego Forum, dodaj mnie do ignorowanych i dyskutuj sobie dalej z Nesto o czym tylko dusza zapragnie... Bawcie się dobrze :-D

Dobrze by było, byś w swoim kościele pokazał przypadki miłości i natchnienia Duchem Bożym - bo jakoś od 1600 lat coś tego nie widać.
Obrazek
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

odpowiem wyłącznie forumowiczom na te brednie, które wypisuje uzer Paszko :
Jezus był Mesjaszem? Był. Bóg był w Nim? Był. Bóg był niewidzialny? Odkąd trwał w Mesjaszu - był widzialny, bo mówił Swoje Słowo przez widzialne usta Mesjasza, ergo - miał Jego postać. A zatem: jedna postać niewidzialna, tronująca w niebie, druga niewidzialna, ale działająca na ziemi jako Duch, trzecia widzialna na ziemi - 1+1+1=3. A te 3 są Jednym i tym samym. Proste i logiczne, tak więc nie pojmuję czego tu można nie rozumieć
Według takiego rozumienia to Bóg również był w uczniach Jezusa - o czym mówi 2 Kor. 2 : 16. Bóg mówi, że będzie w tych, którzy tworzą świątynię Boga Żywego. W takim zaś razie to mamy Miriadnicę a nie Trójcę.
W Biblii słowo jeden oznacza zawsze jeden a nie trzy. Jedynie ktoś kto nie zna elementarnych podstaw arytmetyki i logiki może twierdzić, że 1=3. Nigdzie w Biblii takiego poglądu nie ma, bo Słowo Boże sobie nie zaprzecza.

Tetragram to Jedyny Bóg. Bóg niewidzialny był w widzialnej postaci Mesjasza, który nauczał: Ojciec trwa we Mnie (Jn 14,10). Dlatego też Psalmy nie mylą się, kiedy nazywają Mesjasza Bogiem, i tak samo nie mylą się trynitarze, gdy nazywają Mesjasza postacią Boga, który (dogmat to podkreśla) jest Jeden. Bo niewidzialny byt przyjmuje tę postać, w której jest.
Po pierwsze - Tetragram, to nie jest Bóg, lecz spółgłoskowy zapis Imienia Bożego.
Po drugie - nigdzie Psalmy nie nazywają Mesjasza Tetragramem, bo Tetragram odnosi się wyłącznie do Niebiańskiego Ojca !
A po trzecie - każdy kto trwa w jedności z Mesjaszem trwa w jedności z Bogiem - Jana 14 : 5-6; 13 : 20; 14 : 23; 17 : 21


A to dla przypomnienia o miłości po katolicku :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_________________________________

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

tropiciel pisze: Według takiego rozumienia to Bóg również był w uczniach Jezusa
O tak, jak najbardziej. Bo Mesjasz - jedna z postaci Jednego Boga - to ludzkie ciało namaszczone Duchem Boga.
tropiciel pisze: - o czym mówi 2 Kor. 2 : 16.
Masz na myśli werset: dla jednych jest to zapach śmiercionośny - na śmierć, dla drugich zapach ożywiający - na życie. A któż temu sprosta? :mysli: Otóż nie mam pojęcia, co masz na myśli. Czy aby nie pomieszały Ci się wersety?
tropiciel pisze: Bóg mówi, że będzie w tych, którzy tworzą świątynię Boga Żywego. W takim zaś razie to mamy Miriadnicę a nie Trójcę.
Widzę, że zupełnie nie rozumiesz tego dogmatu :-( Wytłumaczę Ci to jeszcze raz. Jeden Bóg może mieć trzy postacie:

1) Tronująca ponad sklepieniem niebieskim - tę miał na myśli Jezus, gdy uczył uczniów modlitwy do Ojca, "który jest w niebie". Nie powiem, żebym wierzył w archetypicznego semickiego Ela na mitycznym nieboskłonie, ale z przytoczonych słów wynika, że Jezus albo w niego wierzył, albo poważnie liczył się z podobnym poglądem wśród tych, których nauczał.

2) niewidzialnie działającą na ziemi

3) widzialnie działającą na ziemi: w Jezusie, w Pawle itp, itd.
tropiciel pisze: W Biblii słowo jeden oznacza zawsze jeden a nie trzy. Jedynie ktoś kto nie zna elementarnych podstaw arytmetyki i logiki może twierdzić, że 1=3. Nigdzie w Biblii takiego poglądu nie ma, bo Słowo Boże sobie nie zaprzecza.[/b]
W tym dogmacie zupełnie nie chodzi o matematykę, ponieważ matematyka nie została opracowana dla opisu świata ducha, tylko dla opisu świata ciała. Myląc te dwa światy popełniasz grecki błąd antropomorfizacji Boga, którego mierzysz swoją, ludzką miarą, wykrzywiając tym samym Jego obraz. A tymczasem jest On Duchem.

(Złym) duchem/duchami był także Legion z Gergezy (albo Gadary, albo Gerazy). Postarajmy się zastosować matematykę w jego przypadku.

1) Najpierw Legion ma postać człowieka - Gergezeńczyka

2) Potem Legion ma postać niewidzialną, przenosząc się z jednego "nosiciela" ku drugiemu.

3) Na końcu Legion ma postać stada świń.

Tak więc dla każdego jest najzupełniej oczywiste, że Legion ontologicznie jest jeden i ten sam, ale w NT przybierał trzy postacie. I każdy, kto wyciągnie "argument" matematyczny, by dowodzić czegoś przeciwnego, dowodzi li tylko swojej ignorancji duchowej.

Pozwól, że przy okazji wspomnę, że dogmat o Trójcy jest świetnym narzędziem do ewangelizacji pogan (i Twoja religia też by coś w ten deseń wymyśliła, gdyby jej zadaniem było zewangelizować cały świat, a jeśli nie, to poniosłaby porażkę) ponieważ naucza, że ten Bóg, co go sobie lud prosty z dziada pradziada wyobrażał wśród obłoków - jest w Człowieku. A to przesłanie jest istotą Ewangelii.
tropiciel pisze: Po pierwsze - Tetragram, to nie jest Bóg, lecz spółgłoskowy zapis Imienia Bożego.
Po drugie - nigdzie Psalmy nie nazywają Mesjasza Tetragramem, bo Tetragram odnosi się wyłącznie do Niebiańskiego Ojca !
A po trzecie - każdy kto trwa w jedności z Mesjaszem trwa w jedności z Bogiem - Jana 14 : 5-6; 13 : 20; 14 : 23; 17 : 21[/b]
Na wszystkie trzy punkty - pełna zgoda. Nie zmienia to jednak ani o jotę tego, o czym pisałem.

tropiciel pisze: A to dla przypomnienia o miłości po katolicku :
[...]
Obrazek


Na powyższym obrazku widnieje kapłan wyznania innego niż KRK, a dodana obok modlitwa jest wyssana z palca. To dowodzi dwóch kłamstw w jednym Twoim poście :-( Przypomnij sobie, kto jest ojcem kłamstwa - wyrzuć go z serca i więcej już nie kłam, by nie zasmucać Ducha Bożego, który to Duch powinien w Tobie królować, zamiast tamtego.

Co do błogosławienia broni - broń nie musi robić krzywdy, może działać jako straszak. Tak odczytuję Łk 22,35-38: (gdzie m.in.:Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy»). Tak samo zresztą myślano o zbrojeniach w Rzymie (Si vis pacem, para bellum) i w USA (Peace Through Superior Firepower), gdzie Eisenhower produkował hurtowo głowice nuklearne tylko po to, by zawsze odmawiać doradcom proponującym ich użycie.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Miłość po katolicku c.d. :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_________________________________

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Gdzie Twój opór przeciwko złu? Pójdziesz ślepy do gazu?

Nawet aniołowie walczą ze złem taki dar Męstwo jak Archaniol gdy walczył o duszę Mojżesza z diabłem...

Nie zareagujesz na zło idziesz do pieca czy na ziemi czy w piekle

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Ewangelizacja jaką funduje kler !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla przypomnienie to co powiedział Jezus :

"Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi…" - Ewangelia Łukasza 6 : 29

" Schowaj swój miecz na jego miejsce, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza zginą ! " - Ewangelia Mateusza 26 : 52



_________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”