Uwiedzenie panny czy gwałt?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:rol23, a jakbym ciebie "wydupcył" - byłbyś wtedy moją żoną? :aaa:
Jeśli byłbyś moją żoną, to na pewno martwą, bo tak płazem bym tego nie zostawił. :mrgreen:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Czyli dopuszczasz swoje małżeństwo z mężczyzną, a warunkiem jest jedynie to, aby ciebie "wydupcył"? :aaa:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:Czyli dopuszczasz swoje małżeństwo z mężczyzną, a warunkiem jest jedynie to, aby ciebie "wydupcył"? :aaa:
Oczywiście żartowałem z tym małżeństwem. Zacznij używać głowy, nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że do małżeństwa potrzebny jest chłop i baba.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

rol23 pisze:
nesto pisze:Czyli dopuszczasz swoje małżeństwo z mężczyzną, a warunkiem jest jedynie to, aby ciebie "wydupcył"? :aaa:
Oczywiście żartowałem z tym małżeństwem. Zacznij używać głowy, nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że do małżeństwa potrzebny jest chłop i baba.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82% ... _p%C5%82ci
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:
rol23 pisze:
nesto pisze:Czyli dopuszczasz swoje małżeństwo z mężczyzną, a warunkiem jest jedynie to, aby ciebie "wydupcył"? :aaa:
Oczywiście żartowałem z tym małżeństwem. Zacznij używać głowy, nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że do małżeństwa potrzebny jest chłop i baba.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82% ... _p%C5%82ci
Homoseksualizm to coś obrzydliwego i grzesznego w oczach Boga więc nie może stanowić małżeństwa.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

rol23, nie może ale stanowi wg prawa wielu krajów. Faktycznie to coś obrzydliwego :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:rol23, nie może ale stanowi wg prawa wielu krajów. Faktycznie to coś obrzydliwego :-D
Ale to są prawa lewaków, a my tutaj mówimy o prawach Boskich.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Czasem wydaje mi się, że większość przestępstw, ma źródło w zbyt wczesnym realizowaniu się seksualnym w związku. Piszę o tym nie pierwszy raz na tym forum, osoby zrealizowane seksualnie mają tendencję do bycia nieobowiązkowymi i częściej wykazują brak wiary w perspektywę jaką daje pilnowanie Prawa, ale można spotkać takich, którzy zachowują prawidłową kolejność czynności życiowych i rzetelność w realizacji Woli Bożej

Mat 19:12 eib "Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Osoba pokrzywdzona ma czyste sumienie

J 2:4 bt5 "(4) Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? [Czy] jeszcze nie nadeszła godzina moja?"

Osoba krzywdząca komplikuje sobie drogę do szczęśliwego związku, który może nastąpić tylko po akceptacji całego życia przez osobę ukochaną, bo związek święty musi trwać w Świałości

Mat 12:43-45 eib "(43) Gdy duch nieczysty wychodzi z człowieka, przemierza bezwodne miejsca w poszukiwaniu wytchnienia. Lecz gdy go nie znajduje, (44) mówi: Wrócę do mojego domu, tam, skąd wyszedłem. Jeśli przychodzi i zastaje dom niezamieszkany, wymieciony i przyozdobiony, (45) wtedy idzie, bierze ze sobą siedem innych duchów bardziej zepsutych od siebie, wchodzą tam i mieszkają. Wówczas końcowy stan tego człowieka staje się gorszy niż początkowy. Tak też będzie z tym złym pokoleniem."

O przeznaczeniu w sferze Miłości mówi wers, który daje do zrozumienia jak bardzo, każdy człowiek jest kochany, mówiąc iż już spoglądając na niewiastę pożądliwie, zdradza swoją Miłość, którą ma przeznaczoną w Królestwie Bożym

Mat 5:28 eib "(28) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto pożądliwie przygląda się kobiecie, już w swoich myślach dopuścił się cudzołóstwa."

Konkludując

Mk 11:24 eib "Dlatego mówię wam: Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

rol23

Post autor: rol23 »

Ale Pismo Święte jest tu jednoznaczne, jak ktoś nie może wytrzymać, to tylko z dziewicą i w małżeństwie. Wszystko inne jest niedopuszczalne i prowadzi do zatracenia wiecznego.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

rol23 pisze:Ale Pismo Święte jest tu jednoznaczne, jak ktoś nie może wytrzymać, to tylko z dziewicą i w małżeństwie. Wszystko inne jest niedopuszczalne i prowadzi do zatracenia wiecznego.
Pierwszym nakazem Prawa jest powstrzymywanie się od realizacji swoich pożądliwości zanim nie wypełni się wszystkiego co jest potrzebne dla uświęcenia imienia Najwyższego

Jr 45:5 eib "A ty szukasz dla siebie czegoś wielkiego? Nie szukaj! Bo oto Ja sprowadzam nieszczęście na wszystko, co żyje — oświadcza PAN. — Tobie jednak podaruję życie. Będzie ci ono zdobyczą, gdziekolwiek się znajdziesz."

Ap 21:4 eib "(4) Otrze też wszelką łzę z ich oczu. Nie będzie już śmierci ani bólu, krzyku ani znoju; ponieważ pierwsze rzeczy — przeminęły."

A jeśli chodzi o dziewictwo, to jest godne szacunku, a ponad Prawem może być tylko Miłość, która Prawo potwierdza

Ap 12:17 eib "(17) Smok rozgniewał się na kobietę i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, czyli z tymi, którzy strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."

J 8:10-11 eib "(10) Wtedy podniósł się i zapytał: Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił? (11) Odpowiedziała: Nikt, Panie! A Jezus: Ja też cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

rol23

Post autor: rol23 »

Jezus nie mógł nikogo potępić, bo za grzechy potępia tylko Bóg, więc ten cytat zupełnie nietrafiony.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dany Światu tryb Miłości, to najbardziej owocny typ Miłości

Koran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

Wymaganie od innych Światła Miłości, to sięganie po zabroniony owoc. Miłość jest schronieniem jedynie gdy jest darem

Koran 57:13
W Dniu, kiedy będą mówili obłudnicy - mężczyźni i kobiety - do tych, którzy uwierzyli: "Poczekajcie na nas, abyśmy wzięli nieco z waszego światła!", będzie im powiedziane: "Powracajcie do tyłu i szukajcie światła!" I zostanie wzniesiony mur między nimi, który będzie miał bramę; wewnętrzna jego strona - miłosierdzie, a zewnętrzna jego strona - kara.

Mat 16:26 eib "Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, jeśli utracił własną duszę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

Ap 2:26 eib "Temu, kto zwycięży, i temu, kto aż do końca będzie trwał przy moich dziełach, dam władzę nad narodami."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mi nie podoba się ani uwiedzenie, ani gwałt, a raczej słowa dotyczące atrybutów owocnej cnotliwości

J 15:7 eib "Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”