WIELKA NIERZĄDNICA Z KSIĘGI APOKALIPSY - KIM ONA JEST ?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

wielokrotnie prosiłem, byś przestał mnie zaczepiać, byś przestał wypisywać niezgodne z prawdą złośliwe komentarze pod moim adresem i byś sam zaczął pisać na temat !


___________________________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 4962
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

tropiciel pisze:Platon w Kratylosie pisze : wydaje mi się – mówi – że dawni Grecy za bogów uważali tylko to, co uznają bogami także liczni barbarzyńcy w obecnych czasach: Słońce, Księżyc, ziemię, gwiazdy, niebo. Skoro więc widzieli, że one wszystkie są w nieustannym biegu, i od tej ich naturalnej cechy – théein lub theĩn (co po grecku znaczy „biec”) nazwali je theoí, to następnie, uznając też innych [bogów], określali ich wszystkich tą samą nazwą. Starożytność tego bezbożnego zabobonu, który Platon przypisał zarówno dawnym Grekom, jak i współczesnym sobie barbarzyńcom, możemy poznać także ze Świętych Pism: Pwt 4,19; 17,3 i in. - cytat z Liber de Deo ejusque Attributis caput XIII Bibliotheca Fratrum Polonorum, J. Crell, Opera, T. IV, Irenopoli Post Annum Domini 1656 [Amsterdam 1665], pag. 31-35


_________________________________
Ten filozof Platon wierzył w Boga? Stwórce wszystkiego?
Tylko w nocy widać gwiazdy.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Platon na podstawie swych rozmyślań doszedł do wniosku, że istnieje Bóg-Demiurg, który wszystko uczynił.


_______________________

kris0069
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: WIELKA NIERZĄDNICA Z KSIĘGI APOKALIPSY - KIM ONA JEST ?

Post autor: kris0069 »

Czy międzynarodowa finansjera, to wielka nierządnica?
Wielka nierządnica zostanie zniszczona W objawieniu Jana możemy dowiedzieć się o przepowiedni zniszczenia wielkiej nierządnicy: W Księdze Apokalipsa 17:1czytamy: 1 Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci wyrok nad wielką nierządnicą, która zasiada nad mnogimi wodami. Objawienie zostało napisane w około 100 roku po Chrystusie.

Dowód: zasiada nad mnogimi wodami Apokalipsa 17:1 1 Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci wyrok nad wielką nierządnicą, która zasiada nad mnogimi wodami. Kto może zasiadać nad mnogimi wodami, czyli mieć dostęp do wszystkich lub większości krajów świata? Na pewno nie jest to żadna religia. Nie ma takiej religii, która panowałaby we wszystkich krajach świata. Zgodzisz się ze mną, że system wyzysku kredytami i odsetkami, czyli uzależnienie/niewolnictwo Kowalskiego i rządów, istnieje w większości państw?

Dowód: wielka nierządnica ma wpływ na ludzi i rządy krajów Apokalipsa 17:2 2 Z którą nierządu dopuścili się królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi upili się winem jej nierządu. Czy jest na świecie jakakolwiek religia czy instytucja, która ma wpływ na większość ludzi na ziemi? Nie może być to żadna religia. Nie ma takiej religii na świecie, która owładnęłaby całym światem, z którą nierządu dopuścili się królowie ziemi. Religia katolicka ma marginalne znaczenie w USA, Japonii, Chinach i w krajach arabskich. Religia żydowska ma minimalne znaczenie w Europie. Natomiast finansjera ze swoimi kredytami, dotarła do większości ludzi na ziemi a mieszkańcy ziemi upili się winem jej nierządu. Nie ma kraju na świecie, na którego nie mają wpływu bankowcy. Nawet system arabskich banków jest im podporządkowany. Korporacyjne banki otwierają w tych krajach własne oddziały. Gdyby to był niezależny system, to nigdy nie dopuściłby banków finansjery.

Dowód: Brudy nierządu wielkiej nierządnicy Apokalipsa 17:4 4 A niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogie kamienie i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. Te wszystkie rankingi najbogatszych ludzi świata są kolejnym kłamstwem. Pokazują w nich Billa Gatesa czy innych ropo bogaczy z majątkiem mld dolarów. Majątek rodzin bankierskich liczony jest w bilionach dolarów, a ich miliardowe inwestycje dokonuje się na lat do przodu. Rockefeller na pierwszej wojnie światowej zarobił 200 milionów dolarów. W drugiej wojnie finansował zarówno Niemcy, jak i ZSRR. Znając cele finansjery dokładnie widzimy, że kolejne wojny i kryzysy są zorganizowanym systemem zdobywania władzy nad ludzkością. Ich sumienia obciążone są milionami osób zabitych, milionami cierpień i wylanych łez to są brudy swego nierządu. Wszystkie powstałe wojny nie miały prawa zaistnieć. Ponieważ, jeżeli przyjrzymy się detalom, to rozpoczynały się z błahych powodów, które należało rozwiązać na drodze dyplomatycznej. Również Hitler, nigdy nie osiągnąłby takiej pozycji, gdyby nie pomoc finansowo-polityczna od Wielkiej Brytanii i USA. Przecież on swoją potęgę budował przez kilka lat. Nikt tego nie widział? Każda wojna/kryzys był i jest zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Tu nie ma żadnego przypadku. Dzisiaj III wojna światowa jest bardziej perfidna, ponieważ prowadzona jest po cichu na wielu płaszczyznach. Od zbudowania ISIS poprzez koncerny farmaceutyczne. Aby nie doszło do wojen, wystarczy odciąć finanse państwa czy ugrupowania, zastosować sankcje i zakazać handlu z tym krajem. Zawsze, kiedy badamy finansowanie stron konfliktu, główną rolę odgrywają bankierzy.

Dowód: wielki Babilon. Matka nierządnic i obrzydliwości ziemi Apokalipsa 17:5 A na jej czole wypisane imię tajemnica: wielki Babilon. Matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. Prostytucje, handel ludźmi, wojny wszystko to jest prowadzone dla zdobycia władzy i pieniędzy. Za to wszystko odpowiedzialna jest matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. Dlaczego wielka nierządnica została nazwana również wielkim Babilonem? Grupa ta zorganizowała się dobrze podczas niewoli babilońskiej, dlatego nazywana jest Babilonem wielkim. Wielki, niezwyciężony Babilon wziął do niewoli Izraelitów, by po 70 latach upaść. Wprawdzie proroctwa biblijne wcześniej zapowiadały jego upadek, jednak nie zajmowały się kwestią moralną ani tym, kto doprowadzi do tych wydarzeń. Przypomnę tylko, że miasto było trudne do zdobycia, a do jego upadku doszło dzięki otwarciu wewnętrznych bram. Przeciwnik dostał się do miasta przez osuszenie koryta rzeki, która była jeszcze od miasta odgrodzona wewnętrznym murem. W murze znajdowały się bramy, które w kluczowym momencie zostały otwarte. Dzięki temu miasto zostało zdobyte niemal bez walki. Właśnie to niezwykłe wydarzenie stało się symbolem przyszłego upadku wielkiego Babilonu opisanego w Objawieniu. Wielki Babilon upadł w szczytowym momencie swojej potęgi, nagle i bez jakiejkolwiek szansy na ratunek.

Dowód: Pijana krwią świętych Apokalipsa 17:6 6 I ujrzałem niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Chrystusa, a widząc ją zdumiałem się wielce. Finansjera poprzez wywołanie wojen i kryzysów zabiła miliony świadków Chrystusa. Jest odpowiedzialna za ich krew. Co oznacza pijaną krwią świętych? W 1 Liście do Tesaloniczan 2:15 czytamy: Żydzi zabili Pana i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i są wrodzy wszystkim narodom. W okresie życia Syna Bożego na ziemi, to żydzi byli Jego największymi wrogami. Sprawowali władze państwowe jak i kościelne. W obecnych czasach nic się nie zmieniło. Władzę nad systemem finansowo-bankowym w Europie sprawują żydzi. W skład finansjery wchodzi najbogatsza rodzina żydowska Rothschild. Żydzi amerykańscy w czasie drugiej wojny światowej, finansowali i popierali Hitlera. Pogardzali biedniejszymi żydami europejskimi, którym nie pozwolono wjechać do USA. W wyniku czego wracali do Europy, gdzie Niemcy wysyłali ich do obozów koncentracyjnych.

Dowód: wielka nierządnica ma władzę nad królami ziemi Apokalipsa 17:18 A niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi. Niewiasta czyli wielka nierządnica ma władzę nad królami ziemi. Kto ma dzisiaj największą władzę nad politykami, prezydentami, premierami? Żadna religia dzisiaj nie ma globalnej władzy. Poszczególne religie mogą mieć wpływ na rządy krajów, ale tylko w pewnych częściach globu. Ale nie we wszystkich krajach świata. Natomiast finansjera ma dostęp do każdego kraju świata. Każdy rząd prawie każdego kraju, uzależniony jest od kredytów. Aby je dostać musi spełnić pewne wymagania, które narzucają im bankowcy. Polska jak i każdy kraj na ziemi ma deficyt budżetowy. Czyli przychody ma mniejsze od kosztów. Pieniądze, które wpływają do kasy państwowej z różnych źródeł, na przykład z podatków, nie pokrywają wydatków na inwestycje, dotacje, budżetówkę itd. Dlatego co roku musi wziąć kredyt. Kredyt ten zaciąga z różnych źródeł. Aby dostać kredyt z jakiejkolwiek instytucji, musi spełniać wytyczne Unii Europejskiej, Banku światowego, MFW. Największy wpływ na wymienione organizacje ma rząd USA. Ponieważ, to on jest pomysłodawcą Unii. Rządem USA nie rządzi prezydent, a bank centralny, który udziela mu olbrzymich kredytów. Bankiem centralnym od 1913 roku, od kiedy Bank Rezerw przejął całkowitą władzę nad pieniądzem w USA, rządzi kilka rodzin żydowsko-bankierskich.

Dowód: Kupcy płaczą nad losem wielkiej nierządnicy Apokalipsa 18:11, A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje. 15Ich kupcy, którzy wzbogacili się na niej, staną z daleka ze strachu przed jej katuszami...17bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!. W tym wersecie mamy największy dowód na to, że wielką nierządnicą jest finansjera z jej systemem finansowo kredytowym. Czy kupcy płakaliby za jakąkolwiek religią, jeżeli to ona byłaby wielką nierządnicą? Zdecydowanie nie. W jaki sposób kupcy mieliby wzbogacić się na religii? Po zniszczenia wielkiej nierządnicy wiele firm zbankrutuje, ponieważ ich towary kupowano głównie za kredyt. Dlatego w powyższym wersecie pisze: bo ich towaru nikt już nie kupuje. Jeżeli w dalszym ciągu nie wierzysz, że wielką nierządnicą jest system finansjery, to mocno zastanów się nad powyższym wersetem, który bardzo mocno i wyraźnie wskazuje na winowajcę.

Dowód: żeglarze płaczą nad losem wielkiej nierządnicy Apokalipsa 18: A wszelki sternik i wszelki żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka 18i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: Jakież jest miasto podobne do stolicy? 19 I sypali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się takimi słowami: Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie. Nawet marynarze czyli cały przemysł stoczniowy płacze nad finansjerą. Dzięki kredytom bankowym mogli finansować produkcję. Dlaczego potrzebowali kredytów do finansowania przedsiębiorstwa? Przecież mądrze i dobrze zarządzana firma, powinna finansować się z zysków. Niestety, ale system finansjery od kołyski uczy, że przedsiębiorstwa powinny posługiwać się kredytem obrotowym. Później wpadają w spirale długów i nie mają innej możliwości, jak zadłużać firmę.

Dowód: muzycy płaczą nad losem wielkiej nierządnicy Apokalipsa 18:17-19 I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żadnego mistrza jakiejkolwiek sztuki już w tobie nie odnajdą Całe Hollywood upadnie wraz z finansjerą. Nie będzie słychać ich kultu opartego na służeniu szatanowi. Wystarczy, że nauczysz się rozpoznawać znaki i symbole szatańskie, to sam/sama zorientujesz się, jak funkcjonuje przemysł filmowy/muzyczny w USA i na świecie. Aby mogły powstać coraz droższe filmy Hollywood, potrzebne są kredyty. Bez pomocy bankowców, przemysł muzyczno filmowy padnie, czyli rozrywki oparte na kredytach bankowych.

Dowód: Chrystus wyganiał bankierów Jana 2:14-16 "W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. (15) Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. (16) Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!" Marka 11:15-18 "I przyszedł do Jerozolimy. Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, powywracał stoły zmieniających pieniądze i ławki tych, którzy sprzedawali gołębie, (16) i nie pozwolił, żeby kto przeniósł sprzęt, jaki przez świątynię. (17) Potem uczył ich mówiąc: Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów, lecz wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. (18) Doszło to do arcykapłanów i uczonych w Piśmie, i szukali sposobu, jak by Go zgładzić. Czuli, bowiem lęk przed Nim, gdyż cały tłum był zachwycony Jego nauką". Reakcja arcykapłanów wyraźnie pokazuje, że już wówczas współpracowali z finansistami. Na kogo Syn Boga tak mocno się zdenerwował? Nie na faryzeuszy, saduceuszy czyli przedstawicieli przywódców religijnych, tylko na bankierów. Wiedział, że to oni są i będą odpowiedzialni za śmierć milionów ludzi.

Dowód: Jan zdziwił się w trakcie objawienia Kiedy przekazano Janowi objawienie był bardzo zdziwiony, dowiedziawszy się, iż wielką nierządnicą jest finansjera i jej system finansowo kredytowy. Gdyby usłyszał, że wielką nierządnicą jest dana religia, to nie zdziwiłby się, ponieważ sam pisał, że odstępcze chrześcijaństwo musi nadejść - 1Jana 2:18. Apokalipsa 17:6-7 "I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Chrystusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem. 7I rzekł do mnie anioł «Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów.

Podsumujmy Wielką nierządnicą jest międzynarodowa finansjera i jej system finansowo-kredytowy. Objawienie nazywa bankierów: wielka nierządnica niewiasta, wielki Babilon. Wielką nierządnicą nie jest: Watykan/KK, Masoni, Ilumnaci, Jezuici, religia.

Podsumujmy c.d. Jeżeli chcemy określić trzon grupy decyzyjnej, to powinniśmy ich nazywać: bankowcy, bankierzy, banksterka, międzynarodowa finansjera, Dlaczego? Ponieważ, najważniejsze rodziny, które przejęły władzę są bankowcami: Europa: Rothschild- bank, Warburg bank, Schiffowie bank. USA : Rockefeller bank, Morgan bank, Aldrich bank. Jeżeli chcemy określić system, który zbudowała finansjera to adekwatne nazwy to: żydowski system finansowy, system finansowo-religijny, system finansowo-kredytowy, system finansjery.

Czy możemy badać Biblie? Dzieje Apostolskie 17:11 Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest. Łukasza 10:21 W tej to chwili rozradował się Syn Boga w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Daniela 9:2 Ja, Daniel, dociekałem w Pismach liczby lat, które objawił Pan prorokowi Jeremiaszowi, że ma się dopełnić siedemdziesiąt lat spustoszenia Jerozolimy. Daniel 12:4 Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 675
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re:

Post autor: DonCicio »

eksplorator pisze:
28 paź 2016, 13:13
Jachu pisze:Trudno dostrzec w wywyższeniu kościoła katolickiego w obecnym wieku wypełnienia się Boskiej obietnicy dotyczącej uwielbienia prawdziwego Kościoła. Natomiast wszyscy zapoznani z prawdziwym duchem Chrystusowym, mogą zauważyć w jego wywyższeniu się, dawno temu zapowiedzianego "Człowieka Grzechu".
2 Tes 2;3-5 BT (3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem?
"Człowiek Grzechu" ... "Syn Zatracenia" ... "Antychryst", czy te wszystkie określenia miały dotyczyć kogoś spoza zboru pierwszych chrześcijan? Kogoś, kto zwalczał naśladowców Chrystusa, np. ówczesnych Żydów czy Rzymian? Absolutnie NIE! Przeciwnikami naśladowców Jezusa mieli być ci spośród nich, którzy sprzeciwili się nauce Jezusa, kontynuowanej przez apostołów. Już za ich czasów doszło do zapowiedzianego przez Chrystusa odstępstwa. Apostoł Jan tak opisuje tę sytuację, mającą wtedy miejsce:
1 Jan 2;18-21 BW (18) Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina. (19) Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas. (20) A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko. (21) Nie pisałem wam nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy.
Tak więc widzimy, że 'Antychryst', czy 'Antychryści' mieli wyjść spośród pierwszych chrześcijan. A co miało wyróżniać tych odstępców? Najprawdopodobniej już wtedy szerzono błędną naukę o tym, że Jezus nie jest Chrystusem - Pomazańcem Bożym i Jego sługą; "Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha mego, a On obwieści narodom sąd" Mat 12;18 BW. Już wtedy poddawali w wątpliwość zależność Syna od Ojca: "(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. (23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (24) To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu".

Lecz 'Antychrysta' miała demaskować jeszcze jedna fałszywa informacja o Jezusie, którą do dziś powiela Kościół Katolicki, mówiąca o tym, że Chrystus nie narodził się w 'ciele', lecz że został 'wcielony', co jest ogromna różnicą:
1 Jan 4;3 BW (3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

2 Jan 4;7 BW (7) Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.
Kościół Katolicki uważa, że Syn Boży, poprzez 'wcielenie' stał się "prawdziwie człowiekiem" i "prawdziwie Bogiem":
KKK 464: Jedyne i całkowicie wyjątkowe wydarzenie Wcielenia Syna Bożego nie oznacza, że Jezus Chrystus jest częściowo Bogiem i częściowo człowiekiem, ani że jest ono wynikiem niejasnego pomieszania tego, co Boskie, i tego, co ludzkie. Syn Boży stał się prawdziwie człowiekiem, pozostając prawdziwie Bogiem. Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Kościół musiał bronić tej prawdy wiary i wyjaśniać ją w pierwszych wiekach, odpowiadając na herezje, które ją fałszowały.
Co zatem z Biblijnym zapewnieniem jednego z apostołów Jezusa, że Boga nikt z ludzi nigdy nie widział: "Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości" 1 Jan 4;12 BW.

Według Wikipedii:
"Nauka o wcieleniu jest obecna w głównych wyznaniach chrześcijańskich (katolicyzm, protestantyzm i prawosławie), uznających Chrystusa za Boga i Syna Bożego, drugą osobę Trójcy Świętej. Wcielenie dokonało się mocą Ducha Świętego w łonie Maryi Panny podczas zwiastowania. Jezus Chrystus stał się prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem: występują w nim jednocześnie dwie natury (ludzka i boska) zjednoczone w unii osobowej, co określa się jako 'tajemnicę Wcielenia'."
Jeżeli uczniowie Jezusa widzieliby Go jako Boga, Biblia musiała by w tym momencie kłamać, co jest niedorzecznością. Zatem kłamać musi doktryna Kościoła Katolickiego. Biblia utwierdza nas w przekonaniu, że Bóg jest duchem (Jan 4;24) i w przeciwieństwie do ludzi, ma ciało duchowe (1 Kor 15;44), człowiek zaś ma ciało fizyczne. Widzimy zatem jasno, z katolickiej doktryny o 'wcieleniu', że jest to nauka 'Antychrysta', ponieważ nie uznają oni tego, iż Jezus będąc na ziemi miał tylko ciało cielesne (1 Jan 4;3). Będąc Bogiem, musiał by mieć też ciało duchowe. Tę, bez wątpienia, 'Antychrystusową' tezę potwierdza punkt 469 Katechizm Kościoła Katolickiego:
KKK 469: Kościół wyznaje w ten sposób, że Jezus jest niepodzielnie prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Jest On prawdziwie Synem Bożym, który stał się człowiekiem, naszym bratem, nie przestając przez to być Bogiem, naszym Panem.

Czy zatem 'Wielka Nierządnica' jest 'Antychrystem'? ... I dlaczego NIE?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 3838
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: WIELKA NIERZĄDNICA Z KSIĘGI APOKALIPSY - KIM ONA JEST ?

Post autor: wybrana »

Antychryst to inaczej anty Jezus - przeciwnik Jezusa.
Będzie on kłamał i podszywał się pod Jezusa.
Czy wielką Nierządnica to instytucja rzymska? - Tak, bo to ona podszywała się pod chrześcijaństwo i wnosi fałszywe nauki niechrzescijanskie.
Jest to wielkie miasto na 7 wzgórzach. Jest nierzadnica w kwestiach wiary.
To oni propagowali, że wszelką świecką władza jest z woli Bożej i to oni koronowali głowy władców. To ich nauki miały zły wpływ na nierówności społeczne - niewolnictwo, szlachta, błękitna krew.
To oni nauczali, że oczyszczenie duchowe następuje przez spalenie w ogniu ziemskim.
To oni powoływali zbrojne zakony, które były przyczyną nieprawości.
To oni poprzez liczne mordy ewangelizowali i czynili ludzi swymi poddanymi.
To oni kupczyli wiarą za pieniądze.
To oni obnoszą się największą pychą.
To oni zniewolili świat czyniąc ludzi poddanych swojego cememorialu a jednocześnie zabijając w nich działanie Ducha Świętego.
Ta nierządnica jest następcą Sanhedrynu a Świątynia w Watykanie jest obrazem Świątyni Jerozolimskiej w której zamiast zwierząt składa się na każdej Mszy w ofierze Jezusa.
Powołują się na Jezusa ale Jego nauk nie chcą uznać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 675
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: WIELKA NIERZĄDNICA Z KSIĘGI APOKALIPSY - KIM ONA JEST ?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
18 paź 2021, 17:48
Czy wielką Nierządnica to instytucja rzymska? - Tak, bo to ona podszywała się pod chrześcijaństwo i wnosi fałszywe nauki niechrzescijanskie.

'Wielka Nierządnica', inaczej zwana 'Babilonem Wielkim' istniała na wiele stuleci przez Rzymem, jako symbolem odstępczej religii
(Obj 17:1 / Obj 17:5).
Kościół w II w. nie nosił jeszcze wszystkich cech katolicyzmu.
Katolicyzm kształtował się stopniowo wskutek asymilacji elementów kultury hellenistycznej i rzymskiej.
Edykt mediolański z 313, w którym cesarz Konstantyn I Wielki podarował chrześcijanom swobodę wyznawania ich religii, przypieczętował ten drugi scenariusz. "Kościół katolicki, Kościół powszechny"

Już 1000 lat wcześniej, przed ostatecznym ukształtowaniem się Rzymskiego Kościoła Powszechnego, u Izajasza znajdziemy słowa: "Zejdź i usiądź w prochu, dziewicza córo babilońska. Usiądź na ziemi, gdzie nie ma tronu, córo Chaldejczyków (...)" Iz 47:1

Z czego miała być znana "dziewicza córa babilońska"?

Iz 47:12 "Pozostań teraz przy swych zaklęciach i mnogości swych czarów, którymi się zajmowałaś od młodości — żebyś mogła odnieść pożytek, żebyś mogła porazić ludzi strachem"

Obj 18:23 "(...) Bo twoi kupcy byli na ziemi wpływowymi ludźmi, a twoimi praktykami spirytystycznymi zostały zwiedzione wszystkie narody.

Czary, zaklęcia to domena religii, kapłanów, nie 'Królów'. Zatem "Babilon" symbolizuje religię - nie politykę.

Wystarczy teraz porównać sprawozdanie z Ksiąg Izajasza i Objawienia, żeby zobaczyć, że 'Wielka Nierządnica', zwana też 'Babilonem Wielkim', istniała już od dawien dawna, nawet przed Izajaszem:

Iz 47:12 "Pozostań teraz przy swych zaklęciach i mnogości swych czarów, którymi się zajmowałaś od młodości — żebyś mogła odnieść pożytek, żebyś mogła porazić ludzi strachem"

W Księdze Izajasza czytamy:

Iz 47:7,8 "I mówiłaś: „Będę Panią po czas niezmierzony, na zawsze”. Nie brałaś sobie tego do serca; nie pamiętałaś o zakończeniu sprawy. A teraz słuchaj tego, niewiasto oddająca się rozkoszom, siedząca bezpiecznie, mówiąca w swym sercu: „Ja jestem, a nie ma nikogo innego. Nie będę siedzieć jako wdowa i nie zaznam utraty dzieci"

Księga Objawienia, po 800 latach zawiera

Obj 18:7 "W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ‚ Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości’"

Inne porównanie:

Iz 47:9 "Lecz nagle, w jednym dniu, przyjdą na ciebie te dwie rzeczy: utrata dzieci i wdowieństwo. Muszą przyjść na ciebie w pełnej mierze z powodu obfitości twoich czarów, z powodu całej potęgi twoich zaklęć — w nadmiarze"

Obj 18:10 "stojąc w oddali z bojaźni przed jej męczarnią i mówiąc: ‚Jaka szkoda, jaka szkoda, wielka metropolio, Babilonie, silna metropolio, ponieważ w jednej godzinie nadszedł twój sąd!"Biblijnych dowodów na to, że 'Wielka Nierządnica', zwana też 'Babilonem Wielkim' reprezentuje religię fałszywą, jest o wiele więcej. Rzym, w kontekście religii odstępczej jest jedną z 'Córek' nierządnicy. Odstępczych religii - 'Córek', jest o wiele więcej:

Iz 47:9 "(...) utrata dzieci i wdowieństwo (...)"

Obj 17:5 "Na czole miała napisane imię, które jest tajemnicą: „Babilon Wielki, matka prostytutek i ziemskich obrzydliwości"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”