Dziwne cytaty z Biblii

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Nie. Heliocentryzm udowodniono w 1839 roku
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Albertus pisze:
Queza pisze:
eksplorator pisze:Sprawa była już niejednokrotnie poruszana, ale przypomnę jak w świetle prawd Biblijnych, należy rozumieć werset z Mat 10;28.
Jezus jest reformatorem, który oddzielił duszę od ciała i wierzył w życie po śmierci; w życie pozagrobowe o czym świadczy przypowieść o bogaczu i Łazarzu (Łk 16.19-31) i historia z łotrem na krzyżu (Łk 23.43).
Jezus niczego nie oddzielał tylko potwierdził jak się rzeczy mają.
Czy jak się mówi o Koperniku: "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię" to się mówi dosłownie?
Nie mówi się dosłownie i dlatego ja nie pisałem o dosłownym oddzielani duszy od ciała przez Chrystusa ani nie myślałem ze ty pisałaś o oddzielaniu duszy od ciała w sensie dosłownym.

Chodziło mi o to że Słowa Chrystusa na temat nieśmiertelności duszy ludzkiej nie były w Jego czasach w żaden sposób rewolucyjne ani reformatorskie dlatego że większość żydów w nieśmiertelną duszę jak najbardziej wierzyła.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ezech. 18:4
4. Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Na uwagę zasługuje fakt, że Wszechmocny PAN ma we władzy nawet duszę ojca, a więc tego, który dał to co miał, synowi

Ez 18:1-4 eib "(1) PAN skierował do mnie Słowo tej treści: (2) Cóż to za przysłowie powtarzacie sobie o ziemi Izraela: Ojcowie jedli kwaśne grona, a ścierpły zęby synów? (3) Na moje życie — oświadcza Wszechmocny PAN — że już nie będziecie przytaczali tego przysłowia w Izraelu! (4) Otóż każdy człowiek należy do mnie, zarówno ojciec, jak i syn — obaj są moi. Człowiek, który grzeszy, umrze!"

Ludzkość ma swoją rozpiętość od ojca do syna, to dlatego Jezus uczył, że musi być wywyższony Syn Człowieczy, bo wtedy coś takiego jak grzech stanie się tylko kolorowym wspomnieniem

Rev 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Zdanie "Człowiek, który grzeszy, umrze!" ja interpretuję jako podkreślenie rozległości władzy PANA, bo przecież mówi

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

I dowodzi

Ez 37:1-12 eib "(1) PAN położył na mnie swą rękę. Wyprowadził mnie w swoim Duchu i postawił na środku doliny. Była ona pełna kości! (2) Oprowadził mnie On wokół nich i zauważyłem, że było ich mnóstwo i były całkiem suche. (3) Wtedy zapytał mnie: Synu człowieczy, czy te kości ożyją? Odpowiedziałem: Wszechmocny PANIE, Ty wiesz. (4) Prorokuj zatem nad tymi kośćmi — polecił — i powiedz do nich: Suche kości! Słuchajcie Słowa PANA! (5) Tak mówi Wszechmocny PAN do tych kości: Oto Ja tchnę w was ducha — i ożyjecie! (6) Dam wam ścięgna, przywrócę mięśnie i oblekę was skórą! Dam wam też ducha i ożyjecie — i przekonacie się, że Ja jestem PAN. (7) Prorokowałem więc, jak mi nakazano. A gdy prorokowałem, usłyszałem dźwięk grzechotania. To kości łączyły się jedna z drugą. (8) Spojrzałem, a one już miały ścięgna i obrosły je mięśnie, po wierzchu zaś pokryła je skóra. Ale nie było w nich ducha! (9) Prorokuj do Ducha, synu człowieczy! — zachęcił mnie. — Powiedz Duchowi: Tak mówi Wszechmocny PAN: Przybądź, Duchu, z czterech stron świata! Tchnij na tych zabitych! Niech ożyją! (10) Prorokowałem więc, jak mi nakazano. Wtedy wstąpił w nich Duch — ożyli! Stanęli na nogach — armia bardzo wielka! (11) Wtedy mi wyjaśnił: Synu człowieczy! Te kości to cały dom Izraela. Oto mówią: Wyschły nasze kości i przepadła nadzieja — jesteśmy skończeni! (12) Dlatego prorokuj i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny PAN: Oto Ja otworzę wasze groby, mój ludu, wyprowadzę was z waszych grobów i wprowadzę was do ziemi Izraela."

Mat 27:51-52 eib "(51) Wtedy zasłona przybytku rozdarła się na dwoje, od góry do dołu, ziemią zatrzęsło, skały popękały, (52) otwarły się grobowce i wiele ciał świętych, którzy już zasnęli, zostało wzbudzonych."
Obrazek

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:Ezech. 18:4
4. Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
(BG)
O wieloznaczności słowa dusza już pisałem.Słowo dusza bywało używane w znaczeniu - całego człowieka

W dzisiejszych czasach też się czasem używa słowa dusza w takim znaczeniu.

Na przykład jest taka powieść Michała Gogola - "Martwe dusze" co w tym przypadku oznacza po prostu zmarłych ludzi https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwe_dusze

Nie zmienia to faktu że w Nowym Testamencie słowo dusza jest używane na określenie tego elementu istoty ludzkiej który nie umiera gdy umiera ciało.

Wersety podawałem

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Albertus pisze:
Jachu pisze:Ezech. 18:4
4. Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
(BG)
O wieloznaczności słowa dusza już pisałem.

W dzisiejszych czasach też się używa słowa dusza w takim znaczeniu.

Nie zmienia to faktu że w Nowym Testamencie słowo dusza jest używane na określenie tego elementu istoty ludzkiej który nie umiera gdy umiera ciało.

Wersety podawałem
Tutaj raczej trzeba się skupić na sensie słowa "umrze". Rozbierzmy to na czynniki pierwsze. Pierwszym imieniem danym człowiekowi przez Boga było imię Adam, być może należałoby rozumieć - "A da M". Z tego wynika, że można się spodziewać dziedzica o imieniu na literę M a wtedy "umrze" fonetycznie może wyglądać jako "u M., że:"
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:Nie mówi się dosłownie i dlatego ja nie pisałem o dosłownym oddzielani duszy od ciała przez Chrystusa ani nie myślałem ze ty pisałaś o oddzielaniu duszy od ciała w sensie dosłownym.

Chodziło mi o to że Słowa Chrystusa na temat nieśmiertelności duszy ludzkiej nie były w Jego czasach w żaden sposób rewolucyjne ani reformatorskie dlatego że większość żydów w nieśmiertelną duszę jak najbardziej wierzyła.
To nic, że wierzyli, ale nie było to potwierdzone przez Pismo Święte, na dodatek było to echo słów szatana-węża "Na pewno nie umrzecie" Rodz 3.4. Teraz też są pewne rzeczy powszechne a nie akceptowane przez Biblię, jak na przykład wróżby.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Albertus pisze:Nie mówi się dosłownie i dlatego ja nie pisałem o dosłownym oddzielani duszy od ciała przez Chrystusa ani nie myślałem ze ty pisałaś o oddzielaniu duszy od ciała w sensie dosłownym.

Chodziło mi o to że Słowa Chrystusa na temat nieśmiertelności duszy ludzkiej nie były w Jego czasach w żaden sposób rewolucyjne ani reformatorskie dlatego że większość żydów w nieśmiertelną duszę jak najbardziej wierzyła.
To nic, że wierzyli, ale nie było to potwierdzone przez Pismo Święte, na dodatek było to echo słów szatana-węża "Na pewno nie umrzecie" Rodz 3.4. Teraz też są pewne rzeczy powszechne a nie akceptowane przez Biblię, jak na przykład wróżby.
Istnienie duszy nieśmiertelnej nie ma nic wspólnego ze słowami węża :

"Na pewno nie umrzecie" Rodz 3.4.

istnienie duszy która nie umiera wraz z ciałem nie oznacza braku śmierci.

My wierzymy w nieśmiertelną duszę a pomimo tego z utęsknieniem oczekujemy na zmartwychwstanie ciał.

Chrystus przecież jak najbardziej doświadczył śmierci bo Jego ciało umarło ale przecież nie przestał wtedy duchowo istnieć
Teraz też są pewne rzeczy powszechne a nie akceptowane przez Biblię, jak na przykład wróżby
Wróżby nie są akceptowane ani przez Biblię ani przez Kościół Katolicki:

Wróżbiarstwo i magia

KKK 2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

KKK 2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

KKK 2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

Katechizm KK (zaznaczenie moje)

Ale oczywiście zdarzają się wśród katolików którzy popełniają ten grzech podobnie jak inne grzechy.

powinni się z tego nawracać

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Albertus pisze: Istnienie duszy nieśmiertelnej nie ma nic wspólnego ze słowami węża :

"Na pewno nie umrzecie" Rodz 3.4.

istnienie duszy która nie umiera wraz z ciałem nie oznacza braku śmierci.

My wierzymy w nieśmiertelną duszę a pomimo tego z utęsknieniem oczekujemy na zmartwychwstanie ciał.
Nigdy mi się dogmat o zmartwychatniu ciał nie podobał. Jeżeli ktoś jest brzydki jak noc, to w raju też będzie paskudny?

W ogóle ja to jakiś dziwny jestem. Osoby w moim wieku nie interesują się takimi rzeczami
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jeśli chodzi o tzw. wróżbiarstwo, to wszystko, co pochodzi od Boga należy uznać za Dobre

Jl 3:1 eib "A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, wasi synowie i córki będą prorokować, wasi starcy będą mieli sny, a wasza młodzież — widzenia."
Obrazek

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Quinque pisze:
Albertus pisze: Istnienie duszy nieśmiertelnej nie ma nic wspólnego ze słowami węża :

"Na pewno nie umrzecie" Rodz 3.4.

istnienie duszy która nie umiera wraz z ciałem nie oznacza braku śmierci.

My wierzymy w nieśmiertelną duszę a pomimo tego z utęsknieniem oczekujemy na zmartwychwstanie ciał.
Nigdy mi się dogmat o zmartwychatniu ciał nie podobał. Jeżeli ktoś jest brzydki jak noc, to w raju też będzie paskudny?

W ogóle ja to jakiś dziwny jestem. Osoby w moim wieku nie interesują się takimi rzeczami
Ciało zmartwychwstałe zbawionych będzie ciałem przemienionym:

1 Kor15:35 Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? 36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. 37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. 38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. 39 Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb 40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. 41 Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. 42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; 43 sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; 44 zasiewa się ciało zmysłowe15 - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym16. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.
50 Zapewniam was, bracia, że ciało i krew17 nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. 51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni18. 52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni19. 53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.
54 A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć20. 55 Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 12:32 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

radek pisze:Jeśli chodzi o tzw. wróżbiarstwo, to wszystko, co pochodzi od Boga należy uznać za Dobre

Jl 3:1 eib "A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, wasi synowie i córki będą prorokować, wasi starcy będą mieli sny, a wasza młodzież — widzenia."
O ile naprawdę pochodzi od Boga a nie się tak tylko komuś wydaje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Umiejętność odróżniania Dobra od Zła jest wg Pism Świętych kluczowa dla kroczenia drogą prostą

1J 4:1-8 eib "(1) Drodzy, przestańcie wierzyć każdemu duchowi. Raczej badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. (2) Ducha Bożego rozpoznaje się w ten sposób: Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Chrystusem i że przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Wszelki duch natomiast, który tego o Jezusie nie wyznaje, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym usłyszeliście, że ma przyjść, i już teraz jest na świecie. (4) Wy, dzieci, pochodzicie od Boga i odnieśliście nad nimi zwycięstwo. Ten bowiem, który jest w was, jest potężniejszy niż ten, który jest na świecie. (5) Oni są ze świata, dlatego mówią, jak ludzie tego świata — i świat ich słucha. (6) My pochodzimy od Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie pochodzi od Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy Ducha Prawdy i ducha fałszu. (7) Drodzy, kochajmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga. Każdy, kto kocha, narodził się z Boga i zna Boga. (8) Kto nie kocha, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością."

Koran 4:175 (Bielawski)
A tych, którzy wierzą w Boga i trzymają się Go mocno - tych wprowadzi On do Swojego miłosierdzia i do Swojej łaski i poprowadzi ich do Siebie drogą prostą.
Obrazek

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Dokładnie tak i dlatego trzeba wybrać między wróżbiarstwem a chrześcijaństwem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”