Nowe Jeruzalem

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jednak miałam na myśli Ks.Ezechiela. I nie o konkretny werset mi chodzi, ale o całe to końcowe prorokowanie. Właściwie od 36 rozdziału, gdzie od 24 wersetu mowa jest o zgromadzeniu na powrót Narodu.Dalej są te sprawy o Dolinie kości, o Gogu i Magogu, o Swiątyni, Mieście - wymiary itd...
Przecież to jest o czasach końca. Na przykład 29,8 nawiązuje do Ap.16,17, także inne fragmenty mają odnośniki do Obj.
Niestety, wykłądów jeszcze nie udało mi się odszukać. Jednak trochę lat minęło.
Pamiętam jednak, że jakoś tłumaczenie tych przyszłych ofiar w przyszłej świątyni nie umiałam sobie wytłumaczyć, nawet po "karkołomnych" uzasadnieniach. Ten temat raczej nie jest popularny i pewnie rzadko się o tym mówi. Będę szukać dalej. Może ktoś kojarzy te nauczania, albo spotkała się z podobnymi.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Przecież to jest o czasach końca. Na przykład 29,8 nawiązuje do Ap.16,17, także inne fragmenty mają odnośniki do Obj.
Niestety, wykłądów jeszcze nie udało mi się odszukać. Jednak trochę lat minęło.
Pamiętam jednak, że jakoś tłumaczenie tych przyszłych ofiar w przyszłej świątyni nie umiałam sobie wytłumaczyć, nawet po "karkołomnych" uzasadnieniach. Ten temat raczej nie jest popularny i pewnie rzadko się o tym mówi. Będę szukać dalej.
Na początku napiszę, że miałaś rację. :-D
Ezechiel opisuje przyszłe ofiary i co gorsza(!) ze zwierząt. :aaa: Ez 40:39-42.
Nie mniej Ez 40:2 opisuje "coś jakby zbudowane miasto".
Nie ulega wątpliwości, że jest to Królestwo o które modlimy się!

Hbr 11:10 bw "Oczekiwał bowiem miasta mającego mocne fundamenty, którego budowniczym i twórcą jest Bóg."
Hbr 12:22 bw "Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia"
To miasto, to duchowe miasto z duchowymi fundamentami, bramami...
Nie wyobrażam sobie inaczej i ofiary składane na stołach, jak tylko duchowe ofiary.
Tylko nie rozumiem, kto je będzie składał i w jakiej intencji?

Duchowe ofiary składali naśladowcy Jezusa w czasie wieku ewangelii.
1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."

Uważam, że czas składania ofiar ze zwierząt minął bezpowrotnie wraz z odrzuceniem Izraela na początku naszej ery.
I choć są obietnice przywrócenia Izraela na powrót do łaski, to jednak uważam, że już nikt, nigdy, nie będzie ofiarował zwierząt za grzechy.
Jest to niemożliwe, aby krew zwierząt gładziła grzechy ludzkości w królestwie Chrystusowym!
Tam każdy umrze za swój grzech, o ile go popełni.

Czas ofiar zakończy się wraz z powrotem (adwentem) Chrystusa.


Księga Ezechiela stanowi dla mnie zamkniętą księgę. Nie umiem jej zinterpretować.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mądrość jest świadectwem wiary. Osoba wierząca nie tyle uzależnia się od świata co dba o świat dla Boga. Jeśli chodzi o ofiary, zwyczaj ten ma źródło w Edenie ze względu na to, iż ludzie odstąpili od Woli Bożej, a pamiętajmy, że Adam wcześniej nadał nazwy stworzeniom Bożym. Poza tym wszechświaty zajmują nieograniczoną przestrzeń, a spór Woli Bożej z wolą Węża, rozpoczęty w Edenie spowodował, że ludzie mieli "demontować" nieodpowiednią energię poprzez ofiary. Jezus głosi, że od Jana głoszone jest zbawienie od wiecznej ofiary("wojny z odstępstwem")

Łk 16:16 eib "(16) Prawo i Prorocy sięgali w swym przesłaniu aż do Jana; od Jana głoszona jest dobra nowina o Królestwie Bożym i każdy na siłę się do niego wdziera."

Quran 2:218
Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli i którzy wywędrowali razem, i którzy walczyli na drodze Boga, spodziewają się miłosierdzia Boga. A Bóg jest przebaczający, litościwy!

Ef 6:12 eib "Nasza walka bowiem nie toczy się przeciwko krwi i ciału. Walczymy ze zwierzchnościami, z władzami, z zarządcami ogarniającej świat ciemności, z niegodziwymi zakusami duchowych sił na wysokościach nieba."

Quran 2:253-254
Oto tacy są posłańcy! Wywyższyliśmy jednych z nich ponad drugich. Wśród nich są tacy, z którymi mówił Bóg; i wywyższył jednych z nich w hierarchii. I daliśmy Jezusowi, synowi Marii, jasne dowody, i umocniliśmy Go przez Ducha świętego. I gdyby zechciał Bóg, to nie zwalczaliby się ci, którzy przyszli do nich, kiedy już otrzymali jasne dowody. Lecz oni się poróżnili. Wśród nich byli tacy, którzy uwierzyli, i wśród. nich byli tacy, którzy nie uwierzyli. A gdyby zechciał Bóg, to oni nie walczyliby ze sobą. Lecz Bóg czyni to, co chce. O wy, którzy wierzycie, rozdawajcie z tego, w co was zaopatrzyliśmy, zanim nadejdzie dzień, kiedy nie będzie ani handlu, ani przyjaźni, ani wstawiennictwa. Niewierni są niesprawiedliwi!
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze: Na początku napiszę, że miałaś rację.
:xcalus: To miło, że umiesz rację przyznać. Wielki szacun. Mało kto obecnie umie tak postąpić.
A ja znalazłam to, czego szukałam; drogą okrężną, dziwną, ale efekt się liczy. Tu mam całą serię i jeszcze powtórnie przesłucham, aby na konkretny "odcinek" trafić. Może to potrwać. :-)
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"


Dodam, że myślę podobnie - w odniesieniu do całej reszty twojej wypowiedzi.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

http://kuzbawieniu.pl/mp3/wyklady/Escha ... ne_cz5.mp3
Znalazłam :mrgreen:
O samym systemie ofiarniczym jest w tym odcinku od 1 godz.02 min, ale od 47 minuty też są ciekawe sprawy.
Tak w ogóle to poprzedni, czwarty odcinek jest bardzo ciekawy, a jeszcze raz "tak w ogóle" to całość jest co najmniej interesująca.


Całości można posłuchać z tej strony: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych

albo z tej: http://kuzbawieniu.pl/wyklady/czasy-ostateczne ,a nie jak pisałam z YT.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przyp. 14:15-35
15. Prostak wierzy każdemu słowu, lecz roztropny zważa na swoje kroki.
16. Mądry boi się Boga i unika złego, lecz głupiec spoufala się z nim i czuje się bezpieczny.
17. Człowiek porywczy popełnia głupstwa, lecz rozważny zachowuje spokój.
18. Prostacy dziedziczą głupotę, lecz roztropnych wieńczy wiedza.
19. Źli muszą chylić czoła przed dobrymi, a bezbożni stać u drzwi sprawiedliwych.
20. Ubogi jest znienawidzony nawet przez swojego bliźniego, lecz bogaty ma wielu przyjaciół.
21. Kto gardzi swoim bliźnim, ten grzeszy; lecz szczęśliwy jest ten, kto się lituje nad ubogimi.
22. Na pewno błądzą ci, którzy knują zło, lecz ci, którzy przemyśliwają nad dobrem, doznają miłości i wierności.
23. Każda mozolna praca przynosi zysk, lecz puste słowa powodują tylko straty.
24. Koroną mędrców jest roztropność, lecz wieńcem głupców głupota.
25. Świadek prawdomówny ocala życie, lecz kto dyszy kłamstwem, jest zdrajcą,
26. Kto się boi Pana, ma mocną ostoję, i jeszcze jego dzieci mają w niej ucieczkę.
27. Bojaźń Pana jest krynicą życia, dzięki niej można uniknąć sideł śmierci.
28. Chwała króla polega na liczebności ludu, lecz gdy ludzi braknie, księciu grozi upadek.
29. Człowiek nierychły do gniewu jest bardzo roztropny, lecz porywczy pomnaża swoją głupotę,
30. Umysł spokojny zapewnia ciału życie, lecz namiętność toczy członki jak robak.
31. Kto gnębi nędzarza, lży jego Stwórcę; lecz czci go ten, kto lituje się nad biednym.
32. Bezbożny upada z powodu swojej złości, lecz sprawiedliwy ma oparcie w swojej niewinności.
33. W sercu rozumnego mieszka mądrość, lecz nie można jej znaleźć we wnętrzu głupca.
34. Sprawiedliwość wywyższa lud, lecz grzech jest hańbą narodów.
35. Król jest łaskawy dla roztropnego sługi, lecz gniewa się na tego, kto postępuje haniebnie.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu, co to ma być za wklejka? Kogo ona dotyczy? Pod moim postem, więc sugerujesz, że jestem głupim prostakiem, kłamcą, zdrajcą itd.itd. Cały szereg obraźliwych i zdumiewających epitetów w tych wersetach. Ani słowa komentarza, wyjaśnienia...
O co ci chodzi?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Chodzi o miarkowanie swoich "wzlotów". Może trochę wstrzemięźliwości w wypowiedziach.
Z najlepszymi życzeniami,-serio:


2 Tym. 3:16-17
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:Chodzi o miarkowanie swoich "wzlotów". Może trochę wstrzemięźliwości w wypowiedziach.
Sam nie wiesz chyba czego chcesz.
Co w tym temacie źle, według ciebie piszę? Co ci przeszkadza? mOJa ciekawość w poznawaniu zdania innych?
O jakich wzlotach piszesz?
To jest forum dyskusyjne, a więc po to, aby pisać i wymieniać mysli. Jak nie chcesz to nie pisz, nie czytaj, ale też się nie czepiaj.
Weź przestań takie teksty - wklejki mi wypisywać.
Cenzor czyjegoś życia się znalazł. Kontroluj siebie i tych co masz pod ręką, a nie czepiaj się mnie, nas na forum.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:Cenzor czyjegoś życia się znalazł. Kontroluj siebie i tych co masz pod ręką, a nie czepiaj się mnie, nas na forum.
Dobra jesteś... :mrgreen: ja bym tak nie umiała powiedzieć. :->
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"
Dziękuję za link.
Mam jednak wyrobione zdanie na temat nauk przekazywanych poprzez tę stronę.
Dla mnie nie do przyjęcia są ich interpretacje.

Nie każdemu było dane tłumaczenie proroctw... :-(

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"
Dziękuję za link.
Mam jednak wyrobione zdanie na temat nauk przekazywanych poprzez tę stronę.
Dla mnie nie do przyjęcia są ich interpretacje.

Nie każdemu było dane tłumaczenie proroctw... :-(
Ojej, nie wiedzialam. Przeciez to znany wykladowca. A jak sobie poradzic z tym fragmentem o skladaniu krwawych ofiar? Przeciez te fragmenty w Ezechiela po prostu sa.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: A jak sobie poradzic z tym fragmentem o skladaniu krwawych ofiar? Przeciez te fragmenty w Ezechiela po prostu sa.
Są. Należy jednak odróżnić literę od ducha.
No i zdrowy rozsądek także jest potrzebny.
... Królestwo Boże i krwawe ofiary za grzechy... :roll:
Nie "zgrzyta" Tobie?
Przeciez to znany wykladowca.
Ja go nie znam i nie żałuję.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Zgrzyta jak cholera! :lol: Nie ten Pan i nie ten kram.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Widac, ze nikt nie posluchal nawet kawalka wykladu, od razu wydajac wyrok. Dopowiem, ze ofiary nie za grzech, ale z uwagi na chwale boza, ktora ponoc ma byc obecna w tej nowej, milenijnej swiatyni. Ale to juz niewazne. Kolejny raz dostrzegam, ze te same wersety mozna odczytywac na milion sposobow. Czyli jedna wielka sciema. Dziekuje za dyskusje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”