Czy była preegzystencja Mesjasza ?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:Wiadomość dla EMETA:

Szalom ! Witaj ! mam Do Ciebie kilka pytań jeśli można. Zwróciłem uwagę na pewien istotny szczegół korzystając ze strony internetowej JW.ORG dotyczący wersetu Jana 3:13. Otóż, nie wiem czy ktoś zauważył, ale wypowiedzi Jezusa w cytowanym rozdziale zaczynają się i kończą cudzysłowem w tłumaczeniu Biblii Nowego Świata 2018. W przypadku wymienionego wersetu cudzysłów zaczyna się w wersecie 3 : 10, lecz gdzie się kończy ? Kolejna wypowiedź zaczyna się cudzysłowem w wersecie 16 i kończy cudzysłowem w wersecie 21. Lecz kto mówi wszystkie słowa od 10 do 14 ? Czy wszystkie wypowiada Jezus czy część z nich to komentarz Jana ? Pytam, bo ma to istotne znaczenie.

Mam też do Ciebie szereg innych pytań. Jeśli chcesz, nie musimy pisać do siebie na tym forum, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, kto tu pisze i nie chcę by to było wykorzystywane w niewłaściwym celu. Szanuję wszystkich, którzy chcą służyć jedynemu prawdziwemu Bogu jakim jest JEHOWAH. Ale są na tym forum ludzie, wrogo nastawieni do prawdy i do Imienia Bożego.

Pozdrawiam serdecznie

__________________
EMET:
Widzę taką póki co, możliwość --
Otworzę na krótko PW, gdzie dalej - poprzez PW - jakoś będziemy mogli się ew. dogadać jeszcze. Możemy postarać się tak obydwaj, żeby bezzwłocznie usunąć te treści z chwilą skopiowania i umieszczenia w swoich prywatnych zasobach. Jeśli chodzi o mnie, to zapewniam Cię, iż jestem w stanie uszanować jakąkolwiek kogokolwiek prywatność, co się mnie już zdarzało. Tak też bywały sytuacje, kiedy komuś jeno jeden raz coś przesłałem i w niczym więcej nie nadużyłem i nie kontaktowałem się, tudzież adresu /nawet telefonu/ czy tp. żadnego nie użyczałem czy tp.

O ile jesteś w pobliżu kompa, to wypowiedz się, a ja otworzę na chwilę PW. Chodzi o to, że mam kilka spraw do załatwienia w przeciągu najbliższych 30 minut. PW też raczej niezbyt chcę na dłużej mieć z dostępem do niego.
Odwzajemniam pozdrowienia dla Ciebie, 'tropicielu'. ;-)

Jak to i czytamy w Psalmie 10:15: "Złam ramię niegodziwego i złego. Obyś tropił niegodziwość, aż jej już nie znajdziesz." ['PNŚ/PW', ed. 1997r.]. Ciekawie też w 'Interlinii Vocatio' [Tom PISMA]. Biorąc pod uwagę rdzeń -- < d r sz > -- mamy leksykalnie: "szukać; badać; rozpytywać; prosić; pytać; radzić się; zwracać się; troszczyć się ; / być poszukiwanym /pożądanym; dać się szukać; pozwalać się szukać; pozwalać się pytać." ['Podręczny Briksa', Vocatio; str. 89, ed. 1999r.].

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.
EMET:
Dopiero niedawno dotarłem, do domu. Nie ma nic na PW. O ile się powtórnie nie uda, to zapodam ew. e-mail. Na razie nie mam włączonej tej opcji. Jestem przy kompie do ok. 23:00


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Rozumiem, że chodzi o twoją pocztę istniejącą na forum, bo innego adresu mailowego nie znam Ale kiedyś ją zablokowałeś, więc może ta blokada jeszcze cały czas istnieje. Postaram się jeszcze raz wysłać Ci wiadomość.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tropiciel pisze:dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.
Kiedyś tropicielu negowałeś strasznie ludzi odnośnie preegzystencji.
Do mnie tez pisałeś, że ona podpiera trójcę.
Co się stało, że teraz tak diametralnie zmieniłeś zdanie?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
09 maja 2018, 15:06
Tropiciela i tak nie przekonasz... :lol:
On wie lepiej. ;-)
A jednak się udało!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy była preegzystencja Mesjasza ?

Post autor: Anna01 »

Masz kontakt z Tropicielem ?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy była preegzystencja Mesjasza ?

Post autor: DonCicio »

Anna01 pisze:
06 lut 2021, 10:21
Masz kontakt z Tropicielem ?
Niestety Anno, nie mam. Więcej informacji może mieć Emet.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”