Wersety, które Was poruszyły

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Nie ma sensu dopuki Luba rozwala forum swoją sraczką. Władzi gdzie popadnie nie patrząc, że pisze nie na temat. Tylko, że ona jest megalomanką. Lubi siebie (może stąd jej nick Luba?). Zakochała się w pisaniu o swoim i włazi gdzie popadnie. To jest jej tzw. wolność i jako 'dziecko Boże' ma pozwolenie na sranie gdziekolwiek popadnie.

Luba zmądrzej a nie karm nas swoimi trocinami!
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:Nie ma sensu
Niestety. Trochę szkoda, bo są czasami takie myśli na "tu i teraz", pytania, które wymagają odpowiedzi na bieżąco, bo za dzień lub dwa pobladną i znikną w codzienności.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze:Nie ma sensu dopuki Luba rozwala forum swoją sraczką. Władzi gdzie popadnie nie patrząc, że pisze nie na temat. Tylko, że ona jest megalomanką. Lubi siebie (może stąd jej nick Luba?). Zakochała się w pisaniu o swoim i włazi gdzie popadnie. To jest jej tzw. wolność i jako 'dziecko Boże' ma pozwolenie na sranie gdziekolwiek popadnie.

Luba zmądrzej a nie karm nas swoimi trocinami!

Ja podalam wersety, ktore mnie poruszyly...zgodnie z tematem :->

A ty, chwalco Jehowy, do tej pory tego nie zrobiles, bo duch Jehowy kieruje twoja uwage nie tam, gdzie trzeba...i kaze ci myslec, ze jestes tutaj "sraczkowy" boss :-D

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze: dopuki
... dopÓki ...
Czy ja już kiedyś - Bobo - nie ubogacałem cię tą wiedzą ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Luba pisze:Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
Ps 37:4 "Znajdź rozkosz w PANU, a On spełni pragnienia twego serca."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Kiedyś przeczytałem artykuł jakiegoś pastora (lub kogoś w tym rodzaju) w internecie. Nie pamiętam strony, nie mam linka. Artykuł zwracał uwagę na wołania psalmistów, a sam autor pytał się czytających: Czy my dziś tak się modlimy?
Cytaty z Psalmów (BW)

Dopókiż, Panie, będziesz mnie stale zapominał? Dopókiż zakrywać będziesz oblicze swoje przede mną?

Wysłuchaj, Panie, sprawiedliwej sprawy, Zważ na błaganie moje, Przysłuchaj się modlitwie mojej z warg nieobłudnych!

Do ciebie wołam, Panie, skało moja, Nie bądź głuchy na wołanie moje, Abym, jeślibyś milczał, Nie stał się podobny do tych, którzy schodzą do grobu!

Nakłoń ku mnie ucho swoje, Śpiesznie ocal mnie! Bądź mi skałą obronną, grodem warownym, by mnie wybawić!

Panie! Nie karz mnie w gniewie swoim i nie karć mnie w zapalczywości swojej!

Boże, nakłoń ucha ku modlitwie mojej, A nie ukrywaj się przed błaganiem moim!

Zmiłuj się nade mną, Boże, zmiłuj się nade mną, Bo tobie zaufała dusza moja I w cieniu twych skrzydeł chcę się schronić, Aż przeminie nieszczęście!

Wysłuchaj, Boże, błagania mojego, Zważ na modlitwę moją!

Słuchaj, Boże, głosu mego, gdy się żalę! Ustrzeż życie moje od lęku przed wrogiem!

Wybaw mnie, Boże, Bo wody grożą duszy mojej! Ugrzązłem w głębokim błocie i nie mam oparcia dla nóg, Dostałem się w głębokie wody, a nurt zalewa mnie.

Racz mnie wyzwolić, Boże, Panie, pośpiesz mi z pomocą!

Nakłoń, Panie, ucha swego! Wysłuchaj mnie, bom ubogi i nędzny!

Panie, wysłuchaj modlitwy mojej I wołanie moje niech dojdzie do ciebie! Nie ukrywaj oblicza swego przede mną W dniu niedoli mojej, nakłoń ku mnie swe ucho, W dniu, kiedy cię wzywam, Śpiesznie mnie wysłuchaj! Bo nikną jak dym dni moje, A kości moje są rozpalone jak ognisko.

Chodzi o to, że te modlitwy, te wołania są takie pełne, mocne, nieraz nawet dramatyczne. I rzeczywiście dość mocno porusza sposób, w jaki psalmiści się modlili.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Po uczynkach ich poznacie...poruszyl mnie.Poznalem.Dlatego w tym nie uczestnicze.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

booris pisze:Po uczynkach ich poznacie...poruszyl mnie.Poznalem.Dlatego w tym nie uczestnicze.
To prawda, że innych poznajesz po owocach, ale ... i Ty po nich jesteś poznawany.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze: Czy my dziś tak się modlimy?
Sądzę,że tak!
Słyszałem podobne.
Może nie ma tak modlących się wielu, może nie tak żarliwie i wytrwale.
Lecz do modlitwy potrzebna jest nieobłudna i prawdziwa wiara.
Są jeszcze tacy.

A to, że nie słyszymy często o takich modlitwach u innych wynika tylko z tego, że są to modlitwy „w komorze”, z dala od oczu i uszu innych.
Mt 6:6 bw"Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie."
Na pokaz modlą się ci, których widzimy w telewizji.

Ps: A teraz poczytajmy tych, co mają dużo do powiedzenia o modlitwie... :xhehe:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

.Cyprian. pisze:
booris pisze:Po uczynkach ich poznacie...poruszyl mnie.Poznalem.Dlatego w tym nie uczestnicze.
To prawda, że innych poznajesz po owocach, ale ... i Ty po nich jesteś poznawany.
Nie sztuka wymagać od innych, sztuka wymagać od siebie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Queza pisze:
Nie sztuka wymagać od innych, sztuka wymagać od siebie.
Racja.
Henryk pisze:
.Cyprian. pisze: Czy my dziś tak się modlimy?
Sądzę,że tak!
Słyszałem podobne.
Może nie ma tak modlących się wielu, może nie tak żarliwie i wytrwale.
Lecz do modlitwy potrzebna jest nieobłudna i prawdziwa wiara.
Są jeszcze tacy.
...
Też myślę, że tak jest.
Ten pastor po prostu kierował swój artykuł do wierzących i ich się pytał. Jemu chodziło o coś takiego, o ile dobrze pamiętam, że - jego zdaniem - jakby to ująć - widać tu "dobijanie się do drzwi". Nie wiem, czy to dość dobre określenie, innego nie znajduję, ale mniej więcej takie było przesłanie artykułu, albo ja to przesłanie tak zrozumiałem.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:, że - jego zdaniem - jakby to ująć - widać tu "dobijanie się do drzwi". Nie wiem, czy to dość dobre określenie, innego nie znajduję, ale mniej więcej takie było przesłanie artykułu, albo ja to przesłanie tak zrozumiałem.
Tak właśnie nasze modlitwy powinny wyglądać. :-D

Rz 12:12 pau "Radujcie się nadzieją, w ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie wytrwali."
Kol 4:2 bw "W modlitwie bądźcie wytrwali i czujni z dziękczynieniem,"
1Tes 5:17 eib "Nieustannie się módlcie."
Jk 1:6 bw "Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej."
Mk 11:24 bw "Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam."
Mt 18:19 bw "Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie."
Jk 5:16 bt5 "Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego."

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Henryk-napisał.
Ps: A teraz poczytajmy tych, co mają dużo do powiedzenia o modlitwie...
Trafne spostrzeżenie .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

.Cyprian. pisze:To prawda, że innych poznajesz po owocach, ale ... i Ty po nich jesteś poznawany.
Mam nadzieje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Henryk napisał: "Mk 11:24 bw "Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam."

Ps: A teraz poczytajmy tych, co mają dużo do powiedzenia o modlitwie... "
Ponieważ należę do osób, które mają dużo do powiedzenia o modlitwie, więc mam kilka uwag:

Cytat Mk 11:24 bw podany przez Henryka jest nieprawdziwy i nie prowadzi do spełnienia modlitwy. Prawidłowe tłumaczenie jest Świadków Jehowy wg Biblii NS:

Mar. 11.24 PNS Dlatego mówię wam, że będziecie mieli wszystko, o co się modlicie i o co prosicie, jeśli tylko wierzycie tak, jakbyście to już otrzymali.


Pamiętam, że prawidłowe tłumaczenie Mar. 11.24, było w jednej z książek E. White, którą czytałem:

Mk 11:24 "Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymaliście, a spełni się wam

Henryk nie podał cytatów z Biblii o duchowym sercu, które ma ogromne znaczenie w spełnianiu się modlitw.

Obecnie jest bardzo dużo osób, które do realizacji swoich modlitw stosują metodę dwupunktową, co potwierdza to nagranie:

Relacja uczestniczki warsztatów SKiSK o tym jak nastawiła sobie kręgosłup
[video]https://www.youtube.com/watch?v=5Tcwm1T8ShE[/video]
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”