SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Dla mnie, wtedy byłoby coś na rzeczy, gdyby ewangeliści napisali dokładnie to samo, nie wiedząc o sobie.
Jak trudno Tobie dogodzić. :-(
A gdyby cztery razy napisano słowo w słowo, to znowu byś narzekał: dlaczego cztery razy to samo?
A tak co zrobili :?:
Każdy nieuprzedzony wie, że cztery niezależne osoby spisały po latach swoje wspomnienia i relacje innych.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:Dla mnie, wtedy byłoby coś na rzeczy, gdyby ewangeliści napisali dokładnie to samo, nie wiedząc o sobie.
Żaden prokurator współcześnie nie uwierzy czterem świadkom, gdy zeznają słowo w słowo to samo, relacjonując to samo zdarzenie.
Uzna, że jest to ukartowane.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Jakoś źle mi się kojarzy na forum biblijnym, widok oddziału zbrojnych.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Korn pisze:Jakoś źle mi się kojarzy na forum biblijnym, widok oddziału zbrojnych.
To nie jest oddział zbrojny, tylko uczniowie LO o profilu policyjnym, którzy zasilą szeregi policji, aby miał kto Cię w przyszłości bronić jak napadną Cię bandziory.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Krystian pisze:
Korn pisze:Jakoś źle mi się kojarzy na forum biblijnym, widok oddziału zbrojnych.
To nie jest oddział zbrojny, tylko uczniowie LO o profilu policyjnym, którzy zasilą szeregi policji, aby miał kto Cię w przyszłości bronić jak napadną Cię bandziory.
Z całym szacunkiem, ale w tak niezbyt wysublimowany sposób możesz to tłumaczyć zbrojnym.
Jednak tu znajdujemy się na poważnym forum biblijnym gdzie poruszane są sprawy etyki, moralności oraz ducha.
Dopowiem jeszcze, że dziwi mnie fakt, że w kraju mieniącym się prawie w większości chrześcijańskim, potrzeba nam zbrojnych. Jakieś słabe to chrześcijaństwo niemogące wprowadzić zasad moralnych wśród bliźnich. A jaką mamy rzeszę "przewodników" pasterzy jak mało inny kraj.
A niektórzy pasterze, żeby było jeszcze bezpieczniej, święcą pistolety zbrojnym.
Co ciekawe wcale nie jest od tego bezpieczniej.

PS: jak napadną mnie bandziory to już nie ma czego bronić.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Korn pisze:Jakoś źle mi się kojarzy na forum biblijnym, widok oddziału zbrojnych.
No mi też.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Krystian pisze:
RN pisze:Dla mnie, wtedy byłoby coś na rzeczy, gdyby ewangeliści napisali dokładnie to samo, nie wiedząc o sobie.
Żaden prokurator współcześnie nie uwierzy czterem świadkom, gdy zeznają słowo w słowo to samo, relacjonując to samo zdarzenie.
Uzna, że jest to ukartowane.
A czy prokurator będzie bardziej zadowolony, jężeli od czterech świadków usłyszy cztery wersje wydarzeń. Czy wtedy sprawa posunie się naprzód.
Ja może się żle wyraziłem, mówiąc ''dokładnie to samo''.
Można powiedzieć to swoimi słowami przy użyciu różnych synonimów.
Na przykład jedna osoba mówi o czymś, że jest bardzo dobre. Inna mówi o tym samym, że jest świetne. Jeszcze inna wypowiada się o tym samym, że jest doskonałe.
Różne wyrazy, ale znaczenie to samo lub bardzo zbliżone.

Mateusz - ujrzycie przychodzące królestwo
Marek - zobaczycie nadchodzące królestwo
Łukasz - będziecie widzieć nadciągające królestwo
Jan - dostrzeżecie pojawiające się królestwo
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

booris pisze:
Paszko pisze:Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królowania Boga (Jn 3,3)
Reinkarnacja,ideologia czy przenosnia?
Przenośnia, Nikodemie :-). Jezus, ekspert od Nieznanego, uwielbiał objaśniać Nieznane poprzez znane. Nie był jednak autorem tych konceptów: synostwo Izraela, ojcostwo Ojca, boskie "zrodzenie" Mesjasza poprzez mistyczną, duchową inicjację - to wszystko ST. Ale co w ST jest zalążkiem, w NT osiąga postać doskonałą. Żadne ludzkie błędy, pomyłki, niedoskonałości i wypaczenia nie są w stanie przesłonić genialności i doskonałości nauczania Jezusa, które po dwóch tysiącach lat wciąż posiada cudowną, boską moc duchowej odmiany naszego myślenia oraz życia. Ale to nauczanie nie jest zbiorem liter, tylko potężną, duchową mocą, która przychodzi w chwili, w której dociera do Ciebie istota tego, co zostało powiedziane. Ta moc - to Jedyny Bóg, Jego Królestwem jesteśmy my, a Biblia jest niedoskonałą formą namaszczoną doskonałą treścią. Jedynym powodem, dla którego wszyscy jesteśmy na tym forum, jest fakt, iż świadomie bądź podświadomie czujemy ową moc zawartą w Piśmie.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Paszko.
Ciekawie to ująłeś.

R.N.-Napisał.
Dla mnie, wtedy byłoby coś na rzeczy, gdyby ewangeliści napisali dokładnie to samo, nie wiedząc o sobie
Ależ Ty jesteś wymagający.Ewangelie nie były pisane tylko pod Ciebie i nie mogły być napisane pod kogokolwiek wymagania.
Ponieważ zostały napisane prawie 2000-lat temu tak,aby każdy kto przychodzi do Jezusa,mógł tą treść zrozumieć niezależnie od wykształcenia,czy czasu w którym żyje.
Nie mam wątpliwości,ze kiedy uda Ci się pokonać barierę negacji,dla samej negacji,na wskutek zwątpienia,utraty,czy nie posiadania nigdy wiary w Jezusa.
To tą treść która dzisiaj krytykujesz,nie będzie już ona dla Ciebie problemem w zrozumieniu,a jak czegoś nie zrozumiesz/zrozumiemy,nie znaczy,że to jest złe,lub tego nie ma,znaczy tylko że ja tego przekazu jeszcze nie zrozumiałem,być może zrozumię to dopiero jutro,to jest taka szkoła,podniosę poziom i zrozumię dużo więcej,chociaż na pewno nie wszystko.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

Post autor: RN »

Paszko pisze:
Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królowania Boga (Jn 3,3)
W tym przypadku słowo ''ujrzeć'' oznacza wejść do Królestwa, być jego uczestnikiem.

EWANGELIA JANA 3- 6. BIBLIA WARSZAWSKA

Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.

Jeszcze taka ciekawostka.
Znane tłumaczenie ''narodzić się na nowo wydaje się być tłumaczeniem wymijającym lub niepełnym. Użyte tam słowo ''ανωθεν'' ma oznaczać też ''z góry''
Jeśli przyjmiemy tłumaczenie ''z góry'', wtedy za wspomnianym narodzeniem stałby chyba Bóg. A więc nie byłoby to zależne od człowieka.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Ależ Ty jesteś wymagający.
Jest napisane;

EWANGELIA ŁUKASZA 12. 48. BIBLIA TYSIĄCLECIA


"............... Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; "

Pismu bardzo wiele dano. Całe jest natchnione, nieomylne, pożyteczne itp.
Teraz wymaga się, aby to udowodniło.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

Post autor: wuka »

Jeśli przyjmiemy tłumaczenie ''z góry'', wtedy za wspomnianym narodzeniem stałby chyba Bóg. A więc nie byłoby to zależne od człowieka.[/quote] Tak się przecież naucza, a konkretnie mamy to u Pawła. Sztandarowe:"łaską zbawieni jestescie i bozy to dar", jest niczym innym, jak mowieniem o tym, ze od czlowieka w tej sprawie nie zalezy nic. Nie raz i nie dwa poruszalam ten problem. Ponoc Bog z gory wie kto ten dar wiary przyjmie, a kto odrzuci. Ten temat tez o wybraństwo zahacza. Poplątane to wszytko...

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

Post autor: Henryk »

RN pisze:Jeszcze taka ciekawostka.
Znane tłumaczenie ''narodzić się na nowo wydaje się być tłumaczeniem wymijającym lub niepełnym. Użyte tam słowo ''ανωθεν'' ma oznaczać też ''z góry''
Jeśli przyjmiemy tłumaczenie ''z góry'', wtedy za wspomnianym narodzeniem stałby chyba Bóg. A więc nie byłoby to zależne od człowieka.
Czy ktoś zadał sobie pytanie: „Kto może spłodzić (aby potem narodzić się) do duchowej, czyli Boskiej natury”?
Jedynie Bóg!
Oczywistym jest, że to spłodzenie pochodzi „z góry”.
Przecież człowiek nie spłodzi (urodzi) osła, tak jak śliwa nie wyda cytryny.

Oczywistym jest też także i to, że to spłodzenie zależy wyłącznie od Boga.

Odpowiadając jednocześnie Wuce, - powinna wiedzieć, że „zbawienie” niewiele ma wspólnego ze spłodzeniem do duchowej natury.

Tak to jest, gdy za tłumaczenie biorą się profani nie wierzący w istnienie Stwórcy.
Jak ateista może pouczać o Bogu, jak głuchy może być krytykiem muzycznym, a ślepy rozkoszować się widokami?
RN- ty jesteś takim głuchym, ślepym, a bierzesz się za coś, na czym zupełnie nie znasz się!
Umiesz jedynie znaleźć "sprzeczności", które wyłącznie dla takich jak Ty są sprzecznościami.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Korn pisze:Jednak tu znajdujemy się na poważnym forum biblijnym gdzie poruszane są sprawy etyki, moralności oraz ducha.
Ty akurat nie powinieneś się wypowiadać o Biblii, skoro w nią nie wierzysz.
Chyba, że tylko po to, aby ją dyskredytować.
Biblia akurat wypowiada się o oddziałach zbrojnych i nawet Bóg Najwyższy im błogosławił.
( choć na tym zdjęciu, to nie oddział zbrojny, chyba, że widzisz tam broń)
Korn pisze:Dopowiem jeszcze, że dziwi mnie fakt, że w kraju mieniącym się prawie w większości chrześcijańskim, potrzeba nam zbrojnych. Jakieś słabe to chrześcijaństwo niemogące wprowadzić zasad moralnych wśród bliźnich. A jaką mamy rzeszę "przewodników" pasterzy jak mało inny kraj.
W każdym kraju, potrzebna jest policja, bez względu na to, czy mieni się chrześcijańskim.
Inaczej zapanuje anarchia i zacznie obowiązywać prawo dżungli jak np. w Somalii
Korn pisze:A niektórzy pasterze, żeby było jeszcze bezpieczniej, święcą pistolety zbrojnym.
Oni świeca wszystko, nawet jajka kurze w koszyczku.
Ja nie mam nic wspólnego jako chrystianin, ze strukturami religijnymi w tym świecie.
Ja czekam na powrót Pana Jezusa. Wtedy nie będzie nam potrzebna policja :-)
Korn pisze:PS: jak napadną mnie bandziory to już nie ma czego bronić.
Jak Cię zauważą w trakcie napaści, to zdążą Ci pomóc.
Jak również wtedy, gdy zadzwonisz i zdążą z interwencją.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.zacytował tekst.48.
Ew.Lukasza.12.
41 Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?» 42 Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas rozdawał jej żywność? 43 Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. 44 Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 45 Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: Mój pan ociąga się z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, 46 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. 47 Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.


R.N.- Nie można wyrywać jednego zdania z kontekstu i stosować go gdzie popadnie.
A Ty to robisz,dlatego masz same problemy,czytajmy tak jak jest napisane.

Słudzy czekają na powrót Pana,ale sługa który zna wolę Pana,ale nic nie zrobił,to otrzyma chłostę,bo oddawał się jedzeniu i piciu,oraz bił sługi,zaniedbał natomiast bycie sługa wiernym i roztropnym.

Natomiast sługa który czekał na powrót Pana wiernie,był rządcą wiernym i roztropnym,otrzyma pochwałę jak Pan przyjdzie,postawi go nad całym swoim mieniem.

W tej przypowieści.mamy pokazany oczekujący lud wiary na przyjście Jezusa,które przepowiedział.
Ale słudzy poprzez swoje zachowanie podzielili sie na dwie grupy,ale wszyscy byli sługami oczekującymi powrotu Pana.
Ale nagrodzona została tylko jedna grupa sług,ta wiernie oczękująca poprawnie na Pana .
W tym momencie,przeczytaj,proszę podkreślone zdanie z tekstu.

Ta przypowieść nie odnosi sie do Biblii tylko do sług.Dlatego R.N-czytaj to co jest napisane spokojnie,nie szukaj na siłe problemów,których nie ma.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”