KOMPLEMENT CZY ZNIEWAGA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Z jakich wyznań są ci ludzie :?: Kobiety, mężczyżni, zmarli, żyjący, jakieś nazwiska :?:
Może inni znają odpowiedź.
Ja nie znam.

Chociaż... :roll:
Z pewnością apostołowie, oczywiście bez Judasza, ale za to z Pawłem. Może ci, co byli zebrani podczas zesłania ducha, w dniu pięćdziesiątnicy.
Ap 5:9 bgn "Śpiewają też nową pieśń, mówiąc: Godny jesteś wziąć ten zwój oraz złamać jego pieczęcie; bowiem zostałeś zabity i w twojej krwi odkupiłeś ich dla Boga z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu."

Wątpię, czy jeszcze ktoś z nich żyje na ziemi.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:Ja nie wiem która jest fałszywa, a która prawdziwa :->
Ja też nie wiem, bo każdy odłam myśli, że zna tą właściwą i bądź tu mądry :-(

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Co do zasady, to wszystkie dobre nowiny w wydaniu ewangelicznym sprowadzają się do tego, że Jezus pozabija część ludzi, a część oszczędzi :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze: - tu chyba po świadkowemu https://www.komentarzbiblijny.pl/new/nt ... 14_1-5.php
W tym linku padła konkretna data.
cytat; Zgromadzanie 144000 zakończy się przed rozpoczęciem wielkiego ucisku kończącego obecny system rzeczy, najpóźniej do połowy 2029 roku.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Muszą też spełniać ten warunek:

... stu czterdziestu czterech tysięcy, którzy zostali wykupieni z ziemi. Są to ci, którzy nie skalali się z kobietami, są bowiem dziewiczy...

:roll:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2020, 17:18 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze: konkretna data.
Czyli wiadomo. Dalej można nie czytać. Ludzie mają fioła i tyle.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Muszą też spełniać ten warunek:

... stu czterdziestu czterech tysięcy, którzy zostali wykupieni z ziemi. Są to ci, którzy nie skalali się z kobietami, są bowiem dziewiczy...

:roll:
Zapominasz, że mówimy o tekście Apokalipsy.
Księgi na wskroś symbolicznej.
Kobietą w moim zrozumieniu w tym miejscu są kościoły. Odstępcze.
Kościoły z którymi nie weszli w związki, pozostając wiernymi jedynemu Oblubieńcowi.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Czyli wiadomo. Dalej można nie czytać. Ludzie mają fioła i tyle.
Ale świerzbią paluszki. :xhehe:
Nie wytrzyma. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
BoaDusiciel pisze:Muszą też spełniać ten warunek:

... stu czterdziestu czterech tysięcy, którzy zostali wykupieni z ziemi. Są to ci, którzy nie skalali się z kobietami, są bowiem dziewiczy...

:roll:
Zapominasz, że mówimy o tekście Apokalipsy.
Księgi na wskroś symbolicznej.
Kobietą w moim zrozumieniu w tym miejscu są kościoły. Odstępcze.
Kościoły z którymi nie weszli w związki, pozostając wiernymi jedynemu Oblubieńcowi.
Nie wiedziałem. Dziękuję za objaśnienie :-)
Od zawsze mam problem z określaniem co jest symboliczne, a co nie.
Czy na górze Syjon zmieści się 144 000 ludzi ?
Bo to nie jest jakaś wielka góra, w dodatku dość mocno zabudowana :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
BoaDusiciel pisze:Muszą też spełniać ten warunek:

... stu czterdziestu czterech tysięcy, którzy zostali wykupieni z ziemi. Są to ci, którzy nie skalali się z kobietami, są bowiem dziewiczy...

:roll:
Zapominasz, że mówimy o tekście Apokalipsy.
Księgi na wskroś symbolicznej.
Kobietą w moim zrozumieniu w tym miejscu są kościoły. Odstępcze.
Kościoły z którymi nie weszli w związki, pozostając wiernymi jedynemu Oblubieńcowi.
Pierwszy raz takie zrozumienie słyszę. Chyba tylko wy tak interpretujecie.
A jak wobec tego rozumieć to wymienianie pokoleń po 12 tysięcy z każdego pokolenia.
Co to ma wspólnego z NT chrześcijaństwem? Jak to połączyć z tym wybraństwem i z twoim tłumaczeniem kościołów?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
RN pisze: konkretna data.
Czyli wiadomo. Dalej można nie czytać. Ludzie mają fioła i tyle.
Masz rację. Apokalipsa jest zbiorowa i stworzylo ja kilku autorów. Jest tam przeniosione dużo wizji z Księgi Daniela. To nie jest oryginał Apokalipsy Jana.Jana też są tam zawarte wątki, ale bardzo znikome. Najwięcej twórczości jest Izraelitów, którzy cały czas mają nadzieję, że Izrael będzie panował na ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:A jak wobec tego rozumieć to wymienianie pokoleń po 12 tysięcy z każdego pokolenia.
Wielokrotnie pisano tu o wyłamaniu gałązek które nie przynosiły owocu z drzewa oliwnego i wszczepieniu w ich miejsce dziczek.

Ale to daremny trud. Za tydzień ponownie pojawi się to samo pytanie. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Masz rację. Apokalipsa jest zbiorowa i stworzylo ja kilku autorów.
Kto jeszcze potwierdzi taką teorię? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:A jak wobec tego rozumieć to wymienianie pokoleń po 12 tysięcy z każdego pokolenia.
Wielokrotnie pisano tu o wyłamaniu gałązek które nie przynosiły owocu z drzewa oliwnego i wszczepieniu w ich miejsce dziczek.

Ale to daremny trud. Za tydzień ponownie pojawi się to samo pytanie. :-(
To wyłamywanie gałązek ma się nijak do tego. To inny temat. Nie traktuj mnie protekcjonalnie.
Apokalipsa jest symboliczna, owszem. Ale jest też wyraźnie napisane, że chodzi o 12 pokoleń z Izraela.
Nie wiem jakim prawem taką wykładnie przyjęliście, że sobie zamieniliście te izraelskie pokolenia na jakieś wydumane Kościoły i w dodatku nie skażone z odstępczymi. Czyli jak rozpoznać, że ten odstępczy a tamten nie? Znowu ta sama gadka: mój kośiół i moja wykładnia najmojsza i prawdziwa, a wukę zbanować, bo domaga się wytłumaczenia, ale że głupia i baba i niewybrana to zablokowac.
Taka jest wasza wiara i takie postępowanie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Masz rację. Apokalipsa jest zbiorowa i stworzylo ja kilku autorów.
Kto jeszcze potwierdzi taką teorię? :aaa:
Przeczytaj historię powstania Apokalipsy, to dowiesz się jak sprzeczne są opinie w tej kwestii, jak wielu biblistów, badaczy - wyraża na jej temat różne opinie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”