KOMPLEMENT CZY ZNIEWAGA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Henryk,chcialbym poznac Twoja opinie,odnisnie powyzszego tekstu Bobo.
Nie jestem wróżką spełniającą życzenia.
Strasznie, ogromnie, przykro mi. :bardzo_smutny:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Rozumiem.Dzieki za info.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Moim zdaniem powyższy tekst jest przykładem chrześcijańskiej postawy Świadka Jehowy wobec osoby, która przeżywa problemy zdrowotne, o czym informowała.
Czyli wszystko zgodnie z praktycznymi oczekiwaniami wobec ŚJ.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Moim zdaniem powyższy tekst jest przykładem chrześcijańskiej postawy Świadka Jehowy wobec osoby, która przeżywa problemy zdrowotne, o czym informowała.
Czyli co proponujesz?
Modlitwy o uzdrowienie?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Proponuję, żeby usunąć p.15 z Regulaminu, bo nie jest przestrzegany i nikt na to nie reaguje.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Proponuję, żeby usunąć p.15 z Regulaminu, bo nie jest przestrzegany i nikt na to nie reaguje.
:xhehe:
Ale Ty nie jesteś "zwykłym użytkownikiem".
Ty jesteś wielce zasłużonym.
Czerwonego nie wolno, o bordo nie pisano w regulaminie. ;-)

Kiedy skończycie te prywatne wojenki?
Ja na Waszym miejscu wstydził bym się będąc tak małostkowym. :-(
Życie jest tak krótkie, że nie warto na takie rzeczy je marnować. :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A to nie ma sprawy. Dzięki :-D
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Życie jest tak krótkie, że nie warto na takie rzeczy je marnować.
Ależ oni nie marnują życia! Oni tym żyją :-D
Czytać ich, to tak jakbym czytał hejt pod artykułami w Necie ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wychodzi na to, że jeśli ktoś zwraca uwagę na naruszanie regulaminu, to popełnia błąd i może co najwyżej przyłączyć się do naruszania :-D
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Chłopaki. Możecie przestać bawić się kolorami, skoro administracja tak postanowiła, że pewne kolory są zastrzeżone tylko dla niej?
Kansyheniek jest cierpliwszy niż ja, ale nie wiem jak bardzo... :-?

Nie róbcie sobie z Niego żartów.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Oczywiście. Ja już przestałem :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Oczywiście. Ja już przestałem :->
Dziękuję w imieniu Anny.
Myślę, że Bobo też przestanie drażnić innych czerwienią?
Przynajmniej proszę o to.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Tak jest, panie Junior! Tylko mam teraz problem jak pisać o pomidorze w kolorze niebieskim? :-)

Teraz pasuje? :crazy:
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:Dla ciebie „plewy” to „przeinaczenia i ludzkie dopiski” w tekście Biblijnym.
Znaczy te miejsca, które Tobie nie pasują z powodu „nie, bo nie”.
Te dopiski i marginesowe glosy już dawno zostały wykazane przez mądrzejszych niż ja.
Byli to bibliści znani z nazwiska, mający dostęp do najstarszych kodeksów, manuskryptów.
Wprawdzie ten tekst nie był skierowany do mnie , ale czuję się zobligowany by odpowiedzieć
ponieważ to ja pisałem, że "przeinaczenia i ludzkie dopiski" w tekście Biblijnym to plewy .
To pomieszanie z poplątaniem które tu zaprezentowałeś świadczy o tym, że "Wy nie chcecie odpowiedzi, a jedynie chcecie przeforsować "swoje racje",
bez względu na kontrargumenty. Nie widzę innego wytłumaczenia. :roll:"

Wypowiedź Jana Chrzciciela , oddzielenie kąkolu od pszenicy, nawiązuje do czasu Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie,
wtedy zasiądzie na tronie swojej chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody. Oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
Owce ustawi po swojej prawej stronie, a kozły po lewej. Wtedy do tych po prawej Król powie:
"Chodźcie, błogosławieni mojego Ojca, stańcie się dziedzicami królestwa, przygotowanego dla was od założenia świata."


Ziarnem jest Słowo Boże ( Łuk. 8;11) a ludzkie przeinaczenia i dopiski w Biblii , jak i ludzkie nauki to plewy.
A takie plewy muszą być i są , odwiewane z naszego życia przez Wiatr, (który)gdzie chce, wieje i głos jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie
A to nawiązuje bezpośrednio do nakazu Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi,ale badajcie duchy, czy są z Boga,
gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.

Te słowa nie są skierowane do Jezusa, ale do każdego z nas a jeżeli nie będziemy , badać , sprawdzać od jakiego ducha pochodzą te przeinaczenia , dopiski , nauki ludzkie ,
to może się okazać, że znajdziemy się po stronie kozłów .
Wszelkie Pismo od Boga natchnione, jest pożyteczne ku nauczaniu, ku strofowaniu, ku naprawieniu, ku ćwiczeniu w sprawiedliwości,
aby człowiek Boży był doskonały, ku wszelkiej sprawie dobrej wyćwiczony.
(2 Tym. 3;16-17)
Czy wszelkie pismo od Boga nie natchnione , temu samemu służy?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:Tak jest, panie Junior! Tylko mam teraz problem jak pisać o pomidorze w kolorze niebieskim? :-)

Teraz pasuje? :crazy:
Grzeczny Bobo :->
Możesz np. uznać, że niebieski jest teokratyczną emanacją czerwonego :lol:
Dasz se radę 8-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”