Czy Judasz moze być zbawiony?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

Wybrana, kazda dusza jest ozywiona duchem bozym i kazda taka dusza umiera🙂

Nawet Jezus umarl...🙂

To co w nas zyje I nigdy nie umiera to Chrystus🙂....Swiatlo z boskiego ZRODLA 🙂

Niestety chrzescijanstwo rozpowszechnia bujde na resorach, jakoby Chrystus poniosl smierc krzyzowa i powtarza takie wyznanie wiary za Pawlem, zamykajac wiernym wyznawcom bramy do Krolestwa Bozego i samemu tam nie wchodzac.


I nie wazne, ze po smierci ponoc powstal z martwych ten rzekomo martwy Chrystus...Jesli ktokolwiek powtarza te judeochrzescijanska bajke o smiertelnym Chrystusie ten sprzeniewierza sie Niesmiertelnemu Duchowi bozemu, ktory jest wlasnie ...Chrystusem🙂


Umarla dusza....cialo i wszystkie mysli Czlowieka o imieniu Jezus....natomiast Zyjacy w jego ciele Chrystus ( czyli SWIADOMOSC JESTEM i ZYCIE w DUCHU )nigdy nie umarl🙂

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie 🙂

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: nike »

wuka pisze:
11 sie 2020, 10:52
Ma ktoś kaftan?
Dla ciebie? Znajdzie się. A telefon po pomoc - dla ciebie - to 112.
CZY TO NIE JEST OBRAŻANIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

A czy TO nie jest obrażaniem?
"Oprawię sobie w ramki tak genialną myśl! :xhehe:
Moja dusza nie zgadzała się wejść we mnie... :crazy:
Czy istnieją słowa, aby jakoś określić takie brednie, a nie obrazić autora?
Proszę o propozycje!"
A TO?
"Ma ktoś kaftan?"
A TO|
"
Wuka pisze- Ty zgadzasz się z nią w tym temacie też:
to przed wcieleniem się w postać Judasza ta dusza musiała wyrazić zgodę na odegranie tak strasznej roli.
Świadoma męska dusza wcieliła się w ciało Judasza, a on biedny nic nie mógł zrobić, ponieważ wszystko to tylko wina duszy istniejącej (zapewne) jeszcze przed założeniem świata.
Judasz "święty", a dusza- wredna i podstępna- do piekła! :xoczko:
Ot, wszystko jasne! :hehe:"

:bardzo_smutny:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
11 sie 2020, 20:00
Wybrana, kazda dusza jest ozywiona duchem bozym i kazda taka dusza umiera🙂

Nawet Jezus umarl...🙂

To co w nas zyje I nigdy nie umiera to Chrystus🙂....Swiatlo z boskiego ZRODLA 🙂

Niestety chrzescijanstwo rozpowszechnia bujde na resorach, jakoby Chrystus poniosl smierc krzyzowa i powtarza takie wyznanie wiary za Pawlem, zamykajac wiernym wyznawcom bramy do Krolestwa Bozego i samemu tam nie wchodzac.


I nie wazne, ze po smierci ponoc powstal z martwych ten rzekomo martwy Chrystus...Jesli ktokolwiek powtarza te judeochrzescijanska bajke o smiertelnym Chrystusie ten sprzeniewierza sie Niesmiertelnemu Duchowi bozemu, ktory jest wlasnie ...Chrystusem🙂


Umarla dusza....cialo i wszystkie mysli Czlowieka o imieniu Jezus....natomiast Zyjacy w jego ciele Chrystus ( czyli SWIADOMOSC JESTEM i ZYCIE w DUCHU )nigdy nie umarl🙂

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie 🙂
Luba nie zgadzam się z tobą. To co ty tu napisałaś, to już są tak wymyślone bzdury, że nawet nie chce się ich komentować. Zanegowałas znaczenie Syna Bożego. Dla mnie zanegowałas wszystko, ale to twoja sprawa. Twój budda ci nie pomoże. Świadomość - jestem i żyje w Duchu jest w duszy, która jest życiem, jaznią.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 20:40 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Luba
Chyba coś kręcisz. Nic z tego nie rozumiem.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

wuka pisze:
11 sie 2020, 20:39
Luba
Chyba coś kręcisz. Nic z tego nie rozumiem.

No coz....

To moze wypowiedz sie, kim lub czym dla ciebie jest Chrystus...albo czy krzywda, jaka rzekomo wyrzadzil Judasz Jezusowi miala jakies znaczenie dla Chrystusa, ktory wypelnial jego dusze?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Luba pisze:
11 sie 2020, 20:50
wuka pisze:
11 sie 2020, 20:39
Luba
Chyba coś kręcisz. Nic z tego nie rozumiem.

No coz....

To moze wypowiedz sie, kim lub czym dla ciebie jest Chrystus...albo czy krzywda, jaka rzekomo wyrzadzil Judasz Jezusowi miala jakies znaczenie dla Chrystusa, ktory wypelnial jego dusze?
To jest coś innego. Wybrana w temacie
viewtopic.php?f=23&t=105&p=473358#p473358
napisała ładny post. Przytoczę go tu:" Post autor: wybrana » wczoraj, o 09:22

Jezus stał się Chrystusem i żyje w niebie i każdym człowieku pragnącym Jego królowania w swoim życiu. Bóg w osobie Jezusa - w człowieku objawił siebie. Dlatego my czcimy nie samego Jezusa, ale Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela, który dał nam świadectwo prawdy. Jezus jest dla ludzi żywym świadectwem Boga, który objawił się człowiekowi w ciele. Ludzie czczą dar Boży i dziękują Bogu za ten dar, bo Jezus jest Darem od Boga. Nie będziesz czcić Chrystusa bez uznania Daru w osobie Jezusa. W tym imieniu jest pokładana w nas nadzieja. Jest dla nas ludzi wzorem do naśladowania. Izraelici byli bardzo religijni, ale nie czcili Boga, bo Go nie poznali. My przez Jezusa poznaliśmy Boga o już nie musimy błądzić, bo żyjemy w prawdzie. Dzięki Jezusowi przestajemy się tułać i możemy uzyskać odpocznienie z tej ziemskiej tulaczki. Chrystus, to nie wymyślona postać, ale jest Nim Jezus - Ten, który żył na ziemi wśród ludzi."
:-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
11 sie 2020, 20:38
. Zanegowałas znaczenie Syna Bożego. Dla mnie zanegowałas wszystko,
W jaki sposob zanegowalam?

Chrystus to niesmiertelny Syn Boga Zywego...JESTEM 🙂

Czy to jest dla ciebie negacja?

„Ukrzyzowany Chrystus“, zlozony w ofierze zydowskiemu Bogu I skladany w magicznych obrzedach do dzis na oltarzach tajemniczej Trojcy..... to jest negacja 👹

Pozdrawiam cie niezmiennie w Duchu Prawdy, niesmiertelnym Chrystusie🙂

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: nike »

Luba napisała/
Nefesz(dusza) to wlasnie psyche...
Nefesz po hebrajsku i Psyche po grecku----po polsku dusza.
Psyche w j. greckim ma kilka znaczeń:-----siła ożywiająca, życie, żywot, dusza, serce, uczucie, osobowość ludzką, charakter, osoba, istota i jeszcze kilka.
Nefesz w j. hebrajskim znaczy:-----osoba, życie, stworzenie, umysł, istota, i kilka jeszcze.
Luba napisała/
Co innego duch, ktory jest niesmiertelny....bo duch to wlasnie ZYCIE.....MILOSC.....SWIADOMOSC....BOG, ktory nie ma przeciwienstw i do ktorego nalezy wszystko...rowniez smierc
A gdzie to wyczytałaś?
Duch po hebrajsku to Ruach:----wiatr, tchnienie, myśl, serce, odetchnąć i jeszcze kilka
Duch po grecku to Pneuma:------podmuch, powiew, wiatr powietrze, dech, tchnienie, i jeszcze kilka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
11 sie 2020, 20:50
wuka pisze:
11 sie 2020, 20:39
Luba
Chyba coś kręcisz. Nic z tego nie rozumiem.

No coz....

To moze wypowiedz sie, kim lub czym dla ciebie jest Chrystus...albo czy krzywda, jaka rzekomo wyrzadzil Judasz Jezusowi miala jakies znaczenie dla Chrystusa, ktory wypelnial jego dusze?
Chrystus to znaczy Zbawiciel. Jezus stał się Chrystusem. Wiem, że Bóg jest wieczny, ale nam ludziom dał się poznać przez swojego Syna Jezusa żyjącego na ziemi. Dla nas ludzi to właśnie Jezus stał się Chrystusem - Zbawicielem naszym. Taka była wola Boga, by nam ludziom objawić siebie, byśmy poznali Boga w prawdzie. Bóg jest Duchem, więc objawienie siebie w człowieku jest dla człowieka najlepszą formą poznania Boga. Osoba Jezusa reprezentuje Boga. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wiemy, że Duch Jezusa powrócił do swojego Królestwa w Niebie. My ludzie Chrystusa czcimy przez osobę Jezusa, bo Jezus jest naszym Chrystusem - Zbawicielem. Bóg tak postanowił, byśmy zwracając się do Boga, wiedzieli do kogo się zwracamy. Ludzie mieli w swojej wyobraźni wiele Bogów, ale nie czcili prawdziwego Boga. Teraz przez Jezusa Chrystusa określają się jakiego Boga pragną czcić. Poznali Boga i mają dany czytelny obraz Boga, przez co nie muszą oddawać w niewiedzy czci mocą ciemności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

nike pisze:
11 sie 2020, 21:51
Luba napisała/
Nefesz(dusza) to wlasnie psyche...
Nefesz po hebrajsku i Psyche po grecku----po polsku dusza.
Psyche w j. greckim ma kilka znaczeń:-----siła ożywiająca, życie, żywot, dusza, serce, uczucie, osobowość ludzką, charakter, osoba, istota i jeszcze kilka.
Nefesz w j. hebrajskim znaczy:-----osoba, życie, stworzenie, umysł, istota, i kilka jeszcze.
Luba napisała/
Co innego duch, ktory jest niesmiertelny....bo duch to wlasnie ZYCIE.....MILOSC.....SWIADOMOSC....BOG, ktory nie ma przeciwienstw i do ktorego nalezy wszystko...rowniez smierc
A gdzie to wyczytałaś?
Duch po hebrajsku to Ruach:----wiatr, tchnienie, myśl, serce, odetchnąć i jeszcze kilka
Duch po grecku to Pneuma:------podmuch, powiew, wiatr powietrze, dech, tchnienie, i jeszcze kilka.

No tak, wszystko sie zgadza🙂

Mozesz jasniej sformulowac twoj problem?...tak, zeby mozna bylo sie jakos do niego odniesc?

A na twoje pytanie gdzie wyczytalam o MILOSCI i SWIADOMOSCI (JESTEM)....itd.
odpowiafam: w Biblii🙂
Nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moglabys tego nie wiedziec🙁

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: nike »

luba, nie pytam ciebie gdzie przeczytałaś o miłości itd. Moje pytanie jest gdzie wyczytałaś :-----
Luba napisała/
Co innego duch, ktory jest niesmiertelny....bo duch to wlasnie ZYCIE.....MILOSC.....SWIADOMOSC....BOG, ktory nie ma przeciwienstw i do ktorego nalezy wszystko...rowniez smierc
ze Duch tym wszystkim jest i zacytuj teksty.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

nike pisze:
11 sie 2020, 22:27
luba, nie pytam ciebie gdzie przeczytałaś o miłości itd. Moje pytanie jest gdzie wyczytałaś :-----
Luba napisała/
Co innego duch, ktory jest niesmiertelny....bo duch to wlasnie ZYCIE.....MILOSC.....SWIADOMOSC....BOG, ktory nie ma przeciwienstw i do ktorego nalezy wszystko...rowniez smierc
ze Duch tym wszystkim jest i zacytuj teksty.

Raczysz sobie zartowac.

To sa moje wnioski z dziesiatek lat studiowania Biblii i konfrontacji jej tresci z Zyciem, a ty zadasz, zebym ci zacytowala wersety😀

W takim stylu to tylko w szkolce teokratycznej i na studium Straznicy zdobywa sie wiedze potrzebna do sluzby „ od domu do domu„

Moge cie tylko zachecac do czytania Biblii ze zrozumieniem i analizowania jej tresci w Duchu i Prawdzie tzn. odnoszac je do rzeczywistosci i sprawdzajac wnikliwie, „czy tak sie rzeczy maja“ jak sugeruje „ niewolnik wierny i roztropny“🙂

Przykro mi, nike, ale tego jest za duzo do zacytowania....ja nie mam tyle czasu...musisz sie sama postarac jesli temat cie interesuje.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie 🙂

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: nike »

Raczysz sobie zartowac.
Jak bym śmiała
To sa moje wnioski z dziesiatek lat studiowania Biblii i konfrontacji jej tresci z Zyciem, a ty zadasz, zebym ci zacytowala wersety😀
Nawet jednego nie potrafisz zacytować po dziesiątkach lat studiowania? To ty słabą uczennicą byłaś.
W takim stylu to tylko w szkolce teokratycznej i na studium Straznicy zdobywa sie wiedze potrzebna do sluzby „ od domu do domu„
No i zobacz jak z pamięci teksty głoszą, radzę ci zapisać się na takie studnia, nie będziesz musiała czerwienic się z niewiedzy.
Moge cie tylko zachecac do czytania Biblii ze zrozumieniem i analizowania jej tresci w Duchu i Prawdzie tzn. odnoszac je do rzeczywistosci i sprawdzajac wnikliwie, „czy tak sie rzeczy maja“ jak sugeruje „ niewolnik wierny i roztropny“🙂
Mnie do czytania BIBLII nie musisz zachęcać, bo ja czytam Biblię też hebrajsku, mogę ci się pochwalić,że już troszkę też po grecku, tak,ze to twoje zachęcanie skieruj na siebie, bo bardzo cienka jesteś, dogadujesz NIEWOLNIKIEM nie znam żadnego nie sa moimi znajomymi.
Przykro mi, nike, ale tego jest za duzo do zacytowania....ja nie mam tyle czasu...musisz sie sama postatac jesli temat cie interesuje.
Nie rozpaczaj bo się rozchorujesz jeszcze.
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie 🙂
Dlaczego pozdrawiasz w duchu i prawdzie a mogę wiedzieć co to jest za prawda skoro ty w Biblię sama twierdzisz,że raczej nie wierzysz?

I na koniec jedna z 200 moich zagadek, bardzo łatwa. :xhehe:

Jest mały, czyha w nim zguba,
kilka przykładów znajdziesz w liście Jakuba.----


Lajla tow, dobranoc. :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

:-> Nike, proponuje wrocic do tematu.
Zapewniam cie,ze masz racje :-> ...i ze nie zamierzam jej podwazac :->

Dobranoc :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”