Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
05 sty 2021, 18:20
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to Ty ublizasz Bogu Ojcu najwyższemu, który objawił nam siebie w swoim Synu - Jezusie.
J 10:30 BW "Ja i Ojciec jedno jesteśmy."
Gdybyś choć znała Biblię... :cry:
To syn objawił nam Ojca.
J 17:6 BW "Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego."
1J 5:20 BW "Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym."

Jedynie przeciwnicy Boga będą twierdzić, że obowiązkiem Stwórcy jest bezwzględne kochanie każdego, niezależnie od ich uczynków.
Karanie i eliminacja niepoprawnych wykracza poza moc Boga!?
Takie ma być Królestwo Boże? Niepoprawni złodzieje, mordercy, kłamcy, zdrajcy... oni wszyscy tam będą?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

nike pisze:
05 sty 2021, 14:20
Zamos kiedy opiszesz nam swojego boga, prosiłam o to czy opisanie go sprawia tobie jakąś trudność?
Po drugie zaprezentuj chociaż nam jedna książkę o tym twoim bogu ja chętnie ją przeczytam.
Druga rzecz dlaczego ty posługujesz się Biblią skoro w nią nie wierzysz, jeżeli chcesz zaprezentować twojego boga wskaż literaturę z której mogę skorzystać. CZEKAM.
Myślę, że waszą wiarę i waszą biblię (tak zwany pięcioksiąg) napisał podpierając się zapiskami sumeryjskimi, a właściwie chaldejskimi i egipskimi. Człowiek ten jak zapewne wiesz, chodź do autorstwa biblii się nie przyznaje to żydowski historyk i chyba też kapłan Józef Flawiusz. Potem ta książka w miarę upływu czasu i potrzeby tak władz świeckich jak wyznaniowych była wielokrotnie zmieniana i mamy co mamy chodź nie zatrzymało to poprawek i modyfikacji przez różne wyznania chrześcijańskie i żydowskie choćby w postaci talmudu, zatem cała wasza duma z posiadania biblii jest tyle warta co niczym nie udowodnione teksty w niej zawarte i dla mnie to nic nie znaczy. Dla mnie żaden kapłan, czy autor książek około chrześcijańskich nie jest autorytetem. Podobnie przez was wszystkich wyuczone tekściki „jak ma na imię twój bóg” „w jakich wiarygodnych księgach można o nim przeczytać” i tego typu śmieszne bzdety. A ja się zapytam co jest w biblii takiego co jest pewne, wiarygodne i prawdziwe? Jakie listy uwierzytelniające od boga mieli autorzy tej książki. Dlaczego Jezus nic nigdy sam nie napisał, a był człowiekiem wykształconym, więc mógł i nie potrzebował by za niego pisali ci co pisać zapewne nie potrafili. No może poza Szawłem.
Ja nie wierzę w osobowego boga. Takiego sędziwego dziadka z siwą brodą. Jak czytamy w biblii to nikomu JHWH się nie pokazywał (może kiepsko, czy strasznie wyglądał i się wstydził), ale jak chodził po ziemi to słychać było jego kroki, więc jakieś ciało posiadał. W moim systemie wartości ktoś kto zabił tylu ludzi na mój szacunek nie zasłużył. Ja czemuś takiemu okropnemu swojej uwagi nie daję, ponieważ za uwagą idzie energia.
Na koniec tego przydługiego postu zapytam po raz kolejny czy nie przeszkadza ci, że twój wielbiony bóg zabił tylu niewinnych ludzi?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Ja nie zadałam ci pytania o moim BOGU, bo ja BIBLIĘ JAKO SŁOWO BOGA NAJWYŻSZEGO doskonale znam i dla mnie BIBLIA jest spójną KSIĘGĄ.
Ja zapytałam ciebie o twojego boga i świętą dla ciebie księgę i co mi odpowiedziałeś? Wygląda na to,że ten twój bog nie ma żadnej księgi na swoje poparcie. A wiec dziękuję ci za tak cenną odpowiedź,

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
05 sty 2021, 20:38
wybrana pisze:
05 sty 2021, 18:20
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to Ty ublizasz Bogu Ojcu najwyższemu, który objawił nam siebie w swoim Synu - Jezusie.
J 10:30 BW "Ja i Ojciec jedno jesteśmy."
Gdybyś choć znała Biblię... :cry:
To syn objawił nam Ojca.
J 17:6 BW "Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego."
1J 5:20 BW "Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym."

Jedynie przeciwnicy Boga będą twierdzić, że obowiązkiem Stwórcy jest bezwzględne kochanie każdego, niezależnie od ich uczynków.
Karanie i eliminacja niepoprawnych wykracza poza moc Boga!?
Takie ma być Królestwo Boże? Niepoprawni złodzieje, mordercy, kłamcy, zdrajcy... oni wszyscy tam będą?
Syn Boży objawił imię Boga, ale nawet 1 raz nie nazwał Boga Jahwe czy Jehowa, które to imię utożsamiane było z wyznaniem Starotestamentowej społeczności. Chrzescijanie uwielbiaja Boga tylko imieniem - Jezus. Bóg nie wkracza w życie ludzi, bo dał człowiekowi wolną wolę. Sąd życia takiego człowieka będzie po śmierci cielesnej . Bóg nie morduje jednych tylko po to, by drudzy osiągami przez to profity ziemskie. Jako nasz dobry i kochający Ojciec - napomina w naszym sumieniu, wspomaga i poucza. To nie Bóg jest przyczyną cierpienia na ziemi. Ci co się mają złe - czynią zło i przez to jest tyle cierpienia na ziemi. Co co się mają dobrze - nie czynią zła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Wybrana, dlaczego więc bóg w którego ty wierzysz nie przeciwstawia się JHWH przecież ten miłosierny dobry twój bóg powinien zniszczyć JHWH a on co boi się go? Czy nie ma takiej siły? bo na świecie jest coraz gorzej przecież.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Po pierwsze, BÓG nie ma imienia własnego tak jak ludzie bo dziwne żeby miał.
Po drugie, IMIĘ w terminologii biblijnej oznacza charakter, osobowość a nawet godność więc skoro CHRYSTUS JEZUS objawił IMIĘ BOŻE to znaczy że objawił OSOBOWOŚĆ BOGA czyli jaki BÓG jest.
Po trzecie, YHWH jest jakby OPISEM NATURY i MOCY bo oznacza TEN KTÓRY JEST [autonomiczne istnienie wobec wszystkiego innego którego istnienie jest zależne od dawcy], ewentualnie TEN KTÓRY STWARZA.
Po czwarte, uwielbiać BOGA to znaczy pełnić JEGO wolę czyli uwielbienie BOGA to naśladowanie CHRYSTUSA JEZUSA KTÓRY jest OBJAWIONĄ PEŁNIĄ BOŻĄ.
To jest takie oczywiste. Nie wiem skąd tyle nieporozumień.


Dobra, żeby nie było.

Po piąte, CHRYSTUS JEST jest INKARNACJĄ YHWH, jest OBJAWIONYM DUCHEM ŚWIĘTYM, JEDYNYM BOGIEM i nie ma innego BOGA poza NIM.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 sty 2021, 21:58
Wybrana, dlaczego więc bóg w którego ty wierzysz nie przeciwstawia się JHWH przecież ten miłosierny dobry twój bóg powinien zniszczyć JHWH a on co boi się go? Czy nie ma takiej siły? bo na świecie jest coraz gorzej przecież.
Szatan jest bytem duchowym i również jest mocą pod której władanie oddają swoją świadomość ludzie..Duchowość człowieka określa jego świadomość życia. Jaką człowiek ma świadomość, w takiej świadomości toczy się jego życie. Jeżeli człowiek żyje w świadomości życia w Chrystusie, to pragnie, by móc Chrystusowa w nim królowała. Pragnie królowała swojego Boga w swoim życiu. Uwielbia swojego Boga w swoich myślach, słowach, czynach. Jeżeli pragnie krolowania Boga o którym nauczał Jezus, to ufa Jezusowi - ufa temu co Jezus nauczał o Ojcu, o Królestwie Bożym, o życiu dziecka Bożego. Żadne inne historie, nauki i pouczenia nie mają dla niego większej wartości. Idzie za Jezusem i naśladuje Jezusa - ufając tylko Jego naukom. Jezus przyszedł, by wydać świadectwo wiary. Dał nam prawdę przekazaną od samego Boga. Jeżeli ufamy Jezusowi, to ufamy Bogu jakiego pragniemy wyznawać i czcić. Jezus nauczał, że Bóg jest miłością i że ta miłość również ma królować w naszym życiu. Taki jest Bóg od początku. Bóg dał przykazanie - nie zabijaj, to nie nakazywał by ludziom zabijać. Dopóki nie zmieni się świadomość człowieka, to zło i głos niegodziwca będzie go prowadził, bo zła moc będzie nad nim miała władzę . Mamy wolną wolę i to my wybieramy jaką moc ma nad nami władzę. Tak jak Jezus nauczał - pozwólmy, by kąkol rósł aż do żniw. E.Mateusza: Wyjaśnienie podobieństwa o pszenicy i kąkolu

13:36
Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.
13:37
A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
13:38
Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
13:39
A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
13:40
Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41
Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42
I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43
Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
05 sty 2021, 21:33
Chrzescijanie uwielbiaja Boga tylko imieniem - Jezus.
Tylko tacy jak Ty... :cry:
Naśladowcy Jezusa i wykonawcy Jego woli wiedzą, że Jezus miał Ojca. O wiele większego niż On sam.

J 14:28 BW "Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja."
J 14:31 BW "Lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec. Wstańcie, pójdźmy stąd."

A rzekomi "znawcy Boga" dalej będąc zwiedzionymi twierdzą, że Jezus jest Ojcem.
Co "mądrzejszy" mówi, że i Duch święty jest też Ojcem, a oni wszyscy razem wzięci- "doskonale Go znają"...

Ga 1:4 BW "Który wydał samego siebie za grzechy nasze, aby nas wyzwolić z teraźniejszego wieku złego według woli Boga i Ojca naszego,"
Ef 1:17 BW " Aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,"
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Mówiąc szczerze mniej odrzucająco czyta się Zamosa niż Henryka.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryku od zarania dziejów ludzie uwielbiali swojego Boga. Piszę swojego, bo pod różnymi imionami go znali. Chrzescijanie uwielbiają Boga imieniem Jezus. Takie imię miał nadane Syn Boży, który jest obrazem Ojca. Jeżeli uwielbiamy Boga imieniem Jezus, to uwielbiamy Ojca o którym świadectwo wiary dał Jezus. Bóg jest duchem, więc objawił nam siebie w swoim Synu. Przecież ducha byśmy nie i słyszeli i nie zobaczyli przez ludzkie zmysly. Jezus powiedzial: kto mnie słyszy i widzi - słyszy i widzi Ojca. Ja piszę o duchowej łączności Jezusa z Ojcem.Po śmierci cielesnej Jezus i Ojciec są duchową jednością. Jeżeli modlę się do Boga, to mówię Ojcze mój , ktory objawiłes nam siebie w swoim Synu Jezusie. Gdy zwracam się do Jezusa, to mówię - Jezu prowadź mnie i pouczaj, bo tylko Ty jesteś moją drogą do mojego Ojca w Niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
06 sty 2021, 9:21
Ja piszę o duchowej łączności Jezusa z Ojcem.
Mt 22:29-33 BW "A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej. (30) Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie. (31) A co do zmartwychwstania, czy nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: (32) Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. (33) A lud, który to słyszał, zdumiewał się nad nauką jego."


Widzisz jedna z drugim?
To "bóstwo nomadów" jest bogiem i Abrahama i Dawida i...Jezusa.
No, ale Jezus był w błędzie powiecie- a Wy rozgłaszacie poprawne nauki.
Tylko czyje to nauki? Czy nie Boga tego świata?
Veteranie- zanim coś napiszesz- zastanów się.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Nie możecie tego znieść, wtedy też nie mogli.
Wiary w was nie ma.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 9:44

Veteranie- zanim coś napiszesz- zastanów się.
A ty może lepiej już nic nie pisz.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
06 sty 2021, 9:54
A ty może lepiej już nic nie pisz.
Mk 12:26 BW "A co do umarłych, że zostaną wskrzeszeni, czy nie czytaliście w księdze Mojżesza, jak to Bóg rzekł przy krzaku do niego: Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba?"
Nie tylko Mateusz, ale i Marek przedstawiał podobne myśli i słowa Jezusa...
No, ale oni z pewnością byli w błędzie! :crazy:
Ech, ślepi przewodnicy ślepych... :cry:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

I co takiego jest w tym wersecie?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Zablokowany

Wróć do „Ciekawe linki”