Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
12 sty 2021, 20:31
wybrana pisze:
12 sty 2021, 20:20
Krystian nie masz racji.Jezus na ziemi w ziemskim ciele był z ciała człowiekiem obdarzonym Duchem Bożym. W Niebie jest duchową jednością w Bogu.
Masz rację Krystianie.
Autorytet Biblii, słów Jezusa, jest ponad urojenia "wybranej".
Ale o tym wiesz... :-D
Drugi człowiek Cię może zawieść. Może to być: twój przyjaciel, brat, siostra, władza, nauczyciel w szkole i nauczyciel duchowy, może to być nawet rodzic.
Jezus Cię nigdy nie zawiedzie i tylko Jezusowi zaufaj.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4158
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

Długotrwałe wsłuchiwanie się w znaki Ducha Bożego i łączenie faktów w logiczne wnioski rozwiązuje nawet problemy medyczne, a wzniesienie się ponad swoje problemy jest zapewne w oczach Boga objawem Świętości

Wj 15:26 EIB "Powiedział: Jeżeli pilnie będziesz słuchał głosu PANA, twojego Boga, czynił to, co prawe w Jego oczach, zważał na Jego przykazania i strzegł wszystkich Jego ustaw, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, ponieważ Ja, PAN, jestem twoim lekarzem."

Mat 13:43 EIB "Wtedy sprawiedliwi wzejdą jak słońce w Królestwie swego Ojca. Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa!"

Ap 2:7 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, właśnie jemu, pozwolę spożyć z drzewa życia, które rośnie w raju u Boga."

Koran 1:1-6
W imię Boga Miłosiernego i Litościwego*!
Chwała Bogu, Panu światów,
Miłosiernemu i Litościwemu,
Królowi Dnia Sadu.
Oto Ciebie czcimy i Ciebie prosimy o pomoc.
Prowadź nas drogą prostą


Co do używania lub nieużywania imienia Bożego, to być może poniższy wers tłumaczy tą ambiwalencję

Ap 22:17 EIB "A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Krystian »

Masz rację Krystianie.
Autorytet Biblii, słów Jezusa, jest ponad urojenia "wybranej".
Ale o tym wiesz... :-D
[/quote]

Wiem Henryku
Jak się człowiek nie opiera na Biblii, to cuda wychodzą
Jedni piszą, że Bóg Ojciec, to Pan Jezus w Nowym Testamencie
Inni, że Ojciec, Syn i Duch Święty, to są wszyscy Bogami równymi sobie, ale jest jeden Bóg
Z matematyki mi to nie wychodzi
1 +1 + 1 = 3
trynitarianie zaś twierdzą, że
1 +1 + 1 = 1
mają ludzie nieźle pod sufitem Henryku :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

mają ludzie nieźle pod sufitem Henryku
Człowieku, ty po prostu nie rozumiesz idei Trójcy, więc nie obrzucaj ludzi takimi słowami!
Ja już wiele razy, w różnych miejscach bardzo polecałam książki Martyn Lloyd-Jones, a szczególnie dla tych nie rozumiejących pojęcia i wykładni Trójcy, "Bóg Duch Święty". Żeby chociaż ktoś plujący na kwestię Trójcy zechciał ją przeczytać!
https://legatio.pl/pl/p/Wielkie-Doktryn ... -Jones/129
Ostatnio zmieniony 14 sty 2021, 17:58 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11717
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 sty 2021, 17:54
Człowieku, ty po prostu nie rozumiesz idei Trójcy,
Nareszcie! :xhehe:
Jest ktoś, kto zrozumiał ideę trójcy!

Aż mnie rzuciło na kolana... :s_oczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
14 sty 2021, 18:02
wuka pisze:
14 sty 2021, 17:54
Człowieku, ty po prostu nie rozumiesz idei Trójcy,
Nareszcie! :xhehe:
Jest ktoś, kto zrozumiał ideę trójcy!

Aż mnie rzuciło na kolana... :s_oczko:
Ty się nie odnoś do moich wpisów. Już pokazałeś jaki jesteś, więcej mi nie trzeba. Tylko kpić i namawiać do złego (wywal ją!) potrafisz. Teraz MNIE wyśmiewasz, chociaż najwięksi i to starożytni teologowie o tym pisali, ale oczywiście , jest to doskonała okazja, aby MNIE wirtualnie kopnąć, wyśmiać, poniżyc. TAKI JESTEŚ CHRZEŚCIJANINEM, jak twoje wpisy :buzka: Zgniły owoc i tyle.

Henryk
Posty: 11717
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 sty 2021, 18:06
Teraz MNIE wyśmiewasz, chociaż najwięksi i to starożytni teologowie o tym pisali, ale oczywiście ,
Razem z Ramzesem XII. :s_oczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
14 sty 2021, 18:22
wuka pisze:
14 sty 2021, 18:06
Teraz MNIE wyśmiewasz, chociaż najwięksi i to starożytni teologowie o tym pisali, ale oczywiście ,
Razem z Ramzesem XII. :s_oczko:
Nie, na przykład Jana Damasceńskiego miałam na mysli.

Henryk
Posty: 11717
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 sty 2021, 18:33
Nie, na przykład Jana Damasceńskiego miałam na mysli.
Znam lepszego teologa- choćby apostoła Pawła, czy Jezusa Chrystusa, którzy mówili: "Bóg jest jeden".
2P 1:16-17 BR "Nie opieraliśmy się bowiem na niedorzecznych domysłach, kiedyśmy wam opowiadali o dziełach potęgi i o ponownym przyjściu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, lecz występowaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości. (17) Jego sam Bóg Ojciec obdarzył czcią i chwałą, kiedy to dał się słyszeć głos pochodzący od Majestatu Bożego: Oto Syn mój miły, w którym znalazłem upodobanie."
Ps.
Starożytność kończy się wraz z upadkiem cesarstwa zachodnio-rzymskiego.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

"Bóg jest jeden".
Pełna zgoda .

Henryk
Posty: 11717
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 sty 2021, 18:57
"Bóg jest jeden".
Pełna zgoda .
I też jest jeden Syn- Jezus, który stał się Chrystusem!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
14 sty 2021, 20:00
wuka pisze:
14 sty 2021, 18:57
"Bóg jest jeden".
Pełna zgoda .
I też jest jeden Syn- Jezus, który stał się Chrystusem!
Pełna zgoda.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

Henryk pisze:
14 sty 2021, 18:49
wuka pisze:
14 sty 2021, 18:33
Nie, na przykład Jana Damasceńskiego miałam na mysli.
Znam lepszego teologa- choćby apostoła Pawła, czy Jezusa Chrystusa, którzy mówili: "Bóg jest jeden".
2P 1:16-17 BR "Nie opieraliśmy się bowiem na niedorzecznych domysłach, kiedyśmy wam opowiadali o dziełach potęgi i o ponownym przyjściu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, lecz występowaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości. (17) Jego sam Bóg Ojciec obdarzył czcią i chwałą, kiedy to dał się słyszeć głos pochodzący od Majestatu Bożego: Oto Syn mój miły, w którym znalazłem upodobanie."
Ps.
Starożytność kończy się wraz z upadkiem cesarstwa zachodnio-rzymskiego.
Ten cytat to jest czysty adopcjonizm.
Gdyby tak pozostało plus większość ewangelii synoptycznych, wtedy to wszystko byłoby bardziej racjonalne. Nie pozbawione co prawda pierwiastka nadnaturalności bez którego religia byłaby ogołocona, ale i tak to wszystko byłoby bardziej rozumne, spójne.
Tym czasem pojawia się ewangelia Jana, która mąci prawie wszystko co zostało napisane wcześniej o Jezusie u synoptyków.
Jezus Janowy przemawia tak, że nikt nie może go zrozumieć, niekiedy łącznie z nim samym.
To już nie jest człowiek, ale chyba jeszcze i nie Bóg.
Nie stąpa normalnie po ziemi, ale i nie zamieszkuje bezpośrednio niebios. Jest zawieszony gdzieś po środku, będąc oderwanym prawie zupełnie od ziemskiej rzeczywistości.
Nie licząc kilku wpadek z brakiem pokory u synoptycznego Jezusa, Janowy Jezus prawie cały czas nadaje na podwyższonym ego.
Dlatego ewangelia Jana dla lepszej zdrowotności psychicznej wierzących, powinna zostać usunięta z kanonu, bo w moim przekonaniu jest najbardziej nieprawdziwą ewangelią z całego kwartetu.
Taka jest moja prawda objawiona na dzień 14 styczeń 2021 rok
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

RN pisze:
14 sty 2021, 21:30
Henryk pisze:
14 sty 2021, 18:49
wuka pisze:
14 sty 2021, 18:33
Nie, na przykład Jana Damasceńskiego miałam na mysli.
Znam lepszego teologa- choćby apostoła Pawła, czy Jezusa Chrystusa, którzy mówili: "Bóg jest jeden".
2P 1:16-17 BR "Nie opieraliśmy się bowiem na niedorzecznych domysłach, kiedyśmy wam opowiadali o dziełach potęgi i o ponownym przyjściu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, lecz występowaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości. (17) Jego sam Bóg Ojciec obdarzył czcią i chwałą, kiedy to dał się słyszeć głos pochodzący od Majestatu Bożego: Oto Syn mój miły, w którym znalazłem upodobanie."
Ps.
Starożytność kończy się wraz z upadkiem cesarstwa zachodnio-rzymskiego.
Ten cytat to jest czysty adopcjonizm.
Gdyby tak pozostało plus większość ewangelii synoptycznych, wtedy to wszystko byłoby bardziej racjonalne. Nie pozbawione co prawda pierwiastka nadnaturalności bez którego religia byłaby ogołocona, ale i tak to wszystko byłoby bardziej rozumne, spójne.
Tym czasem pojawia się ewangelia Jana, która mąci prawie wszystko co zostało napisane wcześniej o Jezusie u synoptyków.
Jezus Janowy przemawia tak, że nikt nie może go zrozumieć, niekiedy łącznie z nim samym.
To już nie jest człowiek, ale chyba jeszcze i nie Bóg.
Nie stąpa normalnie po ziemi, ale i nie zamieszkuje bezpośrednio niebios. Jest zawieszony gdzieś po środku, będąc oderwanym prawie zupełnie od ziemskiej rzeczywistości.
Nie licząc kilku wpadek z brakiem pokory u synoptycznego Jezusa, Janowy Jezus prawie cały czas nadaje na podwyższonym ego.
Dlatego ewangelia Jana dla lepszej zdrowotności psychicznej wierzących, powinna zostać usunięta z kanonu, bo w moim przekonaniu jest najbardziej nieprawdziwą ewangelią z całego kwartetu.
Taka jest moja prawda objawiona na dzień 14 styczeń 2021 rok z którą mam nadzieję zgadza się Henryk :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wybrana pisze:
14 sty 2021, 21:28
Henryk pisze:
14 sty 2021, 20:00
I też jest jeden Syn- Jezus, który stał się Chrystusem!
Pełna zgoda.
A z czyjej woli Jezus stał się Chrystusem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”