Jak w niebie tak i na ziemi

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
20 sty 2021, 16:50
Tu kształtujesz obraz swojej wiary i to,że nie przyjąłes prawdy. Twoje słowa mogą przynieść szkodę dla wielu. Człowiek nie może rozkazywać Bogu, ale też nie może przekazywać informacje dla wielu osób w sposób obrażający świętość i sprawiedliwość Bożą.
Twoje pojęcie "świętości Boga" polega na bezgranicznej miłości, gwałcącej podstawy Sprawiedliwości.
Więc o czym chcesz rozmawiać? :xpanda:
Jakim cudem próbujesz osądzać mnie i moją wiarę?
Tobie długie zdania też sprawiają trudność? :s_oczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

Jakim cudem próbujesz osądzać mnie i moją wiarę?
Takim cudem wybrana ma prawo osądzać ciebie i twoją wiarę, jakim ty osądzasz innych i ich wiarę. Różnica jest jedna - wybrana robi to grzecznie i z miłością do innych, ty... :-/ :s_jezor:

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: amiko »

Bobo

(...) O gadzisz muźdźkach amiko wie, gdzie ma pisać?
Bobo-modo

Amiko nie wie gdzie ma pisać o gadzich móżdżkach i z jakiego powodu inni forumowicze mogą o nim pisać, a Amiko nie.
Twoje straszenie mnie wywaleniem z Forum są niezgodne z Regulaminem Forum, którego nie przestrzegasz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: amiko »

amiko pisze:
20 sty 2021, 17:03
Bobo

(...) O gadzisz muźdźkach amiko wie, gdzie ma pisać?
Bobo-modo


Amiko nie wie gdzie ma pisać o gadzich móżdżkach i z jakiego powodu inni forumowicze mogą o nim pisać, a Amiko nie.
Twoje straszenie mnie wywaleniem z Forum jest niezgodne z Regulaminem Forum, którego nie przestrzegasz.

Z jakiego powodu usunąłeś mój wpis o gadzim móżdżku, który był odpowiedzią na wpis nike:

"Tak ostro najeżdżacie na KSIĘGĘ ŚWIĘTĄ I NA BOGA JHWH, posługujecie się tą z nienawidzoną księgą, wyszukujecie w niej ,wszystko co według waszych "GADZICH" móżdżków jest trudne dla was do zrozumienia."

Proszę o wytłumaczenie zaistniałej sytuacji.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

Bobo, proszę cię żebyś sprawdził w stosownej literaturze. Tak zwane "gadzie móżdżki" mamy, czy się to nam podoba czy nie. To wynik ewolucji.
Na przykład tu można poczytać https://www.acusmed.pl/blog/mozg-i-jego-trojpodzial/
cyt.:"Mózg gadzi
Najstarszą ewolucyjnie częścią mózgu jest ta zwana mózgiem gadzim, a w jej skład wchodzą pień mózgu i okoliczne struktury. To część odpowiedzialna za podstawowe funkcje życiowe, która reguluje oddech i tempo pracy serca, ale również te, które pozwalają przeżyć, takie jak jedzenie, ucieczka, pragnienie i seks. Mózg gadzi odpowiada za odruchowe reakcje związane z unikaniem niebezpieczeństwa, poczucie odrętwienia, zamrożenie, wprawia ciało w stan zupełnie pozbawiony emocji. Niestety w wyniku nagromadzonego stresu i poczucia nieustającego zagrożenia, wielu pacjentów może tak właśnie odczuwać rzeczywistość, jako ciągłą walkę o przetrwanie. Działa poza świadomością i powtarza zaprogramowane w nim reakcje, bez myślenia o konsekwencji działań. Ma to ogromne odzwierciedlenie w ciele, które żyjąc w nieustającym napięciu, odczuwa wiele dolegliwości trudnych do wyleczenia."
Jest też mózg ssaczy i kora nowa. Razem jest to trójdzielna budowa mózgu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: amiko »

wuka

Inni mogą pisać o gadzich móżdżkach, a jak ja napiszę o nich, to Bobo "kulturalnie" mi grozi wywaleniem z forum. :-D
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 16:56
wybrana pisze:
20 sty 2021, 16:50
Tu kształtujesz obraz swojej wiary i to,że nie przyjąłes prawdy. Twoje słowa mogą przynieść szkodę dla wielu. Człowiek nie może rozkazywać Bogu, ale też nie może przekazywać informacje dla wielu osób w sposób obrażający świętość i sprawiedliwość Bożą.
Twoje pojęcie "świętości Boga" polega na bezgranicznej miłości, gwałcącej podstawy Sprawiedliwości.
Więc o czym chcesz rozmawiać? :xpanda:
Jakim cudem próbujesz osądzać mnie i moją wiarę?
Tobie długie zdania też sprawiają trudność? :s_oczko:
Henryk, sprawiedliwość Boża jest święta, bo dzięki niej zło zostaje osądzone. Bez tej sprawiedliwości dobro by nie miało szans istnienia. Jednak nie można uczyć ludzi, że zasada prawa - oko za oko, ząb za ząb, było prawem sprawiedliwości Bożej, bo takie prawo nigdy Bóg ludziom nie nadał, co najwyżej nadał je człowiek nie znający Boga. Również Bóg w imię sprawiedliwości Bożej nie powołał hitlera do władzy i nie kazał mu wymordowac Żydów. Takie postrzeganie miłości i sprawiedliwości Bożej mają Ci, co nie poznali Boga. Prawdę o miłości i sprawiedliwości Bożej dał nam Syn Boży Jezus. To jest prawda przekazana przez samego Boga. Jeżeli człowiek tej prawdy nie przyjmuje, to nie zna Boga. Nie zna Bożej miłości, miłosierdzia, dobra, sprawiedliwości. Przeczytaj przypowieści w Ewangeliach, to poznasz Boga. Przeczytaj przypowieść o synu marnotrawnym, to dowiesz się z jaką radością Ojciec przyjemnie syna marnotrawnego.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
20 sty 2021, 18:28
Jednak nie można uczyć ludzi, że zasada prawa - oko za oko, ząb za ząb, było prawem sprawiedliwości Bożej, bo takie prawo nigdy Bóg ludziom nie nadał, co najwyżej nadał je człowiek nie znający Boga.
Uraczysz nas jeszcze jakąś swoją mądrością?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 18:34
wybrana pisze:
20 sty 2021, 18:28
Jednak nie można uczyć ludzi, że zasada prawa - oko za oko, ząb za ząb, było prawem sprawiedliwości Bożej, bo takie prawo nigdy Bóg ludziom nie nadał, co najwyżej nadał je człowiek nie znający Boga.
Uraczysz nas jeszcze jakąś swoją mądrością?
A co chcesz jeszcze wiedzieć?
A może zamiast szydzic - byś podziękował.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
20 sty 2021, 18:38
A może zamiast szydzic - byś podziękował.
Nie zdarzyło mi się nigdy szydzić z ułomnych. Jakakolwiek ułomność by to nie była!
Nawet gdy chodzi o nie tak znowu rzadką ułomność, dotyczącą braku rozróżniania dobra i zła.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 19:04
wybrana pisze:
20 sty 2021, 18:38
A może zamiast szydzic - byś podziękował.
Nie zdarzyło mi się nigdy szydzić z ułomnych. Jakakolwiek ułomność by to nie była!
Nawet gdy chodzi o nie tak znowu rzadką ułomność, dotyczącą braku rozróżniania dobra i zła.
Ależ kurtuazyjne dowalenie :mrgreen: Z kim się naradzałeś? To mi wygląda na jakiś efekt rozmów co najmniej kwadratowego stołu (okrągły już był i też nas w bambuko zrobili) :xhehe:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 19:04
wybrana pisze:
20 sty 2021, 18:38
A może zamiast szydzic - byś podziękował.
Nie zdarzyło mi się nigdy szydzić z ułomnych. Jakakolwiek ułomność by to nie była!
Nawet gdy chodzi o nie tak znowu rzadką ułomność, dotyczącą braku rozróżniania dobra i zła.
Cóż mogę dodać- kocham Cię 🤗
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
20 sty 2021, 19:07
Cóż mogę dodać- kocham Cię 🤗
Mam powiedzieć żonie?
Albo nie. Miałbym wyrzuty sumienia...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 19:12
wybrana pisze:
20 sty 2021, 19:07
Cóż mogę dodać- kocham Cię 🤗
Mam powiedzieć żonie?
Albo nie. Miałbym wyrzuty sumienia...
Ale Ty masz wyobraźnię. Ja mam męża i nie zamieniła bym na inny model.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: RN »

Ostatnie posty pokazują, jak wygląda miłość do nieprzyjaciół :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”