Jak w niebie tak i na ziemi

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Anna01 »

Henryk pisze:
20 sty 2021, 5:19

Jeszcze tylko Anno podasz nam, w którym miejscu w Biblii tak pisze- i będziemy już w domu. :-D
Bardzo bym nie chciał, abyś i Ty należała do grona ludzi ubliżających Przedwiecznemu!
Heniu, absolutnie nie chcę i nie zamierzam ubliżać Przedwiecznemu, ani obrażać niczyich uczuć religijnych !
Mam po prostu inne zdanie i dyskutuję, bo po to jest forum ...... i jesteśmy w off topic :->
Studiowałam Biblię latami.
Starałam się wierzyć Biblijnie, jak Ty i Nike, ale niestety nie dałam rady. :-)
Biblię bardzo sobie cenię jako dzieło literackie, historyczne.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:
21 sty 2021, 0:13
Studiowałam Biblię latami.
Widocznie nauczyciele sami nie byli do końca przekonywującymi.
Co chwilę zmieniano im te poglądy, więc jak sami mogliby komuś zaszczepić wiarę w trwałość i niezmienność obietnic Bożych?
Bardziej był to strach przed "Armagedonem" niż wiara w Jego raz dane słowa.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
21 sty 2021, 8:04
Anna01 pisze:
21 sty 2021, 0:13
Studiowałam Biblię latami.
Widocznie nauczyciele sami nie byli do końca przekonywującymi.
Na szczęście.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
21 sty 2021, 8:19
Henryk pisze:
21 sty 2021, 8:04
Anna01 pisze:
21 sty 2021, 0:13
Studiowałam Biblię latami.
Widocznie nauczyciele sami nie byli do końca przekonywującymi.
Na szczęście.
Też tak myślę. Widocznie Anna nie jest jedynym przypadkiem. Też do tych szczęśliwców mam zaszczyt należeć. :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Bobo »

Pochopne wnioski. Czy Jezus też był mało przekonujący, że tak niewielu za nim poszło?
Istnieje coś takiego jak wolna wola, bez względu na argumenty. Najmniej przekonujący są współcześni Badacze PŚ. Grupa na wyginięciu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
21 sty 2021, 8:39
Pochopne wnioski. Czy Jezus też był mało przekonujący, że tak niewielu za nim poszło?
Istnieje coś takiego jak wolna wola, bez względu na argumenty. Najmniej przekonujący są współcześni Badacze PŚ. Grupa na wyginięciu.
Masz rację, ale ja z Badaczami nie miałam do czynienia, a jednak po wielu latach "biblijnych" też znalazłam inne spojrzenie na samą Biblię (mam stosunek taki, jak określiła Anna) oraz na sprawy w niej zawarte. Jedynie mój stosunek do Pana Jezusa się nie zmienił.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Bobo »

Wuka, może się nie zorientowałaś, ale Henryk zrobił przytyk do Świadków Jehowy 😶
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
21 sty 2021, 9:01
Wuka, może się nie zorientowałaś, ale Henryk zrobił przytyk do Świadków Jehowy 😶
Zorientowałam się, ale pominęłam celowo :-)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
21 sty 2021, 9:01
Wuka, może się nie zorientowałaś, ale Henryk zrobił przytyk do Świadków Jehowy 😶
Jk 3:1 BP "Bracia moi, niech zbyt wielu z was nie uważa się za nauczycieli, widząc, że surowszy sąd będzie naszym udziałem."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: nike »

Bobo pisze:
21 sty 2021, 8:39
Pochopne wnioski. Czy Jezus też był mało przekonujący, że tak niewielu za nim poszło?
Istnieje coś takiego jak wolna wola, bez względu na argumenty. Najmniej przekonujący są współcześni Badacze PŚ. Grupa na wyginięciu.
A z kim to Ania latami badała BIBLIĘ , czy z Badaczami współczesnymi jak żeś napisał, czy może ze Świadkami, którzy są wyjątkowo przekonywujący ??

Bobo kilka razy już napisałeś, że umieramy, zapraszam więc ciebie na nasz pogrzeb. :-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
21 sty 2021, 8:39
Pochopne wnioski. Czy Jezus też był mało przekonujący, że tak niewielu za nim poszło?
Istnieje coś takiego jak wolna wola, bez względu na argumenty. Najmniej przekonujący są współcześni Badacze PŚ. Grupa na wyginięciu.
Brawo Bobo 👏 jesteś na dobrej drodze.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
21 sty 2021, 9:10
Bobo pisze:
21 sty 2021, 9:01
Wuka, może się nie zorientowałaś, ale Henryk zrobił przytyk do Świadków Jehowy 😶
Jk 3:1 BP "Bracia moi, niech zbyt wielu z was nie uważa się za nauczycieli, widząc, że surowszy sąd będzie naszym udziałem."
No właśnie Henryk - no właśnie.....
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Anna01 »

Henryk pisze:
21 sty 2021, 8:04
Anna01 pisze:
21 sty 2021, 0:13
Studiowałam Biblię latami.
Widocznie nauczyciele sami nie byli do końca przekonywującymi.
Co chwilę zmieniano im te poglądy, więc jak sami mogliby komuś zaszczepić wiarę w trwałość i niezmienność obietnic Bożych?
Bardziej był to strach przed "Armagedonem" niż wiara w Jego raz dane słowa.
Tu Heniu nie masz racji.
Miałam dobrych nauczycieli i bardzo cierpliwych :-)
Musieli zaczynać naukę od początku, bo wcześniej Biblii nie miałam nawet w ręku. :-)
Sama szukałam kontaktu z ŚJ, bo wiedziałam, że mają sporą wiedzę i JAKO JEDYNI są gotowi poświęcić swój czas innemu.
Oczywiście po jakimś czasie (długim czasie) rozpoczęliśmy rozmowy o dogmatach ŚJ - zresztą wcześniej już co nieco wiedziałam.
Ale mi chodziło przede wszystkim o zdobywanie wiedzy, inne sprawy np. dogmaty traktowałam "na luzie", bo przecież każda religia, każde wyznanie ma jakieś dogmaty i nie dogmaty ŚJ miały na mnie wpływ, a moje ...... poczucie sprawiedliwości i moralności odnośnie samego Boga przedstawianego w Biblii.
Oczywiście miałam tłumaczone, wyjaśniane, ale do mnie, to nie docierało niestety.
Pierwsza sprawa: Jakub i Ezaw
Druga: Abraham i Sara
Trzecia: Deuteronomy
Czwatra: Bóg-Ojciec Jezusa
Zaczęłam czytać w międzyczasie opracowania naukowe i historyczne.
Dowiedziałam się jak, kiedy i przez kogo Biblia była redagowana na przestrzeni wieków, kto miał największy wpływ na ukształtowanie wizerunku Boga.
Stwierdziłam, że Bóg w Biblii jest przez ludzi całkowicie "wymieszany" i Biblia, to nie Słowo Boże

Teraz jestem szczęśliwą deistką :-)
Wszystko mi się zgadza, wierzę w Boga, codziennie się modlę :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:
21 sty 2021, 19:38
Teraz jestem szczęśliwą deistką :-)
Wszystko mi się zgadza, wierzę w Boga, codziennie się modlę :-)
Dziękuję, że odpowiadasz mnie.
Jednak o ile znam pojęcie "deizm"- przynajmniej to słownikowe, to dziwi mnie modlitwa, skoro Bóg w tym pojęciu nie ma żadnego wpływu na losy ludzi.
Ale zapewne deizm jak i chrześcijaństwo ma wiele odcieni... ;-)
Pozdrawiam.

Ps.
co to są te "deuteronomy"?
Coś od "powtórzonego prawa"?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak w niebie tak i na ziemi

Post autor: Anna01 »

Tak, to Księgi "Powtórzonego Prawa".

Modlitwy są dziękczynne. :)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”