PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
13 lut 2021, 8:28
No nie wiem, nie wiem... przecież Bóg, Ojciec Jezusa jest tylko miłością, a nie żądnym zemsty. Wnioskuję, że żadnego szatana nie unicestwi. Tak jak wzdryga się na myśl, że mógłby kogoś z ludzi unicestwić. :crazy:
Bóg jest miłością, ale istnieje jeszcze święta sprawiedliwosc - Konstytucja Nieba, bo bez niej dobro by nie miało szans istnienia. Człowiek wybiera swoją drogę i swój paragraf. Może czasem uratować go miłosierdzie Boże o które zdąży poprosić.
Bez praw jest haos.
Jezus zbiera w Niebie pieniążki a nie potwory.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: Bobo »

I co zrobi z potworami? Przecież co chwilę czytam na forum o bezwarunkowej miłości Boga.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

Jeżeli będziecie szukać cokolwiek w Biblii o Tysiącletnim Królestwie i to, co znajdziecie przypiszecie natchnieniu od Jezusa, to rzeczywiście udowodnicie swoje racje.
Mnie bardziej chodziło o to, że Jezus nic nie wspomina o Tysiącletnim Królestwie w ewangeliach. To ewangelie są rzekomo spisanymi mowami Jezusa z pierwszej ręki. Z pierwszej ręki, czyli to co powiedział to zapisano, bez jakiś większych insynuacji uczonego w Piśmie.
Oczywiście to, co zostało zapisane w Apokalipsie o królowaniu z Chrystusem w Tysiącleciu, kłóci się chociażby z ewangelią Jana, która miała niby być napisana przez tego samego autora.
Natomiast Henryk podaje mowy Piotra i Jakuba, które są mowami tych ludzi, ale i w nich nie ma mowy o Tysiącletnim Królestwie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
11 lut 2021, 9:02

W Biblii nie pisze, że szatan reprezentuje samego siebie. Nigdy w żadnym przekładzie biblijnym nie spotkałem słowa ''reprezentować'', ''reprezentant'' itd. Zdziwiłbym się, gdyby jednak takie słowo się znalazło.
Czy w Biblii występuje stwierdzenie, że prawdziwy Bóg „reprezentuje” samego siebie? Nie! Ale jest rzeczą oczywistą, że ma swoich „reprezentantów”, którzy się z nim utożsamiają. Naturą Boga Jehowy jest „miłość”. Nie napisano, że jest ona jedną z Jego cech, ale że Bóg jest miłością (1 Jan 4:8), więc Jego reprezentanci muszą ją przejawiać (Jan 13:35).

Ale oprócz prawdziwego Boga, jest ten fałszywy, „bóg tego świata” (2 Kor 4:4), o którym mówił Pan Jezus (Jan 12:31 / Jan 14:30). Zatem można być tylko „reprezentantem” prawdziwego Boga Jehowy, albo boga tego świata Szatana, Diabła.

O tych dwóch grupach ludzi mówi poniższy werset. Czyniąc to, co prawe, reprezentujesz Prawdziwego Boga, czyniąc to, co nieprawe, reprezentujesz Diabła:

1 Jan 3:10 "Dzieci Boga i dzieci Diabła można rozpoznać w ten sposób: Jeśli ktoś nie czyni tego, co prawe, to nie pochodzi od Boga"

Ale jednak Biblia daje też wyraźną sugestię, że Szatan nie może być niczyim reprezentantem, ponieważ przestał przejawiać miłość wyróżniającą Boga Jehowę (Wyj 34:6), i stał się „ojcem kłamstwa”, która jest w opozycji do „prawdy” (Ps 31:5).

O tej odmiennej „naturze” Szatana, Diabła jest napisane w Jana 8:44;

„Waszym ojcem jest Diabeł, a wy chcecie spełniać pragnienia swojego ojca. On od początku był zabójcą i nie stał mocno w prawdzie, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy kłamie, robi to zgodnie z własną naturą, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”

Zatem, w dziedzinie zagadnień Biblijnych, można być tylko po jednej stronie … prawdomównego Boga Jehowy, albo kłamcy Szatana, Diabła. Nie można „reprezentować” samego siebie, ponieważ nie ma trzeciej alternatywy!

Ef 4:5,6 „Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich (...).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
13 lut 2021, 9:15
… prawdomównego Boga Jehowy,
PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

''Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

A co Państwo myślicie o takim przysłowiu :-)
''Co ma wisieć, nie utonie''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: nike »

RN pisze:
13 lut 2021, 14:23
DonCicio pisze:
13 lut 2021, 9:15
… prawdomównego Boga Jehowy,
PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

''Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.''
Najpierw przeczytaj kontekst, a najlepiej 21 i 22 rozdział, a wtedy zadawaj pytania.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

nike pisze:
13 lut 2021, 23:46
RN pisze:
13 lut 2021, 14:23
DonCicio pisze:
13 lut 2021, 9:15
… prawdomównego Boga Jehowy,
PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

''Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.''
Najpierw przeczytaj kontekst, a najlepiej 21 i 22 rozdział, a wtedy zadawaj pytania.
W zacytowanym przez Panią poście, ja nie zadałem pytania, lecz jota w jotę wkleiłem to co podaje Biblia Warszawska.
Ode mnie tam nic nie było proszę Pani :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: nike »

Tak? To dlaczego akurat ci ten tekst przypadł do gustu? Powiesz mi " z gustami się nie dyskutuje" Też to wiem. :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

nike pisze:
14 lut 2021, 8:07
Tak? To dlaczego akurat ci ten tekst przypadł do gustu? Powiesz mi " z gustami się nie dyskutuje" Też to wiem. :-D
Ja ten werset zacytowałem w odpowiedzi na insynuacje niejakiego DonCicio, który uważa, że tylko Bóg Jehowa jest prawdomówny i niema nic wspólnego z kłamstwem za którym stoi szatan.
Jak widać okazuje się to nieprawdą
Szanowni Państwo, jak czytam te zażarte, forumowe dyskusje, to dochodzę do wniosku, że monoteizm w religii judeo - chrześcijańskiej jest nie do utrzymania.
Ale co bardziej alarmujące, już nie tylko monoteizm, ale i Trójca została zagrożona :!:
Obecnie można wyróżnić około 5 - 6 Bogów, którzy czy to indywidualnie, czy zbiorowo dysponują wielką mocą, jedynie Bogom przynależnym.
Jacy to są Bogowie :?:
1. Jahwe
2. Bóg Ojciec
3. Jezus
4. Duch Święty
5. Szatan.
6. Maria.
Ta ostatnia postać, prywatnie piastuje też urząd Królowej Polski.
Może to jest i prawda co czytamy w Psalmie, kiedy jest mowa o zgromadzeniu Bogów/zgromadzeniu Bożym.
No, ale który z tych Bogów kieruje krokami człowieka, gdy ten wybiera drogę, albo kule nosi, gdy człowiek strzela :?: :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: nike »

RN pisze:
14 lut 2021, 11:58
nike pisze:
14 lut 2021, 8:07
Tak? To dlaczego akurat ci ten tekst przypadł do gustu? Powiesz mi " z gustami się nie dyskutuje" Też to wiem. :-D
Ja ten werset zacytowałem w odpowiedzi na insynuacje niejakiego DonCicio, który uważa, że tylko Bóg Jehowa jest prawdomówny i niema nic wspólnego z kłamstwem za którym stoi szatan.
Jak widać okazuje się to nieprawdą
Szanowni Państwo, jak czytam te zażarte, forumowe dyskusje, to dochodzę do wniosku, że monoteizm w religii judeo - chrześcijańskiej jest nie do utrzymania.
Ale co bardziej alarmujące, już nie tylko monoteizm, ale i Trójca została zagrożona :!:
Obecnie można wyróżnić około 5 - 6 Bogów, którzy czy to indywidualnie, czy zbiorowo dysponują wielką mocą, jedynie Bogom przynależnym.
Jacy to są Bogowie :?:
1. Jahwe
2. Bóg Ojciec
3. Jezus
4. Duch Święty
5. Szatan.
6. Maria.
Ta ostatnia postać, prywatnie piastuje też urząd Królowej Polski.
Może to jest i prawda co czytamy w Psalmie, kiedy jest mowa o zgromadzeniu Bogów/zgromadzeniu Bożym.
No, ale który z tych Bogów kieruje krokami człowieka, gdy ten wybiera drogę, albo kule nosi, gdy człowiek strzela :?: :-)
Jak się zacytowany tekst 1 Kr.22:23--- ma do obecnego posta?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
13 lut 2021, 14:23
DonCicio pisze:
13 lut 2021, 9:15
… prawdomównego Boga Jehowy,
PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

''Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.''
Gdybyś dobrze zrozumiał cały 22 rozdział 1 Księgi Królów, to wiedziałbyś, jaka jest prawda. Ale Ty, zachowujesz się jak 400 fałszywych proroków (6), z ust których wychodziło kłamstwo. Oni, czynili to odnośnie wyprawy wojennej przeciw Ramot-Gilead, a Ty wypowiadasz same kłamstwa o Bogu Jehowie.

O Achabie, królu północnego królestwa izraelskiego powiedziano:

„Nigdy wcześniej nie było nikogo takiego jak Achab, kto by tak uparcie robił to, co złe w oczach Jehowy. Podjudzała go do tego jego żona, Jezebel. Zachowywał się w najohydniejszy możliwy sposób, oddając cześć odrażającym bożkom, tak jak to robili wszyscy Amoryci, których Jehowa wypędził ze względu na Izraelitów” 1 Król 21:25,26

Ci prorocy, którzy uważali siebie za proroków Jehowy, tak naprawdę byli kłamcami i mówili Achabowi to, co chciał on usłyszeć, a nie to, co mówił Bóg (13). Proroków prawdziwego Boga uważał on za swoich wrogów (1 Król 21:20). Nie inaczej było z Michajaszem, prorokiem Jehowy, który mówił prawdę, której nie mógł znieść Achab. Kiedy król Judy Jehoszafat, który miał pomóc Achabowi w wyprawie wojennej, zapytał o innych proroków, usłyszał od króla Achaba słowa, które mu się nie spodobały:

1 Krl 22:7,8 „Wtedy Jehoszafat rzekł: 'Czy nie ma tu jeszcze jakiegoś proroka Jehowy? Zapytajmy także przez niego'. Na to król Izraela powiedział do Jehoszafata: 'Jest jeszcze jeden człowiek, przez którego możemy poradzić się Jehowy. Ale ja go nienawidzę, bo nigdy nie prorokuje mi dobrych rzeczy, tylko złe. To Michajasz, syn Jimli'. Jehoszafat rzekł jednak: 'Król nie powinien tak mówić'

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Jeżeli chodzi o tych, którzy wolą fałsz od prawdy, Jehowa Bóg dopuszcza, żeby oddziaływał on na ludziach zatwardziałych i zakłamanych. Dobrze ilustrują to słowa z 2 Listu do Tesaloniczan 2:9-12;

„A obecności tego człowieka bezprawia, działającego za sprawą Szatana, będą towarzyszyć wszelkie potężne dzieła, fałszywe znaki i cuda, wszelkie nieprawe metody zwodzenia tych, którzy idą drogą do zagłady - będącej zapłatą za to, że nie przyjęli i nie pokochali prawdy prowadzącej do wybawienia. Właśnie dlatego Bóg pozwoli, żeby zostali wprowadzeni w błąd i uwierzyli kłamstwu, a w rezultacie, żeby wszyscy oni zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali przyjemność w nieprawości”

Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby raczej „uwierzyli kłamstwu” niż dobrej nowinie o Jezusie Chrystusie. Bardzo dobrym przykładem jest właśnie relacja zapisana w 22 rozdziale 1 Księgi Królów.

400 fałszywych proroków zapewniało Achaba o sukcesie w wojnie o miasto Ramot-Gilead, podczas gdy Michajasz, prorok Jehowy, zapowiedział mu klęskę.

Michajaszowi wyjawiono w wizji, że Jehowa pozwolił, żeby na 400 proroków, którzy mówili, że są Jego prorokami, nie oddziaływała prawda, a pewnemu stworzeniu duchowemu pozwolił stać się „duchem zwodniczym” w ich ustach. Duch ten sprawił, że mówili tylko to, co sami chcieli powiedzieć i co król chciał od nich usłyszeć. Achab zlekceważył przestrogę Jehowy i wolał dać się omamić kłamstwom swoich 400 proroków i przypłacił to życiem (2 Kron 18:33,34).

Sugerowanie, że prawdziwy Bóg ma coś wspólnego z kłamstwem, stawia Ciebie na równi z tym, który takie kłamstwo zarzucił Jehowie w Edenie, zadając zwodnicze pytanie: „Czy rzeczywiście Bóg … jest prawdomówny?” (Rodzaju 3:1-5)

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
15 lut 2021, 9:51
RN pisze:
13 lut 2021, 14:23
DonCicio pisze:
13 lut 2021, 9:15
… prawdomównego Boga Jehowy,
PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA WARSZAWSKA

''Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.''
Gdybyś dobrze zrozumiał cały 22 rozdział 1 Księgi Królów, to wiedziałbyś, jaka jest prawda. Ale Ty, zachowujesz się jak 400 fałszywych proroków (6), z ust których wychodziło kłamstwo. Oni, czynili to odnośnie wyprawy wojennej przeciw Ramot-Gilead, a Ty wypowiadasz same kłamstwa o Bogu Jehowie.

O Achabie, królu północnego królestwa izraelskiego powiedziano:

„Nigdy wcześniej nie było nikogo takiego jak Achab, kto by tak uparcie robił to, co złe w oczach Jehowy. Podjudzała go do tego jego żona, Jezebel. Zachowywał się w najohydniejszy możliwy sposób, oddając cześć odrażającym bożkom, tak jak to robili wszyscy Amoryci, których Jehowa wypędził ze względu na Izraelitów” 1 Król 21:25,26

Ci prorocy, którzy uważali siebie za proroków Jehowy, tak naprawdę byli kłamcami i mówili Achabowi to, co chciał on usłyszeć, a nie to, co mówił Bóg (13). Proroków prawdziwego Boga uważał on za swoich wrogów (1 Król 21:20). Nie inaczej było z Michajaszem, prorokiem Jehowy, który mówił prawdę, której nie mógł znieść Achab. Kiedy król Judy Jehoszafat, który miał pomóc Achabowi w wyprawie wojennej, zapytał o innych proroków, usłyszał od króla Achaba słowa, które mu się nie spodobały:

1 Krl 22:7,8 „Wtedy Jehoszafat rzekł: 'Czy nie ma tu jeszcze jakiegoś proroka Jehowy? Zapytajmy także przez niego'. Na to król Izraela powiedział do Jehoszafata: 'Jest jeszcze jeden człowiek, przez którego możemy poradzić się Jehowy. Ale ja go nienawidzę, bo nigdy nie prorokuje mi dobrych rzeczy, tylko złe. To Michajasz, syn Jimli'. Jehoszafat rzekł jednak: 'Król nie powinien tak mówić'

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Jeżeli chodzi o tych, którzy wolą fałsz od prawdy, Jehowa Bóg dopuszcza, żeby oddziaływał on na ludziach zatwardziałych i zakłamanych. Dobrze ilustrują to słowa z 2 Listu do Tesaloniczan 2:9-12;

„A obecności tego człowieka bezprawia, działającego za sprawą Szatana, będą towarzyszyć wszelkie potężne dzieła, fałszywe znaki i cuda, wszelkie nieprawe metody zwodzenia tych, którzy idą drogą do zagłady - będącej zapłatą za to, że nie przyjęli i nie pokochali prawdy prowadzącej do wybawienia. Właśnie dlatego Bóg pozwoli, żeby zostali wprowadzeni w błąd i uwierzyli kłamstwu, a w rezultacie, żeby wszyscy oni zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali przyjemność w nieprawości”

Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby raczej „uwierzyli kłamstwu” niż dobrej nowinie o Jezusie Chrystusie. Bardzo dobrym przykładem jest właśnie relacja zapisana w 22 rozdziale 1 Księgi Królów.

400 fałszywych proroków zapewniało Achaba o sukcesie w wojnie o miasto Ramot-Gilead, podczas gdy Michajasz, prorok Jehowy, zapowiedział mu klęskę.

Michajaszowi wyjawiono w wizji, że Jehowa pozwolił, żeby na 400 proroków, którzy mówili, że są Jego prorokami, nie oddziaływała prawda, a pewnemu stworzeniu duchowemu pozwolił stać się „duchem zwodniczym” w ich ustach. Duch ten sprawił, że mówili tylko to, co sami chcieli powiedzieć i co król chciał od nich usłyszeć. Achab zlekceważył przestrogę Jehowy i wolał dać się omamić kłamstwom swoich 400 proroków i przypłacił to życiem (2 Kron 18:33,34).

Sugerowanie, że prawdziwy Bóg ma coś wspólnego z kłamstwem, stawia Ciebie na równi z tym, który takie kłamstwo zarzucił Jehowie w Edenie, zadając zwodnicze pytanie: „Czy rzeczywiście Bóg … jest prawdomówny?” (Rodzaju 3:1-5)

Dużo słów, mało treści.
Podjąłeś się próby zupełnego wybielenia Boga Jehowy poprzez danie do zrozumienia, jakoby Ten nie miał nigdy nic wspólnego z kłamstwem, a na końcu i tak wyszło, że jednak metoda działania na kłamstwo, nie była temu Bogu obca.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego na wieść o tym, że Bóg może kłamać czy działać poprzez kłamstwo za sprawą innych osób, dostajecie epileptycznych drgawek, skoro przyznajecie jednocześnie, że Bóg jest wszechmogący, czyli taki, który ma nieograniczoną moc i jak przystało na Boga, może wszystko.
Skoro może wszystko, to i może kłamać.
Nie ogołacajmy Go z tej możliwości, w końcu to nie jest znowu taki wielki wyczyn :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: RN »

A co Państwo powiecie na ten werset. :-)

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 19. 21. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wiele zamysłów jest w sercu człowieka, lecz dzieje się wola Pana''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PREDESTYNACJA CZY WOLNA WOLA

Post autor: wuka »

RN pisze:
17 lut 2021, 18:36
A co Państwo powiecie na ten werset. :-)

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 19. 21. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wiele zamysłów jest w sercu człowieka, lecz dzieje się wola Pana''
Ja rozumiem to tak, że jesteśmy kompletnie zniewoleni.
Możemy planować, marzyć, dążyć do celów, któe sobie stawiamy, ale i tak Pan zrobi po swojemu.
Na przykład: jak ma iść ci źle to pójdzie, choćbyś pękał od starań, aby było dobrze. Cos takiego, jak "co ma wisiec nie utonie".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”