Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

kesja pisze:
29 sty 2021, 11:30
radek
Objaśnię najprościej jak umiem.
Ze Słów Boga wynika coś więcej niż Syn, a jeśli słowa są dwuznaczne,
to należy wybrać najszlachetniejszą interpretację.
Jezus potwierdza tą wypowiedz Koranu.
Bóg nie może być posądzony o wzięcie sobie syna, On jest ponad to
Co znaczy WZIECIE Sobie Syna ?
skad miałby go brac?
Sokoro jest tak Wyniosły by miec ...
Zapytałam czy Sam mógłby stac sie Synem
mógłby czy nie a jesli nie to dlaczego nie ?
Mógłby i stał się.
Bóg nie ma ograniczeń.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
05 lut 2021, 18:24
kesja pisze:
29 sty 2021, 11:30
radek
Objaśnię najprościej jak umiem.
Ze Słów Boga wynika coś więcej niż Syn, a jeśli słowa są dwuznaczne,
to należy wybrać najszlachetniejszą interpretację.
Jezus potwierdza tą wypowiedz Koranu.
Bóg nie może być posądzony o wzięcie sobie syna, On jest ponad to
Co znaczy WZIECIE Sobie Syna ?
skad miałby go brac?
Sokoro jest tak Wyniosły by miec ...
Zapytałam czy Sam mógłby stac sie Synem
mógłby czy nie a jesli nie to dlaczego nie ?
Mógłby i stał się.
Bóg nie ma ograniczeń.


Jeżeli Bóg mógłby się stać Synem, ciekawe, co się stało z Bogiem, gdy syn leżał martwy 3 dni w grobie?

Ps 16:10 "Bo nie pozostawisz mnie w grobie. Nie pozwolisz, żeby Twój lojalny sługa ujrzał dół"

Dzie 2:30,31 "Był on prorokiem i wiedział, że Bóg przyrzekł posadzić na jego tronie jednego z jego potomków. Dlatego z góry wiedząc, co ma się wydarzyć, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w grobie, ani jego ciało nie uległo rozkładowi"



Poza tym Bóg jest głową Chrystusa - nie ciałem:

1 Kor 11:3 "Chciałbym jednak, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg"



"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
28 lut 2021, 7:43




Jeżeli Bóg mógłby się stać Synem, ciekawe, co się stało z Bogiem, gdy syn leżał martwy 3 dni w grobie?

Ps 16:10 "Bo nie pozostawisz mnie w grobie. Nie pozwolisz, żeby Twój lojalny sługa ujrzał dół"

Dzie 2:30,31 "Był on prorokiem i wiedział, że Bóg przyrzekł posadzić na jego tronie jednego z jego potomków. Dlatego z góry wiedząc, co ma się wydarzyć, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w grobie, ani jego ciało nie uległo rozkładowi"





Jedno przeczy drugiemu. Miał nie ujrzeć grób, ale jednak ujrzał. Póżniej zostało to złagodzone i pisze o nieopuszczeniu w grobie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: radek »

Niby to ma być trudny wers do wyjaśnienia?

Ps 16:10 EIB "Gdyż nie zostawisz mojej duszy w świecie zmarłych, Nie dopuścisz, by oddany Tobie miał oglądać grób."

Przecież jeśli oko jest jasne, to nie skupia się na grobie, lecz na Panu dawcy Życia. Tak jak idąc drogą skupiać się trzeba na celu, by wiedzieć jak reagować gdy pojawią się pozorne przeszkody

Łk 11:34 EIB "Taką lampą dla ciała jest oko. Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało jest jasne. Lecz jeśli oko słabnie, ciało pogrąża się w ciemności."

Ps 23:4 EIB "I choćbym nawet szedł Doliną cienia śmierci, Zła się nie przestraszę — Przecież Ty jesteś ze mną, Twoja laska i Twój kij Są mi źródłem pociechy."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
28 lut 2021, 7:43
wybrana pisze:
05 lut 2021, 18:24
Mógłby i stał się.
Bóg nie ma ograniczeń.
Jeżeli Bóg mógłby się stać Synem, ciekawe, co się stało z Bogiem, gdy syn leżał martwy w grobie?


To ciało leżało w grobie.
Jezus powiedział do Lotra na krzyżu- jeszcze dziś będziesz że mną w Raju.
E.Jana

Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
28 lut 2021, 9:37

To ciało leżało w grobie.
Jezus powiedział do Lotra na krzyżu- jeszcze dziś będziesz że mną w Raju.
E.Jana


Podaj przekład, z którego zaczerpnęłaś tę wersję. Gdzie w Ewangelii wg. Jana zapisano zacytowane przez Ciebie słowa! Jestem bardzo ciekaw.

Jezus powiedział do łotra: „Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju” Łuk 23:43

Jezus nigdy nie wypowiedział słów: "jeszcze dzisiaj będziesz ze mną w Raju". To fałszywa interpretacja, mająca potwierdzić niebiblijną naukę o nieśmiertelności duszy. Gdyby Jezus tak powiedział do łotra, oznaczałoby, że grób, piekło jest rajem.

Nawet katolicki tzw.'Skład Apostolski' (Apostolski symbol wiary) mówi:

"umęczon pod Ponckim Piłatem,
ukrzyżowan, umarł i pogrzebion,
zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał,
wstąpił na niebiosa"


Ta część modlitwy jest zgodna z chronologią:

1. Piłat wydaje wyrok,
2. Jezus ukrzyżowany,
3. Umiera.
4. Pogrzebany, czyli złożony do grobu, szeolu, hadesu, piekła - to wszystko to samo,
5. Po trzech dniach zmartwychwstaje,
6. Wstępuje do nieba

Skoro Jezus leżał trzy dni w grobie, piekle, to jak mógł "dzisiaj" zabrać łotra do raju, skoro Jezus dopiero po zmartwychwstaniu został wzięty do nieba?

Gdyby Jezus wypowiedział słowa, które cytujesz według tego co ponoć zapisano w Ewangelii Jana, skłamałby, co jest niemożliwe.

Kto zatem kłamie?

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
01 mar 2021, 6:28
wybrana pisze:
28 lut 2021, 9:37

To ciało leżało w grobie.
Jezus powiedział do Lotra na krzyżu- jeszcze dziś będziesz że mną w Raju.
E.Jana


Podaj przekład, z którego zaczerpnęłaś tę wersję. Gdzie w Ewangelii wg. Jana zapisano zacytowane przez Ciebie słowa! Jestem bardzo ciekaw.

Jezus powiedział do łotra: „Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju” Łuk 23:43

Dobrze zacytowałem - dzisiaj - znaczenie to same.

E.Jana 6: 63
Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
01 mar 2021, 6:28
[

Skoro Jezus leżał trzy dni w grobie, piekle, to jak mógł "dzisiaj" zabrać łotra do raju, skoro Jezus dopiero po zmartwychwstaniu został wzięty do nieba?
Trzy dni to leżało ciało Jezusa w grobie, ale w duchu to został ożywiony wcześniej, może nawet natychmiast i poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu ( 1P. 3. 19.)

DonCicio pisze:
01 mar 2021, 6:28
Kto zatem kłamie?
Moim zdaniem wszyscy, łącznie ze mną :->
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

w duchu to został ożywiony wcześniej, może nawet natychmiast i poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu
Żeby coś ożywić, w tym przypadku ducha Jezusa to rozumiem, że wcześniej był martwy. A ponoć duch Jezusa jest nieśmiertelny.
Błędnie odczytujesz fragment z Piotra.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: RN »

Bobo pisze:
01 mar 2021, 8:36
w duchu to został ożywiony wcześniej, może nawet natychmiast i poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu
Żeby coś ożywić, w tym przypadku ducha Jezusa to rozumiem, że wcześniej był martwy. A ponoć duch Jezusa jest nieśmiertelny.
Błędnie odczytujesz fragment z Piotra.
Żeby coś zostało ożywione musiało być martwe lub w jakimś niebycie i ja tego nie kwestionuje.
Daje jedynie do zrozumienia, że ponowna działalność Jezusa nie musiała się zacząć dopiero od Jego zmartwychwstania, bo według listu Piotra była wcześniej.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
01 mar 2021, 8:20

Dobrze zacytowałem - dzisiaj - znaczenie to same.

E.Jana 6: 63
Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,

Stwórca, za pomocą swego ożywczego ducha, nie ożywił martwe ciało Jezusa po trzech dniach. Jezus otrzymał po trzech dniach ciało duchowe (1 Pio 3:18 / 1 Kor 15:50). W jakim więc ciele miałby znaleźć się z łotrem w raju "dzisiaj"? Duchowym czy cielesnym? Duchowe, przypomnę, otrzymał dopiero po trzech dnia?!

Mar 9:31 "Bo nauczał swoich uczniów i mówił im: 'Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi i zabity, ale mimo to trzy dni później powstanie z martwych'"



"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

I jeszcze pytanie mi się nasuwa, skoro Jezus jak duch żyłby od razu po śmierci, to... w jakim sensie i co powstało z martwych po trzech dniach?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
01 mar 2021, 8:25
DonCicio pisze:
01 mar 2021, 6:28


Skoro Jezus leżał trzy dni w grobie, piekle, to jak mógł "dzisiaj" zabrać łotra do raju, skoro Jezus dopiero po zmartwychwstaniu został wzięty do nieba?
Trzy dni to leżało ciało Jezusa w grobie, ale w duchu to został ożywiony wcześniej, może nawet natychmiast i poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu ( 1P. 3. 19.)

Dla sprostowania! Jezus poszedł głosić uwięzionym duchom po zmartwychwstaniu ... nie wtedy, gdy leżał w grobie.


"Bo Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, żeby was przyprowadzić do Boga. Został uśmiercony w ciele, ale ożywiony w duchu. W tym stanie poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu" 1 Pio 3:18,19

1 Kor 15:44 "Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe.
1 Kor 15:44

Gdyby było inaczej, Jezus musiałby zmartwychwstać w duchowym ciele, co jest już zupełną abstrakcją i nonsensem!

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 mar 2021, 9:37
I jeszcze pytanie mi się nasuwa, skoro Jezus jak duch żyłby od razu po śmierci, to... w jakim sensie i co powstało z martwych po trzech dniach?
To akurat jest proste. Powstało z grobu po połączeniu ducha i ciała. Wskazuje to na to, że Bóg może ciało martwe ożywić nawet po długim czasie. To jest sens całego żmartwychwstania i to własnie jest nadzieją (i wiarą ) chrześcijan.
Druga sprawa, skoro uważasz, że po śmierci ciała i złożeniu Jezusa do grobu, On nie mógł działać (Jego duch) to stwierdzasz, że Biblia się myli. Wyraźnie napisano, że w tym czasie głosił duszom w więzieniu.
Więc albo wszystko bierzemy tak, jak Pismo mówi, albo popełniasz błąd, który innym zarzucasz, że wybiórczo traktują itd.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Wuka PO ożywieniu w duchu głosił duchom. Ożywiony został po trzech dniach.
Powtoże pytanie, CO zostało ożywione i kiedy?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”