Testament Jobaba / Hioba

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 14:20
akub podobno wykradł od Boga 'BŁOGOSŁAWIEŃSTWO' przeznaczone dla Ezawa, i tak zostaliście oszukani w wybraństwo Jakuba / Izraela
Biada wam teraz :(
A jak wg. Ciebie zareagował Bóg na tą 'kradzież'? Jeśli to była w ogóle kradzież, gdyż Jakub kupił błogosławieństwo pierworodnego od Ezawa uczciwie i za jego zgodą.
Z drugiej strony, Jakub walczył pewnej nocy z aniołem o błogosławieństwo. Uzyskał je czy nie?

Czy naprawdę myślisz Bobo że Jakubowi udało się wykraść 'Błogosławieństwo' przygotowane dla jego brata - Ezawa / Edomu, błogosławieństwo które jak pisze Biblia, przekazywane było z ojca na Pierworodnego Syna, i to w obecności Boga (Ks. Rodz.27:7)? Zaraz zobaczymy.

Mark Twain powiedział kiedyś:

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że zostal oszukany"


Zobaczymy czy mnie się to uda, czy potrafię przekonać tych którzy wierzą że Jakubowi udało się wykraść Boże Błogosławieństwo, że zostali oni wpuszczeni w maliny - poprostu przez Żydów oszukani.

Spójrzmy na tą historię jeszcze raz.

W Biblii wyraźnie pisze że PRZYWILEJ SYNA PIERWORODNEGO, który w czasach Patryjarchów należał się SYNOWI KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ, składał się z DWÓCH części:

Pierwszą częścią był MATERIALNY SPADEK po ojcu (trochę ZWODNICZO przetłumaczony na język polski jako PIERWORODZTWO), na który to majątek Jakub / Izrael był tak pazerny, że odmówił on umierającemu z wycieńczenia bratu miski soczewicy (dopóki Ezaw nie zrzekł się swojej części majątku na korzyść Jakuba).

Drugą częścią PRZYWILEJU SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ było duchowe BŁOGOSŁAWIEŃSTWO - Obietnica / Kontynuacja Przymierza jakie Bóg zawarł z Abrahamem, na którym EZAWOWI tak bardzo zależało, że gorzko zapłakał na samą myśl że mógłby go utracić.

Powtórzmy jeszcze raz znaczenie tych wyrazów:

PRZYWILEJ SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ - Prawo pierwszego syna do dziedzictwa po zmarłym ojcu materialnego majątku, i duchowego błogosławieństwa.

PIERWORODZTWO - materialny spadek (majątek) po zmarłym ojcu, NIE mający nic wspólnego z Błogosławieństwem (na który to majątek Jakub był tak pazerny że nawet jako nastolatek zażądał go od swojego umierającego z wycieńczenia brata Ezawa).

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO - duchowe błogosławieństwo, udzielone przez Boga Abrahamowi, i przekazywane z pokolenia na pokolenie, przez syna pierworodnego (na którym Ezawowi tak bardzo zależało że zapłakał gorzko na samą myśl że mógłby go utracić).

A teraz zobaczmy z czego właściwie "okradł" Jakub / Izrael swojego brata Ezawa / Edoma, oszukując schorowanego, ślepego ojca Izaaka.

O historii tego "oszustwa" czytamy w Księdze Rodzaju 27).

Zacznijmy może od określenia tego jakie znaczenie ma Boże Błogosławieństwo, przenoszone poprzez syna pierworodnego Izaaka.

W dzisiejszym materialnym świecie słowo "błogosławieństwo" można usłyszeć prawie wyłącznie podczas nabożeństw. Nawet wtedy dla większości parafian jest to tylko ostatni element w porządku nabożeństw - element który i dla tej większości nie ma szczególnego znaczenia.

Wyobraźmy sobie jednak "Błogosławieństwo" jako 150 karatowy brylantowy pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie, np. taki jak Burton podarował Taylor. Czy nie wzbudziło by ono większego zainteresowania? Napewno tak, choć taki brylant nie zagwarantuje nic poza dumą z posiadania go, i obawą przed złodziejami.

Jednak prawdziwe Błogosławieństwo, które w rzeczywistości pochodzi od Boga, ma niesamowitą moc. Błogosławieństwo Boże, takie jak Bóg udzielił Abrahamowi i jego potomkom (Ks. Rodz.12:2-3), nie tylko przynosi:

Urodzaj,

Pomyślność,

Dobrobyt,

Szczęście,

Pomoc,

Ochronę,

Zdrowie,

Pokój,

ale jest ono tym wszystkim co nadaje piękno życiu. Służy ono też nie tylko pojedyńczemu człowiekowi, ale też całej wspólnocie.


Czemu więc tak mało ludzi przwiązuje wagę do Bożego Błogosławieństwa, i nie zabiega o nie?

Czy jest temu winna Biblia, Żydzi i Żydowsko-Chrześcijański kler?

Myślę że tak.

Sposób w jaki przedstawiają nam oni Boże Błogosławieństwo niejednego napełnia grozą. Zaraz napiszę dlaczego tak myślę.

Dziś na świecie jest około sześć miliardów egzemplarzy Biblii, plus virtualne Biblie dostępne dla każdego za darmo. Stosunkowo niewielu osobnikom udało się przeczytać Biblię od 'deski do deski', jednak pierwszą biblijną księgę - Księgę Rodzaju, zmęczyło większość z nas. Wielu doczytało się do Rozdziału 27 tej księgi, w którym opisana jest słynna 'Biblijna akcja', kiedy to przedsiębiorcza matka, wraz ze swoim ukochanym synalkiem Jakubciem, wykradają od schorowanego i ślepego ojca 'Boże Błogoslawienstwo', to Boże Błogosławieństwo które prawnie należało się starszemu bratu Jakuba - Ezawowi / Edomowi.

Ta słynna akcja, mająca na celu pozbawienie Ezawa /Edoma Bożego Błogosławieństwa, i nadająca Izraelowi miano 'Narodu Wybranego', często jest dziś rozgłaszana przez Żydowsko-Chrześcijański kler, i to nie tylko na ambonach i w szkółkach niedzielnych, a też i w internecie.

Czy naprawdę Jakubowi udało się wykraść 'Boże Błogosławieństwo' przygotowane dla Ezawa / Edomu, błogosławieństwo które jak pisze Biblia, przekazywane było z ojca na Pierworodnego Syna, i to w obecności samego Boga (Ks. Rodz.27:7)? Zaraz zobaczymy.

Najciekawszym jest to co dzieje się dalej z tym świeżo "Błogosławionym" Jakubem, ktory jest pewien że akcja się powiodła, i że teraz on i jego potomkowie są przenosicielami Błogosławieństwa jakim Bóg obdarzył Abrahama.

Zaraz po podstępnej próbie obrabowania swego brata Ezawa z 'Bożego Błogosławieństwa', już ponad siedemdziesiąt letni Jakub, został wysłany przez swoją matkę do jej politeistycznego brata Labana, aby w końcu znalazł sobie on żonę. (Ks. Rodz.28:2)

Podczas kilkudniowej wędrówki, śpiąc z kamieniem pod głową, Jakub miał koszmarny sen, z którego wzbudziwszy się próbował ubić interes z WSZECHMOCNYM BOGIEM ABRAHAMA

W Księdze Rodzaju 28 czytamy:
"(16) A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał:
Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem.

(17) I zdjęty trwogą rzekł:
O, jakże miejsce to przejmuje grozą!
Prawdziwie jest to dom Boga i brama do nieba!


(18) Wstawszy więc rano, wziął ów kamień, który podłożył sobie pod głowę, postawił go jako stelę i rozlał na jego wierzchu oliwę.

(19) I dał temu miejscu nazwę Betel. - Natomiast pierwotna nazwa tego miejsca była Luz.
(20) Po czym złożył taki ślub:

Jeżeli Pan Bóg będzie ze mną, strzegąc mnie w drodze, w którą wyruszyłem,

jeżeli da mi chleb do jedzenia i ubranie do okrycia się (21)

i jeżeli wrócę szczęśliwie do domu ojca mojego,

Pan będzie moim Bogiem.

(22) Ten zaś kamień, który postawiłem jako stelę, będzie domem Boga.
Z wszystkiego, co mi dasz, będę Ci składał w ofierze dziesięcinę.


(Ks. Rodzaju 28:1-22, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
- dom Boga miałby przejmować grozą???

- jeżeli ??? - a co zamierzał zrobić Jakub jeżeli nie??? Co miało się stać jeśli by Bóg nie chciał zagwarantować opieki Jakubowi?
Czy planował Jakub znaleść sobie innego Boga?

- kamień miałby być domem Bożym???

- z każdej dychy jaką Bóg dałby Jakubowi, Jakub miałby oddać Mu tylko złotówkę???

Nic dziwnego że Bóg nie zgodził się na tak stawiane warunki i nie zagwarantował opieki Jakubowi.

Już dochodząc do celu podróży "Błogosławiony" zakochuje się w kobiecie (Ks. Rodz. 29:18-30) której nie może poślubić, bez poślubienia jej starszej siostry. Za ten podwójny nabytek "Błogosławiony" musi paść bydło swojego wuja przez 14 "błogosławionych" lat.

Podczas tych 14 lat "Błogosławiony" 'błogosławi' jeszcze dwóm nieślubnym niewolnicom, płodząc z niemi czterech synalków. (Ks. Rodz.30:4-18).
W końcu i jedynej ukochanej żonie udaje się urodzić syna dla "Błogosławionego", niestety, kilka lat później, będąc jeszcze młodą kobietą, umiera ona rodząc "Błogosławionemu" drugiego syna.

Jakub skończył swą wyprawę po żonę jako poligamista i pastuch swojego politeistycznego wuja i teścia Labana, pasąc jego trzodę przez ponad dwadzieścia lat.

Po 21 latach pasenia bydła, kiedy "Błogosławiony" spłacił swoje dwie żony i dorobił się trochę własnej trzody (czyszcząc z majątku swoich szwagrów i teścia (Ks. Rodz.30:42), (Ks. Rodz.31:1; 31:14)), nawiewa on cichcem, podczas nieobecności swojego teścia, do domu swego ojca Izaaka.

Jakub zabrał swoje dwie żony, dwie nałożnice, prawie tuzin dzieciaków i majątek którego się podstępem (używając tryku) dorobił, i cichcem nawiał od swojego wuja i pana.

Politheistyczna Rachela, ukochana żona "Błogosławionego", kradnie z domu swego ojca bożki, aby im one błogosławiły podczas 'błogosławionej' ucieczki (Ks. Rodz.31:19).

Okradziony z ze swoich bogów Laban, dowiedziawszy się o ucieczce 'Błogosławionego', udaje się w pościg za nim, aby odzyskać swoich bożków, ale sprytna Rachel, mając okres, ukrywa przed ojcem nowych Jakubowych bożków pod spudnicą, siadając na nich. Tak że bożki rodzinne idą z politeistyczną rodzinką "Błogosławionego" do kraju Kannan.
Czytamy o tym zdarzeniu w Księdze Rodzaju 31
"(30) Skoro jednak już wybrałeś się w drogę (mówi Laban do Jakuba), bo bardzo zatęskniłeś za domem ojca swego, to dlaczego ukradłeś bożki moje?

(31) Odpowiedział Jakub i rzekł do Labana: Bałem się, bo myślałem, że odbierzesz mi córki swoje. (32) Natomiast ten, u którego znajdziesz bożki swoje, niech umrze!

W obecności krewnych naszych zbadaj, co twego jest u mnie, i weź to sobie. A Jakub nie wiedział, że Rachela je skradła."

(Ks. Rodzaju 31:1-55, Biblia Warszawska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
(Zastanawiające jest jaką wartość przykładał Jakub do bożków Labana, że gotów był skazać na śmierć tego kto bożki by zabrał. W efekcie tegoż przekleństwa Rachela, ukochana żona Jakuba wkrótce zmarła).

Następne Jakub wdał się w bijatykę z 'Kimś', upierając się aby 'ten Ktoś' go POBŁOGOSŁAWIŁ'.

(23) Ale tej jeszcze nocy wstał i zabrawszy obie swe żony, dwie ich niewolnice i jedenaścioro dzieci, przeprawił się przez bród potoku Jabbok. (24) A gdy ich przeprawił przez ten potok, przeniósł również [na drugi brzeg] to, co posiadał.

(25) Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, (26) a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim.

(27) A wreszcie rzekł: Puść mnie, bo już wschodzi zorza! Jakub odpowiedział:
Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!

(28) Wtedy [tamten] go zapytał:

Jakie masz imię?

On zaś rzekł: Jakub.

(29) Powiedział:

Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś.

(30) Potem Jakub rzekł:

Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię? Ale on odpowiedział: Czemu pytasz mnie o imię? - i pobłogosławił go na owym miejscu.

(31) Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc:

Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie.

(32) Słońce już wschodziło, gdy Jakub przechodził przez Penuel, utykając na nogę.

(33) Dlatego Izraelici nie jadają po dzień dzisiejszy ścięgna, które jest w stawie biodrowym, gdyż Jakub został porażony w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno."

(Ks. Rodzaju 32:1-33, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
Kilka prostych pytań:
- Czy z powyższego tekstu wynika że Jakub widział Boga ktôry Błogosławił Abrahama twarzą w twarz?

- Czy walczył i wygrał Jakub z Bogiem Abrahama i z ludźmi?

- Kim właściwie był TEN nieznajomy, który nazwał Jakuba imieniem trzech bogów : Is (Isis), Ra, El, i fałszywie mu kadził, że wygrał on z Bogiem i z ludźmi? Czy przypadkiem nie był to ZWODZICIEL / SZATAN.

Wygląda na to że ten "KTOŚ", kto "uszkodził Jakubowi biodro" (delikatnie mówiąc kopnął go w d...) stał się wkrótce Jakuba nowym bogiem - MOCNYM BOGIEM IZRAELA.

Mówi nam o tym następny rozdział Biblii, Księga Rodzaju 33.
"(15) Wtedy Ezaw zapytał: A może ci przynajmniej zostawić do pomocy kilku moich ludzi? (16) Lecz Jakub odpowiedział: Ależ to zbyteczne! Obyś tylko ty, panie mój, zachował dla mnie swoją życzliwość. Udał się zatem Ezaw jeszcze tego samego dnia w drogę powrotną do Seiru,

(17) a Jakub wyruszył do Sukkot, gdzie też zbudował sobie dom, a dla swych trzód zrobił szałasy. Dlatego nadano tej miejscowości nazwę Sukkot. (18) W swej drodze powrotnej z Paddan-Aram dotarł Jakub szczęśliwie aż do Sychem w Kanaanie. (19) Osiadł w pobliżu tego miasta, nabywszy od synów Chamora za sto kesitów pole, na którym rozbił namioty.
(20) Tam też zbudował ołtarz, na którym składał ofiary SWEMU BOGU, to jest BOGU IZRAELA.

(Ks. Rodzaju 33:1-20, Biblia Warszawsko-Praska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
I proszę nie mylić tego boga - BOGA IZRAELA - JEHOWY,
z BOGIEM NAJWYŻSZYM, NOEGO, MELCHIZEDEKA, ABRAHAMA, IZAAKA, EZAWA, HIOBA czy CHRYSTUSA.

Jak czytamy w następnym rozdziale Biblii, w przeciwieństwie do BOGA NAJWYŻSZEGO, ten nowy bóg Jakuba, BÓG IZRAELA - ŻYDOWSKI BÓG JEHOWA, nie ma nic przeciwko mordowaniu niewinnych, bezbronnych ludzi, okradaniu ich i braniu w niewolę wdów i dzieci.

Wkrótce 'błogosławiona' rodzina przybywa do miasta Sechem, gdzie synalkowie "Błogosławionego" mordują wszystkich mężczyzn, kradną ich dobytek a ich wdowy i osierocone dzieci uprowadzają w "Błogosławioną" niewolę.

Czytamy o takiej akcji Izraela (Jakuba i jego synalków) już w następnym rozdziale Księgi Rodzaju - 34:
"(25) A gdy na trzeci dzień doznawali wielkiego bólu, dwaj synowie Jakuba, Symeon i Lewi, bracia Diny, porwawszy za miecze, wtargnęli do miasta, które niczego nie podejrzewało, i wymordowali wszystkich mężczyzn. (26) Zabili mieczem również Chamora i jego syna Sychema i odeszli.

(27) Wtedy [pozostali] synowie Jakuba przyszli do pomordowanych i obrabowali miasto za to, że zhańbiono ich siostrę. (28) Zabrali trzody, bydło i osły - wszystko, co było w mieście i na polu. (29) Całe ich mienie, wszystkie dzieci i kobiety uprowadzili w niewolę, zrabowawszy wszystko, co znaleźli w domach."

(Ks. Rodzaju 34:1-31, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
Bóg znów pojawia się "Błogosławionemu" i znów mu "Błogosławi" (Ks. Rodz.35:9),

Zanim "Błogosławiony" dociera do rodzinnego domu umiera jego ukochana żona (Ks. Rodz.35:19), za którą "Błogosławiony" pasł bydło przez dwadzieścia lat, i matka która która razem z nim "wykradła" od ślepego ojca "Błogosławieństwo". Później umiera też jego jedyna córka - Dina.

Synowie "Błogosławionego" płodzą dzieci z Kananejskimi kobietami (Ks. Rodz.38:2), a najstarszy - Pierworodny synalek "Błogosławionego", z pełnym sukcesem dobrał się do jednej z konkubin "Błogosławionego". Oj dostało się mu za to po uszach; rozwścieczony "Błogosławiony" pozbawia tego synalka wszelkich praw 'Syna Pierworodnego. '

"Błogosławieństwo" przypadnie po śmierci "Błogosławionego" Judzie, czwartemu synowi Jakuba - Patryjarce Żydów, ponieważ drugi i trzeci synalek "Błogosławionego" też nieźle narozrabiali, mordując niewinnych ludzi (Ks. Rodz.49:6).

Oczekując śmierci ojca, ten czwarty kandydat na "Błogosławieństwo", płodzi dzieci z Kannanejską kobietą, a będąc pazernym na pieniądze sprzedaje swego najmłodszego brata w niewolę do Egiptu (Ks. Rodz.37:26), gdzie po niedługim czasie cała ta "Błogosławiona" rodzina ląduje, zostając tam jako naród w "Błogosławionej" niewoli przez następne 400 lat.

To tak w bardzo dużym skrócie o ??? "Błogosławieństwie Bożym" ??? jakie Jakub PODOBNO wykradł od ślepego ojca.

Przepraszam że zapytam - czy jest jeszcze jakiś kandydat na takie "Boże BŁOGOSŁAWIEŃSTWO"???

No, proszę nie uciekać!!!

Spróbujcie użyć trochę inteligencji, to naprawdę tak bardzo nie boli.

Zerknijmy może razem o co w tym 'skradzionym' przez Jakuba / Izraela "Błogosławieństwie" chodziło. Gdzie się podziały te "Góry Złota" - obietnica urodzaju, dobrobytu, szczęścia, pomyślności, ochrony, zdrowia, pokoju, tego wszystkiego co nadaje piękno życiu, i co służy pojedyńczemu człowiekowi jak równierz wspólnocie.

Zerknijmy jeszcze raz do Księgi Rodzaju 27, i patrząc sercem, odnajdźmy w niej PRAWDĘ - kto naprawdę otrzymał BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, oszust Jakub, czy uczciwy, miłosierny i bogobojny Ezaw.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

Izmael też był pierworodnym Abrahama a pomimo to Bóg wybrał Izaaka. Nie ma w tym nic dziwnego że Bóg wybrał Jakuba a nie Ezawa.

Ala dla nas chrześcijan najważniejsze jest to że to my, wierzący w Jezusa Chrystusa, jesteśmy prawdziwym potomstwem Abrahama.

Nie ma teraz znaczenia to że ktoś jest cielesnym potomkiem Abrahama:

Gal4:
21 Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? 22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. 24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: 25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. 26 Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką.
27 Wszak napisane jest:
Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś,
wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia,
bo więcej dzieci ma samotna
niż ta, która żyje z mężem12.
28 Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. 29 Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. 30 Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej13. 31 Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Bobo »

Cały czas piszesz o kradzieży. Jakub kupił legalnie. Nie ma sensu dalej tak dyskutować. Zasada biblijna:

Czuwajcie, żeby nie było wśród was nikogo, kto się dopuszcza niemoralności, ani nikogo, kto nie docenia rzeczy świętych, tak jak Ezaw, który oddał swoje prawa pierworodnego w zamian za jeden posiłek. 17 Wiecie przecież, że potem, gdy chciał odziedziczyć błogosławieństwo, został odrzucony. Chociaż płakał i bardzo zabiegał o zmianę decyzji, nic to nie dało.
(Hebr 12:16,17)

A Ty dalej swoją naiwną papkę nam wciskasz.

Ale obietnica została złożona również wtedy, gdy zaszła w ciążę Rebeka i miała urodzić naszemu praojcu Izaakowi bliźnięta. 11 Gdy jeszcze się nie urodziły i nie zrobiły nic dobrego ani nic złego, wtedy — żeby zgodnie z zamierzeniem Bożym wybór dalej zależał nie od czyichś uczynków, lecz od Tego, który powołuje — 12 powiedziano jej: „Starszy będzie niewolnikiem młodszego”. 13 Tak jak napisano: „Pokochałem Jakuba, a Ezawa znienawidziłem”.
(Rzym 9:10-13)

Jakoś Jezus nie pojawił się w 'twoim narodzie wybranym'.
Naprawdę wierzysz, że ktoś w twoje brednie uwierzy? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 15:24
Izmael też był pierworodnym Abrahama a pomimo to Bóg wybrał Izaaka. Nie ma w tym nic dziwnego że Bóg wybrał Jakuba a nie Ezawa.

Ala dla nas chrześcijan najważniejsze jest to że to my, wierzący w Jezusa Chrystusa, jesteśmy prawdziwym potomstwem Abrahama.

Nie ma teraz znaczenia to że ktoś jest cielesnym potomkiem Abrahama:

Gal4:
21 Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? 22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. 24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: 25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. 26 Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką.
27 Wszak napisane jest:
Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś,
wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia,
bo więcej dzieci ma samotna
niż ta, która żyje z mężem12.
28 Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. 29 Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. 30 Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej13. 31 Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

Ma to ogromne znaczenie Albertusie, ponieważ myląc Boga Abrahama / Ezawa / Hioba - JAHWE - Boga Wybawiciela,

z Bogiem którego w Rozdziale 33 Księgi Rodzaju zaczął wyznawać Jakub / Izrael - JEHOWE - Zwodziciela, Oskarżyciela - Mocnego Boga Izraela, odcinasz od siebie nadzieję na wybawienie.

Czy pamiętasz z pierwszego rozdziału Księgi Hioba, kim był ten 'Anioł' który wędrował po Ziemi kiedy to Jakub go napotkał, wdał się w nim w bijatykę, a następnie ustanowił Go swoim nowym Bogiem - Mocnym Bogiem Izraela ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Bobo »

Jaki dowód, że to był ten sam anioł?
Może Marię też odwiedził ten sam z ks. Hioba...
Im dalej w las, tym więcej bredni...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 15:28
Cały czas piszesz o kradzieży. Jakub kupił legalnie. Nie ma sensu dalej tak dyskutować. Zasada biblijna:

Czuwajcie, żeby nie było wśród was nikogo, kto się dopuszcza niemoralności, ani nikogo, kto nie docenia rzeczy świętych, tak jak Ezaw, który oddał swoje prawa pierworodnego w zamian za jeden posiłek. 17 Wiecie przecież, że potem, gdy chciał odziedziczyć błogosławieństwo, został odrzucony. Chociaż płakał i bardzo zabiegał o zmianę decyzji, nic to nie dało.
(Hebr 12:16,17)

A Ty dalej swoją naiwną papkę nam wciskasz.

Ale obietnica została złożona również wtedy, gdy zaszła w ciążę Rebeka i miała urodzić naszemu praojcu Izaakowi bliźnięta. 11 Gdy jeszcze się nie urodziły i nie zrobiły nic dobrego ani nic złego, wtedy — żeby zgodnie z zamierzeniem Bożym wybór dalej zależał nie od czyichś uczynków, lecz od Tego, który powołuje — 12 powiedziano jej: „Starszy będzie niewolnikiem młodszego”. 13 Tak jak napisano: „Pokochałem Jakuba, a Ezawa znienawidziłem”.
(Rzym 9:10-13)

Jakoś Jezus nie pojawił się w 'twoim narodzie wybranym'.
Naprawdę wierzysz, że ktoś w twoje brednie uwierzy? :aaa:
Bobo, ty naprawdę nie wiesz nawet o czym piszesz.

Przeczytaj wpierw kilka rozdziałów z Księgi Rodzaju i wtedy porozmawiamy.
Polecam rozdziały od 25 do 36
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Bobo »

Dziękuję bardzo za tą krótką dyskusję. Dalej nie ma sensu. Zwodzisz w tak oczywisty sposób, że... chyba należy innych ostrzegać przed Tobą :-(
Pa!
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Co się stało z odpowiedzią do Wybranej którą tu kilka minut temu zamieściłem ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

Z Georgem jest tak ze ma on swoją zmyślona koncepcję i wszystko tej koncepcji podporządkowuje. Z Pism wybiera sobie tylko to co mu do tej koncepcji pasuje a to co nie pasuje odrzuca. Na tej zasadzie zawsze musi mieć rację... 8-)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

George pisze:
17 maja 2021, 15:36
Albertus pisze:
17 maja 2021, 15:24
Izmael też był pierworodnym Abrahama a pomimo to Bóg wybrał Izaaka. Nie ma w tym nic dziwnego że Bóg wybrał Jakuba a nie Ezawa.

Ala dla nas chrześcijan najważniejsze jest to że to my, wierzący w Jezusa Chrystusa, jesteśmy prawdziwym potomstwem Abrahama.

Nie ma teraz znaczenia to że ktoś jest cielesnym potomkiem Abrahama:

Gal4:
21 Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? 22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. 24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: 25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. 26 Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką.
27 Wszak napisane jest:
Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś,
wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia,
bo więcej dzieci ma samotna
niż ta, która żyje z mężem12.
28 Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. 29 Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. 30 Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej13. 31 Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

Ma to ogromne znaczenie Albertusie, ponieważ myląc Boga Abrahama / Ezawa / Hioba - JAHWE - Boga Wybawiciela,

z Bogiem którego w Rozdziale 33 Księgi Rodzaju zaczął wyznawać Jakub / Izrael - JEHOWE - Zwodziciela, Oskarżyciela - Mocnego Boga Izraela, odcinasz od siebie nadzieję na wybawienie.

Czy pamiętasz z pierwszego rozdziału Księgi Hioba, kim był ten 'Anioł' który wędrował po Ziemi kiedy to Jakub go napotkał, wdał się w nim w bijatykę, a następnie ustanowił Go swoim nowym Bogiem - Mocnym Bogiem Izraela ?
Problem w tym ze to ty przypisujesz szatanowi dzieła których dokonał Jedyny prawdziwy Bóg.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

George pisze:
17 maja 2021, 13:18
Albertus pisze:
17 maja 2021, 10:05
wybrana pisze:
17 maja 2021, 9:40

to nie zaprzecza faktowi, że Hiob był Edomita. Pochodził z rodu Ezawa.
Całkiem możliwe. I co z tego?

Czy to uprawnia do zmienianiem tekstu źródłowego który samemu się podaje?

Zresztą bezsensownie bo cała reszta tekstu jasno nam mówi o tym ze ten apokryf jest pochodzenia żydowskiego.
Skoro ktoś mógł sfałszować historię, robiąc z Izraelitów Naród Wybrany, to co złego w skorygowaniu błędu logicznego Albertusie ?
Abstrahując od tego co piszesz o Żydach to jeśli podajesz link do jakiegoś źródła i podajesz cytat z tego źródła zmieniając słowo żydowski na idumejski bez informowania czytelników o tej zmianie to jest to kłamstwo i manipulacja a nie żadne korygowanie błędu logicznego. świadczy to twoim podejsciu do prawdy i metodach jakimi się posługujesz chcąc uwiarygodnić swoje zmyślone koncepcje.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:03
George pisze:
17 maja 2021, 13:18
Albertus pisze:
17 maja 2021, 10:05


Całkiem możliwe. I co z tego?

Czy to uprawnia do zmienianiem tekstu źródłowego który samemu się podaje?

Zresztą bezsensownie bo cała reszta tekstu jasno nam mówi o tym ze ten apokryf jest pochodzenia żydowskiego.
Skoro ktoś mógł sfałszować historię, robiąc z Izraelitów Naród Wybrany, to co złego w skorygowaniu błędu logicznego Albertusie ?
Abstrahując od tego co piszesz o Żydach to jeśli podajesz link do jakiegoś źródła i podajesz cytat z tego źródła zmieniając słowo żydowski na idumejski bez informowania czytelników o tej zmianie to jest to kłamstwo i manipulacja a nie żadne korygowanie błędu logicznego. świadczy to twoim podejsciu do prawdy i metodach jakimi się posługujesz chcąc uwiarygodnić swoje zmyślone koncepcje.
Kłamstwem i manipulacją jest pisanie że Testament Jobaba / Hioba, jak i że Księga Hioba, są literaturą żydowską, choć oczywistym jest że są to Księgi Idumejske / Edomickie a nie żydowskie.
Skorygowałem więc kłamstwo, o którym autor nie zagłębiając się w historię Edomu mógł nie wiedzieć. I chwała za to :)

Teraz nadal pozostaje pytanie kto usunął mój post skierowany do Wybranej ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

Skorygowałem więc kłamstwo, o którym autor nie zagłębiając się w historię Edomu mógł nie wiedzieć.
Dokonując zmiany w cytowanym tekście bez informowania o tym sam popełniłeś kłamstwo i dopuściłeś się manipulacji.

Gdybyś o tym poinformował to nie było by to kłamstwo a tak jest

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: George »

Żydzi dopuszczają się oczywistych kłamstw, manipulacji, zbrodni, i jakoś ci to Albertusie wcale nie przeszkadza, a tu się nagle znalazł obrońca 'prawdy'
Jezus gonił Żydów za ich kłamstwa i zbrodnie mówiąc (tak jak i ja to widzę w Bibli) że twoi umiłowani Albertusie to potomkowie i wyznawcy Szatana:

W Ewangelii Jana, w rozdziale 8 czytamy:

" (31) Mówił więc Jezus do Żydów,
którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.
Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.
Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Testament Jobaba / Hioba

Post autor: Albertus »

Z tego tekstu wynika ze ojcem wszystkich kłamców jest diabeł.

Dlatego lepiej więcej nie kłam i nie wstawiaj swoich zmian do cytowanych tekstów bez informowania o tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”