J 14:14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Chrystianin to naśladowca Pana Jezusa, a On powiedział do kogo mamy się modlić.
Nie przypominam sobie, że nawet jak wstąpił do nieba, któryś z Jego apostołów modlił się do Niego.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
17 maja 2021, 17:17
Chrystianin to naśladowca Pana Jezusa, a On powiedział do kogo mamy się modlić.
Nie przypominam sobie, że nawet jak wstąpił do nieba, któryś z Jego apostołów modlił się do Niego.
Ewangelia Jana:

Jezus wyjaśnia swą zależność od Ojca

5:19
Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.
5:20
Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21
Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22
Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: J 14:14

Post autor: teska »

Jana 5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.

Według interlinii te słowa brzmią:

"aby wszyscy szanowali Syna jako szanują Ojca.Nie szanujący Syna nie szanuje Ojca który posłał go".

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: J 14:14

Post autor: Albertus »

teska pisze:
19 maja 2021, 14:20
Jana 5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.

Według interlinii te słowa brzmią:

"aby wszyscy szanowali Syna jako szanują Ojca.Nie szanujący Syna nie szanuje Ojca który posłał go".
A co to zmienia?

Czy można jakieś stworzenie szanować TAK JAK Ojca?

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: J 14:14

Post autor: teska »

Szanować można swoich rodziców, natomiast czcić należy tylko Boga.

„Szanuj ojca i matkę, żeby móc długo żyć w ziemi, którą wam daje Jehowa , wasz Bóg” (Wyjścia 20:12)

"Dam ci to wszystko ,jeśli upadniesz i oddasz mi cześć".Na to Jezus rzekł do niego:"Precz Szatanie!Bo jest napisane:"To Jehowę swojego Boga masz czcić i tylko dla Niego masz pełnić świętą służbę".(Mateusza 4:9,10)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: J 14:14

Post autor: Albertus »

teska pisze:
19 maja 2021, 15:45
Szanować można swoich rodziców, natomiast czcić należy tylko Boga.

„Szanuj ojca i matkę, żeby móc długo żyć w ziemi, którą wam daje Jehowa , wasz Bóg” (Wyjścia 20:12)

"Dam ci to wszystko ,jeśli upadniesz i oddasz mi cześć".Na to Jezus rzekł do niego:"Precz Szatanie!Bo jest napisane:"To Jehowę swojego Boga masz czcić i tylko dla Niego masz pełnić świętą służbę".(Mateusza 4:9,10)
Czy można szanować rodziców tak jak Boga?

Czy można jakiekolwiek stworzenie szanować tak jak Boga?

To proste pytanie. Dlaczego unikasz na nie odpowiedzi?

No i chyba nie chodzi tutaj o taki zwykły szacunek bo czytamy:

Ap4: (8) "A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: ""Święty, święty, święty jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi""." (9) A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków, (10) dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc: (11) """Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone""."

A w następnym rozdziale mamy to samo w o0dniesieniu do Chrystusa:

Ap5: (11) I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów wokół tronu, żywych stworzeń i starszych, a liczba ich była miriady miriadów i tysiące tysięcy, (12) "mówiących donośnym głosem: ""Baranek, który był zabity, jest godzien przyjąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i szacunek, i chwałę, i błogosławieństwo""." (13) "I usłyszałem, jak każde stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: ""Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i szacunek, i chwała, i potęga na wieki wieków''." (14) "A cztery żywe stworzenia mówiły: ""Amen!"", starsi zaś upadli i oddali cześć."

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: J 14:14

Post autor: teska »

Skoro według ciebie chwała i szacunek okazywany Bogu i Jezusowi jest taki sam ,to dlaczego Jezus powiedział:
Jana 5:41
"Chwały od ludzi nie przyjmuję ".

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: J 14:14

Post autor: Albertus »

teska pisze:
19 maja 2021, 17:12
Skoro według ciebie chwała i szacunek okazywany Bogu i Jezusowi jest taki sam ,to dlaczego Jezus powiedział:
Jana 5:41
"Chwały od ludzi nie przyjmuję ".
Przeczytajmy w nieco szerszym kontekście a wszystko się wyjaśnia:

J5:39 Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne9: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. 40 A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. 41 Nie odbieram chwały od ludzi, 42 ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. 43 Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. 44 Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

Jak widać chodzi tutaj o to że Jezus , w przeciwieństwie do faryzeuszów nie potrzebuje i nie szuka chwały od ludzi bo ma chwałę która pochodzi od samego Boga.

Faryzeusze szukają pochwał od ludzi a nie od Boga, Jezusowi nie zależy na pochawałach od ludzi.

natomiast chwała od stworzeń mu się jak najbardziej należy i ją odbiera i jasno o tym nam mówi:

Ap5: (11) I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów wokół tronu, żywych stworzeń i starszych, a liczba ich była miriady miriadów i tysiące tysięcy, (12) mówiących donośnym głosem: "Baranek, który był zabity, jest godzien przyjąć moc i Bogactwo, i mądrość, i siłę, i szacunek, i chwałę, i błogosławieństwo". (13) I usłyszałem, jak każde stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: "Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i szacunek, i chwała, i potęga na wieki wieków''. (14) A cztery żywe stworzenia mówiły: "Amen!", starsi zaś upadli i oddali cześć.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: J 14:14

Post autor: teska »

Jak zatem rozumiesz słowa Boga:

Izajasza 42:8

"Ja jestem Jehowa .
To jest moje imię.
Swojej chwały nie oddam nikomu
ani należnej mi czci
wizerunkom."
Oraz słowa Jezusa po zmartwychwstaniu:
Łukasza;26
"Czy Chrystus nie musiał tego wycierpieć,
żeby wejść do swojej chwały?"

Czy nie jest tak,że chwała należy się im obu ale należna stosownie do pozycji.
Jehowie jako "Jedynemu prawdziwemu Bogu",Stwórcy,Najwyższemu Bogu,Wszechmocnemu Jana 17:3,Obj 4:11,Psalm 83:18,Rodzaju 17:1
Jezusowi jako rzecznikowi ,Synowi Bożemu,oraz Władcy w Królestwie Bożym.Jana 1:1,Mateusza 3:17,Mateusza 28:18

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: J 14:14

Post autor: wuka »

Teska, a co powiesz na ten fragment z NT, wszak stare przeminęło a ty ciągle tylko Jehowa to, Jehowa tamto.
Bo Ojciec miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni. I pokaże mu większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21
Jak bowiem Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22
Bo Ojciec nikogo nie sądzi, lecz cały sąd dał Synowi;
5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci i Ojca, który go posłał.
5:24
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha mego słowa i wierzy temu, który mnie posłał, ma życie wieczne i nie będzie potępiony, ale przeszedł ze śmierci do życia.
W sprawie czci i "równości" Ojca z Synem warto cały 5 rozdział Ew.Jana przeanalizować. Można w nim odkryć zdumiewające sprawy.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
17 maja 2021, 22:20
Krystian pisze:
17 maja 2021, 17:17
Chrystianin to naśladowca Pana Jezusa, a On powiedział do kogo mamy się modlić.
Nie przypominam sobie, że nawet jak wstąpił do nieba, któryś z Jego apostołów modlił się do Niego.
Ewangelia Jana:

Jezus wyjaśnia swą zależność od Ojca

5:19
Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.
5:20
Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21
Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22
Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.
Nie pytałem wybrana o cześć, komu się należy, bo to oczywiste.
Pytałem, czy są wzmianki w Nowym Testamencie, że ktoś modlił się do Pana Jezusa?
Wersety, które zapodałaś, tylko świadczą, że Bóg przekazał sąd swojemu Synowi.
Natomiast napisz, gdzie Bóg powiedział, że mamy się modlić do Jego Syna?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Krystian, cytat z Twojego postu:
''Pytałem, czy są wzmianki w Nowym Testamencie, że ktoś modlił się do Pana Jezusa?
W PŚ spotkałem się z modlitwą do Jezusa:
Dz.Ap 7:58,59 ''
59 Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» 60 A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał. ...''.

Czytając Biblię nie napotkałem aby sam BÓG, nakazał do kogoś innego się modlić.
Kiedy przebywał Jezus na ziemi swoim uczniom nakazał tak się módlcie ''Ojcze nasz ...", sam również w różnych momentach kierował modlitwy do swego Ojca - może nie doczytałem?

Ketjow-oko
Pozwoliłam sobie edytować Twój post i go poprawić tak aby był czytelny.
Cytaty zaznaczamy kolorem i kursywą.
Cytując wypowiedzi userów najlepiej używać [ quote][/quote ] czyli kliknąć -----> “
Jeśli chcesz np. zacytować jedno zdanie, klikasz wykasowujesz treść posta zostawiając interesujące Cię zdanie -
[ quote] od loginu użytkownika [/quote] jako koniec cytatu.
Służę pomocą na PW.
Anna01
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
20 maja 2021, 19:18
Nie pytałem wybrana o cześć, komu się należy, bo to oczywiste.
Pytałem, czy są wzmianki w Nowym Testamencie, że ktoś modlił się do Pana Jezusa?
Wersety, które zapodałaś, tylko świadczą, że Bóg przekazał sąd swojemu Synowi.
Natomiast napisz, gdzie Bóg powiedział, że mamy się modlić do Jego Syna?
E.Jana
10:27
Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.
10:28
I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
10:29
Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
10:30
Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Nie wierzysz, że Jezus jest twoim Zbawicielem?
A jeżeli wierzysz, to dlaczego nie chce się do swojego Zbawiciela modlić?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Wybrana, z twojego postu:
Nie wierzysz, że Jezus jest twoim Zbawicielem?
A jeżeli wierzysz, to dlaczego nie chce się do swojego Zbawiciela modlić?''
Delikatnie powiedzieć to pewna nadinterpretacja według teologii różnych wyznań religijnych, piszę o zanoszeniu modlitwy do Jezusa ale jeżeli czyjaś jest taka wola i takie a nie inne ma przekonanie czemu nie, trzeba taką postawę tejże osoby uszanować.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Ketjow-oko pisze:
20 maja 2021, 21:02
Wybrana, z twojego postu: '' ...Nie wierzysz, że Jezus jest twoim Zbawicielem?
A jeżeli wierzysz, to dlaczego nie chce się do swojego Zbawiciela modlić?''
delikatnie powiedzieć to pewna nadinterpretacja według teologi różnych wyznań religijnych, piszę o zanoszeniu modlitwy do Jezusa ale jeżeli czyjaś jest taka wola i takie a nie inne ma przekonanie czemu nie, trzeba taką postawę tejże osoby uszanować.
Ależ ja nie wywieram na nikogo presji.
Pytał Krystian mnie, to mu odpowiedziałam też poprzez pytanie, na które może mi lub sobie Krystian odpowiedzieć.
On może przyznać mi słusznośc lub nie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”