Dlaczego taki dział?

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
09 sty 2015, 22:44

Wierzący nic nie stracą, jak dowiedzą się, że naprawdę w Biblii są sprzeczności.

Proponuję zajrzeć do publikacji: Czy w Biblii są sprzeczności?

... z książki "Biblia — słowo Boże czy ludzkie?"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Re:

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
19 lip 2021, 7:56



Proponuję zajrzeć do publikacji: Czy w Biblii są sprzeczności?

Zajrzałem i dowiedziałem się, że sprzeczności w Biblii nie ma. Występują jedynie pozorne nieścisłości, które tak naprawdę jeszcze się wzajemnie uzupełniają - tak to zostało obmyślane i napisane, aby idealnie ze sobą harmonizowało i może jeszcze dawało dreszczyk emocji.
Już sama myśl o tym, że w Biblii mogą być sprzeczności jest blużnierstwem. Przecież to jest słowo samego Jehowy, no to jak mogą być sprzeczności.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Dlaczego taki dział?

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
19 lip 2021, 9:50
DonCicio pisze:
19 lip 2021, 7:56



Proponuję zajrzeć do publikacji: Czy w Biblii są sprzeczności?

Zajrzałem i dowiedziałem się, że sprzeczności w Biblii nie ma. Występują jedynie pozorne nieścisłości, które tak naprawdę jeszcze się wzajemnie uzupełniają - tak to zostało obmyślane i napisane, aby idealnie ze sobą harmonizowało i może jeszcze dawało dreszczyk emocji.
Już sama myśl o tym, że w Biblii mogą być sprzeczności jest blużnierstwem. Przecież to jest słowo samego Jehowy, no to jak mogą być sprzeczności.

Nie wiem, czy to sarkazm, czy mądrość przez Ciebie przemawia?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”