Patriota to nie tylko katolik ....

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Nika - nie ma co dalej ciągnąć tematu to są ludzie bez serca i sumienia jak napisał mi pastor chrześcijaninowi takie słowa nie przeszły by przez głowę (jeszcze jedno napisał nie wolno złu pobłażać pod pozorem chrześcijaństwa i gdyby ktoś tak się do mnie zwracał w zborze byłby zaraz zawieszony lub wykluczony ) ja teraz czekam na decyzje admina a potem zobaczymy co dalej pozdrawiam Ciebie serdecznie !
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

/
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:04 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Krystian - może dopisek może nie bo ew Jana ma różne wersje ale to nie istotne w tej sprawie bo Jezus też uczył o miłości bliźniego oraz by szczególnie dbać o chromych i słabszych itp... pozdrawiam !

Wielu różnych fragmentów nie ma w starszych kopiach ewangelii np bardzo rzadko w ew Jana przed Konstantynem jest prolog o Chrystusie czy o kobiecie przylapanej na cudzolostwie a inne fragmenty w starszych kopiach sa o potem ich nie ma np. to ze to zona Heroda Antypasa tanczy przed nim i prosi o glowe Jana Ch a nie jej corka Salome itd ... Biblia i Apokryfy PAX Warszawa ...
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
09 wrz 2021, 11:16
Krystian pisze:
09 wrz 2021, 11:12
"Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem "

Zalamka
Przecież wszyscy bibliści twierdzą, że jest - to dopisek
Dopisek :aaa: pierwsze słyszę. Jeśli to fałszywka, to cała sytuacja opisana tam jest bez sensu, bo nie ma żadnego morału i żadnej nauki. Głupoty piszesz.
wuka nawet w przekładzie Nowego Świata, to usunięto
sprawdź wszystko w internecie
naprawdę to jest dopisek
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

k
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:04 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
09 wrz 2021, 13:23

Czyli - nie należy przebaczać.

Ależ należy, bezwzględnie należy. Wynika to z modlitwy Pańskiej. Gdyby ktoś, kto uważa siebie za chrześcijanina, tego nie czynił, daremne byłyby jego modlitwy do Boga:

"Przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas" Mat 6:12

„Bo jeśli przebaczycie ludziom ich przewinienia, to wasz niebiański Ojciec przebaczy i wasze,  ale jeśli nie przebaczycie ludziom ich przewinień, to również wasz Ojciec nie przebaczy waszych" Mat 6:14,15


Kolejnym argumentem są inne słowa Jezusa:

„Gdybyś więc przyniósł dar do ołtarza, a tam sobie przypomniał, że twój brat ma coś przeciwko tobie,  zostaw swój dar przed ołtarzem i odejdź. Najpierw pogódź się z bratem, a dopiero potem wróć i złóż dar" Mat 5:23
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:04 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
10 wrz 2021, 10:40

Zgadzam się z tobą w pełni.
Jest jednak dylemat: ja - odstępca i heretyk umiem przebaczać własciwie natychmiast i czuję wewnętrzną skruchę od razu. Nie jestem, według wielu chrześcijanką. Nigdy w moim życiu, a wierz mi, było sporo sytuacji takich, nie mściłam się, zawsze ustepowałam częśto ze szkodą dla siebie. Pójdę do piekla jako niechrześcijanka (lub na zatracenie czy jak tam zwał).
Prawdziwi chrześcijanie z tego forum są zapiekli, mściwi, pamiętliwi i ... no w ogóle. Gratuluję im z całego serca spokoju sumienia i poczucia czystości serca i duszy. :xoczko:

Odpowiem Ci słowami Jezusa, który odniósł się do wypowiedzi pewnego uczonego w Piśmie, który chciał Jezusa przyłapać:

"A jeden z uczonych w piśmie, który podszedł i usłyszał tę dyskusję, zauważył, że Jezus udzielił im trafnej odpowiedzi. Zapytał go więc: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?”. Jezus odrzekł: „Pierwsze brzmi: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa, a ty masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą, całym umysłem i całą siłą’. Drugie brzmi: ‚Masz kochać swojego bliźniego jak samego siebie’. Nie ma żadnego przykazania ważniejszego od tych”. Wtedy uczony w piśmie odparł: „Nauczycielu, powiedziałeś dobrze, zgodnie z prawdą: ‚On jest jeden i oprócz Niego nie ma innego’. A to, żeby kochać Go całym sercem, całym zrozumieniem i całą siłą, oraz to, żeby kochać bliźniego jak samego siebie, ma znacznie większą wartość niż wszystkie całopalenia i ofiary”. Jezus dostrzegł, że człowiek ten odpowiedział rozsądnie. Rzekł więc do niego: Nie jesteś daleko od Królestwa Bożego”. I już nikt nie śmiał zadawać mu pytań" Mar 12:28-34

Może Ty jesteś bliżej Królestwa Bożego od innych, którzy ani myślą przebaczać bliźniemu?
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2021, 10:58 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

l
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:04 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
10 wrz 2021, 10:58

Dziękuję, że mi przypomniałeś te wersety z PS i za słowa otuchy.
Chyba będę się modlić za tą sprawę.

Ja też :xhaha:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”